چگونه برنده شویم

: پادکست آقای ای جی / فصل: بخش ۱ / درس 5

چگونه برنده شویم

توضیح مختصر

  • زمان مطالعه 0 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

برای دسترسی به این محتوا بایستی اپلیکیشن زبانشناس را نصب کنید.

ترجمه‌ی درس

چگونه برنده شویم

سخن گوی 1:به اجرای انگلیسی بدون تلاش،با بهترین استاد انگلیسی دنیا،ای جی هوگ،خوش امدید. جایی که بیش از 40میلیون دانش اموز ای جی در سراسر جهان،سرانجام انگلیسی را یک بار و برای همیشه،بدون کتاب های خسته کننده،کلاس ها و تمرینات گرامری،یادگرفتند. ای جی اینجاست با ارائه ی یک بخش زنده،تا به شما در یادگیری صحبت کردن انگلیسی روان و بدون تلاش کمک کند.

ای جی هوگ:من میخواهم که شما برنده شوید. من میخوام که شما موفق شوید. من میخواهم که شما زندگی رویاییتان را زندگی کنید. من میخواهم که شماروان،قدرتمند،با اعتماد به نفس،با لهجه امریکایی عالی،صحبت کنید. من میخواهم که از ان استفاده کنید تا همه ی موفقیتی را که در زندگی میخواهید داشته باشید،اما سوال این است که چه طور برنده شویم. شما چگونه در زندگی برنده میشوید؟

من فکر میکنم مورد اول،زندگی کردنِ یک زندگی شاد و لذت بخش و بامعنی،و رسیدن و یادگرفتن چیزهایی است که شما میخواهید به انها برسید و یادبگیرید. اکنون،برای برنده شدن،برای موفق شدن،برای لذت بردن از زندگی،برای داشتن یک زندگی خوب برای باقی زندگیتان، مهم نیست که شما چند سال دارید،شاید شما همین الان 15سالتان است،شاید 50،شاید هم 80سال دارید،اما شما هنوز زنده اید بنابراین زندگی بیشتری را در پیش رویتان دارید. شما چگونه میتوانید ان زمان را به بهترین زمان ممکن تبدیل کنید،و چگونه میتوانید از درد شکست های وحشتناک و موقعیت های وحشتناک دوری کنید؟شما باید یک کار انجام دهید،یک راز از مردمی که مخصوصا در شغل ها،حرفه ها و چیزهایی مثل ان موفق شدند،فهمیدن و دیدن گرایش ها است.گرایش ها،گرایش ها در مورد اینده.

ان به این معنی است که شما به لحظه ی حال نگاه بیندازید. چه چیزی در لحظه ی حال در جهان دارد اتفاق می افتد؟مثلا در تکنولوژی،فرهنگ ،جامعه،اقتصاد،بیزینس،دارایی،همه ی این چیزها. نگاه کنید که چه چیزی دارد اتفاق می افتد،نگاه کنید که در چند سال گذشه چه چیزی اتفاق افتاده است،و سپس میبینید که گرایش ها چه هستند؟گرایش های بزرگ،الگوهای بزرگ چه هستند؟بنابراین شما میتوانید اینده را بخوانید(پیش بینی کنید). هیچ کس نمیتواند به طور دقیق اینده را پیش بینی کند. هیچ کس نمی تواند.

هیچ کس نمی داند. برای مثال هیچ کس نمیداند ایا بازار سهام فردا (یا در اینده) بالا میرود یا پایین. ما نمیدانیم. ما دقیقا نمیدانیم که فردا چه اتفاقی قرار است بیفتد.اما اگر مراقب باشیم،اگر باهوش باشیم. میتوانیم.ما میتوانیم نگاه کنیم و یک الگویی را ببینیم تا ببینیم در چند سال گذشته چه چیزی اتفاق افتاده،و میتوانیم یک ایده بگیریم که جهان به کجا(به چه سمتی)دارد میرود. و سپس می توانیم اماده شویم،ما میتوانیم جلوتر از ان باشیم تا اینکه برای اینده اماده باشیم. تا برای طولانی مدت موفق باشیم.

ببینید،خیلی از مردم روی گذشته ،روی تمام مشکلاتی که داشتند،تمرکز می کنند و شکایت میکنند. و تعداد بیشتری از مردم فقط روی کوتاه مدت تمرکز میکنند،این سال،یا شاید دربیشترین حالت سال اینده. بیشتر مردم برای دراز مدت فکر نمیکنند،5سال،10سال،15سال،حتی 3سال. بیشتر مردم خیلی جلو جلو فکر نمیکنند. و این دلیل ان است که انها نمیتوانند به دچار شدن به مشکلات بزرگ پایان دهند،یابعضی از مشکلات بزرگ را که دارند می ایند نمیبینند و اماده نیستند. مردمی که بیشترین موفقیت را در زندگی دارند،معمولا،معمولا مردمی هستند که برای طولانی مدت فکر میکنند. این مانند شطرنج است.مثل اینکه شما دارید شطرنج بازی میکنید.بنابراین یک بازیکن بد شطرنج،مثل من

من یک بازیکن شطرنج بد هستم. یک بازیکن بد شطرنج شاید در مورد حرکت بعدی یا شاید دو حرکت بعد فکر میکند. یک یا دو حرکت جلوتر،و این در مورد همه است،اما یک بازیکن شطرنج عالی،یک بازیکن خیلی خوب،یا یک بازیکن شطرنج ماهر،در مورد ،سه،چهار،پنج یا تعداد حرکت بیشتری جلوجلو فکر خواهد کرد.فکر کردن در مورد همه ی چیزهای ممکن و احتمالات.”احتمالا چه چیزی قرار است اتفاق بیفتد،و بعد من چه کاری انجام خواهم داد؟”انها خیلی جلوجلو فکر میکنند،طولانی مدت تر.بنابراین،این دلیل ان است که انها ماهرند.

انها از مسابقه شان جلوترند چون انها طولانی مدت تر فکر میکنند. این یک راز بزرگ،بزرگ،بزرگ(خیلی بزرگ) برای موفقیت در همه ی قسمت های زندگی است. فکر کردن طولانی مدت،به جای فقط فکر کردن کوتاه مدت. بیایید یک نگاه به دنیای اموزش و یادگیری بیندازیم. بیایید ببینیم گرایش ها در کل دنیا،دقیقا الان،چه هستند؟

الگو ها چه هستند؟چه چیزی اتفاق می افتاده و این احتمالا در بلند مدت به کجا دارد می رود؟احتمالا ما نمیتوانیم 100درصد بدانیم،اما میتوانیم حدس های خوبی بزنیم،بنابراین میتوانیم ببینیم که احتمالا در سال اینده،5،10،15سال اینده یا سال های بیشتر،به کجا میروند، و بعد برای ان اماده شویم تا این که در موقعیتی برای موفقیت کوتاه مدت و مخصوصا بلند مدت قرار بگیریم. ما داریم جلو جلو فکر میکنیم.

در اول،من فکر میکنم که این واضح است.خیلی واضح. با گوش دادن به پادکست های من شما باید ببینید که این واضح است(شما متوجه میشوید که واضح است). مدارس در سراسر دنیا،دارند بدتر میشوند. همه ی مدارس،همه ی سن ها،عمومی و خصوصی،انها دارند بدتر و بدتر و بدتر میشوند. کم اثر تر.

ما در دوران جوانی(کودکی)این(وضع)را در مدارس ابتدایی میبینیم. ما این را در مدارس راهنمایی میبینیم،و این را در دانشگاه ها و کالج ها میبینیم. انها دارند بدتر میشوند. کیفیت دارد پایین می اید. کیفیت معلم ها،کیفیت سیستم ها،کیفیت اموزش دارد پایین و پایین می رود.

این اتفاق برای دهه ها(ده ها سال)اتفاق افتاده است. یک دهه ده سال است،بنابراین،این(وضعیت) برای مدت طولانی اتفاق افتاده است. شما شوکه خواهید شد. شما باید نگاه کنید..بروید به یک کتاب درسی معمولی که صد سال پیش استفاده میشد نگاه بیندازید.

صد سال پیش در ایالات متحده یا هر جای دیگر. شما ازاینکه چقدر پیشرفته است شوکه خواهید شد. بچه های جوان،صد سال پیش،چیزهایی را میخواندند که دانشجوهای دانشگاه،اکنون میخوانند،بنابراین دانشگاه های ما،الان،با یک اموزش پایه ی هفت یا هشت برابرند. انها(دانشگاه ها) افت کرده اند. کیفیت خیلی خیلی پایین تر است.

شما بهتر است نگاه کنید،و ببینید که اموزش دانشگاهی در صد سال گذشته چه بوده. وای،خدای من،بسیار پیشرفته تر از چیزی که ما الان داریم. مدارس دارند بدتر و بدتر میشوند. ان ها برای زمانی طولانی اینطور شده اند. این گرایش ادامه خواهد داشت. اوکی

از زمانی که دولت در همه جا مدارس را تحت کنترل خود دراورده است،انها بدتر و بدتر شده اند. انها به بدتر شدن ادامه میدهند،چون همه جا در سراسر دنیا،دولت ها دارند کنترل بیشتر و بیشتر و بیشتری بر سیستم های مدارس پیدا میکنند، و وقتی انها کنترل داشته باشند،انها (مدارس)فقط بدتر میشوند. و بدتر و بدتر. بنابراین ما میتوانیم این را پیش بینی کنیم.

ما میدانیم. پنج سال (دیگر)از الان،ده سال از الان،پانزده سال از الان،مدارس حتی بدتر خواهند بود. گرایش دیگری که ما میبینیم،این است که در مدارس،در دانشگاه ها،پروپاگاندا(تبلیغ،پروپاگاندا زمانی گفته میشود که از یک مطلب کامل فقط چیزهایی که به نفع فرد است بیان شود و بقیه چیز هایش حذف شوند،یعنی قسمت های خاص یک مطلب انتخاب میشوند)بیشتر از حقیقت درس داده میشود.

پروپاگاندا به جای حقیقت. درست است؟برای نمونه پروپاگاندای غربی. که مارکسیسم فرهنگی نامیده شده. انواع مختلفی از مارکسیسم،مخصوصا سوشالیسم(جامعه گرایی). این نوع مطالب،پروپاگاندا به جای حقیقت است.

تصحیح سیاسی،یک نام دیگر برای ان است. چیزی که واقعا وحشتناک است،مخصوصا ما ان را در غرب میبینم،در اروپاو شمال امریکا،و جنوب امریکا..من شنیدم که این در جنوب برزیل خیلی وحشتناک است.اعضای برزیلی انگلیسی بدون تلاش دارند به من می گویند که این(وضعیت) هم چنین در جنوب،در جنوب امریکا وحشتناک است. جنوب مکزیک،مثل کل نیمکره ی غربی واروپا،افتضاح است. این پروپاگاندا دارد تدریس میشود. این دلیل دیگری است که مدارس دارند بدتر و بدتر و بدتر میشوند.

انها دارند پروپاگاندا را تدریس میکنند،نه حقیقت. چیزی که واقعا ترسناک است،چیزی که واقعا وحشتناک است،این است که این(حالت)،اکنون دارد در علوم سخت اتفاق می افتد. بنابراین حتی علوم سخت ،شیمی،زیست شناسی،یک علم بزرگ(منطور زیست شناسی است)،فیزیک،زمین شناسی،چیزهایی مانند ان. این نوع از پروپاگاند غربی،مارکسیسم فرهنگی،هر چیزی که دوست دارید صدایش بزنید،تصحیح سیساسی،دارد شروع میکند که به علوم راه پیدا کند،به علوم سخت. این،برای سال ها اتفاق می افتاده است. این(وضع) آرام آرام،دارد بدتر و بدتر میشود.

در گذشته علوم محافظت میشدند،اما دیگر نه،بنابراین ما میتوانیم پیش بینی کنیم که اموزش علوم در مدارس ،بدتر و بدتر بدتر خواهد شد. این یک گرایش واضح است. یک گرایش واضح دیگر،(این است که)دانشگاه ها و کالج ها دارند گران تر میشوند. گرانتر. انها به بالا بردن شهریه ادامه می دهند.

هزینه دانشگاه ها و کالج ها به بالا و بالا رفتن ادامه میدهد. هر سال،میانگین هزینه برای مدارس در امریکای شمالی بالا و بالا میرود،و در واقع،این (مسئله)در اروپا هم حقیقت دارد،بنابراین در اروپا ،بعضی از کشور ها،میگویند”وای،ما کالج رایگان داریم”. این (حرف)بیهوده(چرت و پرت)است. هیچ چیز رایگان نیست. هزینه اش از طریق مالیات ها پرداخت میشود،و مالیات هاخیلی خیلی بالا هستند. بالا،بالا،بالا.

شما هنوز دارید پول میپردازید و ان(مالیات)همچنان بالا میرود. این فقط بیشتر پوشیده شده(پنهان تر است). این همه چیز است،اما هنوز هست.

هزینه برای مدارس،کالج ها،دانشگاه ها،بالاتر و بالاتر و بالاتر است،و کیفیت دارد پایین میرود،پایین،پایین و پایین،پروپاگاندا ی بیشتر و بیشتر و حقیقت های کمتر،و خیلی خیلی خیلی گران تر. خدای من. انها گرایش های بدی هستند.

انها واقعا گرایش های بدی هستند. چند گرایش بدتر که ما میتوانیم در هر جای دنیا ببینیم(این است که). من به نواحی بسیاری از جهان سفر کرده ام. نه همه جا،اما به خیلی از مناطق جهان. در هر جا که من بودم،چیز مشابهی دیدم. مردم دارند بیشتر و بیشتر منفعل میشوند.

این،به خاطر مدارس است. انها منفعل تر و کم فعالیت تر میشوند. درست است؟.نشستن و تلویزیون تماشا کردن،نشستن و دیدن و مشاهده کردن چیزها،به جای انجام دادن.و مردم دارند ضعیف و ضعیف تر میشوند. از نظر بدنی ضیف میشوند. در حقیقت شما میتوانید این را در بدن مردم ببینید،و سپس توانایی فیزیکی (بدنی)انها دارد ضعیف تر و ضعیف تر میشود.

در همه جای دنیا مردم دارند چاق تر میشوند. اکنون،بعضی از مکان ها بدتر از بقیه هستند. ایالات متحده وحشتناک است. Uk(مخفف united kingdom)هم خیلی بد است،اما این اتفاق دارد در همه جا میافتد،جایی که مردم از نظر بدنی دارند ضعیف تر میشوند و از نظر روانی ضعیف تر از ان،از نظر احساسی،ضعیف تر. این ها گرایش های واضحی هستند.

این طور که به نظر میرسد،این ها ،همه،گرایش های خیلی منفی هستند،اما خبر های خوبی وجود دارد. گرایش های خوبی دارد اتفاق می افتد، و ان،یک فرصت است. این جایی است که اگر اکنون اماده شویم میتوانیم در زندگی موفق شویم. اگر شما گرایش ها را ببینید و برای طولانی مدت اماده شوید،شما یک برنده خواهید بود،شماموفق خواهید شد. وقتی که همه دارند ضعیف تر و منفعل تر و احمق تر میشوند،شما دارید قوی تر و فعال تر باهوش تر میشوید و بعد،شما یک امتیاز خیلی خیلی بزرگ نسبت به بقیه دارید که خبر خوبی برای شماست.

یکی از گرایش های خیلی مثبت که شما هم کنون،چون یک هوادار انگلیسی بدون تلاش هستید،می دانید،اموزش انلاین است،اموزش مسقل. این یک انقلاب است،یک انقلاب بین المللی در یادگیری انلاین و یادگیری مستقل،اما شمابه طور نزدیکی(با ان)،مرتبط هستید.

یادگیری انلاین،یادگیری مستقل را بسیار راحت کرده. همانطور که در اجرای قبلی ام در مورد اموزش درست بحث کردم،در گذشته،برای اینکه خیلی اموزش ببینیم،هیچ گاه به دست اوردن یک اموزش شگفت انگیز اینقدر راحت و ارزان نبوده. بهترین کتاب های دنیابه ثورت ارزان یا رایگان دردسترس هستند،کتابخانه ها،کتاب های الکترونیکی انلاین. دوره هایی در مورد هر موضوعی که بخواهید یاد بگیرید،(به صورت)ارزان وجود دارد.

دوره های انگلیسی بدون تلاش من،گران نیستند. به هیچ وجه. این پادکست رایگان است،و این فقط در مورد انگلیسی درست نیست. این(موضوع)در مورد هر چیز که شما بخواهید یادبگیرید صحیح است. من به خودم بیزینس یاد دادم.

من یک معلم انگلیسی بودم. هیچ چیز درمورد بیزینس نمیدانستم. من با خواندن کتاب ها و شرکت در تعدادی از دوره های انلاین،به خودم بیزینس یاد دادم. احتمالا این (کار) حدود چند صد دلار برای من هزینه داشت. بد نیست. به هیچ وجه بد نیست.

به جای رفتن به یک دانشگاه بیزینس،و پرداختن ده ها هزار دلار و بدهکار بودن،من این(کار)را با چند صد(دلار،مقدار کمی)انجام دادم و کیفیتش بالاتر بود. خودِ من انجامش دادم،با کیفیت خیلی بهتر،خب این گرایش باحال است. این فرصت شگفت انگیز است. اگر شما فقط قدرتمند شوید،اگر شما از ترس هایتان دوری کنید و فعال باشید، شما میتوانید چنین اموزش شگفت انگیزی دریافت کنید،مهارت های خیلی زیاد،دانش خیلی زیاد،قدرت خیلی زیاد،همه ی این ها به صورت انلاین و از طریق کتاب های الکترونیک در دسترس هستند، و شاید حتی در کتابخانه محلی شما.

فرصتی باورنکردنی. بهترین فرصت در تاریخ برای یادگیری مستقل،دقیقا همین الان. ما داریم این(فرصت)را زندگی میکنیم(ما این فرصت را در اختیار داریم).

این یک گرایش عالی است،و حقیقت این است. چون بیشتر مردم به خاطر مدارس منفعل و ضعیف هستند،بیشتر مردم به مدارس میروند و دراین مورد فکر نمیکنند. ان ها در این مورد سوال نمیکنند. ان ها فقط کاری را که به انها گفته شده انجام میدهند. انها منفعل تر ضعیف تر،منفعل تر،ضعیف ترمیشوند،و بیشتر انها یادگیرنده ای مستقل نمیشوند.

انها این (کار)را انجام نمیدهند،چون تنبل و ضعیف و منفعل هستند. این ناراحت کننده است. این خیلی ناراحت کننده است. من ارزو میکنم که (یا:ای کاش که)حقیقت نداشت،اما حقیقت دارد.اما قسمت خوب در مورد ان. ما ان را “روزنه ی امید” مینامیم.

“روزنه ی امید”،قسمت خوب در این موقعیت بد،این است که شما مسابقه ی کمتری در محل کار دارید، در جهان،چون شما،با فعال بودن،با قوی بودن،با یک اموزنده ی مستقل بودن در تمام زندگی،سال به سال،بهتر و بهتر خواهید شد،قوی تر و قوی تر،باهوش تر و باهوش تر. سال بعد از سال،و چون شما این کار را در تمام طول عمرتان انجام میدهید،اوه مرد(برای ابراز احساسات استفاده شده،مثل وای خدای من)هر سال شما بهتر و بهتر و بهتر خواهید شد. شما موفقیت بزرگی را در زندگیتان خواهید داشت،به شما قول میدهم. به عنوان یک اموزنده ی مستقل،شما خیلی موفق خواهید شد،و شما تصمیم میگیرید. این روش برنده شدن شما در زندگی است،بنابراین شما تصمیم میگیرید که موفقیت چیست. شما باید به ان سوال خودتان پاسخ بدهید، هر چه که جواب یا جواب هایتان باشد،شما این را انجام خواهید داد،من به شما قول میدهم،با یک اموزنده مستقل بودن در تمام زندگی،شما میتوانید ان را انجام دهید.

مهم نیست که شما چقدر پول دارید.اهمیتی ندارد. این خبر عالی است. چگونه برنده میشوید؟شما چگونه به دراز مدت عادت میکنید(چگونه برای دراز مدت سازگار میشوید)؟شما چگونه میتوانید اماده باشید تا اینکه در 5یا10سال یا بیشتر، یک موفقیت شگفت انگیز در شغل یا حرفه تان داشته باشید،در زندگی شخصیتان،در هر چیز.

در اول،شما بایددر رابطه با یادگرفتن فعال و سلطه جوباشید. فعال و سلطه جو. این،ان کلید است. خب؟ببینید،فرصت برای یادگیری مستقل انجاست،به خصوص انلاین،اما شما باید مستقل باشید.

شما باید این را انجام دهید. شما باید رئیس باشید. هیچ کس شما را مجبور نمیکند که ان را انجام دهید. بنابراین هر چه بیشتر فعال باشید،هر چه بیشتربرای یادگرفتن سلطه جو باشید،شما دارید برنامه ی یادگیری خودتان را میسازید و ان را هر روز انجام میدهید،با انگیزه بودن،فعال بودن،سلطه جو بودن،یک کلید است. یکی از کلیدهای خیلی بزرگ ،برای موفقیت بزرگ ،برای شما است تا زندگی رویاییتان را زندگی کنید. اگر شما یک اموزنده ی فعال و سلطه جو باشید،اموزنده ی مستقل،شما در راس 1درصد در جهان خواهید بود. شاید بهتر از یک درصد.

شمادر اوج خواهید بود. شاید نه فردا،امابا بلند مدت فکر کردن،شما در راس یک درصد خواهید بود،چون نود و نه درصد از مردم منفعل و ضعیف و تنبل هستند.

مورد دوم،برای بلند مدت بودن،شما باید یک اموزنده در تمام طول زندگی باشید،بنابراین ،این یک پروسه(روند) است ورشد میکند. بهتر و بهتر میشود. ما میگوییم که این صعود میکند(ذره ذره پیشرفت میکند)

این(کلمه )از ریاضی می اید. به این معنی است که این (روند)شتاب میگیرد،بنابراین در سال اول،شما یک اموزنده ی فعال و سلطه جو هستید،یک اموزنده ی مستقل. بعد از یک سال شما قطعا بهتر خواهید شد،اما شاید کمی بهتر از بیشتر بقیه ی افراد. ممکن است موفقیت کمی داشته باشید.اما،بعد،سال دوم،موفقیت شما حتی بیشتر است. و بعد از 5سال،8سال،10سال،وااای.

سپس،موفقیت شما خیلی بزرگ میشود. این یک استراتژی بلند مدت برای یک موفقیت خیلی بزرگ است.بنابراین،این دلیل این است که چرا یادگیری تمام عمر،خیلی مهم است،چون بیشتر مردم ان را رها میکنند. بیشتر مردم وقتی مدرسه را ترک میکنند یادگیری سلطه جویانه و فعال را متوقف میکنند. درست است؟در اول انها در مدرسه منفعل بودند،بنابراین انها تا کنون وقتی که در مدرسه بودند،منفعل بودند،اما بیشتر مردم وقتی که از دانشگاه فارغ التحصیل میشوند،ان ها واقعا یادگیری فعالانه را متوقف میکنند.

خیلی از مردم خواندن کتاب ها،مخصوصا کتاب های سخت و کتاب های عمیق را متوقف میکنند. انها فقط به کار میروند و در حقیقت به ان اندازه یادنمیگیرند. انها دیگر به هیچ وجه یادگیرنده سلطه جو نیستند. دوباره،این برای انها بد و برای شما خوب است. چون شما یادگیری در تمام عمرتان را ادامه میدهید. بنابراین وقتی 23ساله هستیدبه یادگرفتن ادامه میدهید،وقتی که 25ساله هستید به یادگرفتن ادامه میدهید.

وقتی که 28،30،35،40،50،60،70،80ساله هستید،شما هم چنان دارید یادمیگیرید. وای. شما قرار است خیلی زیاد یادبگیرید. شما بسیار دانشمند خواهید شد. شما خرد زیادی را به دست خواهید اورد که به شما کمک میکند تا هم چنین یک انسان شادتر باشید،و به خاطر این ،با اموزنده بودن در تمام عمر،همه چیز در زندگیتان بهتر خواهد بود.

در اخر،استراتژی شماره 3،برای موفقیت طولانی مدت و بهره بردن از این گرایش که ما میبینیم مدارس دارند افت میکنند،تمام پروپاگاند ها،ضعیفی،منفعل بودن در مردم،ربلتی شدن نیز یک فاکتر دیگر است،تمام ان بیشتر مردم را رنج خواهد داد،اما شما را نه. سومین چیزی که شما نیاز است انجام دهید،برای اماده شدن بلند مدت،پنج سال،ده سال از الان،یا بیشتر،این است که اقدامات بی باکانه و قدرتمندانه انجام دهید. اقدام قدرتمندانه،چون دوباره،بیشتر مردم منفعل و ترسو هستند،بنابراین بیشتر مردم میترسند که اقدامات بزرگ انجام دهند. انها از ریسک کردم میترسند. انها به وسیله ی مدارس اموزش داده شده اند که از ریسک کردن خود داری کنند.

انها به وسیله مدارس تربیت شده اند که منفل و مطیع باشند. دوباره،بد برای انها و خوب برای شما،چون اگر شما قدرتمند و بی باک باشید،اگر اقدامات بزرگ بکنید،شما گاهی اوقات شکست خواهید خورد،بله،اما شما یاد خواهید گرفت و قوی تر و قوی تر خواهید شد،و بعضی از ان اقدامات قدرتمند به موفقیت منجر میشوند. ان ها در راه بزرگی به موفقیت منجر میشوند. پس،اقدامات جسورانه. بی باک باشید. قوی تر باشید.

خودتان را مجبور کنید که ریسک کنید. خودتان را مجبور کنید تا اقدامات بزرگ تر و بزرگ تری بکنید. دوباره،این کار شما را در یک درصد مردم در جهان قرار میدهد. همین است. این،استراتژی اسان اما خیلی قدرتمند شما برای موفقیت بلند مدت است. این شیوه ی برنده شدن شما در بلند مدت است.

بیایید به گب برویم. سوال ها و پیشنهادات گب.اینGab.aiاست.Gab.ai.Gab.ai.

گب.در هر صورت،من توییتر را ترک خواهم کرد. من دارم برای ترک توییتر برنامه ریزی میکنم. خداحافط توییتر. تو گند زدی.

من توییتر را دوست ندارم. یک کمپانی خبیث است. کمپانی ای برای سخنرانی ازاد نیست. انها دارند خیلی از مردم را فقط به خاطر سیاست بلاک میکنند(مسدود میکنند). انها مردم را فقط به خاطر سیاست معلق میکنند.(حساب کاربری شان رادر حالت معلق قرار میدهند)انها یک (گروه )چپی هستند(متعلق به جناح چپ)،کمپانی سوشیالیست(جامعه گرا)،مارکسیست فرهنگی،تصحیح سیاسی.

انها را دوست ندارم. Gab,Gab.ai یک سخنرانی ازاد جایگزین توییتر است،خب انها

سیاست گب،سخن گفتن ازاد برای همه است.بنابراین فرقی نمیکند. شما میتوانید طرفدار جناح چپ باشید،میتوانید طرفدار جناح راست باشید،میتوانید در میانه باشید،میتوانید غیر سیاسی باشید. مهم نیست. در گب،شما (اجازه)صحبت ازاد دارید،بنابراین،این دلیل این است که من گب را ساپورت میکنم(از گب حمایت میکنم).

خبر خوب این است. در گذشته،حتی الان،Gabیک لیست انتطار دارد،بنابراین ورود به گب،دقیقا الان،سخت است،چون انها جدید هستند. انها هنوز دارند تست میکنند،اما من تازه متوجه شدم،من تازه یاد گرفتم که گب برای همه باز خواهد شد. بدون لیست انتظار. انها،این ماه(گب را) برای همه باز خواهند کرد.چیزی حدود این ماه. این چیزی است که من شنیدم.

وقتی که این اتفاق بیفتد،من بهGabمیروم(منتقل میشوم). من هم اکنون در گب هستم،اما فعالیتم را به گب انتقال میدهم.خب،شما در گب از من سوال خواهید کرد،نه در توییتر. نشانی اشGab.aiاست. به زودی به شما خواهم گفت. من اعلام خواهم کرد.

من در اجرا به شما خواهم گفت کهGab چه زمان باز میشود،و سپس شما میتوانید یک اکانت(حساب کاربری)ایجاد کنید،این(کار)رایگان است و شما میتوانید مرا در Gab دنبال کنید. شما میتوانید سوال بپرسید و به من پیشنهاد (نظر)بدهید. اوکی.

درGab. میگوید”ممنون ای جی”. این ها پیشنهاداتی برای دوره های اینده است:

من یک دوره در مورد دوستان و خانواده را ترجیح میدهم”مکالمات،هم چنین کلمات پیشرفته،و همین طور انگلیسی برای سفر”خب،سه پیشنهاد برای دوره های جدید. من هنوز دارم فکر میکنم که دوره ی بعدی انگلیسی من چه خواهد بود،موضوع چه خواهد بود. در همه ی این سه تا،پیشنهادات خوبی هست. مکالمات پیشرفته،یک دوره ی خوب خواهد بود،مثل کلمات لول تافل و ایلتس،کلمات دوره ی کالج. پیشنهاد خوبی است.

ممکن است من یک دوره درمورد ان برگزار کنم. مکالمات دوساتانه و خانوادگی،یک نوع از مکالمه ی واقعی است. ما تعدای از انها را تا کنون در Learnrealenglish.com داریم. ان جا یک دوره عالی در مورد مکالمات واقعی هست. در نهایت،انگلیسی برای سفر،سفری که میتوانید در هواپیما ها،اتوبوس ها،و مهاجرت،و فرهنگ ها و رستوران ها و چیزهایی مانند ان استفاده کنید.

خوب است. من در مورد انها فکر خواهم کرد و به شما خواهم گفت که چه زمان اماده انجام یک دوره ی جدید هستم. اوکی. من را درGab.ai دنبال کنید. Gab.ai،به زودی برای تمام جهان باز میشود،و به برنامه وی ای پی من درEffortlessEnglishClub.com بپیوندید. اکنون به ان بپیوندید.

EffortlessEnglishClub.com. من میخواهم که شما برنده شوید. میخواهم که شما موفق شوید،و می خواهم که شما در دراز مدت موفق شوید. به یاد داشته باشید،برنده های بزرگ،بلند مدت فکر میکنند. نه فقط در مورد الان،نه فقط در مورد این سال،بلکه انها دارند جلو جلو نگاه میکنند،مثل یک بازیکن شطرنج عالی. بنابراین شما نیاز دارید تا همینکار را انجام دهید،و بفهمید که یکی از بهترین استراتژی های شما،و یکی از اسان ترین استراتژی های شما،اسانترین(استراتژی)،این است که یک اموزنده مستقل و فعال مادام العمر باشید،که به شما یک فرصت بزرگ در زندگی میدهد. بعدا شما را میبینم. برای الان خدانگهدار.

متن انگلیسی درس

How to Win

Speaker 1: Welcome to The Effortless English Show with the world’s number one English teacher, A.J.Hoge. where A.J’s more than 40 million students worldwide finally learned English once and for all without the boring textbooks, classrooms, and grammar drills. Here’s A.J with a quick piece to help you learn to speak fluent English effortlessly.

A.J Hoge: I want you to win. I want you to succeed. I want you to live your dream life. I want you to speak English fluently, powerfully, confidently with the perfect American accent. I want you to use that to have all the success you want in life, but the question is how to win. How do you win in life?

I think it’s by number one, living a happy life, an enjoyable life and a meaningful life, and achieving and learning the things you want to achieve and learn. Now, to win, to succeed, to enjoy life, to have a good life for the rest of your life it doesn’t matter how old you are, maybe you’re 15 right now or maybe you’re 50 or maybe you’ve 80, but you’re still alive so you have more life ahead of you. how can you make that time the best possible, and also, how can you avoid the pain of terrible failures or terrible situations? One thing you must do, one secret of people who succeed especially in jobs, in careers, and things like that is to understand and see trends Trends.Trends about the future.

That means you look around to the present moment. What is happening in the present moment in the world? in for example technology, in culture, in society, in economy, in the business, finance, all of those things. You look what’s happening, you look what has been happening for the past several years, and then you see, “What are the trends? What are the big trends, the big patterns?” so you can read the future. Nobody can predict the future exactly. Nobody can.

Nobody knows. For example, nobody knows if the stock market is going up tomorrow or down. We don’t know. We don’t know exactly what’s going to happen tomorrow, but we can if we’re careful, if we’re intelligent. We can look and see a pattern to see what has been happening over the last several years and we can get an idea where things are going in the world. and then we can prepare, we can be ahead of that so that we are ready for the future. We are ready to succeed long-term.

See, too many people focus on the past, all the problems they had and they complain. and a lot more people only focus on the short-term, this year or maybe next year at the most. Most people don’t think long-term, five years, 10 years, 15 years, even three years. Most people don’t think ahead very much. and that’s why they can end up getting into some big problems or they don’t see some big problems coming and they’re not ready. People who have the most success in life tend to be, usually are people who think long-term. It’s like chess, like you’re playing chess, so a bad chess player like me.

I’m a bad chess player. A bad chess player maybe thinks about the next move or maybe two moves ahead. One or two moves ahead, and that’s about all, but an excellent chess player, a very good one or a master chess player will be thinking three, four, five or more moves ahead, thinking of all the possibilities and the probabilities. “What’s probably going to happen, and then what will I do?” They’re thinking far ahead, longer term, so that’s why they’re masters.

They’re ahead of their competition because they think longer term. It’s a big, big, big secret to success in all parts of life. Long-term thinking instead of just short-term thinking. Let’s look at the world of education and learning. In the whole world right now, let’s see what are the trends?

What are the patterns? What has been happening and where is this going long-term probably? Probably We cannot know 100%, but we can make some good guesses, so we can see where things are probably going in the next three, five, 10, 15 or more years, and then prepare for that so that we are in a position for success in the shortterm and especially in the long-term. We’re thinking ahead.

First of all, I think it’s obvious.Very obvious. Listening to my podcast, you should see it’s obvious. Schools around the world are getting worse. All schools, all ages, public and private, they’re getting worse and worse and worse. Less effective.

We see this in elementary schools in the young age. We see this in secondary schools and we see this in universities and colleges. They’re getting worse. The quality is going down. The quality of the teachers, the quality of the systems, the quality of the education going down, down, down.

This has been happening for decades. A decade is 10 years, so it’s been happening a long time. You’ll be shocked. You should look . Go look at a typical school book that was used a hundred years ago.

A hundred years ago in United States or elsewhere. You’ll be shocked how advanced it is. Young children a hundred years ago were reading things that university students are now reading, so our universities are equal to like a seventh or eighth grade education now. They have been dumbed down. The quality is so much lower.

You should look, and look to what was a university education like a hundred years ago. Oh my God, so much more advanced than what we have now. Schools are getting worse and worse. They have been for a long time. This trend is going to continue. Okay?

Ever since governments took over schools everywhere, they have gotten worse and worse. They will continue to get worse because everywhere in the world, governments are getting more and more and more control over the school systems and when they do, they just get worse. and worse and worse. so we can predict this.

We know. Five years from now, 10 years from now, 15 years from now, the schools will be even worse. Another trend we see is that in the schools, in universities, propaganda is being taught more than truth.

Propaganda instead of truth. Right? Typically leftist propaganda. ‘Cultural Marxism’, it’s called. Different types of Marxism, especially socialism. This kind of stuff, it is propaganda over truths.

Political correctness is another name for it. What’s really terrible especially we see this in the west throughout Europe and North America, and South America . I hear that it’s pretty terrible down in Brazil. Brazilian’s Effortless English members are telling me it’s terrible down in South America also, down in Mexico, so like the whole western hemisphere and Europe, awful. This propaganda is being taught. That’s another reason the schools are getting worse and worse and worse.

They’re teaching propaganda, not truth. What’s really frightening, what’s really terrible is this is starting to happen in the hard sciences now. so even the hard sciences, chemistry, biology, big one, physics, geology, things like that. This kind of leftist propaganda, cultural Marxism, whatever you want to call it, political correctness is starting to get into the sciences, the hard sciences. This has been happening for years. It’s getting worse and worse very slowly. It used to be.It used to be the sciences were protected, but not anymore, so we can predict that science education in schools is also going to get worse and worse and worse. It’s a clear trend. Another clear trend, universities and colleges at least through North America are getting more expensive. More expensive. They keep raising the tuition.

The cost of universities and colleges keeps going up and up and up. Every year, the average cost across North America for schools goes up and up, and actually, this is also true in Europe, so in Europe, some countries, they say, “Oh, we have free college”. That’s bullshit. Nothing’s free. It’s paid for through taxes, and the taxes are super high. High, high, high.

You’re still paying and it’s still going up. It’s just more hidden. That’s all, but it’s still.

The cost is higher and higher and higher for schools, colleges, universities, so the quality is going down, down, down, more and more propaganda and less truths, and more and more and more expensive. Yikes. Those are bad trends.

Those are really bad trends. A couple more bad trends we can see everywhere in the world. I’ve traveled in lots of areas of the world. Not everywhere, but in many regions of the world. In everywhere I have been, I see the same. People are becoming more and more passive.

This is because of the schools. They become more passive, less active. Right? Sitting and watching TV, sitting and observing and watching things instead of doing things, and people are becoming more and more weak. Physically weak. You can actually see it in people’s bodies, and then their physical ability is getting weaker and weaker.

People are getting fatter everywhere in the world. Now, some places are worse than others. United States is terrible.Awful. The U.K is pretty bad too, but it’s happening everywhere where people are physically getting weaker and mentally getting much weaker, emotionally, much weaker. Clear trends.

These are all pretty negative trends it seems, but there’s good news. There are some good trends happening, and that’s the opportunity. This is where we can succeed life if you prepare now. If you see the trends and you prepare long-term, you’re going to be a winner, you’re going to succeed. While everyone else is getting weaker and more passive and stupider, you can get stronger and more active and smarter and then you have a much, much bigger advantage over others which is good news for you.

One of the very positive trends which you know already because you are an Effortless English fan, online education, independent learning. It’s a revolution, an international revolution in online learning and independent learning, but you’re closely connected.

Online learning is making independent learning super easy. As I discussed in my last show about a true education, never before has it been so easy and so cheap to get an amazing education, to become so educated. The world’s best books are available, cheap or free, libraries, online, eBooks. Courses in anything you want to learn, cheap.

My Effortless English courses, they’re not expensive. Not at all. This podcast is free, and that’s not just true for English. It’s true for anything you would want to learn. I taught myself business.

I was an English teacher and a social worker. I didn’t know anything about business. I taught myself business by reading books and taking some online courses. It could probably cost me a few hundred dollars. Not bad. Not bad at all.

Instead of going to a business university and spending tens of thousands of dollars and being in debt, I did it for a few hundred, and it was higher quality. Doing it myself, much higher quality, so this is the cool trend. This is the amazing opportunity. If you will just be strong, if you’ll let go of your fear and be active, you can get such an amazing education, so many skills, so much knowledge, so much strength, and it’s all available online and through eBooks, and even at your local library perhaps.

Unbelievable opportunity. The best opportunity in history for independent learning right now. We are living it.

That’s a great trend, and the truth is this. Because most people are passive and weak because of the schools, most people they go to school, they don’t think about it. They don’t question it. They just do what they’re told. They become more passive, more weak, more passive, more weak, and most of them just will not become independent learners.

They won’t do it because they’re lazy, and weak, and passive. It’s sad. It’s super sad. I wish that was not true, but it is true, but the good part about that . We call it the ‘Silver lining’.

The silver lining, the good part in this bad situation is that you have less competition in the workplace, in the world because you, by being active, by being strong, by being an independent learner your whole life, year by year, you’re going to get better and better, stronger and stronger, smarter and smarter. year after year, and because you’re doing it your whole life, oh man, every year, you’re going to get better and better and better. You’re going to have huge success in your life, I promise you. As an independent learner, you’re going to be hugely successful, and you decide. It’s your How To Win life, so you decide what is success. You have to answer that question yourself, but whatever your answer or answers, you’re going to do it, I promise you, by being an independent lifelong learner, and you can do it.

No matter how much money you have, it doesn’t matter. That’s the great news. How do you win? How do you adapt to the long-term? How can you be ready so that in five years or 10 years or more, you are an amazing success in your job or career, in your personal life, whatever?

Number one, you have to be active and aggressive about learning. Active and aggressive. This is the key. Right? See, the opportunity is there for independent learning, online especially, but you have to be independent.

You have to do it. You have to be the boss. No one will make you do it, so the more active you are, the more aggressive you are about learning, you’re making your own learning plan and doing it every day, being motivated, active and aggressive learning is a key. One of the big, big keys of huge success for you and your life to live your dream life. If you are an active and aggressive learner, independent learner, you will be in the top 1% in the world. Probably even better than 1%.

You’ll be in the top. Maybe not tomorrow, but think long-term, and long-term, you will be in the top 1% because 99% of the people are passive, and weak, and lazy.

Number two, to be great long-term, you have to be a lifelong learner, so this is a process and it builds. It gets better and better. We say it’s exponential.

This comes from math. It means it accelerates, so the first year, you’re an active and aggressive learner, an independent learner. After one year, you will certainly be better, but maybe you’re a little better than most everyone else. Maybe you have a little success, but then the second year, your success is even more. The third year, even more, and after five years, eight years, 10 years, wow.

Then, your success becomes huge. It’s a long-term strategy for a huge success, so that’s why lifelong learning is so important because most people quit. Most people stop learning aggressively, actively when they leave school. Right? They’re passive in school first of all, so they’re passive already when they’re in school, but when most people graduate from university, they really stop learning actively.

A lot of people stop reading books, certainly difficult books, deep books. They just go to work and they don’t really learn that much. They’re not aggressive learners anymore. Again, that’s bad for them and good for you. because you keep learning your whole life. so when you’re 23 you keep learning when you’re 25 you keep learning.

When you’re 28, 30, 35, 40, 50, 60, 70, 80, you’re still learning. Wow. You’re going to learn so much. You’ll be so knowledgeable. You’ll gain a lot of wisdom which will help you to be a happier person also, and everything in your life will be better because of this by being a lifelong learner.

Finally, strategy number three, to be a long-term success and to take advantage of this trend that we see of the schools going down, down, down, all the propaganda, the weakness, the passivity in people, becoming of robotics also is another factor, all of that’s going to hurt most people, but not you. The third thing you need to do to be ready for the long-term, five years, 10 years from now or more is to take bold, strong action. Strong action, because again, most people are passive and fearful, so most people are afraid to take big actions. They’re afraid to take risks. They’ve been trained by school to avoid risk.

They’ve been trained by school to be passive and obedient. Again, bad for them, good for you because if you are strong and bold, if you take big actions, you’re going to fail sometimes, yes, but you’re going to learn and you’re going to get stronger and stronger, and some of those strong actions will succeed. They’ll succeed in a big way. so bold action. Be bold. Be stronger.

Push yourself to take risks. Push yourself to take bigger and bigger actions. Again, this will put you in the 1% of people in the world. That’s it. That’s your simple but very powerful strategies for long-term success. That’s how you win in the long-term.

Let’s go to Gab. Gab questions and comments.It’s Gab.ai.Gab.ai.Gab.

Gab.By the way, I will be leaving Twitter. I am planning to leave Twitter. Goodbye, Twitter. You suck.

I don’t like Twitter. It’s a evil company. The company is not for free speech. They are blocking a lot of people only because of politics. They are suspending people simply because of politics. They are a left wing, socialist, cultural Marxist, politically correct company.

Don’t like them. Gab, Gab.ai is a free speech alternative to Twitter, so they are .

Gab’s policy is free speech for everybody, so it doesn’t matter. You can be a left wing, you can be right wing, you can be in the middle, you can be not political. It doesn’t matter. On Gab, you have free speech, so that’s why I support Gab.

The good news is this. In the past, even now, Gab has a waiting list, so it’s hard to get into Gab right now because they’re new. They’re still testing, but I just found out, I just learned that Gab will open to everyone. No waiting list. They will open to everyone this month, sometime this month. That’s what I hear.

When that happens, I will be moving to Gab. I’m on Gab already, but I will move my activity to Gab so you’ll be asking me questions on Gab, not Twitter. It’s Gab.ai. I’ll tell you soon. I will announce.

I will tell you on the show when Gab is open, and then you can get an account that’s free and you can follow me on Gab. You can ask questions, give me comments. Okay.

On Gab. says, “A.J, thank you”. These are recommendations for future courses.

“I would prefer a course about friends and family conversations, also advanced vocabulary, and also travel English”, so three suggestions for new courses. I’m still thinking about what my next English course will be, what the subject will be. In all three of these are very good suggestions. Advanced vocabulary, that would be a good course, so like TOEFL level, IELTS level vocabulary, college level vocabulary. Good suggestion.

I might do a course about that. Friends and family conversations, so that’s kind of real conversations. We do have some of those already at Learnrealenglish.com. There’s a great course there about real conversations. Finally, travel English, the travel you can use on airplanes, and buses, and immigration, and customs, and restaurants, all that kind of stuff.

Good. I will think about those and I’ll let you know when I’m ready to do a new course. Okay. Follow me on Gab.ai. Gab.ai, soon to be open to the whole world, and join my VIP program at EffortlessEnglishClub.com. Join it now.

‘EffortlessEnglishClub.com. I want you to win. I want you to succeed, and I want you to succeed long-term. Remember, big winners, they think long-term. not just about now, not just about this year, but they’re looking ahead like a great chess player. so you need to do the same and realize that one of your best strategies and one of your easiest strategies, simplest is to be an independent, active lifelong learner that gives you such a huge advantage in life. I’ll see you next time. Bye for now.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.