اهمیت زبان انگلیسی

دوره: پادکست آقای ای جی / فصل: سری جدید / درس 12

اهمیت زبان انگلیسی

توضیح مختصر

در این پادکست ای جی هوگ در مورد مهم ترین دلایل یادگیری زبان صحبت میکند. پول، شغل، سفر و تاثیرگذاری اهم دلایلی است که ای جی به بررسی آن ها می پردازد.

  • زمان مطالعه 28 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

اهمیت انگلیسی

معرفی: به نمایش انگلیسی بدون تلاش،با معلم طراز اول دنیا، ای جی هوگ،خوش امدید. جایی که بیش از 40 میلیون دانش اموز جهانی ای جی،در نهایت انگلیسی را یک بار و برای همیشه،بدون کتاب های خسته کننده،کلاس ها و تمرینات گرامری،می آموزند.ای جی اینجاست با ارائه ی یک بخش زنده،تا به شما در یادگیری صحبت کردن انگلیسی روان و بدون تلاش کمک کند.

ای جی هوگ: سلام، ای جی هستم و به نمایش انگلیسی بدون تلاش خوش آمدید. اهمیت انگلیسی.

این موضوع امروز ماست. اهمیت انگلیسی. تو می دانی که انگلیسی مهم می باشد.

البته که تو میدانی انگلیسی مهم است، اما کمی بیشتر در موردش فکر کنیم. چرا انگلیسی اینقدر برای زندگی تو مهم هست؟ فکر کنم مردم پریشان(مضطرب) شدند. آن ها برخی اوقات فراموش کردند، مخصوصا جوان تر ها، دانش آموزان جوان تر. آن ها معمولا مجبور به خواندن انگلیسی شدند، آن ها با فشار خانواده ها مجبور به انجام دادن آن شدند، توسط سیستم مدرسه، و بعد از چندین سال بودن در مدارس با آن همه کتاب و مدارک و تمارین گرامری، اوه. این آسان است که دلیل یا دلایل خواندن انگلیسی را فراموش کرد. خارج از مدرسه دلایل بسیار بسیار قدرتمندتر و قوی تری برای استاد شدن در مدرسه وجود دارند. صحبت کردن، گوش دادن، و بله حتی خواندن و نوشتن. دلایل دنیای واقعی.

این مشکلی هست که در مدرسه می باشد. آن ها ارتباطی میان دنیای واقعی و انگلیسی برقرار نمی کنند و همچنین مردم از انگلیسی خسته می شوند. آن ها شروع به متنفر شدن از انگلیسی می کنند چرا که انگلیسی در مدارس خیلی افتضاح می باشد و روش ها نیز افتضاح می باشند و همچنین نتایج وحشتناک هستند. دانش آموزان، آن ها از انگلیسی زده می شوند، آن ها از انگلیسی خسته می شوند. آن ها از انگلیسی تنفر پیدا می کنند. آن ها فراموش می کنند چرا انگلیسی می خوانند. حتی فراموش می کنند چرا آن را انجام می دهند.

بیایم در موردش صحبت کنیم.

چگونه می توان، چطور انگلیسی می تواند زندگی ات را بهبود بخشد؟ این چیزی هست که تو باید به آن تمرکز کنی. حالا، عده کمی از مردم بیرون (در جامعه) هستند، آن ها اکثریت نیستند، به مانند یک گروه کوچک، اما آن ها بیرون هستند، گروه کوچکی از مردمی که فقط عاض یادگیری زبان هستند. آن ها فقط زبان ها را دوست دارند. آن ها از پروسه یادگیری زبان ها لذت می برند. برای آن ها این یک سرگرمی است.

افرادی مثل استیو کافمن در LingQ هستند، او یکی از همان افراد است. او فقط یادگیری زبان ها را دوست دارد، از فرآیند لذت می برد. من از اون افراد نیستم. من از فرآیند لذت نمی برم. من پیدا کردم که این (انگلیسی) معمولا خیلی رنج آور و کسل کننده است.

من فهمیدم، بیشتر مردم شبیه به من هستند. اکثرر مردم شبیه من هستند. آن ها انگلیسی را برای دلیلی یاد می گیرند. آن ها به منفعت یا منافع دنیای واقعی احتیاج دارند. آن ها فقط برای سرگرمی آن را انجام نمی دهند. البته من سعی می کنم که یادگیری انگلیسی را برای تو لذت بخش و جذاب کنم. در انگلیسی بدون تلاش آن بخش مهمی از سیستم ما می باشد، اما هنوز تو انگلیسی را احتمالا برای دلیلی یاد می گیری. تو اهداف دنیای واقعی داری، منافع دنیای واقعی که تو می خواهی و انگلیسی به تو در رسیدن به آن اهداف، همان منافع، آن رویاها کمک خواهد کرد. انگلیسی برای تو یک ابزار است. این عالی است، این خوبه، هیچ مورد اشتباهی نیست.

برخی از موارد مشترکی که می خواهی چه هستند؟ برخی از دلایل مشترک، دلایل بسیار مهم، برای یادگیری انگلیسی؟ شماره یک، پول! پول را به من نشان بده! پول را به من نشان بده. پول را به من نشان بده. این درسته، پول. این حقیقت دارد. در بسیاری از کار ها و مشاغل تو می توانی پول بیشتری داشته باشی زمانی که انگلیسی را روان صحبت کنی. زمانی که تو انگلیسی را بسیار خوب صحبت کنی شانس های کاری پذیرای تو هستند. مشاغل سطح بالا می توانند پذیرای تو باشند. ارتباط با پول بیشتر نیز فقط با مشاغل بهتر مهیا می شود. بهتر یعنی بیشتر لذت بخشی بیشتر، جذابیت بیشتر. حتی اگر پرداختی همان باشد، پول همان باشد، یک کار ممکن است وحشتناک و افتضاح باشد و فکر کار، همان پول اما این جالب هست. برای مثال تو با مشتریان بین المللی گفت و گو می کنی. برای مثال، تو می توانی به کشور های دیگر سفر کنی، در برخی از مشاغل زمانی که تو انگلیسی روان صحبت کنی.

پول بیشتر و شغل های بهتر. آن ها ارتباط نزدیکی دارند. بعضا تو هر دو را دریافت کنی. تو پول بیشتر و کار لذت بخش تری را می گیری.

پول،پول،پول،پول،پول،پول. صد البته،پول و مشاغل. این دلیل بزرگی است. این همانی است که چرا والدین فرزندان خود را مجبور می کنند تا انگلیسی را به خوبی صحبت کنند. چرا آن ها فرزندانشان را اجبار به استاد شدن در انگلیسی می کنند چون که آن ها می دانند اگر فرزندانشان اساتید انگلیسی شوند، انگلیسی را روان صحبت کنند، آن ها شغل و موقعیت های کاری و پتانسیل بیشتری برای درآمدزایی (پول درآوردن) خواهند داشت. هیچ ضمانتی در زندگی وجود ندارد. هیچ چیزی 100 درصد حتمی نیست، اما روان شدن در انگلیسی کارهای بیشتر، موقعیت های بیشتری را برای پول قطعی بیشتر حتما پذیرا خواهد بود.

آن همان مورد بزرگ است. پول در زندگی اهمیت دارد. این حقیقت دارد. همه ما در مورد آن می دانیم.

چه دلیل یا دلایل دیگری برای یادگیری انگلیسی مهم هستند؟ مسافرت هم دلیل بزرگی است. مسافرت، مسافرت،مسافرت. این خیلی بزرگه. همه ما دوست داریم همین الان مسافرت کنیم. ما در دوره ای زندگی می کنیم که به راحتی می توان سفر های بین المللی انجام داد، احتمالا راحت ترین زمان در تاریخ برای بازدید از کشورهای مختلف. هر جایی از دنیا، تو می توانی به هر قاره ای بروی، مهم نیست کجا، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی، آفریقا، اروپا، آسیا. اگر تو شغل مناسبی داری به مانند بیشتر مردم که تان پرداخت آن را دارند، تو هم می توانی برای آن خرج کنی. این بسیار ارزان تر از همیشه است، همیشه قبل از گذشته. بسیار از بسیاری مردم از مسافرت کردن لذت می برند. من هم سفر میکنم. من از سفر لذت می برم. من از سفر بین المللی لذت می برم.

زمانی که تو کشورها و فرهنگ های دیگر را دیدن می کنی این به تو نگاه متفاوتی از خودت اعطا می کند. وقتی که بزرگ تر شدی، زمانی که معمولا جوانی، تو فقط در کشور خودت هستی.

همه چیزی در کشور تو معمولی به نظر می رسند و احتمالا تو فکر می کنی، “ خوب، این بهترین راه است” اما بعد از اینکه تو دیگر کشور ها را بازدید کنی و درک کنی، در یک طرف تو برگشتی و بعضی موارد را که در کشور خودت معمولا خوب نیستند می فهمی. همچنین، تو احتمالا بیشتر قدردان کشور خودت خواهی شد. تو آن را خواهی دید، اوه بله، مواردی هم در مورد کشورت وجود دارند که عالی هستند، فوق العاده اند. شاید بهتر از دیگر کشور ها باشند، یا حداقل تو بیشتر قدردان و علاقه مند به آن ها هستی. این نیز می تواند به تو قدردانی عمیق تری را بدهد برای آن چیزی که تو بیشتر در مورد کشور و فرهنگ خودت ارزش قائل شوی، پس سفر برای آن مناسب است. سفر همچنین برای خلاقیت مناسب است. آن ذهن تو را برای ایده های جدیدتر باز می کند، تجربیات جدید، یادگیری جدید. این فقط برای سرگرمی است. این فقط برای سرگرمی است، درسته؟

همان طور که ما اطلاع داریم، انگلیسی زبانی است برای سفر و گردشگری. انگلیسی. من منافع زیادی از این در زندگی ام کسب کرده ام.ببخشید. تو میبینی، هر جایی در دنیا که گردشگری باشد مردم در آنجا انگلیسی صحبت می کنند. من فکر کنم 35 کشور، چیزی شبیه به اون در زندگی ام تا اکنون دیدن کرده ام، و من از انگلیسی در هر کشوری که بازدید کرده بودم بهره بردم.

گاهی اوقات اگر مکان های کوچک تری را بازدید کردم، مکان هایی که کمتر گردشگری هستند، گاها خیلی خیلی معمولی انگلیسی ساده ای که در هتل ها یا سوار شدن در قطار و اتوبوس و هواپیما استفاده می کردم. هنوز، هر جایی در دنیا. این زبان بین المللی سفر می باشد. تو می خواهی به هر جایی سفر کنی که زبان تو در آن جا صحبت نمی شود، انگلیسی بهترین زبان برای آن است.

البته، اگر تمایل داشته باشی به اسپانیا سفر کنی اسپانیایی بهترین زبان می باشد، اما اگر تو زیاد سفر کنی چه می شود؟ اگر تو کشورهای زیادی را بازدید کنی؟ خوب، اکثر ما نمی توانیم دو، سه، چهار،پنج، هشت، ده یا 12 زبان را بیاموزیم، یا نمی خواهیم. کدام زبان بیشترین تاثیر را دارد، درسته؟ کدام زبان به تو کمک خواهد کرد که تنها با استفاده از یک زبان سفر کنی؟ قطعا، انگلیسی. تمام اروپا یا اروپایی ها، با یکدیگر انگلیسی صحبت می کنند. زمانی که یک ایتالیایی با یک آلمانی برای تجارت یا حتی سفر گفت و گو می کند، آن ها معمولا انگلیسی صحبت می کنند. زمانی که من سفر کردم حتی به شهر هایی بزرگ در اسپانیا من سعی کردم کمی اسپانیایی صحبت کنم و معمولا یک فرد اسپانیایی فقط با من انگلیسی صحبت می کرد اما آن ها هنوز هم انگلیسی صحبت می کنند. آن برای من در ایتالیا هم خیلی اتفاق افتاد. من واقعا ایتالیایی صحبت نمی کنم اما زمانی که در رم بودم هر کسی انگلیسی صحبت می کرد. به همان زودی که آن ها می فهمند تو شخصی محلی نیستی آن ها با تو انگلیسی صحبت می کنند.

سفر، سفر، سفر، سفر.

مرتبط با همان موضوع اگر تو بخواهی دوستان بین المللی داشته باشی. خیلی از مردم میخواهند دوستانی از دیگر کشورها داشته باشند. این هم لذت بخش است. به تو در مورد یادگیری فرهنگ ها و کشورهای مختلف کمک می کند. تو میتوانی آن را آنلاین(تحت وب) انجام دهی یا از دیگر کشورها بازدید کنی یا به گردشگر ها که برای بازدید کشورت از مکان های دیگر آمده اند کمک کنی. دوباره، انگلیسی مورد استفاده ترین زبان برای داشتن دوستان زیاد بین المللی می باشد.

در نهایت، هدف یا دلیل خیلی مهمی وجود دارد، تاثیرگذاری. نفوذ بین المللی.

نفوذ چه چیزی است؟ نفوذ توانایی توست، قدرت تو، برای تاثیر گذاشتن بر دیگران. تا دیگران را ترغیب کنی، که دیگر مردم را وادار به انجام دادن اعمالی کنند، برای مثال. برای تغییر دادن راه فکر کردن آن ها، برای کمک کردن به خودت، برای ملحق شدن به تو به منظور انجام دادن چیزی. نفوذ. نفوذ کلیدی است برای رسیدن به موفقیتی بزرگ در زندگی، قطعا در تجارت، در پول، در مشاغل و حرفه، اما در دیگر زمینه های اجتماعی هم موفقیتی بزرگ است. یادگیری، آموزش دادن، همه این موارد به نفوذ بستگی دارند. همچنین به دیپلماسی، دولت، نفوذ. این در مورد نفوذ است. با نفوذ بیشتر تو می توانی بیشتر بر روی دیگران تاثیر بگذاری، قدرت بیشتر و موفقیت و پول و همه چیز معمولا در زندگی به طرف تو خواهند آمد. انگلیسی به تو نفوذ بین المللی می دهد.

نفوذ بین المللی.

بیاین در مورد یک مثال صحبت کنیم. یک شخص ویتنامی تصور کنید، احتمالا یک شخص تاجر. آن ها تجارت خودشان را دارند. شخص ویتنامی می خواهد نفوذ بیشتری داشته باشد، درسته؟ تاثیر بیشتر بر مردم، به عنوان مثال فروش به افراد بیشتر در تجارتشان. دو نوع از این فرد را تصور کن. اولین نوع از همان شخص ویتنامی کسی است که فقط ویتنامی صحبت می کند. تنها ویتنامی. نوع دوم، شخص دوم همچنین می تواند انگلیسی روان صحبت کند. کدام یک از آن ها نفوذ بین المللی بیشتری دارند؟ البته، گوینده انگلیسی. گوینده ویتنامی تنها در ویتنام نفوذ خواهد داشت. فقط مردمی که ویتانمی هستند این شخص را درک خواهند کرد. آن ها قادر نیستند با فرد دیگری در دنیا ارتباط برقرار کنند، فقط با ویتنامی ها.

گوینده انگلیسی این توانایی را خواهد داشت که با ویتنامی ها با همان زبان خودش ارتباط برقرار کند، اما نفوذ بین المللی را هم خواهد داشت، می تواند به بازار بین المللی برای تجارتشان دست یابد. تمام جهان برای گوینده انگلیسی باز می شود (موقعیت های بسیار مهیا می گردد). پتانسیل بسیار بیشتر برای نفوذ. آن قدرتمند است، آن مقتدر است. برای مشاغل، برای حرفه ها، برای پول، برای سفر، برای روابط دوستانه، آموزش،یادگیری. برای همه چیز.

این مشابه دانشمندان است، علم یا معلمان یا حتی دیگر شخصیت های آکادمیک(دانشگاهیان). تو می توانی فقط برای کشور خودت و زبان خودت موثر باشی اما اگر تو میخواهی نفوذ بین المللی در رشته ات داشته باشی، بیایم فرض بگیریم تو یک شیمیدان هستی. تو یک پرفسور شیمی هستی. اگر تو کارت و تجربیات و تئوری ها و نظریات خودت را برای دستیابی به کل دنیا می خواهی، نفوذ بین المللی، تو به انگلیسی نیاز داری. سپس تو می توانی به کنفرانس های بین المللی بروی و پیرامون شیمی در کل دنیا صحبت کنی. تو می توانی مقالاتی پیرامون تجربیات و نظریات خودت به انگلیسی بنویسی. تو می توانی کارت را در کل دنیا انتشار دهی اگر در انگلیسی استاد باشی. این در هر رشته ای واقعیت دارد، به هر حال تو معلم هستی، فیزیکدان، مهندس، تاجر، نویسنده. مهم نیست. انگلیسی به تو همان نفوذ بین المللی را می دهد. این بسیار قدرتمند است.

من خوش شانس هستم. من فهمیدم خوش شانس هستم. من خوش شانسم چرا که در ایالات متحده آمریکا به مثابه یک بومی زبان به دنیا آمده ام، پس من به صورت خودکار از همان دوران کودکی انگلیسی را داشتم و آن به من نفوذ بین المللی داد و به من کرد که سفر هایی بین المللی و دوستانی بین المللی داشته باشم و تمام این ها. گرچه این زندگی است. این فقط دنیایی است که ما در آن زندگی می کنیم. چرا که برای برخی دلایل تاریخی، سلطنت بریتانیایی که تحت سلطه بین المللی آمریکاست، انگلیسی را به اجبار زبان بین المللی کرده است، زبانی بین المللی. هیچ کدام از ما آن را انتخاب نکرده بودیم. این تصمیم ما نبود، این به دلیل تاریخ اتفاق افتاده بود اما این دنیایی است که ما در آن هستیم. تو نمی توانی با آن مبارزه کنی، این واقعیت است. ما باید واقعیت را بپذیریم و سازگار شویم. واقعیت را برای خودمان بهره ببریم.

این اهمیت انگلیسی است. من می دانم تو در حال حاضر این را درک می کنی اما تو باید بیشتر در موردش فکر کنی تا به انگیزه تو کمک کند. به خاطر بیار دوباره و دوباره هر روز، هر هفته، برای چه آن را انجام می دهی. انگلیسی را به اهداف بزرگ زندگی ات ارتباط بده. برخی از مردم، بیش از حد بر روی انگلیسی متمرکز هستن و اهداف زندگی را فراموش می کنند. فقط انگلیسی، من نمیدونم، برای من این به نوعی خسته کننده است. فقط واژگان و تلفظ و روان شدن. این خوبه اما مگر اینکه تو یک زبان شناس باشی احتمالا خسته کننده است، اما اگر تو به استفاده انگلیسی فکر کنی، از آن برای دلایل مختلف در زندگی ات استفاده کنی، هیجان بیشتری برای تو به ارمغان خواهد آورد. فراموش نکن، بیش از حد به کلمات و زبان تمرکز نکن.

به یاد داشته باش به اهداف بزرگی که برای انگلیسی داری تمرکز کن. چگونه از آن در این دنیا برای بهتر شدن زندگی ات بهره خواهی برد؟ زندگیت را بهبود ببخش.

بیایید به توویتر بریم. سوالاتی توویتر. فردا زمان سوال. زمان سوال توویتر است. بله، شروع می کنیم. تعدادی سوال. صحبت کردن یک ویتنامی ما یک شخص میتنامی در توویتر داریم، وو لانگ، دو سوال از من پرسیده، آن ها مرتبط هستند.

دو توویت متفاوت. توویتر من ای جی هوگ است،ای-جی-هوگ، Twitter.com/ajhoge. حساب کاربری در توویتر ایجاد کن، این رایگان است. بعد تو میتونی از من سوالاتی را بپرسی.

خوب، وو لانگ از من به عنوان سوال اول پرسیده” برای چه تو یک اکنات Vidme ایجاد کردی؟ من فکر کنم یوتیوب مناسبه. برای چی Vidme ؟ سوال دوم این هست که “ چطور میتونم در Gab.ai عضو بشم؟

خوب، اجازه بده توضیح بدم. این چیه؟ Vidme چیست؟ Gab چیست؟ Vidme شبیه یوتیوب هست با این تفاوت که شرکت دیگری است و من کانالی را در Vidme ساخته ام. این V-I-D.me است. همان سایت است. V-I-D، vid، نقطه M-E. VID.me . و همچنین اکانت من اسم خودم هست. ای جی هوگ. ای-جی-ه-و-گ.

Vid.me/ajhoge. برای چه من اکانت Vidme ساختم؟ من پیش از این یک اکانت یوتیوب دارم. این به خاطر سانسور است. گوگل صاحب یوتیوب است و یک شیطان، شرکتی افتضاح و آن ها شروع کرده اند سخنرانی های آزاد را سانسور کنند، سخنرانی آزاد را مسدود کردند. آن ها سعی دارند مردمی را ساکت کنند که بر علیه آنهاست و همین من را بسیار عصبی کرده است، من به آن علاقه ای ندارم. این علیه سخنرانی آزاد است.

این واقعا در مقابل اولین سخنرانی اصلاح و آزادی آمریکا می باشد و معتقدم به زودی، احتمالا در یک یا دو سال بعد، سانسور یوتیوب برایش بد خواهد شد پس من هم مجبور خواهم شد یوتیوب را ترک کنم. این امکان پذیر است که مجبور به ترک یوتیوب خواهم شد.

من به یک بکاپ نیاز دارم. من یک بکاپ می خوام. من یک جایگزین می خوام که ما تمام ویدیوهایمان را از دست ندیم و تو نیز بتوانی آنجا من را دنبال کنی و ویدیوهای جدید را از من دریافت کنی و آن دلیلی است که چرا من در Vidme کار میکنم. تو همچنین من را بایستی در Vidme دنبال کنی. اگر یوتیوب من را مسدود کرد یا کانالم را محدود کرد یا چیز دیگری شبیه به آن پس تو می توانی به Vidme بری و ویدیوهایم را دریافت کنی. من تمام ویدیو های جدیدم را در Vidme هم اضافه خواهم کرد، در کانالم. آن Vid.me، ممیز ای جی هوگ است. من را آنجا دنبال کن.

Gab.ai ، مشابه به همان موقعیت است. توویتر هم سانسورهای زیادی انجام می دهد. در حقیقت، توویتر بسیار بدتر است. توویتر از قبل هم افراد زیادی را مسدود کرده است، هزاران نفر. آن ها سخنرانی آزاد را مسدود می کنند. توویتر یک شرکت ضد سخنرانی آزاد است. من کلا شرکت آن ها را دوست ندارم. این داره بد و بدتر میشه پس من به گب میرم. Gab.ai . آن ها جایگزین توویتر هستند. جایگزینی برای سخنرانی آزاد. آن ها شرکت جدیدی هستند پس هنوز 100 درصد آماده نیستند، نه هنوز. آن ها یک لیست در انتظار دارند که اون مشکل است. آن دلیلی است که چرا من هنوز از توویتر استفاده می کنم، چون گب هنوز کاملا آماده نیست.

زمانی که گب آماده شد، زمانی که لیست در انتظار آن ها تمام شد، بریم. زمانی که هر کسی فورا بتواند عضو شود من به Gab.ai خواهم رفت و احتمالا توویتر را متوقف کنم. حساب کاربری من در گب تایید شده است، همچنین اسم من است. ای جی هوگ. همان نام کاربری مشابه. این Gab.ai ممیز ای-جی-ه-و-گ است. ای جی هوگ. تو می توانی عضو شوی. آن ها تو را در لیست انتظار خواهند گذاشت. تو زمانی که عضو شوی یک ایمیل دریافت خواهی کرد. احتمالا چند روزی به طول می انجامد. تو می توانی سعی کنی در Gab.ai ثبت نام کنی.

یک حساب کاربری ایجاد کن چون من احتمالا آنجا خواهم رفت، نمیدونم، شاید سال بعد.

نظرات و سوالات توویتری دیگر. بریم ببینیم. بعضی ها از من می پرسند … سوالات زیادی مطرح می کنند. فوق العاده است. ماریا، و ماریا من نمیتونم نام خانوادگی تو را تلفظ کنم. این یک نام روسیه ای است. Zdorovetskaya. ماریا Zdorovetskaya . ببخشید. من رو به خاطر تلفظ روسی ام ببخش. به هر حال، او یک عکس از کافه پوچینی گرفته است. او از فرانسیسکو بازدید میکند جایی که من برای زندگی و یکی از دروس دوره اصلی ام را در مورد کافه پوچینی ساخته ام. کافه پوچینی یک کافی شاپ است در بخش قدیمی ایتالیایی سن فرانسیسکو. من بایستی به آنجا می رفتم و شروع انجام دادن کار انگلیسی بدون تلاش من به کافه پوچینی میرم و درس هایم را برنامه ریزی می کنم. این یک کافی شاپ کوچک باحال است که توسط یک خانواده ایتالیایی اداره می شود. بابت به اشتراک گذاشتن تصویر کافه پوچینی تشکر می کنم، ماریا. بسیار سپاسگزارم.

برنامه انگلیسی قدرتم را برای روان تر شدن دریافت کن. دوره تلفظ را برای لهجه ای کاملا آمریکایی اضافه کن. این یک ترکیب عالی است. دوره قدرت و دوره تلفظ.

هر دوی آن ها را از Effortlessenglishclub.com دریافت کن. Effortlessenglishclub.com .

یک مورد جزئی دیگر از اخبار انگلیسی بدون تلاش. ما هنوز در حال انجام دادن چالش قوی EE هستیم.

این نیروی انگلیسی بدون تلاش است. این چالش تناسب اندام ماست و بریم ببینیم کالا از ترکیه داره انجامش میده. مهدی از ایران انجامش میده. مکس از ایتالیا انجامش میده. من انجامش میدم. شاید دیگر مردم انجامش می دهند. ما فقط داریم تلاش می کنیم که نیرومند تر شویم. ما تمارین قدرتی انجام می دهیم.تمارین قدرتی بدنسازی، پس همچنین شامل شنا رفتن ها و بارفیکس ها و دیگر تمارین. کاری که قرار است ما در چهارم جولای،روز استقلال آمریکا، انجام دهیم، چهارم جولای ما ویدیویی از خودمان که در حال شمارش تعداد شنا رفتن ها و بارفیکس ها می باشد تهیه خواهیم کرد.

تعداد شناها در دو دقیقه چقدر می شود؟ این اولین مورد می باشد. تعداد بارفیکس ها بدون تماس با نوار در دو دقیقه چقدر می شود؟ ما تعدادی ویدیو های سلفی خواهیم گرفت و همه ما سعی داریم که پیشرفت کنیم پس ما می توانیم شناهای بیشتر و بارفیکس های بیشتر در یک زمان انجام دهیم.

در یک جایی مکس به من اسم باحالی رو معرفی کرد به نام تمارین ابرقهرمانان .

تمارین ابرقهرمانان . این از Homemademuscle.com می باشد.

عضله خانگی توسط یک فرد عالی راه اداره می شود، اسمش را یادم نمیاد. نمیتونم اسمش را به یاد بیارم، ببخشید. به هر حال، سایتش Homemademuscle.com است. او فقط تمارین بدنسازی انجام می دهد. نه شبیه به وزنه زدن. او فقط شنا انجام می دهد، بارفیکس، چیزی شبیه به آن. او تمرین های باحالی انجام میده که تمارین ابرقهرمانان نام دارد، یک برنامه 4 ماهه است، خیلی سخت، بسیار مشکل. این طراحی شده تا به تو کمک کند قوی تر شوی و ماهیچه های بیشتری اضافه کنی تنها در 4 ماه. مکس به آن پیوسته است. او لینکی درموردش داخل فیس بوک قرار داده پس من آن را خواندم. مشتاق شدم پس من هم به آن پیوستم. من اولین تمرین ابرقهرمانانه خودم را فردا شروع می کنم. من آپدیت هایی در موردش به شما خواهم داد. مکس هم آپدیت هایش را در توویتر به اشتراک خواهد گذاشت.

اگر تو می خواهی برای چالش نیروی EE به ماملحق شوی فقط آن هشتگ را استفاده کن. هشتگی که در علامت عدد استفاده می کنی درسته؟ علامت عدد. شبیه به علامت تیک-تاک-تو، و سپس EEStrong را قرار بده، همه با هم، یک کلمه. حرف بزرگ E , حرف بزرگ E ، حرف بزرگ S ، strong ، درسته؟ #EEStrong

EEStrong . این را در پیام های توویتر خودت که برای من ارسال می کنی قرار بده و فقط به من بگو که به چالش EEStrong ملحق می شوی. به من بگو چه تعداد شنا می توانی در 2 دقیقه انجام دهی. بگو چه تعداد بارفیکس می توانی الان انجام دهی. سپس در جولای می توانی نتایج خودت را به اشتراک بگذاری.

ما واقعا نمی توانیم سعی کنیم که با همدیگر کامل کنیم، ما سعی نمی کنیم که همدیگر را شکست دهیم.

فقط سعی می کنیم که ببینیم چقدر ما پیشرفت می کنیم؟ هر کسی می تواند با پیشرفت برنده باشد.

بیاییم همه با قدرت انجام بدیم.

خوب. این پایان برنامه امروز انگلیسی بدون تلاش است. ممنونم. روز عالی داشته باشید.

فردا می بینمتون. فعلا خداحافظ.

متن انگلیسی درس

The Importance Of English

Intro: Welcome to the Effortless English show with the world’s number one English teacher, AJ Hoge, where AJ’s more than 40 million students worldwide finally learn English once and for all without the boring textbooks, classrooms, and grammar drills. Here’s AJ with a quick piece to help you learn to speak fluent English effortlessly.

AJ Hoge: Hello, this is AJ and welcome to the Effortless English show. The importance of English.

That’s our topic today. The importance of English. You know that English is important.

Of course you know English is important, but let’s think about this a little more. Why English is so important for your life? I think people get distracted. They forget sometimes, especially younger people, younger students. They’re forced to learn English usually, they’re pushed to do it by parents, by the school system, and after several years in the schools with all the textbooks and grades and grammar rules, ugh. It’s easy to forget the reason, or reasons for learning English. That outside of school there are very, very powerful, strong reasons to master English. Speaking, listening, and yes even reading and writing. Real-world reasons.

This is the problem in school. They don’t connect the English to the real world and so people get bored with English. They start to hate English because the English in the schools is so terrible and the methods are so terrible and the results are so terrible. The students, they get bored with English, they get tired of English, they start to hate English. They forget why they’re even learning English. They forget why they’re doing it.

Let’s talk about it.

How can, how will English improve your life? That’s what you should focus on. Now, there are a few people out there, they’re not the majority, kind of a small group, but they are out there, a small group of people who just love learning languages. They just love languages. They enjoy the process of learning languages. It’s a hobby for them.

People like Steve Kaufmann over at LingQ, he’s one of those people. He just likes learning languages, enjoys the process. I’m not one of those people. I don’t enjoy the process. I find it usually quite painful and boring.

Most people are like me, I find. Most people are like me. They are learning English for a reason. They need a real-world benefit or benefits. They’re not just doing it for fun. I try to make learning English enjoyable and interesting for you, of course. In Effortless English that’s an important part of our system, but still you are probably learning English for a reason. You have real-world goals, real-world benefits that you want and English will help you with those goals, with those benefits, with those dreams. English is a tool for you. That’s fine, that’s good, nothing wrong with that.

What are some of the common things that you want? Some of the common reasons, very important reasons, for learning English? Number one, money! Show me the money! Show me the money. Show me the money. That’s right, money. It’s true. In many jobs and many careers you can make more money when you speak English fluently. When you speak English very well new job opportunities open for you. Higher level jobs can open for you. Connected to more money is also just better jobs. Better meaning more enjoyable, more interesting. Even if the pay is the same, the money is the same, one job might be horrible and boring and terrible and a think job, same money but it’s interesting. You’re talking to international customers for example. You get to travel to other countries, for example, in some jobs when you speak English fluently.

More money and better jobs. They’re closely connected. Often you get both. You get more money and a more enjoyable job.

Money, money, money, money, money. Money and jobs, of course. This is a big, big reason. This is why a lot of parents push their children to speak English well. Why they push their children to master English because they know if their child masters English, speaks English fluently, they will have more job and career opportunities and a potential to make more money. There’s no guarantee in life. Nothing is 100% certain, but fluent English will open more jobs, more opportunities, for more money for sure, for sure.

That’s a big one. Money’s important in life. It’s true. We all know that.

What other reason or reasons are there for learning English that are important? Travel’s a big one also. Travel, travel, travel. That’s huge. We all love travel now. We live in a time where it’s quite easy to travel internationally, probably the easiest time ever in history to visit different countries. Anywhere in the world, you can go to any continent, South America, North America, Africa, Europe, Asia, doesn’t matter. If you have a decent job most people can afford it, you can pay for it. It’s much cheaper than ever, ever before in the past. Lots of lots of people enjoy traveling. I do. I enjoy traveling. I love traveling internationally.

When you visit other countries and other cultures it gives you a different view of your own. When you grow up, when you’re young usually, you’re only in your country.

Everything in your country seems normal and probably you think, “Well, it’s the best way,” but then you visit other countries and you realize, on one hand you come back and you realize some things in your country maybe not as good. Also, you probably will appreciate your country more also. You’ll see that, oh yeah, there are also things about your country that are great, that are fantastic. That are perhaps better than other countries, or at least you like them more and appreciate them more. It can also give you a deeper appreciation for what you value most about your own culture and your own country, so travel’s good for that. Travel’s also just good for creativity. It opens your mind to new ideas, new experiences, new learning. It’s just fun. It’s fun, right?

As we know though, English is the language of travel and tourism. English. I have benefited from this a lot in my life. Excuse me. You see, everywhere in the world where there is tourism people speak English. I have been to over, I think it’s 35 countries, something like that in my life so far, and I have used English in every country I’ve visited.

Sometimes if I visit smaller places, less touristy places, sometimes it’s just a very, very simple, simple, easy English that I use in hotels or to get a train or a bus or a plane. Still, everywhere in the world. It’s the international language of travel. We know English is the international language of business and money, it’s also the international language of travel. You want to travel anywhere that does not speak your language English is the best language to have.

Of course, if you got to Spain well Spanish would be the best language, but what if you travel a lot? If you visit a lot of countries? Well, most of us cannot learn two, three, four, five, eight, 10, 12 languages, or don’t want to. Which language is the most efficient, right? Which language will help you travel to the most countries using just one language? It’s English, of course. It’s English. All through Europe, Europeans, they speak English to each other. When an Italian talks to a German for business or even travel they’ll often speak English. When I traveled in, even in big cities in Spain I would try to speak some Spanish and often the Spanish person would just speak English to me because their English was much better than my Spanish. Even I was trying to speak the local language but they would still speak English to me. That happened to me in Italy a lot, too. I don’t speak really Italian but when I was in Rome everybody would speak English. As soon as they realize you’re not a local person they speak English to you.

Travel, travel, travel, travel.

Related to that if you want to have international friends. A lot of people want to make friends from different countries. It’s also enjoyable. Helps you learn about different countries and cultures. You can do that online or you can do that by visiting other countries or by helping tourists who visit you, your country, that come from other places. Again, English is the most useful language for having lots of international friends.

Finally, there is the very important purpose or reason, influence. International influence.

What is influence? Influence is your ability, your power, to affect other people. To persuade other people, to get other people to take actions, for example. To change their way of thinking, to help you, to join you in doing something. Influence. Influence is the key to big success in life, certainly in business, in money, in jobs and career, but also in other social areas. Learning, teaching, all of these things depend on influence. Also diplomacy, government, influence. It’s about influence. The more influence you have the more you can affect other people, the more power and success and money and everything will come to you in life usually. English gives you international influence.

International influence.

Let’s think of an example. Imagine a Vietnamese person, we have a Vietnamese person, maybe they’re a business person. They have their own business. This Vietnamese person wants to have more influence, right? Affect more people, sell to more people for their business for example. Imagine two versions of this person. The first version of this Vietnamese person only speaks Vietnamese. Vietnamese only. The second version, the second person speaks fluent English also. Which one will have more influence internationally? Of course, the English speaker. The Vietnamese-only speaker will only have influence in Vietnam. Only people who understand Vietnamese will understand this person. They will not be able to connect with anyone else in the world, only Vietnamese.

The English speaker will still be able to connect with the Vietnamese using his or her own language, but also will have international influence, can reach an international market for their business. The whole world opens up for the English speaker. Much more potential for influence. That’s powerful, that’s powerful. For jobs, for careers, for money, for travel, for friendship, teaching, learning. All of this.

It’s the same for scientists, science or teachers or other academics even. You can have influence just within your own country and own language but if you want international influence in your field, let’s say you’re a chemist. You’re a chemistry professor. If you want your work and your experiments and your theories and ideas to reach the whole world, international influence, you need English. Then you can got to international conferences and speak to chemists from countries all over the world. You can write papers in English about your experiments and ideas. You can spread your work to the whole world if you master English. This is true in any field, whether you’re a teacher, a physicist, an engineer, a business person, a writer. Doesn’t matter. English gives you that international influence. It’s so, so powerful.

I’m lucky. I know I’m lucky. I’m lucky because I was born in the United States as a native speaker, so I automatically had English from childhood and that has given me international influence and it has helped me with international travel and making international friends an all of these things. That’s life though. That’s just the world we live in. Because for a few historical reasons, the British Empire followed by American dominance internationally, made English into the world language, the international language. None of us chose that. It was not our decision, it happened because of history but that’s the world we are in. You cannot fight this, it’s reality. We must accept reality and adapt. Use reality for ourselves.

That’s the importance of English. I know you know this already but you should think about it more to help your motivation. Remind yourself again and again every day, every week, why you’re doing it. Connect English to bigger life goals. Some people, they get too focused just on English and they forget the life goals. Just English, I don’t know, for me it’s kind of boring. Just vocabulary words and pronunciation and fluency. It’s okay but unless you’re a linguist it’s probably kind of boring, but if you think of using English, using it in your life for these different reasons well then it becomes much more exciting in interesting. Don’t forget, don’t focus too much on the vocabulary and the language.

Remember to focus on the big goals you have for English. How will you use it in the world to make your life better? Make your life better.

Let’s go to Twitter. Twitter questions. Tomorrow question time. It’s Twitter question time. Okay, here we go. A couple questions. Speaking of Vietnamese we have a Vietnamese person on Twitter, Vo long, asking me two questions, they’re connected.

Two different tweets. My Twitter is ajhoge, A-J-H-O-G-E, Twitter.com/ajhoge. Get a Twitter account, it’s free. Then you can ask me questions.

Okay. Vo Long asks me number one, “Why did you create a Vidme account? I think YouTube is okay. Why Vidme?” The second question is, “How can I join Gab.ai?”

Okay, let me explain. What is this? What is Vidme? What is Gab? Vidme is like YouTube but it’s a different company and I created a channel on Vidme. It’s V-I-D.me. That’s the website. V-I-D, vid, dot M-E. Me. VID.me and my account is also my name, AJHoge. A-JH-O-G-E.

Vid.me/ajhoge. Why did I create a Vidme account? I already have a YouTube account. It’s because of censorship. Google owns YouTube and Google is an evil, terrible company and they are starting to censor free speech, block free speech. They’re trying to silence people. They’re blocking videos a lot now. Google’s trying to push a kind of leftist, Marxist politics and they’re trying to silence people who are against that and that makes me very angry, I do not like it. It’s against free speech.

It’s against really the American First Amendment and freedom of speech and I believe that soon, probably in the next year or two, that YouTube censorship will become so bad that I will probably have to leave YouTube. It’s possible I will need to leave YouTube.

I want a backup. I want a backup. I want an alternative so that we don’t lose all my videos so that you can still follow me and get new videos from me and that’s why I’m doing Vidme. You should follow me on Vidme also. If YouTube blocks me or puts my channel on restricted mode or something like that then you can go to Vidme and get my videos. I will add all my new videos to Vidme also, to my channel. That’s Vid, V-I-D, dot M-E, slash ajhoge. Follow me there.

Gab.ai, it’s a similar situation. Twitter is also doing a lot of censorship. In fact, Twitter’s much worse. Twitter’s already banning lots of people, thousands of people. They’re blocking free speech. Twitter is an anti-free speech company. I do not like their company at all. It’s getting worse and worse so I am moving over to Gab. Gab, G-A-B dot A-I. Gab.ai. They are the Twitter replacement. The free speech replacement. They’re a new company so they’re not open 100% yet, not yet. They have a waiting list so that’s the problem. That’s why I am still using Twitter, because Gab is not open completely yet.

When Gab opens, when they’re waiting list is finished, gone. When anyone can join immediately I will move to Gab.ai and I’ll probably stop Twitter. My account on Gab is verified, it’s my name also. AJ Hoge. Same account name. It’s Gab, G-A-B dot A-I. Gab.ai slash A-J-H-O-G-E. AJ Hoge. You can join. They’ll put you on a waiting list. You’ll get an email when you can join. It usually takes a few days. You can try registering for Gab.ai.

Get an account because I will be moving there probably, I don’t know, probably later this year.

Other Twitter questions or comments. Let’s see. Some people asking me … Making lots of comments. Amazing. Maria, and I cannot pronounce your last name Maria. It’s a Russian name. Zdorovetskaya. Zdorovetskaya. Maria Zdorovetskaya. Sorry. I’m sorry for my Russian pronunciation. Anyway, she took a picture of Café Puccini. She is visiting San Francisco where I used to live and in my original course I have a lesson about Café Puccini. Cafe Puccini is a coffee shop in the old Italian section of San Francisco. I used to go there and do work in the beginning of Effortless English I would go to Café Puccini and I would plan my lessons. It’s a cool little coffee shop run by an Italian family. Thanks for sharing the Café Puccini picture, Maria. Thank you very much.

Get my Power English program for fluency. Add the pronunciation course for a perfect American accent. It’s a great combination. Power English and the pronunciation course.

Get them both at Effortlessenglishclub.com. Effortlessenglishclub.com.

One more little bit of Effortless English news. We’re still doing this EE Strong challenge.

It’s Effortless English strong. This is our fitness challenge and let’s see [Cala 00:24:44] from Turkey’s doing it. Mehdi from Iran is doing it. Max from Italy’s doing it. I’m doing it. Maybe some other people. We’re just trying to get strong. We’re doing strength exercises. Body weight strength exercises, so pushups and pull ups and other exercises also. What we’re going to do is July 4th, American Independence Day, July 4th we will make a video of ourselves doing pushups and pull ups to count how many we can do.

How many pushups in two minutes? That’s the first one. How many pull ups without letting go of the bar? We’ll do little selfie videos and we’re all trying to improve so we can do more pushups and more pull ups at one time.

As part of that Max just introduced me to a cool thing called the Superhero Workout.

The Superhero Workout. It’s from Homemade Muscle, Homemademuscle.com.

Homemade Muscle is run by a great guy, I can’t remember his name. I can’t remember his name, sorry. Anyway, his website is Homemade Muscle. Homemade muscle, all together, dot com. He does only body weight exercises. Not like lifting weights. He’s just doing pushups, pull ups, that kind of thing. He’s got a cool workout called the Superhero Workout, it’s a four month program, quite tough, quite difficult. It’s designed to help you get stronger and add a lot of muscle in just four months. Max joined it. He put a link on Facebook about it so I read about it. I liked it so I just joined it also. I’m starting my first Superhero workout tomorrow. I’ll give you some updates about it. Max will share his updates on Twitter also.

If you want to join us for the EE Strong challenge just use that hashtag. The hashtag, that’s where you use the number sign right? The number sign. Looks like the tic-tac-toe sign, and then you put EEStrong, all together, one word. Big E, big E, big S, strong, right?

EEStrong. Put that in your Twitter message that you send to me and just tell me that you’re joining the EEStrong challenge. Tell me how many pushups you can do now in two minutes. Tell me how many pull ups you can do now. Then in July you can share your results.

We’re not really trying to compete with each other, we’re not trying to beat each other.

We’re trying to see how much can we improve? Everybody can win this by improving.

Let’s all get strong together.

Okay. That is the end of today’s Effortless English show. Thank you. Have a great day.

See you tomorrow. By for now.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.