با فیلم ها مکالمه کنید

دوره: پادکست آقای ای جی / فصل: سری جدید / درس 18

با فیلم ها مکالمه کنید

توضیح مختصر

  • زمان مطالعه 39 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

گوینده اول: به نمایش انگلیسی بدون تلاش با معلم درجه یک انگلیسی جهان، ای جی هوگ خوش امدید. جایی که بیش از 40 میلیون دانش آموز جهانی ای جی، در نهایت انگلیسی را یکبار و برای همیشه، بدون کتاب های ملال آور، کلاس ها و تمرین های دستور زبان فرا می گیرند. ای جی اینجاست تا با ارائه یک بخش زنده به شما در یادگیری روان صحبت کردن انگلیسی بدون تلاش کمک کند.

ای جی: سلام و به نمایش انگلیسی بدون تلاش خوش آمدید. موضوع امروز ما، فیلم ها هستند. ما قصد داریم امروز به فیلم ها بپردازیم. من نویسنده انگلیسی بدون تلاش هستم. یاد بگیرید انگلیسی را همانند یک بومی زبان صحبت کنید. برای کسب اطلاعات در مورد کتاب من بسایت EffortlessEnglish.com مراجعه کنید.

سایت EffortlessEnglish.com. کتاب انگلیسی بدون تلاش. مکالمه این کتاب. من امروز قصد دارم بخشی از کتابم را بخوانم. این (بخش) در مورد فیلم هاست، اما نه فیلم هایی که شما فکر می کنید. من می دانم که وقتی من می گویم فیلم ها، شما به چه چیزی فکر می کنید. شما فکر می کنید فیلم های هالیوودی هستند. ما امروز در مورد هالیوود صحبت نمی کنیم. ما در مورد فیلم های هالیوودی صحبت نمی کنیم.

نه. نه. نه. ما امروز در مورد فیلم های مختلفی صحبت می کنیم. فیلم های بسیار قوی

فیلم هایی که موفقیت شما را با زبان انگلیسی ایجاد خواهد نمود. زمانی که انگلیسی صحبت می کنید، حس روان بودن، اطمینان و قدرت به شما دست می دهد. بله، می‌توانید از این فیلم‌ها خاص استفاده کنید تا احساستان را هنگام انگلیسی صحبت کردن، تغییر دهید. می‌دانم گاهی اوقات که انگلیسی صحبت می‌کنید،احساس نگرانی می‌کنید. می‌دانم گاهی اوقات که انگلیسی صحبت می‌کنید، احساس شرم می‌کنید. حتی گویندگان سطح بالا انگلیسی،سخنرانان سطح بالا هنوز هم گاهی اوقات در برخی شرایط دست‌پاچه و خجالتی می‌شوند. برای مثال در سخنرانی همگانی، ایستادن در مقابل گروهی و انگلیسی صحبت کردن. یا یک مصاحبه شغلی انگلیسی، این بسیاری از مردم را خیلی خیلی مضطرب کند، درست است؟

حتی سخنرانان حرفه ای می توانند در مورد انجام مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی یا آزمون ibt تافل، بخش های مکالمه یا امتحان IELTS در بخش های مکالمه بسیار آشفته شوند. باز هم سخنرانان حرفه ای می‌توانند در این شرایط آشفته شوند و بعد از آن انگلیسی شان بد شود. کلمات فرهنگ لغت را فراموش می‌کنند. آن‌ها به نوعی با تسلط کم‌تری صحبت می‌کنند. این چیزها حتی برای سخنرانان حرفه ای و سایر افراد اتفاق می افتد. برای سخنرانان متوسطه، مبتدیان، خیلی، خیلی بدتر است. بیایید یاد بگیریم که چگونه از فیلم ها، این نوع خاص از فیلم ها برای تغییر آن استفاده کنیم و به طور قدرتمندانه ای با اعتماد به نفس صحبت کنیم. من قصد دارم فصل هفتم کتابم را بخوانم. اخیرا من یک دنبال کننده ای (مخاطبی)در توئیتر داشتم که از من خواسته بود تا ویدیویی از فصل هفتم کتابم آماده کنم. بسیار خب، بیایید برویم.

آرزوی تو دستور من است. فصل هفتم را بخوانید. بیایید برویم. همانند بسیاری از زبان اموزان شاید شما نیز از ترامای انگلیسی رنج می برید. شاید شما به باور های محدود کننده چسبیده اید و هنگام تلاش برای صحبت کردن احساس ناامیدی، اضطراب و پریشانی می کنید. شما می خواهید هنگام صحبت کردن احساس اعتماد و قدرت داشته باشید. برای انجام این کار، باید فیلم های درونی خود را کنترل کنید. فیلم های درونی شما، برنامه هایی هستند که برای ایجاد احساسات، باور ها و اهداف استفاده می کنید. این فیلم ها را با پنج حس، بینایی، شنوایی، لامسه، چشایی و بویایی ایجاد می کنید. خاطرات و رویاهای شما به عنوان ترکیبی از این حواس در ذهنتان ثبت می شود. اینها عناصری هستند که شما برای نوشتن و هدایت کردن فیلم‌های درونی خود از آن استفاده می‌کنید. سپس این فیلم‌ها احساسات، افکار و اعمال شما را ایجاد می‌کنند.

زمانی که شما می خواهید نتایجی که با یادگیری زبان کسب می کنید، تغییر دهید، می خواهید دو چیز را تغییر دهید، شما هنگامی انگلیسی صحبت کردن چه احساسی دارید و در واقع چگونه خوب انگلیسی صحبت می کنید. به عبارت دیگر، شما می خواهید در هنگام مکالمه اعتماد به نفس داشته باشید و با مهارت تمام انگلیسی صحبت کنید. این بخش در مورد نحوه ی تغییر فیلم های درونی است تا اینکه انها شما را هم برای داشتن احساس قدرتمند و هم اجرای ماهر در حین صحبت کردن انگلیسی ، برنامه ریزی می کنند.

بسیار خب. من همینجا توقف خواهم کرد (بحث را همینجا نگه می دارم). ما امروز قصد داریم در مورد فیلم های درونی صحبت کنیم. فیلم های درونی.

به معنی درونی هست. داخلی. درون کجا؟ درون ذهن شما. درون مغز شما.

ما قصد داریم در مورد فیلم های درونی صحبت کنیم. آکه این فیلم های درونی از ان ال پی، برنامه ریزی عصبی زبانی (کلامی) می آید. ان ال پی نوعی سیستم روانشناسی موفقیت است. من به وفور از ان ال پی در انگلیسی بدون تلاش استفاده میکنم، در بسیاری از تکنیک ها.

من معمولا آنها را به شما آموزش نمی دهم یا در مورد آنها به شما نمی گویم. فقط آنها را برای کمک به موفقیت شما استفاده می کنم.

در مورد خاطرات تان فکر کنید. بیایید اول به گذشته فکر کنید. خاطراتتان. شما خاطراتی دارید. فکر کنید به هر خاطره ای. چیزهایی که به یاد می آورید. چیزهایی از دوران کوکی تان. همین حالا بروید و در موردش فکر کنید. بسیار خُب، همانطور که به این خاطره فکر می کنید، این خاطره چیست؟ احتمالا تصویری در ذهن شماست، درست است؟ هنگامی که به چیزهایی که برای شما اتفاق افتاده فکر می کنید، ممکن است چیزهایی در دوران کودکی یا گذشته (دیروز) باشد، شما آن را تقریبا به صورت یک تصویر در ذهنتان مجسم می کنید. آنها معمولاً به صورت خاطرات و تصویر سریع می آیند. حالا اگر با دقت به آن فکر کنید، بر حافظه خود متمرکز شوید، بر روی حافظه خود تمرکز کنید و سعی کنید همه جزییات را به خاطر آورید، ممکن است یک فیلم باشد، درست است؟

ممکن است دارای حرکت باشد (فیلم که در ذهنتان است). ممکن است صدا داشته باشد. برای مثال ممکن است چیزی که شخصی بیان کرده، باشد. اگر به فکر کردن به آن ادامه دهید، ممکن است بویی را به خاطر آورید. گاهی اوقات بو ها را به خاطر نمی آوریم، اما اگر غذای مورد علاقه تان که مادرتان پخته را به یاد داشته باشید، ممکن است بوی آن غذا و بوی آن خانه را به یاد آوردید. همچنین گاهی اوقات ما خاطره ای از احساسات، احساسات فیزیکی سرد یا گرم یا درد و لذت داریم. فیلم های درونی ما خیلی بهتر از فیلم های هالیوود هستند. فیلم های هالیوود فقط دید دارند، درست است؟ بصری (دیداری)، چیزی است که شما می بینید و صدا، چیزی است که شما می شنوید. با یک فیلم هالیوود هیچ احساسی در بدن شما وجود ندارد و هیچ بویایی وجود ندارد و هیچ طعمی وجود ندارد. در عوض در حافظه مان، گاهی اوقات نیز آن ها را داریم.

شما می توانید ببینید که چگونه می توان این فیلم های درونی را ایجاد کرد، درست است؟ این فیلم های درونی.

هر کسی این را انجام می دهد. ما همه این کار را می کنیم. برای برخی افراد صداها ممکن است قوی تر باشد.

آنها ممکن است صداهایی را که کمی واضح تر است، به خاطر بیاورند. این ممکن است قوی ترین بخش باشد.

برخی افراد، بسیاری از مردم ، عمدتا دیدنی ها، منظره، رنگ، تصویر یا فیلم را به یاد می آورند. بعضی از مردم حتی چیزهایی را که چشیده اند یا بو کردند به خاطر می اورند. اما همه انها وجود دارند. آنها همه بخشی از حافظه آن فیلم های داخلی و درونی هستند. چرا این مهم است؟ هنگامی که شما این فیلم را در سر خود می پرورانید، آن حسی شاید مثبت یا شاید منفی را در شما ایجاد می کند که وابسته به فیلم هستند. دوباره چرا اینها مهم هستند؟ پس چه چیزی؟.

چرا این مهم است؟ بسیارخوب، این به این دلیل است که نحوه ایجاد این فیلم تصمیم می‌گیرد و مشخص می‌کند که آیا شما احساس بدی دارید یا خیر. به طور کلی، ما فقط می‌گوییم که احساس مثبت یا منفی داریم. خبر های خوب می تواند فیلم هایی که در سر شماست، تغییر دهد. شما می توانید واقعا خاطرات خود را تغییر دهید. شما می توانید تغییر آن خاطره را برگزینید. این مثل کارگردانی یک فیلم می ماند. من جزییات بسیاری در فصل هفتم کتابم در مورد نحوه انجام این عمل، در اختیار شما می گذارم. من نسخه کوتاهی از آن را هم اکنون به شما خواهم داد. شما می توانید یک کارگردان باشید. یک کارگردان چه کاری انجام می دهد؟ یک کارگردان هالیوودی چگونه فیلم می سازد؟ بیاید بگوییم که آن‌ها در حال فیلمبرداری از یک صحنه هستند ، مانند یک صحنه جنگ. دو نفر با هم دعوا می‌کنند. بسیار خوب، کارگردانی هالیوودی که شما می‌توانید در آن صحنه، آن بخش از فیلم اجرا کنید.

شما می‌توانید از آن فیلمبرداری کنید، می‌توانید آن را با روش های بسیار مختلفی ضبط کنید، درست است؟ شما می‌توانید دوربین را خیلی نزدیک به بازیگران کنید و یا می‌توانید از دور فیلمبرداری کنید، به طوری که تصویر بسیار بزرگ یا بسیار نزدیک باشد. شما می‌توانید دوربین را در حین فیلمبرداری حرکت دهید. حرکت آن به سمت چپ یا راست یا بالا یا پایین یا دور و نزدیک کردن دوربین یا اینکه ساکن باشد. شما می‌توانید روی هر چیزی تمرکز کنید. می‌توانید بر روی صورت (چهره) بازیگران تمرکز کنید. شما می‌توانید فقط بر روی چشمانشان، فقط بر روی دهان، بر روی قسمت بالایی بدن (نیم تنه)، روی کل بدن خود تمرکز کنید. شما حتی می‌توانید دوربین را دور کنید و فقط بر روی نقطه ای از زمین یا آسمان بگیرید و ضبط کنید. کارگردان، کارگردان فیلم هالیوودی، می‌تواند چنین کاری را انجام دهد.

همچنین مدیر تصمیم می‌گیرد که چقدر روشنایی در آنجا وجود داشته باشد.

آیا آن تاریک، یا خیلی تاریک می شود، دیدن بازیگران سخت است یا خیلی خیلی خیلی روشن است؟ البته در مورد صدا نیز همینطور است. کارگردان می تواند صدای خیلی خیلی بلند مانند یک فیلم اکشن یا بسیار، بسیار، بسیار آرام ایجاد کند. کارگردان حتی می تواند صدا را قطع کند. از هیچ جا صدایی نیاید (همه جا ساکت باشد). هر یک از این تغییرات هیجانات، احساس فیلم، صحنه فیلم، قسمت فیلم را تغییر خواهد داد. بسیار خب، از نظر درونی درست است… شما کارگردان فیلم های خود هستید، ببینید، مشکل اینجاست که ما معمولا انتخابی برای ساخت ان فیلم ها نداریم، درست است؟ ما خاطره ای را دریافت می کنیم. آن در ذهن ما شکل می گیرد.

خاطره ای بد را تصور کن. کارهای بدی که برای شما اتفاق افتاده است. ممکن است یک روز شما در کلاس انگلیسی خجالت زده شده باشید.

شما از این خاطرات خجالت آور دارید و هر موقع که آن زمان ها و ان خاطرات را به خاطر می آورید، بوووووم، آن فیلم ها در ذهنتان می آید. شما دوباره حس بدی نسبت به انگلیسی پیدا می کنید. دوباره احساس بدی دارید. احساس شرم می کنید. اگر آن فیلم را تغییر دهید، اگر آگاهانه تغییر آن فیلم را انتخاب کنید، شما می توانید آن خاطره بد را ضعیف و ضعیف تر، کوچک و کوچک تر و کم قدرت و کم قدرت تر سازید. هنگامی که فیلم را کم قدرتمند تر می سازید، بدی، احساسات منفی، خجالت ضعیف و ضعیف و ضعیف تر خواهد شد و در نهایت ناپدید می گردد. چگونه این کار را انجام دهید؟ بسیار خب، درست مانند یک کارگردان ، شما در واقع می‌توانید در ذهن خود آن خاطره بد، آن خاطره دردآور را مجسم کنید، ، آن را ببینید و شاید به نوعی بزرگ باشد. ممکن است به نوعی شفاف باشد.

آن ممکن است رنگی باشد. همچنین ممکن است صداهایی را در انجا داشته باشید (بشنوید). بعد از آن شما می توانید فقط با ذهنتان آن را کوچک سازید. شما می توانید تصور کنید که آنجا کادری وجود دارد (چارچوب)، درست است؟ ان درون یک صفحه تلویزیون کوچک در ذهن شما قرار دارد. شما می توانید آن صفحه، صفحه نمایش تلویزیون، صفحه فیلم را در ذهنتان کوچک و کوچک و کوچک تر سازید. مثل این می ماند که آن را به عقب هل می دهید، دورتر سازید. شما می توانید این کار را تنها با تخیل خود انجام دهید. همینطور که این کار را انجام می دهید، صحنه یا تصویری از فیلم خاطره را در ذهنتان ایجاد می کنید، شما آن را تاریک تر می سازید تا دیدن آن کمی سخت تر و سخت تر و سخت تر شود.

معذرت می خواهم، درست است؟ این ممکن است کوچک و کوچکتر، تاریک، تاریک و تاریک تر گردد.

سپس با صدا و نیز با تخیل خودتان می توانید صدا را آرام‌تر و آرام‌تر کنید تا زمانی که شنیدن آن تقریبا غیر ممکن شود. حالا این خاطره بد به جای بزرگ بودن و پر سر و صدا بودن و روشن بودن در ذهن شما و بنابراین قدرتمند، کوچک و کوچکتر، تاریک و تاریکتر، آرام‌تر و آرام‌تر و ضعیف‌تر و ضعیف‌تر می‌شود. این احساس در حالی که این کار را انجام می دهید،ضعیف و ضعیف تر می گردد. برای تغییرکل احساستان نسبت به آن خاطره بد، لازم است این کار را تا مدتی دوباره و دوباره، هر روز انجام دهید. اگر خاطره بد بسیار مقاوم باشد، ممکن است لازم باشد این کار را هر روز به مدت یک یا دو ماه انجام دهید.

اگر از نوع خاطرات بد کوچک باشد، ممکن است یک هفته کافی باشد.اما شما این رفتار را به طور خودکار تا زمانی که آن خاطره همراه شماست، دریافت خواهید کرد.آن (خاطره) کوچک، تاریک و آرام می شود و از این رو قدرتمند نیست. شما احساس خیلی بدی نخواهید داشت. شما می‌توانید این کار را با تمام خاطرات بد خود، تمام تجربیات بدتان که در گذشته با انگلیسی داشتید، انجام دهید. هر زمان که احساس خجالت، حماقت و یا بد بودن در زبان انگلیسی کردید، می‌توانید آن خاطرات را بردارید و فیلم درونی را تغییر دهید و در نهایت تمام احساسات خود را در مورد زبان انگلیسی تغییر دهید. اکنون ما می‌توانیم این کار را نیز با آینده، با اهدافتان انجام دهیم زیرا هنگامی که هدفی را مشخص می کنید، شما آینده را هم تصور می‌کنید. چیزهایی را که می خواهید اتفاق بیافتد، تصور می کنید.

شما قصد دارید خلاف آن عمل کنید.

شما می‌خواهید فیلمی از چیزهای عالی و موفقیت بزرگی که می‌خواهید در ذهن خود ایجاد کنید. شما می‌خواهید خودتان راتصور کنید که همانند یک بوی زبان تا برای مثال یک آمریکایی انگلیسی صحبت می کنید. شما می‌خواهید خودتان را قوی و بااعتماد به نفس ببینید و اینکه کلمات به راحتی و با سرعت (از دهانتان) بیرون می‌آیند. این بومی زبان لبخند می زند و به هر آنچه که می گویید، علاقه مند است. سپس شما ان فیلم های مثبت را در مورد هدفتان ایجاد می کنید. ممکن است آن را بزرگ سازید. ممکن است خلاف ان را انجام دهید. آن را نزدیک تر بیاورید. آن را بزرگ تر کنید. ان را واضح تر و با دقت بیشتری بسازید. صدای بلند، بلند و بلند تری دریافت می کنید. عواطف و احساسات مثبت آن موفقیت، قوی تر و بزرگتر، قوی تر و بزرگتر می گردد.

هر روز شما این فیلم ها را تصویرسازی می کنید (مجسم می کنید)، فیلم هایی از اهدافتان.

هر روز آن را مجسم می کنید و آن را بزرگ و قوی، بزرگ و قوی و بزرگتر و قوی تر بسازید. هر روز تنها این کار را به عنوان یک عادت انجام دهید. چنانچه این کار را انجام می دهید، احساستان در مورد انگلیسی قوی و قوی تر می گردد. انگیزه تان برای یادگیری انگلیسی قوی و قوی تر خواهد شد. اعتماد به نفستان بهتر و بهتر می گردد زیرا هم اکنون مغزتان را هدایت می کنید. این اتفاقات غیر ارادی بیرونی نیست. شما آن را انجام می دهید. روشی است که بر ذهنتان، بر احساسات و عواطفتان چیره می شوید. خیلی جالب است. خیلی خیلی جالب است. خیلی شگفت انگیز است. بیایید به فایل صوتی کوتاهی گوش کنید. این نوعی از ایده مشابه است. این دوباره از جو روگان است. هم اکنون جو روگان یکی از برترین پادکست ها در امریکا را دارد. من طرفدار جو راگون هستم.

من این پادکست را دوست دارم. او شخص جالبی است. او شخص خیلی جالبی است. او شخص خیلی عجیبی است. او مهمان های جالبی دارد اما بیشتر از کنجکاوی او خوشم می آید. او فقط کنجکاو است.

او می خواهد چیزهایی را بداند. او می خواهد بداند که مردم چگونه فکر می کنند. در این فایل صوتی کوتاه از جو روگان، او همچنین در مورد فیلم های کوتاه صحبت می کند. با ما بیاین.

جو روگان: این بهترین نصیحتی است که همیشه دارم، اینکه زندگیتان را به گونه ای بسازید که در فیلمتان قهرمان باشید و درست همین حالا، موقعی که فیلم لعنتی شروع می شود و زندگی تان فاجعه کثیفی همانند هر فیلم لعنتی آرنولد شوارتزنگر جایی که او بیدار می شود و مخلوط کاملی از … می سازد، است.

ای جی هوگ: بسیار خب، جالب است، زندگی خود را به گونه ای بسازید که در فیلم خود ستاره باشید. تصور کنید زندگی تان همانند یک فیلم است. افرادی با دوربین به دنبال شما راه افتادند. در همه جا دوربین وجود دارد و تو را تعقیب می کنند و تو ستاره هستی. حتی می توانید تصور کنید که الان فیلم شروع شده است. مهم نیست چند سالتان است، حتی اگر 80 ساله هم باشید، این شروع و آغاز فیلم است. در شروع فیلم معمولاً قهرمان خوب عمل نمی کند. این قهرمان مشکلات بسیاری دارد. این یک فاجعه بزرگ است. درست است؟ همه چیز در شروع فیلم برای قهرمان وحشتناک است. شما می توانید تصور کنید برای شما نیز همینطور است. شاید زندگی تان وحشتناک نباشد، اما فقط تصور کنید که مشکلاتی دارید، درست است؟

شما به رویاهای بزرگ خود دست نخواهید یافت. او موافق است که “ این خوب است چون در فیلم‌ها، قهرمان هرگز در ابتدا پیروزی و موفقیت را تجربه نکرده است. موفقیت در انتهای فیلم اتفاق می افتد ، بنابراین آن خوب است. “ تصور کنید در شروع فیلم های زندگی تان همه چیز وحشتناک است…

جو روگان: یک بستنی. می دانید منظورم چیست؟ اینها بچه هایی بودند که در حاشیه اند. انها اسلحه را بر روی دهانشان قرار می دادند و پایین می اوردند زیرا تصویری از دخترشان را می دیدند.

وانمود کنید که آن شما هستید. وانمود کنید که درست در همین بخش از فیلم هستید و ان شروع می شود و آن شما را به عنوان یک بازنده لعنتی نشان می دهد.

ای جی: بسیار خب، او می گوید فقط تصور کنید، وانمود کنید که شما در قسمتی از ان فیلم، جایی که شما یک بازنده، بازنده مطلق (به تمام معنا) هستید، قرار دارید. همه چیز بد است. شما تنها یک بازنده اید. شما در حقیقت کار زیادی برای زندگی تان نمی کنید. فقط تصور کنید.

جو ریگون: فقط تصمیم بگیرید دیگر بازنده نباشید. زندگی خود را مانند خدمه مستندی که در اطراف شماست، زندگی کنید و رفتارهای خودتان را تجزیه و تحلیل کنید. چیزهایی را که می خواهید انجام دهید، اجرا کنید تا اینکه فرزندانتان یک روز گذشته تان را نگاه کنند و آن اسناد را ببینند و با غرور ان را بنگرند، خدای من. پدر من یک شخص ناخوشایند بد است.

ای جی هوگ: بسیار خب، او می گوید اگر تا حالا یک بازنده در فیلم بودید، خوب است، اما بعد از این در گام دوم خودتان را تصور کنید که تصمیم گرفته اید دیگر بازنده نباشید. حالا شما یک گروه مستند دارید، همانند یک گروه فیلم، یک گروه فیلم واقعی با دوربین ها، گروهی با دوربین ها که شما را همیشه دنبال می کنند و هر انچه که در طول روز انجام می دهید، ضبط می کنند. شما ستاره ای از نمایش حقیقت خود هستید. بعد از ان او می گوید: “ همانطور که این کار را انجام می دهید، زندگی خود را ادامه دهید. تصمیمات خود را بگیرید. طوری به زندگی تان ادامه دهید که انگار قصد داشتید ان را ضبط کنید تا فرزندانتان آن را تماشا کنند. او می گوید: “ زندگی تان را به گونه ای ادامه دهید که فرزندانتان این مستند را تماشا کنند، انها این نمایش را تماشا خواهند کرد و می گویند، خدای من!

چه مرد بزرگ یا چه زن فوق العاده ای. حیرت آور است. چه قهرمانی. “

شاید اگر فرزندی نداشته باشید، پس والدینتان ان فیلم را تماشا می کنند و خیلی خوشحال و سرافرز (مغرور) می شوند، خدای من! شگفت انگیز است. یا دوستانتان یا حتی همه افراد در جهان. نه فقط بخش های عمومی. این قسمت کلیدی این بازی کوچک، این تصور کوچک از بودن در فیلم است. نه تنها در مواقعی که بیرون هستید و هر کسی می تواند شما را ببیند، حتی در مواقعی که تنها در خانه هستید. تصور کنید هنوز گروهی با دوربین هایی که شما را تماشا می کنند، هستند. چه چیزهایی را می خواهید آنها ببینند؟ چه چیزی می خواهید نشان دهید؟ در مواقعی که تنها هستید چه جور ادمی هستید؟ تصور کنید دوربین ها انجا هستند. چه کارهایی می خواهید انجام دهید تا خانواده تان، افرادی که دوستشان دارید، یا دوستان و اشخاص عمومی آن را ببینند؟ دست روی دست بگذارید و بازنده باشید یا چیز دیگری؟ بیایید بیشتر بازی کنید.

جو روگان: او واقعا کاری را که باید انجام می داد، انجام داد. خدای من! مادرم واقعا آشغال هایش را یکجا دریافت کرد (جمع کرد). من عاشق داستان موفقیت هستم اما بیشتر از یک داستان موفقیت، من عاشق شخصی هستم که زندگی اش را خراب می کند و دوباره بر می گردد و آن را به داستان ضمیمه می کند. اینها داستان های مورد علاقه من هستند. راه انجام دادن آن ؟ شما باید بنویسید. شما باید به این فکر کنید که در ان فیلم لعنتی خودتان قهرمان هستید و بعد از ان بنشینید و چیزهایی بنویسید.

ای جی هوگ: بسیار خب، بخش قبلی. او می گوید “ من عاشق داستان موفقیت هستم. داستان های موفقیت عالی هستند.” او می‌گوید : “ حتی بهتر، آنچه که من واقعا دوست دارم داستان یک بازنده به تمام معنا است که زندگی اش یک فاجعه است، که زندگی اش وحشتناک، وحشتناک است، کسی که پس از آن همه چیز را تغییر می‌دهد و تبدیل به موفقیت می کند .”

کسی که اشتباهات بسیار بدی را مرتکب می شود، کسی است که کارهای بدی مرتکب می شود، کسی است که مشکلات زیادی بوجود می اورد و سپس انها را حل و بازیابی می نماید. او می گوید : “ این نوع فیلم ها مورد علاقه من است.” موافقم. آن فیلمی الهام بخش است. آن فیلم عالی است. حتی اگر شما کار های احمقانه انجام داده باشید، خب همه ما کارهای احمقانه انجام می دهیم. حتی اگر شما بازنده شده اید، خب همه ما در مواردی شکست خورده ایم.

حتی اگر زندگی شما یک فاجعه باشد یا حتی اگر نباشد، شاید فقط خسته کننده باشد، حتی اگر شما ضعیف هستید، خسته هستید، حتی اگر انگلیسی تان بد است و نمره بد در انگلیسی گرفته اید و نمرات آزمون وحشتناک و مکالمه انگلیسی هولناک باشد، مهم نیست. در واقع، این فیلم را جالبتر می کند، درست است؟ اگر به عنوان فیلم به ان نگاه کنید، بسیار خوب، آن واقعا بسیار جالب است. حقیقتا زمانی که شما با کم شروع می کنید، پس به این معنی است که موفقیت هایی که بعد آن می اید، الهام بخش تر و عالی تر است. اگر ان را به عنوان فیلم تصور کنید، بسیار خوب است. در مورد آن جدی نباشید. اگر یک فیلم است، بسیار خوب، آن را جالب تر می سازد.

همه مشکلاتی که الان دارید، ترس هایتان، ضعف هایتان، انگیزه پایین تان، تنبلی تان، اشتباهاتتان، عصبانیت هایتان، خجالت هایتان و همه اینها، زمانی که موفق می شوید، فیلم را جالب تر می سازند. خوب است. همه ای چیزها را بپذیرید. قبول کنید که خوب است، درست همین حالا من در قسمتی از فیلم هستم جایی که همه چیز بد است یا حداقل این چیز بد است، اما من قصد دارم زندگی ام را تغییر دهم و هر روز مجسم کنم که افرادی به دنبال من افتاده اند( من را تعقیب می کنند). من در این فیلم هستم و قصد دارم یک قهرمان بزرگ شوم. می خواهم کارهایی را که باید انجام دهم، عملی کنم. چه کاری قهرمان انجام می دهد؟ یک قهرمان هر روز برای رسیدن به هدف تلاش می کند. راکی را تصور کن، درست است؟

ان فیلم راکی است. این خیلی عالی است. پس چه؟ او یک بازنده کامل در ان فیلم است.

در شروع، او یک بازنده کامل است. او یک بازنده، بازنده، بازنده است. او خیلی باهوش نیست. به عنوان یک جنگجو، خشن، اما به اندازه یک مبارز شکست‌خورده است. او دوست دختر ندارد.

هیچ کس به او احترام نمی گذارد، هیچ چیز. شغلش وحشتناک است. او یک بازنده کامل است. سپس فرصتی گیر می آورد و تصمیم می گیرد. اهدافش را تعیین می کند. من قصد دارم جان سالمی از جنگ به در برم. هدفش حتی برنده شدن در جنگ نیست، تمام وقت هدفش ، زنده ماندن دربرابر مبارزین است.

پس بعد از آن چه کاری انجام می دهد؟ او شروع به کار کردن کرد. اگر شما تصور کنید او هست ( نامفهوم 00:28:05) دوربین ها انجا هستند. شما او را می بینید. او چه کاری می کند؟ او هر روز شنا می کند. او هر روز بارفیکس می رود. او شخصی است که در باشگاه هر روز به تنهایی تلاش و تلاش و تلاش و تلاش می کند. درست است؟

آنها موسیقی فوق العاده ای دریافت می کنند. او عرق می کند. سرانجام در پایان مبارزه بزرگی گرفت و موفق به انجامش شد. او به هدفش رسید. او زنده ماند. بله. برو آدرین. بسیار خُب. می توانید تصور کنید. شما بخشی از فیلم هستید. فیلمتان در مورد انگلیسی است. درست همین حالا، اُه، انگلیسی من خیلی عالی نیست. از آن لذت ببرید. فقط وانمود کنید که چشمگیر است. پس هر روز تصور کنید که آنها شما را با یک دوربین تعقیب می کنند. چه چیزهایی را می خواهید آنها ببینند؟ می خواهید آنها ببینند که نه تنها گوش دادن به انگلیسی خسته کننده به نظر می رسد، بلکه وحشتناک است، درست است؟ جالب نیست. این یک فیلم وحشتناک است.

انها می خواهند شما را با هدفون تان ببینند و سپس با انرژی بالا در اطراف اتاقتان قدم بزنید و یا با استفاده از فیزیک بدنتان در بیرون از منزل قدم بزنید همانطوری که من در انگلیسی بدون تلاش به شما آموزش می دهم، همانطور که شما یاد می گیرید و پاسخ تان را برای سوالات مینی استوری (داستان های کوتاه) من فریاد می زنید.

شاید با استفاده از دوره تلفظ و تمرین دوباره و دوباره با استفاده از این تکنیک ها دوباره دوباره دوباره. صدای خودتان را ضبط کنید. با صدای بلند بخوانید. با استفاده از تکنیک سایه یا ردیابی. هر روز کمی بهتر و بهتر می شوید.

بعضی روزها سخت است و شما گریه می‌کنید ، “ اوه، وحشتناک است ، “ و شما نا امید هستید، اما روز بعد مبارزه را ادامه خواهید داد . و سرانجام در پایان، صحنه بزرگ چیست؟ جشن بزرگ چیست؟ شاید شما یک سخنرانی عمومی به زبان انگلیسی دارید و این عالی است.

شاید شما بروید و یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی انجام دهید و کارتان را عالی انجام دهید. شما صاحب این شغل شدید (در مصاحبه قبول شدید).

شاید سفر کنید و با همه انگلیسی صحبت کنید و این فوق‌العاده است، درست است؟ شما آن صحنه عالی فیلمی را دارید که به سمتش، ان جشن موفقیت بزرگ کار می‌کنید. چشمگیر است. عاطفی است. خیلی جالب است. یادگیری عاطفی است. موفقیت احساسی است. اینها همان چیزهایی هستند که در فیلم درونی وجود دارد (اینها مضامین فیلم های درونی هستند). به همین دلیل فیلم ها مهم هستند.به همین فیلم ها روشی خوب هستند، درست است؟ استفاده از این فیلم ها در تخیلتان عالی است چون احساس را بوجود می اورند. آن مربوط به انرژی عاطفی است.

بار دیگر یک مشکل عظیم، فوق العاده بزرگ با مدارس. آنها کاملاً احساس، احساسات بیرونی یادگیری را می گیرند. چه احمقانه. مضحک و احمقانه است.

یادگیری باید احساسی باشد، باید با کنجکاوی و شور و اشتیاق پر شود. این زبان آموزان (یادگیرنده های) بزرگ، عالی،، متفکران بزرگ، احساساتی بودند. آن‌ها مشتاق بودند. تقریبا وسواسی بودند. منظورم این است که آن‌ها خیلی دیوانه‌وار به این موضوع علاقه مند بودند. انیشتین به فیزیک. نیوتن به فیزیک. هر شخصی. شما باید آن احساس، آن انرژی عاطفی را داشته باشید. این فیلم‌ها تنها راه عالی برای انجام این کار هستند.

آن روش جالبی است. به جای خیلی جدی بودن، شما به طور چشمگیری شروع به فکر کردن خواهید کرد. شما به عنوان قهرمان مبارزه خواهید کرد. هنگامی که لحظات دشواری دارید (سپری می کنید)، موقعی که خسته شده اید، وقتی انگیزه تان پایین امده است، شما (این جمله را) به خاطر می اورید “ من ستاره فیلم هستم” و در فیلم ها همیشه و همیشه و همیشه زمانی وجود دارد که همه چیز غیر ممکن به نظر می رسد.

اُه، آن در حال شکست خوردن است. آن هرگز اتفاق نمی افتد. غیر ممکن است. راکی در حال انصراف دادن است.

او قصد ندارد آن کار را انجام دهد. بعد از آن البته، روز بعد قهرمان ذهن و تصمیماتش را تغییر می دهد، “ نه، من به مبارزه ادامه خواهم داد،” و آنها ادامه می دهند و ادامه می دهند و سپس به موفقیت بزرگ دست می یابند. شما نیز همینطور. شما نیز همینطور. از این فیلم ها استفاده کنید. همچون قهرمان شروع به پخش کردن فیلم در ذهنتان کنید. شما قهرمان فیلم خودتان هستید. آن را به یک فیلم عالی تبدیل کنید. وقت توئیتر است. آن زمان توئیتر است. وقت توئیتر است. بیایید به توئیتر برویم. بیایید ببینیم مردم چه می پرسند؟ مردم چه سوالاتی در توئیتر از ای جی پرسیده اند؟ سوال اول، مکالمه ما هنوز در مورد EE Strong است. آن انگلیسی بدون تلاش قدرت است. این برچسب، ضمائم انگلیسی بدون تلاش قدرت است.

این چیست؟ بسیار خُب، این گروهی از ما می باشد که در حال انجام چالش انگلیسی بدون تلاش قدرت است. آن شنا و و بارفیکس است. چالش شنا و بارفیکس. چهارم ژوئیه، روز استقلال آمریکا، ما در توئیتر پست می گذاریم، ما روش بسیاری از شنا و بارفیکس را که می توانیم انجام دهیم بر روی توئیتر قرار خواهیم داد. قوانین در اینجا هستند. برای شنا کردن فقط دو دقیقه زمان دارید.

این دو دقیقه برای شنا کردن است. چه تعداد شنا می توانید در عرض دو دقیقه انجام دهید؟

آنها باید سخت شنا کنند. ما از قوانین نیروی دریایی آمریکا برای شنا استفاده کردیم. شما باید همه مسیر های پایین و بالا را طی کنید. برای بارفیکس، محدودیت زمانی وجود ندارد، اما شما نباید زمین را لمس کنید. چه تعداد بارفیکس می روید؟ چانه تان باید بالای مانع بیاید و به زمین نخورد. کلاً چه تعداد می توانید انجام دهید؟

چرا این کار را انجام می دهیم؟ چرا کارهایی برای تناسب اندام انجام می دهیم؟ بسیار خب، شما باید بدانید که از هفته پیش نشان دادیم که بدن وابسته به ذهن است. ذهن، وابسته به جسم است. یک بدن قوی، ذهنی قوی ایجاد می کند. یک ذهن قوی، بدن قوی ایجاد می کند. انگلیسی بدون تلاش یک سیستم فیزیکی است. در هنگام یادگیری از بدن مان استفاده می کنیم. انها در مدارس این کار را نمی کنند. انها در دوره های دیگر این کار را انجام نمی دهند، اما ما این کار را می کنیم. شما مجبور نیستید به طور تخصصی شنا و بارفیکس انجام دهید. این کار را فقط برای سرگرمی انجام می دهیم، اما شما می توانید همانطور که به انگلیسی گوش می دهید، بیرون بروید. هر کسی می تواند ان را انجام دهد. در زمان مشابه، برای قدم زدن یا دوچرخه از خانه خارج شوید در حالی که به انگلیسی گوش می دهید. شما بدنتان را حرکت می دهید. انرژی تان بالا می رود.

شما بهتر یاد خواهید گرفت. اگر می خواهید به چالش قدرت ما بپیوندید، پس به توییتر ای جی هوگ، A -J-H-O-G-E بروید.

از برچسب EEStrong استفاده کنید. به ما بگویید که می‌خواهید (به مجموعه) بپیوندید و بعد از آن ما ایده هایمان، ایده‌های آموزشی خود را به اشتراک می گذاریم وبا کمک یکدیگر قوی تر می شویم. چند سال پیش ما این نوع چالش را اجرا کردیم، اما ما می‌دویدیم و پیاده‌روی می‌کردیم. ما سال ها قبل دویدن و پیاده روی را اجرا می کردیم. امسال ما قصد استحکام چالش را داریم… به ما ملحق شوید. بسیار خوب. یک نظر توئیتری دیگر. این نظر خوبی است. می‌خواهم در این باره صحبت کنم. این عالی است ، زیرا ما در خانواده بین‌المللی خود فقط چند عضو عالی انگلیسی داریم.

آبراهام در توئیتر به یکی از آن‌ها اشاره می‌کند.مِدی یکی از بهترین الگوهای دانش آموزان ای جی است. او یک گوینده واقعا جالب است. بله، موافقم. مِدی فوق‌العاده است. مِدی یکی از فعال ترین و محبوب‌ترین دنبال کنندگان توئیتر است.

آن چیزی که در مورد مِدی بسیار عالی است این است که به سایر اعضای انگلیسی بدون تلاش در توئیتر کمک می کند و آنها را تشویق می کند. او همیشه مشاوره می دهد. او همیشه چیزهای مثبتی می گوید. پاسخ های مثبت و پیام های مثبتی برای سایر اعضای انگلیسی بدون تلاش ارسال می کند. او همیشه مشوق است. یک راهنمای بزرگ، عالی. همه ما متوجه مِدی شده ایم زیرا او خیلی مثبت، خیلی مشتاق، خیلی پر انرژی نه تنها در مورد یادگیری خودش، بلکه در مورد کمک به دیگران است. این چیزی است که انجمن ما را خیلی ویژه می سازد. ما به یکدیگر کمک می کنیم. ما به یکدیگر اهمیت می دهیم. مِدی، به خاطر همه ی اشتیاقت و کمک های مثبتت، تشویق و رهبری خانواده انگلیسی بدون تلاش از تو ممنونم، خیلی ممنونم. این انتهای نمایش امروز است.

مثل همیشه بروید به EffortlessEnglishClub.com، EffortlessEnglishClub.com و به یکی از دوره های صحبت کردن انگلیسی من بپیوندید. هنگامی که شما برای زندگی در ان رویا اماده می شوید، قهرمان آن فیلم باشید، یکی از دوره های من را دریافت کنید. انگلیسی قدرت دوره خوبی برای شروع است. آن اتفاق را بسازید. آن را محقق سازید. EffortlessEnglishClub.com. بعدا شما را می بینم.

متن انگلیسی درس

Speak English With Movies

Speaker 1: Welcome to the Effortless English Show with the world’s number one English teacher, AJ Hoge, where AJ’s more than 40 million students worldwide finally learned English once and for all without the boring textbooks, classrooms and grammar drills. Here’s AJ with a quick piece to help you learn to speak fluent English effortlessly.

AJ Hoge: Hello and welcome to today’s Effortless English Show. Our topic today, movies. We’re going to the movies today. I’m the author of “Effortless English: Learn to Speak English Like a Native.” For information about my book, go to EffortlessEnglish.com.

EffortlessEnglish.com. “The Effortless English” book. Speaking of the book, I’m going to read a section from my book today. It’s about movies, but not the movies you think. I know what you’re thinking when I say movies. You’re thinking Hollywood. We are not talking about Hollywood today. We are not talking about Hollywood movies.

No. No. No. Very different movies we’re talking about today. More powerful movies.

Movies that will create the success you want with English, that will give you that fluency, that confidence, that power when you speak English. Yes, you can use these special movies to change the way you feel when you speak English. I know you feel nervous sometimes when you speak English. I know you feel shy sometimes when you speak English. Even advanced English speakers, advanced level, high level speakers still feel nervous and shy in some situations sometimes. For example, public speaking, standing in front of a group and speaking English. That makes a lot of people very, very nervous or a job interview in English, right?

Even advanced speakers can get very nervous about doing a job interview in English or the IBT Toefl Exam, the speaking sections, or the IELTS exam with speaking sections. Again advanced speakers can get nervous in these situations and then their English gets worst. They forget vocabulary words. They kind of speak with less fluency. All these things happen even to advanced speakers and for others. For intermediate speakers, beginners, it’s much, much worst. Let’s learn how to use movies, these special kind of movies to change this and speak powerfully with confidence. I’m going to read from chapter seven in my book. Recently I had a Twitter follower ask me to do a show about chapter seven of my book. Well, here you go.

Your wish is my command. Reading from chapter seven. Here we go. Like many English learners, perhaps you too suffer from English trauma. Perhaps you hold limiting beliefs and feel frustrated, nervous or stressful when trying to speak. You want to feel confident and powerful when speaking. To do so, you must learn to control your internal movies. Your internal movies are the programs you use to create feelings, beliefs and goals. You create these movies with your five senses, sight, hearing, touch, taste and smell. Your memories and your dreams are recorded in your mind as a combination of these senses. These are the ingredients you use to write and direct your own internal movies. These movies then create your emotions, thoughts and actions.

When you want to change the results you get with learning English, you want to change two things, how you feel when speaking English and how well you actually speak. In other words, you want to feel confident while speaking and you want to speak skillfully. This chapter is about how to change your internal movies so they program you for both powerful feelings and skillful performance while speaking.

Okay. I’ll stop there. We’re talking today then about internal movies. Internal movies.

Internal means inside. Inside. Inside where? Inside your mind. Inside your brain.

We’re talking about using movies internally. This comes from NLP, neuro-linguistic programming. It’s a type of success psychology system. I use a lot of NLP in Effortless English, a lot of techniques.

I don’t usually teach you about them or tell you. I just use them to help you succeed.

Think about your memories. Let’s think about the past first. Your memories. You have memories. Think of any memory. Something you remember. Something from your childhood. Just go ahead now. Think about it. Okay. As you think of this memory, what is the memory? It’s probably a picture in your mind, right? When you think of something that happened to you, maybe something in childhood or something yesterday, you imagine it in your mind almost like a picture. That’s usually how quick memories come, quick picture. Now if you really think about it carefully, you concentrate on the memory, you focus on the memory, and try to remember all the details, it might become a movie, right?

It might have some movement. It might have sound. You might remember what someone said for example. If you continue to think about it, you might remember a smell. Sometimes we don’t remember smells, but if you were remembering your mom cooking your favorite meal, you might remember the smell of that meal or even the smell of the house. Sometimes we also have a memory of feelings, physical feelings of cold or hot or pain or pleasure. Our internal movies are much better than Hollywood movies. Hollywood movies only have sight, right? Visual, what you see and sound, what you hear. With a Hollywood movie there’s no feeling in your body and there’s no smell and there’s no taste either. With our memory sometimes we also have those as well.

You can see how you create these internal movies, right? These movies inside.

Everyone does this. We all do this. For some people the sound might be more strong.

They might remember the sound a little more clearly. It might be the strongest part.

Some people, a lot of people, remember mostly the visual, the sights, the colors, the picture or the movie. Some people even remember more how it felt or tasted or smelled, but they’re all there. They’re all part of that memory, that internal, inside movie. Why is this important? When you create the movie in your head, it then creates a feeling and emotion in you perhaps positive, perhaps negative, depends on the movie. Again why is this important? So what?

Why is this important? Well, it’s because the way you create that movie will decide, will determine how you feel whether you feel bad or good. To be very general, we’ll just say to feel positive or negative. The good news is you can change the movie in your head. You can actually change your memory. You can choose to change that memory. This is like a director with a movie. I give you a lot of details in my book in chapter seven about how to do this. I’ll give you the short version now. You can be a director. What does a director do? A Hollywood director making a movie? Let’s say they’re shooting a scene, like a fighting scene. There’s two guys fighting. Well, a Hollywood director you can do that scene, that part of the movie.

You can shoot that, you can record that in many, many different ways, right? You can have the camera very close to the actors or you can bring the camera far, far away so that it’s a very wide shot or a very close shot. You can move the camera around during the scene. Moving it left or right or up or down or in and out or the camera can be still. You can focus on anything. You could focus on one actor’s head. You could focus very closely on just their eyes, on just their mouth, on their upper body, on their whole body. You could even turn the camera away and just point it at the ground or record the sky. The director, the Hollywood director of a movie, can do any of that.

Also the director decides how much light there will be.

Is it going to be dark, very dark, hard to see the actors or very, very, very bright? Of course, with the sound the same thing. The director can make the sound very, very loud like an action movie or very, very, very quiet. The director can even make the sound silent. No sound at all. Each of these changes will change the emotion, the feeling of the movie, of the movie scene, the movie part. Well, that’s also true internally. You are the director of your own movies. See, the problem is we don’t usually choose to make these movies, right? We get a memory. It gets in our head.

Imagine a bad memory. Something bad that happened to you. Maybe in English class you were embarrassed one day.

You have this memory of the embarrassment and whenever you remember that time, that memory, boom, that movie comes in your head. You feel bad again about English. You feel bad again. You feel embarrassed. If you change that movie, consciously if you choose to change the movie, you can make that bad memory weaker and weaker, smaller and smaller, less and less powerful. When you make the movie less powerful, the bad, the negative emotion, the embarrassment will get weaker and weaker and weaker also eventually disappearing. How do you do it? Well, just like a director you can actually picture in your mind, picture that bad memory, that painful memory, you see it and maybe it’s kind of big. It might be kind of bright.

It might be colorful. You might have some sound in there also. Then you can just with your mind you can make it smaller. You can imagine it has a frame, right? It’s inside the little TV screen in your mind, in your brain. In your mind you can make that screen, the TV screen, the movie screen smaller and smaller and smaller. Like you’re pushing it away, farther away. You can just do this with your imagination. As you do this, you also make the screen, that picture or movie of the memory, you make it darker so that it’s a little harder to see and then a little harder and then a little harder.

Excuse me. Right? It gets smaller and smaller, darker and darker and darker.

Then with the sound you can also, with your imagination, make the sound quieter and quieter and quieter until it’s almost impossible to hear. Now this bad memory instead of being big and loud and bright in your mind and therefore powerful becomes smaller and smaller, darker and darker, quieter and quieter, weaker and weaker. The emotion will get weaker and weaker as you do this. To change your whole feeling about that bad memory, you just need to practice this again and again every day for a while. If it’s a very tough bad memory, you might need to do this every day for whole month or two months even.

If it’s kind of a small bad memory, maybe a week is enough, but you’ll get the habit so eventually automatically when you have this memory, it will be small and dark and quiet and therefore not so powerful. You won’t feel so bad. You can do this with all your bad memories, all your bad experiences in the past with English. Anytime you felt embarrassed or foolish or bad at English, you can take those memories and change the internal movie and that will change your whole feeling about English eventually. Now we can also do this with the future, with your goals because when you make a goal, you also imagine the future. You imagine what you want to happen.

You want to do the opposite.

You want to create a movie in your mind of something great, of a great success you want. You want to image yourself speaking English to a native speaker, to an American for example. You want to see yourself looking strong and confident and the words are coming out easily and quickly. The native speaker is smiling and interested in everything you say. Then you make that positive movie about your goal. You make it big. You do the opposite. You bring it closer. You make it bigger. You make it brighter, more colorful. The sound gets louder and louder and louder. The emotion, the positive emotion, of that success gets stronger and bigger, stronger and bigger.

Every day you imagine this movie, the movie of your goal.

Every day you imagine it and you make it bigger and stronger, bigger and stronger, bigger and stronger. Every single day you do this as a habit. As you do this, your feelings about English will get stronger and stronger. Your motivation to study English will get stronger and stronger. Your confidence will get better and better because you are now directing your brain. It’s not happening automatically from outside. You are doing it. This is how you master your own mind, master your own feelings and emotions. Very cool. Very, very cool. Very interesting. Let’s listen to a short audio. It’s kind of a similar idea. This is from Joe Rogan again. Now Joe Rogan has one of the top podcast in America. I’m a fan of Joe Rogan.

I like his podcast. He’s an interesting guy. He’s a very interesting guy. He’s a very curios guy. He has interesting guests, but mostly I like his curiosity. He’s just curious.

He wants to know things. He wants to know how people think. In this short audio from Joe Rogan, he also talks about movies. Here we go.

Joe Rogan : This is the best advice I ever came up with is that live your life like you’re the hero in your movie and right now is when the fucking movie starts and your life is a shit bag disaster like every fucking Arnold Schwarzenegger movie where he wakes up and makes a blender full of …

AJ Hoge: Okay. That’s interesting. He says, “Live your life like you are the star of your own movie.” Imagine that your life is a movie. That someone is following you around with a camera. That there are cameras everywhere following you around and you are the star. You can even imagine that it’s the beginning of the movie now. It doesn’t matter how old you are. Even if you’re 80 years old now, it’s the beginning, the start of the movie. At the start of the movie usually the hero is not doing well. The hero has so many problems. It’s a big disaster, right? Everything’s terrible for the hero in the beginning of the movie. You can imagine it’s the same for you. Maybe your life is not terrible, but just imagine that you’ve got problems, right?

You’re not achieving your big dreams. He’s like, “That’s okay because in the movies, the hero never has victory and success in the beginning. That comes at the end of the movie so it’s okay.” Imagine the beginning of the movie your life, everything’s terrible.

Joe Rogan : An ice cream. You know what I mean? Those guys were like on the brink. They put the gun on their mouth and they put it down because they see a photo of their daughter.

Pretend that’s you. Pretend right now you’re in the part of the movie that starts and it shows you as a fucking loser.

AJ Hoge: Okay. He’s saying just imagine, pretend, you are in the part of the movie where you’re a loser, a total loser. Everything’s bad. You’re just a loser. You’re not really doing much with your life. Just imagine.

Joe Rogan : Just decide not to be a loser anymore. Live your life like there’s a documentary crew following you around and you are analyzing your own behavior. Do what you would want to do so that your kids one day would look back at it and see that documentary and look on it with pride like, “Wow. My dad was a bad motherfucker.”

AJ Hoge: Okay. He’s saying now it’s okay if you’re the loser in the movie, but then next, step two, imagine that you’ve decided I’m not going to be a loser anymore. Now you have a documentary crew, like a film crew, a nonfiction film crew with cameras, a group with cameras, following you around all the time recording everything you do all day long. You’re the star of your reality show. Then he says, “As you do this, then live your life. Make your decisions. Live your life as if it was going to all be recorded and your children are going to watch it.” He’s saying, “Live your life in a way so that your children would watch that documentary, they would watch that show and say, ‘Wow.

What a great guy or what a fantastic woman. Amazing. What a hero.’”

Maybe if you don’t have kids, then your parents would watch that movie and be so happy and proud, “Wow. Amazing,” or your friends or even just everybody out in the world. Not just the public parts. This is the key part in this little game, this little imagining of being in a movie. Not just when you’re out and everybody can see you, but when you’re alone in your home. Imagine there’s still the group with the cameras watching you. What do you want them to see? What do you want to show? What kind of person do you want to be even in those times when you’re alone. Imagine those cameras are there. What would you want your family or your loved ones or your friends or the public to see you doing? Sitting around being lazy or something else? Let’s play more.

Joe Rogan : He really did what he had to do. Wow. My mom really got her shit together. I love a success story, but even more than a success story, I like a dude who fucks his life up and then he gets it back together again story. Those are my favorite stories. The way to do that? You got to write shit down. You got to think that you are the hero in your own fucking movie and then you got to sit down and you got to write shit down.

AJ Hoge: Okay. Last part. He’s saying, “I like a success story. Success stories are great.” He says, “Even better, what I really love is a story of a total loser whose life is a disaster, whose life is terrible, terrible, who then changes everything and becomes a success.”

Someone who makes a lot of bad mistakes, who does bad things, who creates a lot of problems and then solves them and then recovers. He says, “That’s my favorite kind of movie.” I agree. That’s an inspiring movie. That’s a great movie. Even if you have done stupid things, well, we all have done stupid things. Even if you have been lazy, well, we’ve all been lazy at some point.

Even if your life is a disaster or maybe it’s not a disaster, maybe it’s just boring, even if you’re weak, even if you’re tired, even if your English is terrible and you got bad grades in English and terrible test scores and horrible English speaking, it doesn’t matter. In fact, that makes the movie more interesting, right? If you look at it as a movie, well, that’s actually more interesting. When you start really low, then it means the success that comes later is more inspiring, is more great. It’s okay if you imagine it as a movie. Don’t be so serious about it. If it’s a movie, well, that makes it more interesting.

All your problems that you have now, your fears, your weaknesses, your low motivation, your laziness, your mistakes, your nervousness, your shyness, all of that, that just makes the movie more interesting when you do succeed. It’s okay. Accept all of those things. Accept okay, right now I’m in the part of the movie where everything’s bad or at least this thing is bad, but I’m going to change my life and everyday I’m going to imagine that people are following me around. I’m in this movie and I’m going to be a great hero. I’m going to do what I have to do. What does the hero do? The hero starts working towards a goal every day. Imagine Rocky, right?

That movie Rocky. That’s a great one. So what? He’s a complete loser in that movie.

In the beginning, he’s a total loser. He’s a loser, loser, loser. He’s not very smart. As a fighter he’s tough, but he’s pretty much a failure as a fighter. He has no girlfriend.

Nobody respects him. Nothing. His job is terrible. He’s a complete loser. Then he gets an opportunity and he decides. He sets a goal. I’m going to survive the fight. His goal is not even to win the fight, it’s just to survive the whole time against the champion.

Then what does he do then? He starts working. If you imagine he’s [inaudible 00:28:05] The cameras are there. You see him. What does he do? He’s doing pushups every day. He’s doing pull ups every day. He’s in the gym working and working and working and working every single day, right?

They’ve got the great music. He’s sweating. Then finally in the end he’s got the big fight and he does. He gets his goal. He survives. Yay. Go Adrian. Well, you can imagine you. You’re part of a movie. Your movie’s about English. Right now, “Oh, my English is not so great.” Have fun with it. Just pretend it’s dramatic. Then each day you imagine they’re following you around with a camera. What do you want them to see? You want them to see you not only just listening to English looking bored, that’s terrible, right? That’s not interesting. That’s a terrible movie.

They want to see you with your headphones on and then walking around your room with great energy or walking outside and using your body physically as I teach you in Effortless English, as you learn and shouting your answers to my mini story questions.

Perhaps using a pronunciation course and practicing again and again using those techniques again and again and again. Recording yourself. Reading out loud. Using the shadowing or tracking technique. Each day getting a little better and a little better.

Some days it’s tough and you cry, “Oh, it’s terrible,” and you’re frustration, but the next day you keep fighting. Then finally in the end, what’s the big scene? What’s the big celebration? Maybe you give a public speech in English and it’s great.

Maybe you go and do a job interview in English and you do great. You get the job.

Maybe you travel and you talk to everybody in English and it’s fantastic, right? You got that great movie scene that you’re working towards, that great celebration of success. It’s dramatic. It’s emotional. It’s fun. Learning is emotional. Success is emotional. That’s what these internal movies are about. That’s why movies are important. That’s why movies are a good technique, right? Using these movies in your imagination are great because they create emotion. It’s about that emotional energy.

Once again a huge, super big problem with schools. They completely take the emotion, the feeling out of learning. How stupid. How stupid. Ridiculous and stupid.

Learning should be emotional, should be filled with curiosity and passion. The great, great learners, the great, great thinkers, they were emotional. They were enthusiastic. Almost obsessive. I mean they’re so crazy about being interested in their subject. Einstein with physics. Newton with physics. Anyone. You’ve got to have that emotion, that emotional energy. These movies are just such a great way to do that.

It’s a fun way. Instead of being so serious, you start to think more dramatically. You as the hero fighting. When you have a hard time, when you get bored, when your motivation goes down, you remember, “Well, I’m the star of the movie,” and in the movies there’s always, always, always in the middle of the movie a time when everything seems impossible.

“Oh, it’s going to fail. It’s never going to happen. It’s impossible. Rocky’s going to quit.

He’s not going to do it.” Then of course, next day the hero changes his mind and decides, “No, I will keep fighting,” and they keep going and keep going and then the big success. You also. You also. Use those movies. Start playing in your imagination with movies, with you as the hero. You are the hero of your own movie. Make it a great movie. Twitter time. It’s Twitter time. Twitter time. Let’s go to Twitter. Let’s see what people are asking. What are people asking AJ on Twitter? Number one, we’re still having our conversation about EE Strong. That’s Effortless English Strong. That hashtag is EEStrong all together.

What is that? Well, that’s a group of us are doing the EEStrong challenge. That’s pushups and pull-ups. The push-ups and pull-up challenge. July 4th, American Independence Day, we will post on Twitter, we will put on Twitter how many pushups and pull-ups we can do. Here are the rules. For push-ups, you have two minutes.

It’s two minutes to do push-ups. How many push-ups can you do in two minutes?

They must be strict push-ups. We are using the American Marine Corps rules for the push-ups. You got to go all the way down and all the way up. For pull-ups, there’s no time limit, but you cannot touch the ground. How many pull-ups? Your chin must come over the bar and you cannot touch the ground. How many can you do total?

Why are we doing this? Why are we doing something with fitness? Well, you should know from last week’s shows that the physical is the mental. The mental is the physical. A stronger body creates a stronger mind. A stronger mind creates a stronger body. Effortless English is a physical system. We use our bodies when we learn. They don’t do this in schools. They don’t this in other courses, but we do. You don’t have to do push-ups or pull-ups specifically. We’re just doing this for fun, but you can go out walking as you listen to English. Anyone can do that. Go out for a walk or a bike ride listening to English at the same time. You got your body moving. Your energy goes up.

You will learn better. If you want to join our strength challenge, then go to my Twitter AJ Hoge, A-J-H-O-G-E.

Use the tag EEStrong. Tell us you want to join and then we will share our ideas, our training ideas, and help each other get stronger. A couple years ago we did this kind of challenge, but we did running and walking. We did do running and walking a couple years ago. This year we’re doing strength challenge. Join us. All right. Another Twitter comment. This is a good comment. I want to talk about this. This is great because we have some just fantastic Effortless English members in our international family.

Ibraham on Twitter mentions one of them, Medi. Medi is one of the best models of AJ’s students. He’s a really cool speaker. Yes, I agree. Medi is fantastic. Medi is one of my most active and enthusiastic Twitter followers.

What’s so great about Medi is that he helps and encourages other Effortless English members on Twitter. He’s always giving advice. He’s always saying something positive. Sending a positive reply, a positive message to other Effortless English members. He’s always encouraging. A great, great leader. We’ve all noticed Medi because he’s so positive, so enthusiastic, so energetic about not just his own learning, but about helping others. That’s what also makes our community so special. We help each other. We show each other we care. Medi, thanks a lot for all of your enthusiasm and positive help, encourage and leadership in our Effortless English family. Thank you so much. That is the end of today’s show.

As always, go to EffortlessEnglishClub.com, EffortlessEnglishClub.com, and join one of my English speaking courses. When you’re ready to live that dream, be the hero in that movie, get one of my courses. Power English is a good course to start with. Make it happen. Make it real. EffortlessEnglishClub.com. See you next time.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.