زندگی رویاییتان را زندگی کنید

: پادکست آقای ای جی / فصل: بخش ۱ / درس 19

زندگی رویاییتان را زندگی کنید

توضیح مختصر

  • زمان مطالعه 0 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

برای دسترسی به این محتوا بایستی اپلیکیشن زبانشناس را نصب کنید.

ترجمه‌ی درس

زندگی رویاییتان را زندگی کنید.

گوینده:به نمایش انگلیسی بدون تلاش،با بهترین استاد انگلیسی دنیا،ای جی هوگ،خوش امدید.جایی که بیش از 40میلیون دانش اموز جهانی ای جی،سرانجام انگلیسی را یک بار و برای همیشه،بدون کتاب های خسته کننده،کلاس ها و تمرینات گرامری،یادگرفتند. ای جی اینجاست با ارائه ی یک بخش زنده،تا به شما در یادگیری صحبت کردن انگلیسی روان و بدون تلاش کمک کند.

ای جی هوگ:به نمایش انگلیسی بدون تلاش خوش امدید. من ای جی هوگ هستم،بنیانگذار “انگلیسی بدون تلاش:یاد بگیرید انگلیسی را مانند یک فرد بومی صحبت کنید”. برای یک نسخه ی رونوشت رایگان از این نمایش به وبلاگ من در effortlessenglishclub.com بروید.

شما میخواهید قدرتمندانه انگلیسی صحبت کنید. شما میخواهید با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کنید. البته،بله. من مطمئنم شما موفقیت در زندگی را هم میخواهید. شما پول میخواهید. ما در این جهان به پول نیاز داریم. مردم دوست ندارند در این مورد صحبت کنند. این یک موضوع عجیب غریب برای بعضی از مردم است.

خیلی از مردم هیجانات عجیب و احساسات عجیبی درمورد پول دارند. اما حقیقت این است که،پول در این جهان ضروری است. اگر شما فکر نمیکنید که این موضوع درست است،کمی دیوانه اید!

شما به پول نیاز دارید،مگر اینکه بخواهید یک راهب بشوید و در کوه ها زندگی کنید. حتی در ان موقعیت هم شما مجبورید التماس کنید و از مردم درخواست غذا کنید. اوکی؟پول ضروری است و پول بیشتر قطعا کمک میکند. نه،پول تنها کلید برای خوشحالی نیست. البته که نیست. نه،نه،نه. اما قطعا پول مشکلات را حل مبکند.پول قطعا به شما شانس های زیادی میدهد و زندگی را خیلی راحت تر و گاهی اوقات هم خیلی جذاب تر میکند.

اما این،همه چیز نیست. شما یک زندگی هیجان انگیز و دلچسب میخواهید.درست است؟هیچ کس از خستگی لذت نمیبرد. ما هیجان میخواهیم. مایک زندگی هیجان انگیز،جذاب،مفرح،میخواهیم. تا اینکه در حالی از خواب بیدار شویم که از اینکه زنده ایم احساس عالی و احساس هیجان زدگی کنیم. همه ما ان را میخواهیم. همه ما رویای ان را داریم:یک زندگی قهرمانانه.

اما نه فقط ان.ما عشق هم میخواهیم و ما به عشق در زندگیمان نیاز داریم. ما عشق از یک مرد یا زن میخواهیم،یک خانواده. ما میخواهیم که ان خانواده،خوشحال،بامحبت و لذت بخش باشد. درست است؟

ایا این همان چیزی نیست که همه ما درباره اش رویاپردازی کرده ایم؟

ما بیشتر از ان میخواهیم. ما در زندگیمان مفهوم میخواهیم. ما میخواهیم طوری احساس کنیم که انگار داریم کار معنی داری را انجام میدهیم. ببینید،این دلیل ان است که چرا فقط پول کافی نیست. قطعا پول مهم است. بله این خوب است که شما پول بیشتری میخواهید. این خوب است. اما پول بدون مفهوم میتواند یک زندگی خیلی وحشتناک را ایجاد کند. ما میتوانیم ستاره های سینما،ستاره های راک را ببینیم. ان ها پول دارند،اما انها مفهوم ندارند.و بعد ان ها فقط..الکل،مواد مخدر.

ان ها انسان های خوشحالی نیستند. ما به مفهوم هم نیاز داریم. ما نیاز داریم که طوری احساس کنیم که انگارداریم کاری در زندگیمان انجام میدهیم که برای ما معنی دار است،که مثبت و خوب است،که به بقیه مردم کمک میکند،نه فقط به خودمان. درست است؟این بیشتر از خودمان است. ما داریم همکاری میکنیم. مابه ان نیاز داریم.

شما احترام میخواهید. شما از بقیه مردم احترام میخواهید. درست است؟شما نمیخواهید مردم طوری باشما رفتار کنند که انگار شما ضعیفید،انگار که شما مهم نیستید. نه. شما میخواهید که مردم با شما محترمانه صحبت کنند،که با شما خوب رفتار کنند،که با شما محترمانه صحبت کنند.

اگر شما به تمام این سطوح زندگیتان فکر میکنید،این چیزهایی که میخواهید،که شما رویایشان را داشتید،..سن شما مهم نیست. درست است؟همه ی ما این رویاهای بزرگ راداریم. سپس شما باید از خودتان بپرسید،ایا الان ان زندگی شماست ؟ایا این همان است؟ایا این همان زندگی ای است که اکنون دارید زندگی میکنید؟ایا شما اکنون انگلیسی را روان و با اعتماد به نفس صحبت میکنید؟ایا همه ی پولی را که میخواهید،الان دارید؟ایا شما الان یک زندگی هیجان انگیز،پرماجرا و جذاب دارید ؟ایا شما الان عشق بزرگ در زندگیتان دارید و یک خانواده ی عالی دارید؟ایا شما مفهوم دارید؟ایا شما الان دارید یک کار با مفهوم انجام میدهید که برای شما پر معنی و مهم است؟ایا شما الان احترام از جانب بقیه را دارید؟ایا شما الان رویاهایتان را در همه ی این سطوح دارید؟

احتمالا نه. احتمالا نه. میدونید چیه؟این اوکیه. این اوکیه که شما همه ی این ها رو الان ندارید. اما سوال بعدی فوق العاده مهم است. ایا شما هر چیزی که برای دست یافتن به ان هاامکان پذیر است را الان انجام میدهید؟ایا الان و هر روز،برای به دست اوردن ان رویاها اقدام قدرتمندانه و با اعتماد به نفس میکنید؟ایا اقدام میکنید؟ایا در همه ی این سطوح برای به دست اوردن ان رویاهابرای زندگی کردن ان رویاها ،اقدام میکنید؟ایا درحال اقدام کردن هستید؟هر روز؟اقدام قدرتمندانه؟اقدام با اعتماد به نفس؟هر روز جنگ ،جنگ و جنگ برای ان رویاها،ایا دارید میجنگید؟آیا میجنگید؟ صادق باشید. ایا شما در همه ی ان زمینه ها میجنگید؟آیا در آن زمینه ها مینگید؟

ببینید.من پیش ازین جواب بسیاری از مردم را میدانم. ان “نه “است. برای بیشتر مردم جواب”نه”است. برای بیشتر مردم،ان ها به سمت رویاهایشان حرکت نمیکند و برایشان نمیجنگند.در عوض،ان ها تسلیم و منفعل هستند. ان ها شکایت میکنند. ان ها گاهی اوقات در باره ی این چیز ها رویاپردازی می کنند.

گاهی اوقات ان ها اقدامات کوچکی میکنند،اماسپس، روز بعد ان ها خسته اند،ان ها احساس ضعف میکنند.یا ان ها میترسند و ان را انجام نمی دهند. سپس،ماه بعد از ماه،سال بعد از سال میگذرد و هنوز انها به رویاهایشان نزدیک تر نشده اند.سالها میگذرد. سالها و سالها و سالها میگذرد،و بعد سرانجام دهه ها. درست است؟یک دهه ده سال است. دهه ها می گذرند. چرا؟منطورم این است،واقعا در این مورد فکر کنید. چرا؟یا سوال بهتری،چرا نه؟چرا نه؟اگر شما واقعا ان چیزها را میخواهید.

شما میخواهید یک سخنگوی انگلیسی قدرتمند و با اعتماد به نفس باشید. شما میخواهید به دنیا سفر کنید،یک زندگی جذاب و شگفت انگیز داشته باشید. شما یک عشق عالی(بزرگ )میخواهید،یک خانواده عالی میخواهید،احترام،موفقیت،پول زیاد برای انجام چیزی که برای خودتان و خانواده تان میخواهید. این ها چیزهای بزرگی برای خواستن هستند. این ها عالی اند. چرا شما هر روز انجامش نمیدهید؟چرا میترسید؟چرا ضعیف هستید؟چرا اقدام هایتان ضعیف است؟چرا؟چرا؟چرا؟واقعا چرا؟این مهم ترین سوال زندگی شماست. چرا شما احساس ترس و عصبانیت میکنید؟چرا احساس ضعف و تنبلی میکنید؟چرا هر روز یک اقدام قدرتمندانه نمیکنید،جنگیدن و جنگیدن و جنگیدن برای این رویاها؟چرا و چرا نه؟چرا نه؟مشکل چیست؟بیشتر مردم این کار را انجام نمیدهند. بیشتر مردم کل زندگیشان را زندگی میکنند و هیچ وقت به هیچ یک از این رویاها نزدیک نمیشوند.

تعدادکمی،شاید،به یکی از ان ها برسند.شاید چند تا. تقریبا هیچ کس به موفقیت عالی در همه ی این زمینه های زندگی نمیرسد،همه ی این رویاهای بزرگ.چرا نه؟چرا نه؟

شما احساس تنبلی میکنید. شما احساس ضعف می کنید. شما احساس ترس،پریشانی،خجالت میکنید،همه ی این چیزها،استرس.

خب،میدونید چیه؟این تقصیر شما نیست. حقیقت این است که شما تربیت شده اید که تسلیم و منفعل باشید.

شما اموزش داده شده اید. شما تربیت شده اید که ضعیف و ترسو باشید. شما اموزش داده شده اید که فکر کنید این رویاها واقعا امکان پذیر نبودند. شما اموزش داده شده اید که کمتر(از این)نرمال است و این خوب است. این (مطلب)کجا به شما اموزش داده شده؟در مدارس. بیشتر به وسیله مدرسه،بعضی وقت ها به وسیله پدرو مادرتان. اما پدرو مادرتان هم از مدارس یادگرفته اند.

درست است،به دلیل اینکه من باور دارم،من باور دارم که،طبیعتا بچه ها،بچه های جوان،قوی هستند.

ان ها نترس هستند. ان ها نترس هستند. دیروز اینجا در ژاپن،من داشتم در پیاده رو،قدم میزدم. قدم زدن در پیاده رو،فقط قدم زدن در طول پیاده رو. ناگهان این دو دختر،از یک گوشه امدند. ان ها اسکیت سواری میکردند و خیلی سریع میراندند،خیییلی سریع،این دو دختر جوان. درست است؟به صورت خطرناکی سریع،مخصوصا کنار یک جاده شلوغ و یک پیاده رو شلوغ. من به صورت های ان ها و کاری که داشتند انجام میدادند نگاه کردم. ان ها لبخند میزدند و میخندیدند،سرگرمی زیادی داشتند از اینکه خیلی سریع میرفتند. کاری را انجام میدادند که بیشتر بزرگسال ها ممکن است فکر کنند خطر ناک است. “اوه،نه. من ترسیده ام. این خطرناکه”

بچه ها طبیعتا نترس هستند. ان ها تخته های اسکیتشان را با سرعت میرانند،و سپس ان ها می افتند و سقوط میکنند. چه اتفاقی میافتد وقتی که ان ها می افتند و سقوط می کنند؟ان ها گریه میکنند. ان ها برای چند دقیقه گریه میکنند و بعد ناگهان(گریه کردن را)متوقف میکنند. مثل معجزه، گریه کردنشان ناگهانی متوقف میشود مثل اینکه این فقط..تمام درد بیرون می اید. ان ها گریه کردن را متوقف میکنند،و بعد از ان چکار میکنند؟ان ها بلند میشوند.

ان ها دوباره روی تخته اسکیت میروند،یک باردیگر،ان ها خیلی سریع می روند،و ان ها چیز های(کارهای)خطر ناک و دیوانه وار انجام میدهند. آن ها فقط ادامه میدهند. آن ها بخاطر رنج گریه میکنند سپس آن را دوباره و دوباره و دوباره انجام میدهند. بی باک.

برای یادگیری زبان انگلیسی نیز یکسان است. درست است؟وقتی که من بچه های جوان را میبینم که انگلیسی یاد میگیرند.همه فکر میکنند یک چیز جادویی در مغز انهاست.”چرا انها خیلی سریع یاد میگیرند و خیلی سریع پیشرفت میکنند؟”چون انها نترس هستند.انها نگران این نیستند که اشتباهات گرامری داشته باشند. انها نگران تلفطشان نیستند. انها برای حفظ کردن لغات تلاش نمیکنند.”اوه،نه. من نمیتونم کلمه دقیقی که ماه پیش یاد گرفتم رو به یاد بیارم”. برای انها مهم نیست. انها نترس هستند. انها فقط صحبت میکنند. انها فقط تلاش میکنند که به بهترین نحوی که میتوانند،بفهمند. وقتی که انها به اندازه ی کافی گوش میدهند و به اندازه ی کافی میفهمند. شاید سه ماه،شاید شش ماه. هر طور که هست. انها فقط شروع به حرف زدن میکنند تلاش میکنند که با انگلیسی بسیار بدی(وحشتناکی) ،ارتباط برقرار کنند.فقط با یک یا دو کلمه.

تلفظ انها بسیار بد(وحشتناک) است. انها هیچ گرامری ندارند. انهااهمیت نمیدهند. در هر صورت انها حرف میزنند. انها فقط حرف میزنند. انها حرف میزنند و حرف میزنند. در حقیقت،برای اولین بار که یک کودک شروع میکند به حرف زدن در هر زبانی،زبان خودشان،یا هر زبان جدید،یا انگلیسی،شما نمیتوانید دهانشان را ببندید!

انها ساکت نخواهند بود. انها فقط(“blah”معنی خاصی ندارد،منظور اقای ای جی این است که فقط یکسره حرف میزنند). صحبت کردن،صحبت کردن،در همه مواقع صحبت کردن. انها نترس هستند. انها فقط ارتباط برقرار میکنند. انها نترس هستند. اشتباه کردن حتی در ذهن انها نیست. انها حتی به ان فکر نمیکنند.

سپس من ان را با دانش اموزان بزرگسالم مقایسه می کنم،که من،در گذشته(داشتم).. وای بسیار ترسیده. همه مواقع بسیار ترسیده. “چی میشه اگه یک اشتباه گرامری داشته باشم؟جواب درست چیه؟وای من یک کلمه رو فراموش کردم. وای تلفظ من عالی نیست.”همیشه،بسیار ترسیده و اشفته و خجالت زده،که دلیل موفق نشدن انهاست.یا دلیل این است که انها به کندی پیشرفت میکنند. هم چنین دلیل اینکه چرا انها انگلیسی را دردناک،خسته کننده و سخت میپندارند.چون انها ترسیده اند. ترسیده،اشفته و ضعیف.

مدارس ما را ضعیف می کنند. مدرسه شما را ضعیف کرده است. نه،نه فقط شما. انها من را هم ضعیف کرده اند. وقتی که من بالاخره از مدرسه بیرون امدم(مدرسه ام را تمام کردم)..من خیلی زیاد مدرسه رفته ام. من ضعیف بودم. یک انسان ضعیف ضعیف ضعیف. ضعیف و ترسیده،خجالتی. من وحشت زده بودم،وحشت زده از صحبت کردن در برابر عموم. نه فقط کمی ترس،منظور من ترس خیییلی زیاد است. چرا؟وای بسیار ترسیده چرا که مردم ممکن است به من بخندند. مردم ممکن است فکر کنند من بد هستم. ممکن است من یک اشتباه کنم. من ممکن است به نظر احمق بیایم.

وای. وای،نه. وای نه. ضعیف. ضعیف و ترسیده.

من از کار کردن برای بقیه مردم نفرت داشتم. من ان را از سن پایینی میدانستم. اما به هر حال من ان را انجام دادم. من انجامش دادم. برای حدود 20سال،من انجامش دادم. چرا من یک بیزینس را زودتر شروع نکردم؟من ترسیده بودم. ضعیف و ترسیده. صادقانه ضعیف و ترسیده و همچنین تنبل. خیلی تنبل برای انجام کار سخت،برای رسیدن به رویاهایم،و خیلی ضعیف و ترسیده. “خوب،چه میشود اگر شکست بخورم؟من نمیدانم چه کار کنم.

ضعیف و ترسیده. مدارس من رو ضعیف و ترسیده کرده بودند.

برای من بیست سال طول کشید تا ترس را از یاد ببرم،تا ضعیفی را از یاد ببرم. خداراشکر،خداراشکر،من از یاد بردم، و الان یک سخن گوی عمومی قدرتمند هستم و الان من اهمیت زیادی نمیدهم که بقیه مردم چه فکری میکنند و من از شکست خوردن نمیترسم. بگذارید به شما بگویم،این طوری خیلی بهتر است. من خیلی خیلی خوشحال ترم،خیلی خیلی موفق ترم. من در حال رسیدن به بیشتر ان رویاهایی هستم که اشاره کردم همه ی ما داریم. اما من باید تربیت مدرسه را ازیاد ببرم.

مدارس ما را ضعیف تربیت کرده اند.

انها ما را طوری تربیت کرده اند که از ریسک کردن هم بترسیم.درست است؟اگر شما چیز بزرگی را در زندگیتان میخواهید.

بگذار این طور بگویم،شما یک مرد هستید و یک زن هست که”. وای،اون خیلی زیباست. اون خیلی شگفت انگیزه”و شما او را دوست دارید. درست است؟رویای شما”وای،او تنها شخص برای ازدواج کردنه”یا”اون همون کسیه که من خیلی عاشقش هستم”. سپس چه اتفاقی می افتد؟ایا شما به سمتش می روید و با اعتماد به نفس با او صحبت کردن را شروع میکنید؟”هی،حالت چطوره؟اسمت چیه؟من ای جی هستم”. نه. بیشتر اشخاص “. وای خدای من”. تمام این ترس در سرهایشان(است) ،و همه ی انها دیوانه و اشفته میشوند،و هفته ها و هفته ها به او فکر میکنند اما در حقیقت هیچ کاری نمیکنند. درست است؟چون انها از ریسک کردن میترسند.”چی میشه اگه او به من نه بگه و من رو خجالت زده کنه؟منظور من اینه،فکر کن در مورد این،چه میشه اگه او این کار را انجام دهد(نه بگوید)؟اگر او این کار را انجام بدهد(نه بگوید)ممکن است که او فرد مناسب برای شما نباشد. مخصوصا وقتی که او در این مورد( نظرش)مطلوب نیست. ان وقت به طور واضحی او شخص خوب(مناسبی)نیست و شما به او نیاز ندارید. این یک در گیری بزرگ نیست.

اما من میدانم. من هم در گذشته همین طور بودم. من هم مشابه بودم. من میدانم. من میدانم. وقتی که جوان بودم،از مدرسه بیرون امده بودم(مدرسه ام را تمام کرده بودم)من هم همین طور بودم،چون ما از اینکه قضاوت بشویم خیلی میترسیم. این یکی از کلیدهای ترس است که ما در مدرسه یاد گرفتیم،ترس از قضاوت. درست است؟معلم ما را قضاوت میکندیک نمره ی بد به ما میدهد،به ما میگوید که ما بد هستیم. ما را به خاطر چیزی تنبیه میکند. یک xبزرگ قرمزمیگذارد،چون ما جواب اشتباه دادیم. قضاوت،قضاوت. سپس،روز بعد از روز،هفته بعد از هفته،ماه بعد از ماه،سال بعد از سال از این ترس قضاوت،ترس قضاوت(می گذرد)

همین طور ترس از اینکه بچه ها ما را قضاوت کنند. بگذاریدصادق باشیم. مدرسه برای بچه ها مثل یک زندان است. یک مکان خوب نیست. زور گویی های زیادی وجود دارد. زور گویی هایی زیادی در هر سنی اتفاق می افتد. بعضی از بچه های فقیر،همیشه مورد ازار و اذیت واقع میشوند،چون متفاوت هستند. مهم نیست(فرقی ندارد). اگر انها خیلی باهوش باشند،مورد ظلم واقع میشوند. اگر خیلی باهوش نباشند(بازهم) مورد ظلم واقع میشوند. اگر ضعیف(هم) باشند،مورد ظلم واقع میشوند. در هر صورت(انها مورد ظلم واقع میشوند). . و بنابر این دوباره شما یادمیگیرید که از قضاوت بقیه مردم بترسید.

وقتی که شما یک بزرگسال میشوید،شما خیلی از قضاوت میترسید. شما از رئیستان میترسید،همانطور که از معلمتان میترسیدید.درست است؟شما میترسید که رئیس از دست شما ناراحت(اشفته)شود.

چرا؟رئیس ها فقط مردم هستند(رئیس ها هم از مردم هستند). هیچ چیز جادویی در مورد انهاوجود ندارد. در حقیقت،بیشتر رئیس هایی که من در زندگی ام داشتم،در شغل هایم،وحشتناک بودند. بیشتر انها مردم خوبی نبودند. چند تا(رئیس) داشتم که خوب بودند. من خیلی از انها را داشتم که خیلی خوب نبودند. چند تا(رئیس)داشتم که انسان های ترسناکی بودند. هیچ دلیلی وجود ندارد که از انها ترسید.

در مورد انلیسی شما هم همین طور،مشابه است. اگر شما الان دارید به من گوش میدهید،(حرف های)من را ،الان میفهمید،شما میتوانید انگلیسی صحبت کنید. نه خیلی عالی. بله،البته شما اشتباهات گرامری خواهیدکرد. خب،چی؟شما کلمات را فراموش خواهید کرد. خب که چی؟چه کسی اهمیت میدهد؟مثل ان بچه ها باشید:نترس

همین طور در رابطه با خستگی. ما شروع میکنیم به پذیرفتن زندگی خسته کننده. درست است؟اما مدارس ان را به ما درس میدهند چون مدارس خیلی خیلی خسته کننده اند. این بیشترین چیزی است که من درمورد مدرسه از ان نفرت داشتم. من یک بچه ی باهوش بودم و من همه چیز رو در مدرسه خیلی اسان یافتم(همه چیز در مدرسه برای من خیلی اسان بود). من همین طور ان را خیلی خیلی خیلی خسته کننده یافتم(برایم مدرسه خیلی خسته کننده بود). نشستن روی نشیمنگاه برای ساعت ها و ساعت ها و گوش دادن به معلم که حرف های پوچ میزند.
انجام دادن تمرین های احمقانه از کتاب درسی مسخره. خیلی خسته کننده است. آن(روش) طبیعی نیست نه برای کودکان و نه برای بزرگ تر ها. طبیعی نیست. این خوب نیست. اما انجام میدیم ما در آن خستگی(روش اشتباه آموزشی که خسته کننده است)آموزش میبینیم. ما تربیت میشیم آن خستگی عادی است. خستگی قابل قبول است. منفعل بودن و ضعیف بودن و خسته بودن آن قابل قبول است.

سپس وقتی ما بزرگ میشویم و زندگی ما خسته کننده است،مااقدامات بزرگی برای تغییر ان نمیکنیم. نه. ما فقط این را میپذیریم.”خوب،این فقط زندگیه. همه اش نمیتواند هیجان انگیز و جذاب باشد. زندگی همیشه نمیتواند ماجراجویانه باشد”. چرا نه؟بله،ان(اشاراه به زندگی دارد) میتواند(این گونه باشد).

این،شیوه ای هست که ما به این عادت های وحشتناک دچار میشویم. این ها به ما اموزش داده شده اند. عادت تنبل بودن،تسلیم بودن،ضعیف،ترسو،خجالتی و بی حوصله بودن،از مدارس می آید. این دلیل ان است که ما از سیستم اموزشی نفرت داریم. من واقعا از انها نفرت دارم(doبرای تاکید امده) چون ان ها زندگی ها را تباه میکنند. ان ها خوشحالی را تباه میکنند. انها موفقیت را تباه میکنند.

راه حل من این است. خبر خوب این است همگان،یک راه حل وجوددارد. بله. خبر خوب برای شما،یک راه حل وجود دارد. من ان را انقلاب انگلیسی بدون تلاش نام گذاری میکنم(صدا می کنم). یک انقلاب که به صورت انلاین(روی خط) اتفاق می افتد،در اینترنت. نه فقط با انگلیسی بدون تلاش،بلکه همه جای اینترنت،جایی که مردم مستقل یاد میگیرند،بدون مدرسه. شماالان میتوانید همه چیز را مستقل یاد بگیرید. شمابه یک مدرسه نیاز ندارید. شما نیاز نیست که روی نشیمنگاهتان در یک کلاس بنشینید. شما میتوانید برویدو دانشی را که میخواهید به دست اورید. شما میتوانید بروید و مهارتی را که میخواهید به دست بیاورید.

شما میتوانید زندگی رویایی ای که میخواهید را به دست بیاورید. این همان چیزی است که من انجام میدهم،جنگیدن برای این انقلاب انگلیسی بدون تلاش،یک انقلاب از یادگیری مستقل.

ببینید،خبر خوب این است:شما هنوز طبیعتا قوی و نترس هستید. شما هنوز ان کودک کوچک هستید. جایی درونتان شما هنوز ان را دارید. او انجاست. شما فقط نیاز دارید که عادت های بد مدارس را از یاد ببرید. و شما میتوانید ان را انجام دهید. من این را انجام دادم. من هنوز این کار را انجام میدهم. ما همیشه این کار را انجام میدهیم. این روند زمان زندگی است. شما میتوانید ان را سریع تر از من انجام دهید. این کار برای من بیست سال طول کشید. من داشتم این را کاملا به تنهایی انجام میدادم. هیچ کس به من در این مورد نگفت. من مجبور بودم بفهمم و فکرکنم که خودم چه گونه این کار را انجام دهم. شما میتوانید ان را شاید،فقط در چند سال کم انجام دهید. در عرض چند سال،شما میتوانید تمام ان ترس و ضعیفی وبی حوصلگی و تنبلی را خنثی کنید. شما میتوانید زندگی جادویی و شگفت انگیز که رویایش را داشتید در همه زمینه های زندگیتان،در همه ی ان ها،ایجاد کنید. انگلیسی،پول،هیجان،عشق،معنی،احترام،همه ی این زمینه ها،شما میتوانید این را از طریق یادگیری مستقل انجام دهید. شما یادگیری مدرسه را جایگزین میکنید. شما کم کم ان را از ذهنتان بیرون میکنید. سپس شما یادگیری قدرتمند را در ذهنتان قرار میدهید،مثل این پادکست. شما دارید ایده های قدرتمندی را میگیرید که شما را قوی تر میکند،نه ضعیف تر،شما را با اعتماد به نفس تر میکند نه خجالتی.

این بزرگترین هدف من در زندگی است. من میخواهم به هر تعداد بیشتری از مردم که ممکن است،کمک کنم که از تمام ان ضعیفی و ترس خلاص شوند و در عوض قدرتمند و با اعتماد به نفس شوند و به زندگی رویایی که میخواهید برسید. من فقط یک مربی هستم. من اینجا هستم که به شما انگیزه بدهم،تا به شما ایده هایی بدهم،تا به شما کمک کنم که چیزهایی را که در مدرسه یاد گرفتید از یادببرید،و به شما باورهای جدیدی بدهم،ایده های جدید،اعتماد به نفس جدید،تا شما به جلو بروید و به زندگی رویاییتان برسید. این انقلاب انگلیسی بدون تلاش است. به ان بپیوندید و به من کمک کنید. نه فقط برای خودتان،بلکه به بقیه مردم هم کمک کنید. به بقیه کمک کنید تا این راه حل را پیدا کنند. ما میتوانیم جهانی را ایجاد کنیم که رشد کنند،یاد بگیرند که قوی باشند،یاد بگیرند که نترس باشند،یادبگیرند که هر روز اقدامات قدرتمندانه برای رویاهایشان انجام دهند،درحقیقت یاد بگیرند که ان رویاهارا زندگی کنند،بله،این ممکن است. بله،شما میتوانید ان زندگی را داشته باشید،و شما خواهید داشت،و این جا چگونگی انجام دادن ان وجود دارد(چگونگی انجام دادن ان را به شما میگویم). لطفا به من کمک کنید. به انقلاب انگلیسی بدون تلاش بپیوندید. لطفا به من کمک کنید و به انقلاب انگلیسی بدون تلاش بپیوندید تا بتوانیم این تغییر را انجام دهیم. دنیا را از طریق یادگرفتن،از طریق مستقل یادگرفتن و اموزش تغییر دهیم. یادگیری ای که قدرت و اعتماد به نفس ایجاد میکند.

اوکی. صحبت کردن در مورد قدرت و اعتماد به نفس(کافی است)،امروز من درس جدید وی ای پی را ضبط خواهم کرد.

من امروز دارم ویدئو را ضبط میکنم،دارم ویدئو ها را ضبط میکنم. ماه اینده میخواهم به اعضای وی ای پی با یک ویدئو از تونی رابینز اموزش بدهم. تونی رابینز یک مربی بسیار عالی است که به شما یاد می دهد چه طور به رویاهایتان برسید.یک شخص عالی،یک شخص بسیار عالی.

اما،صحبت کردن انگلیسی او پیشرفته است. خیلی از مردم نمیتوانند صحبت های تونی رابینز را بفهمند،چون اولا او خیلی خیلی سریع صحبت میکند. صحبت سریع و سریع.

مخصوصا وقتی هیجان زده میشود. خدای من. او فقط صحبت کردن را بسیار بسیار سریع شروع میکند و این میتواند سخت باشد. او همچنین تعدادی کلمات پیشرفته را استفاده میکند. او از تعدادی از کلمات متفاوت استفاده میکند که شما ممکن است ندانید. او از اصطلاحات استفاده میکند. برای این دلیل هاست که،خیلی خیلی از مردم،خیلی از اموزنده ها،کاملا نمیتوانند صحبت های اورا متوجه بشوند. به نظر انها ،ان(صحبت)ها خیلی مشکل می ایند. اعضای وی ای پی،من میخواهم به شما کمک کنم،کمک کنم که بفهمید. من از تکنیک فیلمم،تکنیک سوال کردنم،تکنیک داستان های کوتاهم استفاده میکنم تا، شما کل فیلم را،قطعه به قطعه یاد بگیرید. شما همه ی کلمات را یاد خواهید گرفت. سپس شما با سرعت هم تمرین خواهید کرد. این واقعا قرار است به یادگیری شما کمک کند.

هم چنین،موضوع ویدئو خیلی عالی است. درمورد این است که چه طور سریع تر به رویاهایتان،به موفقیت، برسید. درست است؟به ان سرعت ببخشید. همانطور که گفتم،این کار برای من 20سال طول کشید. شما به بیست سال نیاز ندارید. اگر شما ان را به صورت درست انجام دهید،شما میتوانید این(کار) را در چند سال انجام دهید. این همان چیزی است که من میخواهم انجام دهم. من میخواهم به شما کمک کنم. و همینطور به شما کمک کنم که تعدادی از ایده های تونی را به اشتراک بگذارم،در مورد اینکه چه طور موفقیت در این زمینه های زندگی را سرعت ببخشید. درس وی ای پی قدرتمند،قدرتمند،ماه اینده خواهد امد.

به برنامه ی وی ای پی من بپیوندید. شما میتوانید این را فقط با یک دلار(11هزارتومان😑)درeffortlessenglishclub.comامتحان کنید.

بیایید به خبر ها برویم. فکر کردم ممکن است در مورد تعدادی از اخبار صحبت کنم،اخباری در مورد اموزش امریکا. این درمورد موضوعات سخنرانی رایگان است که هفته پیش در موردش صحبت کردم. دیوانگی بیشتر در کالج ها و دانشگاه های امریکایی. حقیقتا ،این،این مقدارمختصر از اخبار،درمورد سیاست زبان است. اوکی؟سر تیتر ها میگویند که “بیتس کالج ها”. این(بیتس کالج) یک نوع از مدرسه ی کوچک تر است. “بیتس کالج ها راهنماهایی را برای کلاس های فراگیر ایجاد میکنند. “فراگیر یعنی همه پذیرفته میشوند.”خوب،این به نظرخوب میاید. این به نطر خیلی خوب و دوستانه می اید. “این طور نیست.

اوکی؟در حقیقت این،در چه موردی است؟این در مورد حمله کردن به زبان انگلیسی است،در مورد تخریب کردن معنی لغات و تخریب کردن حقیقت.

جورج اورول در این مورد در کتابهایش به نام “مزرعه حیوانات” و “1984”نوشته است. ما یک اصطلاحی در امریکا داریم،شاید همچنین در انگلیسی بریتانیایی. ما می گوییم یک چیز”اورولین”است.”اورولین”،این(کلمه)از نام جرج اورول،نویسنده برگرفته شده. وقتی چیزی در مورد زبان “اورولین” است،به این معنی است که مردم دارند تلاش می کنند تا معنی چیزی را تغییردهند تا معنی مخالف بدهد. برای مثال. بگذارید در مورد چیزی که دارد اتفاق می افتد بخوانم. به خاطر روش های بیشمار،روش های زیادی،که دانش اموزان خودشان را در جامعه مان شناسایی میکنند،ماپیشنهاد میکنیم که اساتید،این جا اقای ای جی می گویند که faculty membersبه معنی معلم هاست، در رابطه با مواردی از استفاده از ضمیرهای دیگر برای یک جنسیت،باز و پذیرا باشند. کلمه اورولین،استفاده از زبان بدون حس،و پذیرفتن دگر هنجار گرایی. این عبارت،چه معنی زهرماری میدهد؟ اوکی. همه ی این در مورد چیزهای دیوانه گونه در مورد ترنس ها(کسانی که فکر میکنند جنسیتشان برعکس جنسیت اکنون انهاست) در غرب امریکاست.

ان ها در چه موردی صحبت میکنند؟ببینید،انها از این کلمات عجیب و غریب استفاده میکنند تا زبان را فاسد کنند. هر گاه که شما این طور زبان عجیبی میبینید،جایی که انها مستقیما صحبت نمیکنند،جایی که کلمه ها ان معنی ای که معمولا میدهند را نمی دهند،جایی که انها تلاش میکنند تا یک کلمه را به چیزدیگری تغییر دهند،یک معنی دیگر،سپس شما متوجه میشوید که ان اورولین است. این نوعی از سیاست غربی و مارکسیستی زبان است. چیزی که این (جمله )می گوید این است که اساتید در کالج ها نباید از کلمه “he”(او مذکر)یا”she”(او مونث)استفاده کنند . انها باید درمورد گفتن heیاsheدر مورد دانش اموزان مراقب باشند. فقط به خاطر اینکه یک دانش اموز زن یا دختر است،شما نباید او راsheصدا بزنید. در عوض شما باید بپرسید که او چه ضمیری را میخواهد که شما با ان صدایش بزنید. شاید او خود را به عنوان یک مرد بشناسد. به عبارت دیگر،در مغزش(ذهنش)او فکر میکند که یک مرد است. در حقیقت او یک زن است اما فکر میکند که یک مرد است،پس بنابراین شما باید او راheصدا بزنید و تظاهر کنید که او یک مرد است. این چیزی است که انهادارند می گویند.

البته،همانطور که در اپی زود(قسمت)،پادکست ِِ هفته ی قبل انگلیسی بدون تلاش، شنیدیم،جایی که انها فکر میکنند که حیوانند،یا فکر میکنند هر نوع چیز عجیبی هستند،این(وضع)،دیوانه وار تر میشود. این کالج ها درحقیقت دارند سیاست هایی را ایجاد میکنندکه اساتیدشان مجبورند ان را انجام دهند،باید تظاهر کنند و کلمات انگلیسی،ضمایر انگلیسیheیاsheیا هر چیز دیگری یا کلمه دیوانه وار دیگری که حتی یک معنی واقعی ندارند،حتی یک ضمیر واقعی نیستند،را استفاده کنند. انها مجبورند این کار را انجام دهند فقط به این دلیل که دانش اموزان چنین می گویند،فقط به خاطر اینکه دانش اموز میگوید”نه، در حقیقت من یک مرد هستم”. خب،شما به طور واضحی یک مرد نیستید. شما یک زن هستید”. نه نه. من یک مرد هستم و شما باید مراheصدا کنید”. اگر استادheنگوید،سپس انها میتوانند استاد راتادیب کنند یا حتی استاد را اخراج کنند.

شما میبینند که این،چطور کار میکند. این هم چنین یک فکر سیاسی است. جایی که شما اجازه ندارید تا حقیقت را بگویید،حقیقت واضحی که هر شخصی میتواند ببیند،که هر کسی میداند،اما شما مجبور شده اید تا با یک دروغ ادامه دهید. این در نهایت یک تکنیک کنترل ذهن است. ببینید اگر انها بتوانند شما را وادار کنند تا با ان دروغ ادامه دهید،تظاهر کنید که یک چیز واقعی است،وقتی که در حقیقت یک دروغ کامل است،یک دروغ واضح..اگر انها بتوانند شما را مجبور کنند تا ان را انجام دهید ،سپس شما بسیار ضعیف میشوید. درست است؟شما دارید نشان میدهید که شما ضعیف هستید و انها قدرتمندند. چون انها میتوانند شما را وادار کنند که چیزی را بگویید که میدانید درست نیست،که به طور واضحی مسخره است،احمقانه است،و اشتباه،اما انها شما را وادار میکنند تا در هرصورت ان را بگویید. این کار فقط کنترل قدرت و ذهن است. بعد از یک مدت،وقتی شما مجبور میشوید تا دوباره و دوباره و دوباره این کار را انجام دهید،خب سپس شما بسیار ضعیف میشوید. شما فقط چیزی که بهتان گفته شده است را انجام میدهید. شما فکر نمیکنید که ایا این چیز درست است یا نه. شما اهمیت نمیدهید که ایادرست است یا نه. شما فقط پیروی میکنید.

این دلیل ان است که چرا این خطر ناک است. این کار خطر ناک است. ما میدانیم که این کار خطرناک است. ما میدانیم که این کار خطرناک است. تمام کاری که نیاز است شما انجام دهید این است که به تاریخ نگاهی بیندازید تا ببینید چه اتفاقی می افتدوقتی این سیاست های فکری و زبانی رایج میشوند. این کار در کالج ها و دانشگاه های امریکایی رایج است. انها دارند تلاش میکنند تا ان را در کل فرهنگ رایج کنند. این در رسانه ها نیز رایج است. ما میدانیم چه اتفاقی می افتد. مردم شروع به مردن میکنند،چون مردمی که نمیپذیرند که این دروغ را بگویند،سر انجام به زندان ها می افتند و کشته میشوند. ما این را در اتحادیه شوری دیدیم. ما این را در خیلی از جاها در تاریخ دیده ایم:کامبوجیا و غیره. این جنون است. این دیوانگی است. حتی الان هم ما میتوانیم ببینیم. در جنوب ونزوئلا،چیزی که با مارکسیسم اتفاق می افتد. این غم انگیز است. هنوز این مردم،ادامه میدهند تا این سیستم مشابه،سیاست فکری مشابه،سیاست زبانی مشابه را قرار دهند. هر بار که انها این کار را انجام میدهند،یک فاجعه است.

اما انها انجام دادن ان را ادامه میدهند. مردم هر طور شده به باور کردن ان ادامه میدهند.

این دلیل ان است که من میگویم الان دانشگاه های امریکایی یک شوخی هستند،چون این نوع دیوانگی،اکنون در همه،یا تقریبا همه کالج ها و دانشگاه های امریکایی وجود دارد. این چیز احمقانه ای است که انها شما را مجبور میکنند،یا تلاش میکنند تا مجبورتان کنند که در کالج ها و دانشگاه های امریکایی انجام دهید. این دیوانگی است. این یک هدر دادن پول است،در درجه ی اول،چون گران است. دانشگاه های امریکایی خیییلی گران هستند. شما دیوانه هستید اگر ان همه پول را فقط به خاطر دریافت ان چیز احمقانه بپردازید. این مفید نیست. به شماکمک نمیکندتا در زندگی موفق تر بشوید. این فقط شما را ضعیف میکند.

درست است؟این مدرسه رفتن است(تحصیل کردن در مدرسه این گونه است). چیزی که در مدرسه ابتدایی،دبیرستان اتفاق افتاد،ادامه پیدا میکند.و اکنون انها شما را حتی ضعیف تر ،احمق تر،و حتی فرمانبردار تر میکنند و مجبورتان میکنند تا چیزهایی را بگویید که به طور واضحی غلط هستند.

راه حل این است که حقیقت را بگویید.ترس را از یاد ببرید. درست است؟ضعف را از یاد ببرید . بلند شوید.

حقیقت را بگویید. قوی باشید. به سمت ارزویتان بروید. هر روز برای رویاهایتان اقدامات قدرتمندانه ای انجام دهید. این شیوه ای است که به مدارس غلبه میکنید. این شیوه ای ست که میتوانید ان درس ها را از یاد ببریدو قدرتمند شوید.و زندگی رویایی تان را زندگی کنید.

اوکی. امیدوارم از نمایش انگلیسی بدون تلاش امروز لذت برده باشیدمی‌کنم. من به کمک شما نیاز دارم.

اعضای انگلیسی بدون تلاش و هواداران،من به کمک شما نیاز دارم. به من کمک کنید تا این انقلاب انگلیسی بدون تلاش را گسترش دهم. به من کمک کنید تا به مردم بیشتری کمک کنم که قوی و با اعتماد به نفس باشند ،با اعتماد به نفس صحبت کنند و به ارزوهایشان برسند و در مورد خودشان احساس خوبی بکنند. احساس خوب بکنند نه ضعف،نه خجالت،نه ترس. احساس خوب بکنند. احساس قدرتمندی بکنند. احساس خوشحالی بکنند. خوب،من به کمک شما نیاز دارم تا به مردم بیشتری برسم. اوکی؟ما نیاز داریم که این(کار)را با هم انجام بدهیم. من نمیتوانم این (کار )را تنها انجام بدهم. شما چکار میتوانید انجام بدهید؟دو چیز(مورد). در دوچیز (مورد)شما میتوانید کمک کنید.

مورد اول اینکه،هر بار که من یک قسمت(ماجرا) ،یک نمایش جدید انجام میدهم(ضبط میکنم) لطفا یک لینک در فیس بوک یا توییترتان به اشتراک بگذارید. یک لینک به نمایش من،به وبسایت من،وبلاگ من،به هر کدام از نمایش های من به اشتراک بگذارید. هر بار که من یک نمایش جدید انجام میدهم فقط یک لینک در فیس بوکتان بگذارید،یک لینک در توییترتان بگذارید. این به مردم بیشتری کمک میکند تا انگلیسی بدونبدون تلاش را پیدا کنند. این (کار)به رشد انقلاب انگلیسی بدون تلاش بسیار مثبت و شگفت انگیزما کمک میکند.

دومین مورد اینکه،شما میتوانید با نوشتن یک ریویوی عالی کمک کنید. در ای تونز یک ریویوی عالی از این پادکست بنویسید. به ای تونز بروید.نمایش انگلیسی بدون تلاش را پیدا کنید،پادکست انگلیسی بدون تلاش،و یک ریویوی عالی در مورد اینکه چگونه پادکست انگلیسیو بدون تلاشتلاش به شما کمک می کند،یا به شما انگیزه میدهد،یا شما را تشویق میکندتا احساس قدرتمندی بکنید برای بهبود انگلیسیتان بنویسد. نوشتن ان ریویو ها هم چنین اینجا به مردم بیشتری کمک می کند تا موفق و خوشحال شوند و احساس بااعتماد به نفس بودن بکنند.

خیلی از شما ممنونم. از شما برای کمک کردن ممنونم. شما قسمتی از انقلاب انگلیسی بدون تلاش هستتید. لطفا کمک کنید. ان لینک ها را در فیس بوک و توییترتان به اشتراک بگذارید. در ای تونز یک ریویوی عالی بنویسید. بیشتر از همه به خودتان باور داشته باشید. نه به من. به مدارس باور نداشته باشید. به بقیه مردم باور نداشته باشید. به خودتان باور داشته باشید. هنوز درون ،جایی درن شما،هنوز ان کودک نترس وجود دارد. آن کودک باحال خوشحال و نترس هنوز آنجاست. به ان کودک اعتماد کنید. به خودتان اعتماد کنید. به خودتان باور داشته باشید. شما زندگی رویاییتان را زندگی خواهید کرد.

روز عالی ای داشته باشید. دفعه ی بعد میبینمتان. برای الان خدانگهدار.

متن انگلیسی درس

Live Your Dream Life

Announcer: Welcome to the Effortless English show with the world’s number one English teacher, AJ Hoge, where AJ’s more than 40 million students worldwide finally learn English, once and for all, without the boring textbooks, classrooms, and grammar drills. Here’s AJ with a quick piece to help you learn to speak fluent English effortlessly.

AJ Hoge: Welcome to the Effortless English show. I’m AJ Hoge, the author of “Effortless English: Learn to Speak English Like a Native”. For a free text transcript of this show, go to my blog at effortlessenglishclub.com.Effortlessenglishclub.com.

You want to speak English powerfully. You want to speak English confidently. Of course, yes. I’m sure you also want success in life. You want money. We need money in this world. People don’t like to talk about it. It’s a weird, strange topic for some people.

Many people have strange emotions, strange feelings about money. But the truth is, money’s necessary in this world. If you don’t think that’s true, you’re a little crazy.

Unless you want to be a monk and live in the mountains, you need money. Even then, you have to beg and ask people for food. Okay? Money is necessary, and more money does help. No, money is not the only key to happiness. Of course not. No, no, no. But money does solve problems. Money does give you a lot of opportunities and make life a lot easier, and sometimes a lot more interesting too.

But that’s not all. You want an exciting and interesting life, right? Nobody enjoys boredom. We want excitement. We want an exciting, interesting, fun life . so that we wake up feeling great, feeling excited to be alive. We all want that. We all dream of that: a heroic life.

But not just that, we also want love, and we need love in our life. We want love from a man or a woman, a family. We want that family to be happy, loving, enjoyable. Right?

Isn’t that what we all have dreamed about, dreamed of?

We want more than that. We want meaning in our life. We want to feel like we are doing something meaningful. See, that’s why just money’s not enough. Money is important, absolutely. Yes, it’s fine that you want more money. That’s good. But money without meaning can create a very terrible life. We can see movie stars, rock stars. They have the money, but they don’t have meaning, and then they just . Alcohol, drugs .

They’re not happy people. We need meaning too. We need to feel like we’re doing something in our life that is meaningful to us, that is positive and good, that is helping other people, not just ourselves. Right? It’s more than us. We’re contributing. We need that.

You want respect. You want respect from other people. Right? You don’t want people to treat you like you are weak, that you’re unimportant. No. You want people to treat you respectfully, to treat you well, to speak respectfully to you.

If you think about all of these areas of your life, these things that you want, that you dreamed of . Your age doesn’t matter. Right? We all have these big dreams. Then you have to ask yourself, is that your life now? Is it? Is that the life you are living now? Are you speaking English fluently and confidently now? Do you have all the money you want now? Do you have an exciting, and adventurous, and interesting life now? Do you have great love in your life now, and a great family now? Do you have meaning? Are you doing something meaningful that feels very meaningful and important to you now? Do you have respect from other people now? In all of these areas, do you have your dreams now?

Probably not. Probably not. You know what? That’s okay. It’s okay that you don’t have them all now. But the next question is super important. Are you doing everything possible to get those dreams now? Are you taking strong action, confident action now, and every day, to get those dreams? Are you? Are you taking action in all of those areas to get those dreams, to live those dreams? Are you taking action? Every day? Strong action? Confident action? Fighting and fighting and fighting for those dreams every day, are you? Are you? Be honest. Are you in every of those areas, every one of those areas?

Are you?

See, I already know the answer for most people. It’s “no”. For most people, it’s “no”. For most people, they are not moving towards fighting for their own dreams. Instead, they’re kind of passive. They complain. They dream about these things sometimes.

Sometimes they take little actions, but then they next day they’re tired, they feel weak, or they’re afraid and they don’t do it. Then, month after month, year after year goes by and still they are not closer to those dreams. Years go by. Years and years and years go by, and then eventually decades. Right? A decade is 10 years. Decades go by. Why? I mean, really think about it. Why? Or better question, why not? Why not? If you really want those things .

You want to be a powerful, confident English speaker. You want to travel the world, have an interesting, amazing life. You want great love, a great family, respect, success, lots of money to do what you want for yourself and your family. These are great things to want. They are great. Why are you not doing it every day? Why are you afraid? Why are you weak? Why are your actions weak? Why? Why? Why? Really, why? This is the most important question for your life. Why do you feel afraid, nervous? Why do you feel weak, lazy? Why do you not take strong action every single day, fighting and fighting and fighting for these dreams? Why or why not? Why not? What is wrong? Most people don’t do it. Most people live their whole life and never get close to any of these dreams.

A few, maybe, achieve one of them, maybe a couple. Almost no one achieves great success in all of these areas of life, all of these great dreams. Why not? Why not?

You feel lazy. You feel weak. You feel afraid, nervous, shy, all of these things, stress.

Well, you know what? It’s not your fault. The truth is, you were trained to be passive.

You were trained. You were taught to be weak and afraid. You were taught to think these dreams were not really possible. You were taught that less was normal and that it’s okay. Where were you taught this? In schools. Mostly by the schools, sometimes by your parents. But your parents also learned it from schools.

Right, because I believe, I believe that, naturally, children, young children, are strong.

They’re fearless. They are fearless. Yesterday I was walking on the sidewalk here in Japan. Walking on the sidewalk, just walking along. Suddenly these two girls come around a corner. They’re riding skateboards and they’re going too fast, much too fast, these two young girls. All right? Like dangerously fast, especially next to a busy road and a busy sidewalk. I looked at their faces and what were they doing? They were smiling and laughing, having so much fun going too fast. doing something that most adults would think is dangerous. “Oh no. I’m afraid. It’s dangerous.”

Kids are naturally fearless. They’ll ride their skateboards too fast, and then they’ll fall and they’ll crash. What happens when they fall and crash? They cry. They’ll cry for a few minutes and then suddenly stop. The crying will just suddenly stop, like magic, like it just . All the pain comes out. They stop crying, and what do they do next? They stand up.

They get on the skateboard again and, once again, they go too fast, and they do dangerous, crazy stuff. They just keep going. They cry about the pain and then they do it again and again and again. Fearless.

Same with English learning. Right? When I see young kids learning English, everyone thinks there’s some magic thing in their brain. “Why do they learn so quickly and improve so quickly?” Because they’re fearless, they’re not worried about making grammar mistakes. They’re not worried about their pronunciation. They’re not trying to memorize vocabulary. “Oh no. I can’t remember the exact vocabulary word I learned last month.” They don’t care. They’re fearless. They just talk. They just try to understand the best they can. When they have enough, when they have enough listening and they understand enough . Maybe three months, maybe six months. Whatever. They’ll just start talking, trying to communicate with terrible English, with just one or two words.

Their pronunciation’s terrible. They have no grammar. They don’t care. They’ll talk anyway. They just talk. They talk and talk. In fact, once a child starts to talk in any language, their own language, or any new language, or English, you can’t shut them up.

They won’t be quiet. They just, “Blah, blah, blah, blah, blah.” Talking, talking, talking all the time. They’re fearless. They just communicate. They’re fearless. Making a mistake is not even in their mind. They don’t even think about that.

Then I compare that to my adult students that I, in the past . Oh, so afraid. All the time, so afraid. “What if I make a grammar mistake? What’s the right answer? Oh, I forgot a word. Oh, my pronunciation isn’t perfect.” Always so afraid, and nervous, and shy, which is why they fail, or why the improve so slowly. Also, too, why they find English to be painful, and boring, and difficult, because they’re afraid. Afraid, and nervous, and weak.

Schools make us weak. Schools made you weak. No, not just you. They made me weak too. When I came out of school, finally . I did too much school. I was weak. A weak, weak, weak, person. Weak and afraid, shy. I was terrified, terrified to do public speaking. Not just a little fear, I mean super fear. Why? “Oh, so afraid people might laugh at me. People might think I’m bad. I might make a mistake. I might sound stupid.

Oh. Oh no. Oh no.” Weak. Weak and afraid.

I hated working for other people. I knew that from an early age. But I did it anyway. I did it. For like 20 years, I did it. Why didn’t I start a business earlier? I was afraid. Weak and afraid. Weak, and afraid, and lazy too, honestly. Too lazy to do the hard work to achieve my dream, and too weak and afraid. “Well, what if I fail? I don’t know what to do.”

Weak and afraid. The schools made me weak and afraid.

It took me 20 years to unlearn the fear, to unlearn the weakness. Thankfully, thankfully I did and now I’m a strong public speaker, and now I don’t care so much what other people think, and I’m not afraid to fail. Let me tell you, it’s much better. I am much, much happier and much, much more successful. I am achieving most of those dreams that I mentioned that we all have. But I had to unlearn the training from schools.

Schools trained us to be weak.

They train us to be afraid of risk also, right? If you want something great in your life .

Let’s say you’re a man, and there’s a woman that . “Oh, she’s so beautiful. She’s so wonderful,” and you like her. Right? You dream, “Oh, she’s the one to marry,” or, “she’s the one I love so much.” Then what happens? Do you go up and just start talking to her confidently? “Hey, how you doing? What’s your name? I’m AJ.” No. Most guys . “Oh my God.” All this fear in their heads, and they get all crazy nervous, and they think about her for weeks and weeks but don’t really do anything. Right? because they’re afraid of risk. “What if she says ‘no’ and embarrasses me?” I mean, think about it, so what if she does? If she does that, then maybe she’s not the right person for you. Especially if she’s not nice about it. Then she’s obviously not a good person and you don’t need her. It’s no big deal.

But I know. I used to . I was the same. I know. I know. I was the same when I was young, coming out of school, because we’re so afraid of being judged. That’s one of the key fears that we learn in school, fear of judgment. Right? The teacher judges us, gives us a bad grade tells us we’re bad. punishes us for doing something. puts a big, red X because we did the wrong answer. Judgment, judgment. Then day after day, week after week, month after month, year after year of this fearing judgment, fearing judgment.

Also fear of other children judging us. Let’s be honest. School is like prison for kids. It’s not a nice place. There’s a lot of bullying. Lots of bullying happens at every age. Some poor children, they get bullied all the time because they’re different. It doesn’t matter. If they’re very smart, they get bullied. If they’re not so smart, they get bullied. If they’re weak, they get bullied. In any way . And so again, you learn to fear the judgment of other people.

When you become an adult, you’re so afraid of the judgment. You’re afraid of your boss like you were afraid of the teacher, right? You’re afraid the boss will get upset with you.

Why? Bosses are just people. There’s nothing magical about them. In fact, most of the bosses I had in my life, in my jobs, they were terrible. A lot of them were not nice people. I had a couple that were good. I had a lot of them that were just so-so, nothing great. I had a few that were horrible people. No reason to fear them.

As with your English, it’s the same. If you’re listening to me now, you’re understanding me now, you can speak English. Not perfectly. Yeah, of course you’ll make grammar mistakes. So what? You’ll forget vocabulary words. So what? Who cares? Be like those kids: fearless.

Same with boredom. We start to accept a boring life. Right? But school teaches us that because school is so damn boring. That’s the thing I hated about it the most. I was a smart kid and I found everything in school super easy. I also found it super, super, super boring. Sitting on our butts for hours and hours listening to a teacher talk nonsense.

“Blah, blah, blah, blah, blah” Doing stupid little exercises out of a stupid textbook. So boring. That’s not natural, not for children and not for adults. It’s not natural. It’s not good. But what we do, we get trained in boredom. We get trained that boredom is normal. Boredom is acceptable. Being passive, and weak, and bored, that’s acceptable.

Then when we become adults and our life is boring, we don’t take big actions to change it. No. We just accept it. “Well, this is just life. Can’t be all exciting and interesting. Life can’t always be adventurous.” Why not? Yes it can.

This is how we get into these terrible habits. They are taught to us. The habit of being lazy, passive, weak, afraid, shy, bored, comes from the schools. This is why I hate the education system worldwide. I hate the school systems. I really do hate them, because they destroy lives. They destroy happiness. They destroy success.

My solution is this . This is the good news everybody, there’s a solution. Yes. The good news for you, there is a solution. I call it the Effortless English Revolution, the international Effortless English Revolution. A revolution happening online, on the internet. not just with Effortless English but all over the internet, where people are learning independently, without the schools. You can learn anything now independently. You don’t need a school. You don’t need to sit on your butt in a classroom. You can go get the knowledge you want. You can go get the skills you want.

You can get the dream life you want. That’s what I’m doing, fighting for this Effortless English Revolution, a revolution of independent learning.

See, the good news is this: you are still naturally strong and fearless. You’re still that little kid. Somewhere inside you, you still have that. It’s there. You just need to unlearn the bad habits from schools. and you can do it. I did it. I’m still doing it. We’re always doing it. It’s a lifetime process. You can do it faster than I did. It took me 20 years. I was doing it all alone. Nobody told me about this. I had to find out, figure out how to do it myself. You can do it in, probably, just a few years. A couple years, you can undo all that fear, and weakness, and boredom, and laziness. You can create that magical, amazing life that you dream about in all areas of your life, all of them. English, money, excitement, love, meaning, respect, all of those areas, you can do it through independent learning. You replace the school learning. You push it out of your mind little by little. Then you put in powerful learning, like this podcast. You’re getting powerful ideas that will make you stronger, not weaker, more confident, not shy.

That is my big purpose in life. I want to help as many people as possible get rid of all that weakness and fear and instead become strong, and confident, and achieve the dream life that you want. I’m just a coach. I’m here to give you motivation, to give you ideas, to help you unlearn what you learned in schools, and to give you new beliefs, new ideas, new confidence, so you will go forward and achieve your dream life. That is the Effortless English Revolution. Join it and help me. Not only for yourself, but help other people too. Help others find this solution. We can create a world where people grow up learning to be strong, learning to be fearless, learning to take strong action every day for their dreams, learning to actually live those dreams, that yes, they are possible. Yes, you can have that life, and you will, and here’s how to do it. Please help me. Join the Effortless English Revolution. Please help me and join the Effortless English Revolution so we can make this change. Change the world through learning, independent learning, and education. learning that creates strength and confidence.

Okay. Speaking of strength and confidence, today I will be recording the new VIP lesson.

I’m recording the video today, recording the videos today. Next month I’m going to teach VIP members with a Tony Robbins video. Tony Robbins is a great peak performance coach, teaches you how to achieve your dreams. Great guy, very great guy.

However, his English speaking is advanced. A lot of people can’t understand Tony’s speeches because, number one, he speaks very, very quickly. Fast, fast speech.

Especially when he get excited. Oh my gosh. He just starts talking really, really fast, and that can be difficult. He does also use some advanced vocabulary. He uses some different vocabulary you might not know. He uses idioms. For these reasons, for many, many people, many learners cannot understand his speeches completely. They find them very difficult. I’m going to help you, VIP members, help you understand. I’ll use my movie technique, my questioning technique, that mini story technique, so that you’ll learn the whole video piece by piece. You’ll learn all of the vocabulary. Then you’ll practice with the speed also. This is really going to help your learning.

Also, the topic of the video is great. It’s about how to achieve your dreams, success, much faster. All right? Speed it up. Like I said, it took me 20 years. You don’t need 20 years. You can do it in a few years if you do it in the right way. That’s what I want to do. I want to help you. and help you share some of Tony’s ideas too, about how to speed up your success in these areas of life. Powerful, powerful VIP lesson coming next month.

Join my VIP program. You can try it for just one dollar at effortlessenglishclub.com.Effortlessenglishclub.com.

Let’s go to the news. I thought I might talk about some news, news in American education. This is connected to the free speech topics I talked about last week. More craziness in American colleges and universities. This is really about language policing, this little bit of news. Okay? The headline says “Bates College” . It’s some smaller school. “Bates College Creates Guidelines for Inclusive Classrooms”. Inclusive means everyone is welcome. “Well that sounds nice. That sounds so nice and friendly.” It’s not.

Okay? What is this actually about? It’s about attacking the English language, about destroying the meaning of words, and destroying truth.

George Orwell wrote about this in his books “Animal Farm” and “1984”. We have some slang in America, maybe British English also. We say something is ‘Orwellian’. Orwellian, it comes from the name George Orwell, the writer. When something is Orwellian, with language, it means that people are trying to change the meaning of something to mean the opposite. For example . Let me read about what’s going on. Due to the myriad ways, the many ways, that students identify themselves within our community, we recommend that faculty members, that’s teachers, be open and accepting of correction in cases of misgendering. Orwellian word, using insensitive language, and assuming heteronormativity. What the hell does that mean? Okay. This is all about the crazy thing with the transvestites in leftist America.

What are they talking about? See, they use these weird, strange words to corrupt the language. Whenever you see this kind of weird language where they’re not speaking directly, where the words don’t mean what they usually mean, where they’re trying to change a word into something else, another meaning, then you know it’s Orwell. It’s this kind of leftist, Marxist language policing. What this is saying is that the professors at the college must not use the words “he” or “she”. They must be careful about saying “he” or “she” about students. Just because a student is a woman, or a girl, you should not call her “she”. Instead, you should ask her which pronouns she wants to be called. Maybe she identifies as a man. In other words, in her brain, she thinks she’s a man. She’s really a woman, but she thinks she’s a man, so therefore you should call her “he” and pretend she’s a man. That’s what they’re saying.

Of course, as we heard in the episode, the Effortless English podcast last week, it gets even crazier where they think they’re animals, or they think they’re all kinds of weird stuff. These colleges are actually creating policies that their professors have to do this, have to pretend and use English words, English pronouns “he”, “she”, or something, some other crazy word that’s not even a real word, not even a real pronoun. They have to do this just because the student says so, just because the student says, “No, actually I’m a man.” “Well, you’re not a man, obviously. You’re a woman.” “No, no. I’m a man and you must call me ‘he’.” If the professor does not say “he” then they can discipline the professor, even fire the professor.

You see how this works. This is kind of thought policing also. where you’re not allowed to say the truth, the obvious truth that everybody can see, that everybody knows, but you’re forced to go along with an obvious lie. This is kind of a mind control technique in the end. See, if they can make you go along with, pretend that something is real when it’s actually a complete lie, an obvious lie . If they can make you do that, then you become super weak. Right? You are showing that you are weak and that they are powerful. because they can make you say something that you know is not true, that is obviously ridiculous, and foolish, and wrong, but they make you say it anyway. That’s just power and mind control. After a while, when you’re forced to do this again and again and again, well then you become super obedient. You just do what you are told to do. You don’t think if it’s true or not. You don’t care if it’s right or wrong. You just obey.

That’s why this is so dangerous. This is dangerous. We know it’s dangerous. We know it’s dangerous. All you need to do is look at history to see what happens when this kind of thought policing and language policing becomes common. It is common in American colleges and universities. They’re trying to make it common in the whole culture. It’s common in the media too. We know what happens. People start dying, because people who refuse to say the lie eventually get thrown into prisons, get killed. We saw that in the Soviet Union. We’ve seen it in history so many places: Cambodia, et cetera. It’s madness. It’s craziness. Even now we can see. down in Venezuela, what’s happening with Marxism. It’s a tragedy. Yet these people continue to push the same system, the same thought policing, the same language policing. Every time they do it, it’s a disaster.

But they keep doing it. Somehow people continue to believe it.

This is why I say American universities are a joke now, because this kind of craziness is in every, or almost every, American university and college. This is the crazy stuff they will force you, or try to force you, to do in an American college or university. It’s crazy. It’s a waste of money, first of all, because it’s expensive. American universities are super expensive. You’re crazy to pay all that money just to get this kind of crazy stuff. It’s not useful. It doesn’t help you become more successful in life. It will just make you weak.

Right? It’s schooling. It continues what happened in elementary school, in high school, and now they’re making you even weaker, even stupider, even more obedient, forcing you to say things that are obviously false.

The solution is speak the truth, unlearn the fear. Right? Unlearn the weakness. Stand up.

Speak the truth. Be strong. Go for your dreams. Take strong action every day for your dreams. That’s how you beat the schools. That’s how you unlearn those lessons, and become powerful, and live your dream life.

Okay then. Hope you enjoyed today’s Effortless English show. I need your help.

Effortless English members and fans, I need your help. Help me grow this Effortless English Revolution. Help me help more people be strong and confident, speak confidently, and achieve their dreams, and feel good about themselves. Feel good, not weak, not shy, not afraid. Feel good. Feel strong. Feel happy. Well, I need your help to reach more people. Okay? We need to do this together. I can’t do it alone. What can you do? Two things. Two things you can help.

Number one, each time I do an episode, a new show, please put a link on your Facebook and Twitter. Share a link to my show, to my website, to my blog, to each of my new shows. Each time I do a new show, just put a link on your Facebook, put a link on your Twitter. That will help more people find Effortless English. It will help to grow our very positive and wonderful Effortless English Revolution.

Number two, you can help by writing a great review. Write a great review of this podcast on iTunes. Get on iTunes, find Effortless English show, Effortless English podcast, and write a great review about how the Effortless English podcast helps you, or motivates you, or encourages you to feel stronger to improve your English. Writing those reviews also helps more people succeed, be happy, feel confident.

Thank you so much. Thank you for helping. You are part of the Effortless English Revolution. Please help. Share those links on your Facebook and Twitter. Write a great review on iTunes. Most of all, believe in yourself, not in me. Don’t believe in me. Don’t believe in the schools. Don’t believe in other people. Believe in yourself. Still inside, somewhere inside you, is still that fearless child. That fun, happy, fearless child is still in there. Trust that child. Trust yourself. Believe in yourself. You will live your dream life.

Have a great day. I will see you next time. Bye for now.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.