مدارس دروغ می گویند

دوره: پادکست آقای ای جی / فصل: بخش ۱ / درس 13

مدارس دروغ می گویند

توضیح مختصر

این یک دروغ بزرگ است که در یادگیری زبان یا هر چیز دیگری در زندگی تان، فقط یک پاسخ صحیح و یک پاسخ غلط وجود دارد.

  • زمان مطالعه 27 دقیقه
  • سطح ساده

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

گوینده اول : به نمایش انگلیسی بدون تلاش،با بهترین استاد انگلیسی دنیا، ای جی هوگ،خوش امدید. جایی که بیش از 40میلیون دانش اموز جهانی ای جی،سرانجام انگلیسی را یک بار و برای همیشه،بدون کتاب های خسته کننده،کلاس ها و تمرینات گرامری،یادگرفتند.ای جی اینجاست با ارائه ی یک بخش زنده،تا به شما در یادگیری صحبت کردن انگلیسی روان و بدون تلاش کمک کند.

ای جی هوگ:سلام، من ای جی هوگ هستم، به نمایش انگلیسی بدون تلاش خوش امدید. شما در زندگی خود ناراحتی هایی دارید، درست است؟ ناامیدی چیست؟ این واژه ناامیدی یعنی چه (چیست)؟ ناامیدی به معنی نوعی احساس است. نوعی هیجان است. حسی که وقتی چیزهای زیادی می خواهی اما نمی توانی به آن برسی، درست است؟ شما مسدود شده اید، ای حس مسدود شدن همان چیزی است که شما را متوقف می سازد، شما متوقف شدید. شاید شما بخواهید انگلیسی را با قدرت، کامل و روان به لهجه آمریکایی صحبت کنید و شما تلاش می کنید، و تلاش می کنید و تلاش می کنید، اما موفق نشده اید. احساس ناامیدی می کنید. ناامیدانه می گویید پس چه زمانی برنده خواهم شد؟ این حس ناامیدی است.

شاید آن مربوط به انگلیسی نباشد . شاید برای قسمت دیگری از زندگی شما نامیدی اتفاق بیوفتد. شما برای دختران، پسران، مردان، زنان، هر چیزی، تناسب اندام، سلامتی، پول یا هر چیز دیگری زمان تعیین می کنید. همه ی ما ناامیدی هایی در زندگی داریم. همچنین احساس ضعیف بودن و ترس را داریم. ما احساس می کنیم مثلا شکست خورده ایم، یا مثلا به اندازه کافی خوب نیستیم. اینها احساسات مشترکی و رایجی هستند. من فکر می کنم همه ما این احساسات را در برخی مواقع حس کردیم. برخی از ما این احساسات (چیزها) را بسیار تجربه کرده اند (حس کرده اند). این احساس مثلا اینکه ما واقعا هیچ موفقیتی در زندگی مان بدست نیاوردیم و یا شاید هرگز موفق نخواهیم شد. آیا این احساس را در بخش هایی از زندگی تان حس می کنید؟ آیا احساس ضعیف بودن، ترسیدن،شکست یا اینکه به اندازه کافی خوب نیستید می کنید، یا به اندازه کافی خوب نیست؟ به اندازه کافی خوب نیست.

ما آن را مقایسه می کنیم. ما آن احساس را مقایسه می کنیم. ما احساس می کنیم به اندازه کافی خوب نیستیم. سپس به رویاهای خودمان ، زندگی رویایی با موفقیت های عالی و اعتماد به نفس بالای خودمان فکر می کنیم. اعتماد به نفس حسی قوی است، بنابراین ما این رویا را با زندگی واقعی خود مقایسه می‌کنیم. آن یک خلاء بزرگ است، درست است؟

خلائی (فضایی) وجود دارد. آنها یکسان نیستند (رویاهامون با زندگی واقعی) و به همین خاطر نامید می شویم. متاسفانه، بسیاری از مردم، خیلی خیلی از مردم در تمام زندگی شان، در طول همه زندگی شان با احساس ناامیدی زندگی می کنند، زیرا آنها هرگز به هیچ یک از آرزوهایشان دست پیدا نمی کنند. این خوب نیست. شما نمی خواهید یکی از این مردم باشید.

بیایید ابتدا در مورد مشکل و علت بروز مشکل صحبت کنیم و سپس در مورد برخی ایده های فراتر از آن بحث کنیم. یکی از دلایل بروز این مشکل، شکست است، بله البته که از سیستم مدارس آغاز می شود. من معتقدم آن دروغ بزرگی است که زندگی تان را نابود می کند. ان یک دروغ بزرگ است که مانع موفقیت شما می گردد، دروغ بزرگ، بزرگ. شما نباید این دروغ ها را بیاموزید. شما نباید آن را (دروغ) را بیاموزد و بدانید که آنها غلط هستند.آن دانه قرمز را بگیرید. این دورغ چیست؟ این چه اشتباهاتی است که در مدارس اموختید؟ این طرز فکر اشتباه و وحشتناک شما را ضعیف می کند. که باعث می شود شکست بخورید و عامل ناامیدی شما در همه زندگی تان دوباره دوباره خواهد شد مگر اینکه این فکر اشتباه را عوض کنید.

این یا یک اشتباه یا یک فکر است. من همچنین این اشتباه را انتخاب های غلط می نامم. غلط به معنی اینکه درست نیست. آیا شما به مثال های بیشتری نیاز دارید؟ بسیار خب، مثال ها، من تعدادی مثال برای شما خواهم گفت، نخواهم گفت؟ از مدارس شاید تنها یک روش فکر کردن آموزش می دهند و شما آن را فرا می گیرید، آنها از سن جوانی برای سال ها و سال ها به شما آموزش می دهند، آنها به شما می آموزند که فکر کنید فقط یک جواب صحیح و یک پاسخ غلط وجود دارد. این چیزی است که در تست ها است. یک پاسخ صحیح و یک پاسخ غلط دارند، درست است؟ این یک انتخاب غلط است، این یا آن. ین یا آن است؟ A یا B یا گاهی اوقاتC، D. شما باید یکی را انتخاب کنید. یک جواب صحیح وجود دارد، این یا آن. انتخاب غلط است.

آنها سالها به شما آموزش می دهند و این نوع طرز فکر در شما به یک عادت تبدیل می شود. آن را به صورت غیر ارادی انجام می دهید. حتی متوجه نمی شوید که این کار را انجام می دهید. بنابراین در تمام مراحل زندگی تان شما فقط به این روش فکر میکنید، شما در آغاز هر چیزی فکر می کنید فقط دو انتخاب وجود دارد و شما باید پاسخ صحیح را بیابید. یک پاسخ صحیح و یک پاسخ غلط وجود دارد. و آن، این است. کدام یک صحیح است؟

کدام یک غلط است؟ این پیشرفت شما را نابود خواهد کرد، موفقیت شما در زندگی را نابود می کند، زیرا شما گیر افتاده اید. این دروغ است. زندگی واقعی چنین نیست.

حتی بدتر، شما در مدارس یاد می گیرید که فقط یک نوع جواب صحیح است و یک نوع جواب نادرست است یا اینکه یکی حتی بزرگتر از جواب است، یک روش بودن، یک نوع عمل درست است و یک نوع عمل اشتباه است. به عنوان مثال، در مدرسه، یاد می گیرید که تابع بودن درست است و فعال بودن اشتباه یا بد است. آرام و ساکت نشستن بر روی صندلی خود، خوب است. اُه، معلم این را دوست دارد. آفرین پسر خوب. آفرین دختر خوب. آرام بنشین، کتابت را بخوان، آفرین پسر خوب، شما مثل یک دانش آموز خوب هستید. شما مثل یک پسر خوب هستید. آفرین پسر خوب. تو چنین دانشجویی خوبی هستی تو چنین پسر خوبی هستی پسر خوب. مطیع باش و آرام بنشین.

پرتحرک بودن، بلند شدن از صندلی تان و حرکت کردن به اطراف یعنی شما پسر بدی هستید، بنشین، بد تنبیه شدید.

شاید مشابه یک علم شما قصد دارید بروید و می خواهید چیزهایی را بگیرید، و به ان نگاه کنید و آن را بشکنید و از هم جدا کنید، و آن را مورد مطالعه قرار دهید. فعال بودن، نه، بد است. لمس نکنید، بد است. بنشینید. ساکت باشید. گوش دادن خوب است. مطیع بودن خوب است. فعال بودن بد است. حتی بیشتر به طور کلی، حتی در یک شیوه ی عمومی فعال و شیوه ی عمومی تفکر، یا شیوه ی عمومی تر بودن، ملایم بودن در مدارس خوب است، درست است؟ مهربان و ملایم بودن، خوب است. آفرین پسر خوب. مثل یک پسر خوب. هنگامی که شما نرم، آرام هستید، صدایی مهربان در مدرسه خوب است. آرام قدم زدن در ساختمان مدرسه خوب است. آفرین پسر خوب. نرم، خوب.

دویدن بد است.فریاد زدن بد است. دعوا کردن و کشمکش بد است. ضعیف بودن خوب است. مطیع بودن خوب است. انتخاب های نادرست. آنها به ما می آموزند که ضعیف بودن، ملایم بودن و فرمانبر بودن خوب است و فعال بودن و قوی بودن بد است.این چیزهایی است که شما سال های سال در مدارس می آموزید. این انتخاب غلطی است که شما مجبور به انتخاب آن شدید. آنجا فقط یکی خوب است و دیگری بد. درستی در زندگی نیست. نه. چه چیزی صحیح است؟ آن چیزی است که راه‌ بهتری برای فکر کردن به این موضوع نشان می دهد تا به شما کمک کند نتایج بهتری در زندگی خود با یادگیری انگلیسی، با روابط دوباره، پول، هر چیزی در زندگی تان را کسب کنید.اگر آن ایده های بد را فراموش کنید، شما می توانید بسیار بهتر شوید.

بسیار خُب. انگلیسی بدون تلاش از آن می آید، الهام گرفته شده از آن است. من از تائو (کی نوع مذهب چینی) الهام گرفتم. .Taoism ، TA-O-I-S-M

آن در اصل یک فلسفه چینی است. شما تائو را از بلندآوازه ها خواهید دانست.

نماد مذهب تائو، یین یانگ. یین یانگ آن نماد است، درست است؟ این یک دایره است، پس نیمی از درون آن سیاه و نیمی سفید است. اما صریح نیست. این یک منحنی است که یک طرف ان سیاه و یک طرف سفید است. سپس در درون قسمت سیاه و لکه ای سفید وجود دارد. در درون قسمت سفید، یک نقطه سیاه وجود دارد. این نماد یین یانگ است.

فلسفه سیستم یادگیری زبان انگلیسی بدون تلاش حقیقتاً برگرفته از فلسفه تائو است (از فلسفه تائو می آید.). من قصد دارم قطعه کوچکی از ویدیویی که درباره یین یانگ صحبت می کند، را بازی کنم.

سپس ما می خواهیم در مورد چگونگی انجام این ایده صحبت کنیم که به شما در یادگیری بهتر انگلیسی، مکالمه بهتر انگلیسی و کسب موفقیت های بیشتر در همه بخش های زندگی تان کمک می کند. بیایید حالا به ویدیو برویم (برویم ویدیو را تماشا کنیم) و فقط در مرود یین یانگ بشنوید، یین و یانگ. با ما بیاین.

** گوینده سوم: ** یین چرخش(بخش) تیره است و یانگ قسمت روشن است. هر طرف، یک نقطه از رنگ مخالف دارد که به معنای یین و یانگ است. هر چیزی حاوی ذره ای از مخالف آن است. دارس وادر دارای اولاد خوبی است و لوک توانایی پیروی از پدرش را به سوی بخش تاریکی دارد. لایک لوک و پدرش، یین و یانگ کاملاً مخالف نیستند و به همدیگر وابسته هستند. تائو اعتقاد دارد که جهان از انرژی، ارتعاش و ماده ساخته شده است که در زمینه های مختلف متفاوت رفتار می کند. تا حدودی چیزهای زیادی می تواند متعلق به یین یا یانگ باشد.

ای جی هوگ: بسیار خب، جالب است. این اولین ایده است. یین و یانگ، درست است، سیاه و سفید، اما آنها همچنین در درون خود نقطه ای دارند. آنها مخالف هم هستند، درست است؟ به طور کلی، یین ملایم است است، آن (یین) مانند یک نرم کننده، ایده ملایم تر، ظریف (زنانه)، چنین ایده هایی است. سپس یانگ، سخت تر، مردانه تر. این احساس کلی یین و یانگ، و به نوعی مخالف هم هستند. نکته جالب این است که در درون آنها نقطه ای مخالف وجود دارد. ددرون بخش سفید یک نقطه سیاه است. چیزی که این مرد می‌گوید این است که هر چیزی نقطه کوچکی (لکه کوچکی) یا یک تکه کم از آن دارد. حتی اگر چیزی خیلی سخت باشد، چیزی در درون آن وجود دارد که نرم است. اگر چیزی خیلی خیلی ملایم و لطیف باشد چیزی غیر از آن که می تواند سخت باشد نیز وجود دارد. تا حد کمی متضاد است. این یا آن نیست یا فقط این یکی یا آن یکی نیست.

سپس او از یک مثال فیلم جنگ ستارگان استفاده می کند که جالب است. بگذارید بگویم دارس وادر، دارس وادر ، آن جوانی که سخت شده بود، همچنین چیزهای خوب، چیزهایی از جنبه روشن (مثبت) در او بود که شما در انتهای فیلم سوم می بینید. او خوب می شود. لوک، شخصی خوب، شایسته، پتانسیل بد بودن (ویژگی های بد) در او نیز وجود دارد. آنها تلاش می کنند او را به فرد بدی تبدیل کنند و او عصبانی می شود و واقعا تا حدی به بد شدن نزدیک می شود اما بد نمی شود.

آن کامل نیست.جهان بدین شیوه کار نمی کند که هر چیزی فقط سیاه یا سفید است، یا فقط خوب یا بد است، فقط دو انتخاب است. دنیای واقعی این طور نیست. بیایید به بخش بعد گوش کنیم و سپس در مورد انگلیسی صحبت خواهیم کرد. بسیار خٌب، بیایید آن را در اینجا پیدا کنیم. من می خواهم به سمت ویدیو حرکت کنم، اوه خدای من، خب، تقریباً رسیدیم، بسیار خب، بیایید برویم.

گوینده سوم: این زندگی متوازنی است که فرد هیچ راهی برای مبارزه با جریان طبیعی جهان نخواهد داشت. به عنوان مثال، گوش کنید، کمتر بحث کنید. آماده باش تا چیزی را پشت سر بگذاری یا اینکه آن را خنثی کنید و حتی پیشرفت های سریعتری رقم خواهید زد (خواهید داشت). نگران نباش که بهترین باشی، کسی باش که هستی. ساده زندگی کن. مشکلات تو را از تادو دور می کند. تائو می گوید: شخص دانا انعطاف پذیر است. یادگیری استفاده از تائو همان چیزی است که تائویسم در مورد آن می گوید. به همین دلیل شما باید یین خود را از یانگ خود بشناسید.

ای جی هوگ: خیلی خوب، خُب، پس برای استفاده عملی از چگونگی اجرای این توصیه های عملی در زندگی، چیزی که نیاز دارید این است که همیشه تنها دو انتخاب ندارید، بلکه حقیقت این است که در زندگی دنیا، جهان، همه چیز، مردم، همیشه در حال تغییر است. هیچ چیزی یکسان نمی ماند. ما مسن تر می شویم. ما به عنوان نوزادانی کوچک بدنیا آمده امیدوارانه زندگی می کنیم تا رشد کنیم و مسن شویم.

در زندگی ما هر چیزی می تواند کاملاً تغییر کند. در جامعه، جامعه تغییر می کند. اقتصاد تغییر می کند. همه چیز همیشه در حال تغییر و حرکت است. شما تنها یک چیز را نمی توانید برای همیشه انتخاب کنید. شما برای مثال نمی توانید همیشه خوب بودن (نرم بودن) یا بد بودن (سخت بودن) را انتخاب کنید زیرا اوضاع (شرایط) همیشه در حال تغییر است. لازم است انعطاف پذیر باشید. آننها همان چیزی را می گویند که تائو “ راه زندگی ، روش زندگی “ نامیده است. چیزی که مذهب تائو بر آن باور دارد این است که شما باید سخت و نرم باشید. در چه مواقعی شما سخت هستی؟در چه مواقعی نرم هستی؟ آنها می گویند این هنر زندگی است.

این یک هنر است. شما باید انعطاف پذیر باشید. این بدان معنی است که شما باید وضعیت را ببینید (بسنجید).

گاهی اوقات لازم است وضعیت شما سخت، دشوار، قوی، تهاجمی، متمرکز، شدید و پر انرژی باشد.در موارد دیگر، لازم است وضعیت شما نرم، ملایم، مهربان، آرام، راحت باشد. فقط این یا دیگری نیست. این یکی خوب نیست، دیگری بد نیست. هر دو آنها خوب و هردوی آنها بد هستند. آنها زمانی خوب هستند که بهترین انتخاب را برای این وضعیت دارند، اما زمانی که شما آن را در زمان اشتباه انتخاب می کنید، آنها بد هستند. همانطور که گفتم، فلسفه انگلیسی انگلیسی بدون تلاش از این ایده گرفته شده است.

ببینید، ایده اصلی من، نام اصلی من، اولین نامی که من انتخاب کرده بودم انگلیسی بدون تلاش بود.ببینید، من می‌خواستم ایده انجام هر دو در را همزمان، یین و یانگ، بدون تلاش، راحت و ملایم به شما بدهم. شما فقط گوش می‌دهید، به روشی بسیار طبیعی و شهودی یاد می گیرید، به داستان‌ها گوش می‌دهید، و لذت می‌برید. این احساس می شود آسان و بدون تلاش است، اما تلاش می شود تا انرژی نیز بالا باشد… شما نه تنها بر روی باسن خود نشسته اید، نه، شما با استفاده از بدنتان در حال حرکت هستید. شما در حال استفاده از ذهن خود هستید. شما در حال استفاده از انرژی کامل، تمرکز، اشتیاق، شور و هیجان و احساس هستید. تلاش. بدون تلاش و تلاش به طور همزمان، هر دو (استفاده می کنید)، نه فقط این یا نه فقط آن . نه این یا آن. نه یک انتخاب اشتباه. هر دو در یک زمان استفاده می شوند.

این بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی و پیشرفت فوق العاده سریع، خیلی سریعتر و کسب موفقیت های بسیار برای شما است. روان صحبت کن، با اطمینان صحبت کن.

به همین دلیل است که سیستم انگلیسی بدون تلاش، یین و یانگ، سخت و ملایم است. بدون تلاش و تلاش. برای دیدن چگونگی کارکرد آن به دوره انگلیسی قدرت در effortlessenglishclub.com بپیوندید.

هیچ انتخاب غلطی وجود ندارد. در تمام بخش‌های زندگی تان، ایده یک پاسخ صحیح، این ایده که این همیشه خوب است و این همیشه بد است را از ذهن خود خارج کنید. این درست نیست. چند مثال می زنم. بیایید در مورد روابط با افراد، اجتماعی، زندگی اجتماعی تان بگوئیم. آن می تواند دوستان، همکاران یا هر شخص دیگری باشد. فرق ندارد. آیا باید همیشه ملایم، مهربان و آرام بود؟ خیر.

بسیاری از مردم به شما آموزش خواهند داد، بسیاری از کتاب ها به شما آموزش خواهند داد که نرم و مهربان باشید، “اوه، شما باید مهربان و آرام باشید”، اما نه همیشه. نه. نرم و مهربان بودن همیشه خوب نیست. بعضی از مردم خوب نیستند. بعضی از مردم خوب نیستند. شما باید این را درک کنید، درست است؟

برخی از افراد پست هستند. اگر شما نرم و مهربان باشید، به فردی بد خواهیم گفت که پست است. پس شما می‌خواهید آسیب ببینید (پس شما در معرض آسیب هستید). آنها می خواهند به شما ضربه وارد کنند. آنها قصد دارند کاری پست در حق شما انجام دهند. اگر شما همیشه نرم و مهربان باشید، تبدیل به یک فرد قربانی می شوید.

این بدان معناست که شما همیشه باید سخت باشید. شما باید مبارزه کنید. شما همیشه باید فوق العاده مدبر، فوق العاده قوی با افراد دیگر باشید، درست است؟ بله اشتباه است. نه همیشه. خیر. پس در مورد افرادی که خیلی به انها نزدیک هستید، و آنها را دوست دارید، و آنها اشخاص خیلی حساسی هستند، چطور؟ آن‌ها خیلی شیرین و خیلی مهربان هستند، آیا می‌خواهید با آنها سخت و خشن و سرسخت باشید؟ . نه،با آنها خیر. شما خیلی نرم و مهربان و نجیب می شوید.

در مورد یک کودک، به عنوان مثال، یک نوزاد کوچک، کودک خردسال چطور؟ آیا می خواهید بر سر کودک فریاد بزنید و سخت باشید، و با کودک بد باشید؟ البته که نه.

کدام یک درست است؟ کدام یک اشتباه است؟ هیچکدام. هیچ یک درست یا اشتباه نیست. هیچ یک بهتر یا بدتر نیست. آنها هر دو خوب هستند و هر دو بد هستند. بستگی دارد. بستگی به شرایط دارد. در برخی از شرایط لازم است که سخت باشید و منظورم واقعا سخت و دشوار است. شما لازم است مانند یک حیوان مبارزه کنید. بد، سخت، عصبانی، خشن. در شرایطی دیگر، شما باید نرم و ملایم و مهربان و شیرین باشید. گاهی اوقات، هر دو را با یکدیگر داشته باشید. شما ناظر و قوی، اما در عین حال مهربان هستید. شما می توانید هر دو را همزمان انجام دهید. گاهی اوقات شما می توانید هر دو را در یک زمان انجام دهید.

این ایده یین و یانگ است، این مخالف آن چیزی است که شما در مدرسه یاد می گیرید که یک پاسخ صحیح وجود دارد. همانطور که من گفتم با یادگیری انگلیسی بدون تلاش، شما در عین حال آرام، طبیعی هستید و یک زمان خوب و لذت بخش دارید، احساس راحتی می کنید و هنوز دقیقاً در همان زمان شما احساس شدت، متمرکز بودن می کنید و در هردو به طور همزمان پرانرژی هستید. این یکی یا دیگری نیست. این یک انتخاب غلط است. حتی از لحاظ معنوی، مذهب، معنویت، همان گونه است، درست است؟ این مساله‌ای است که گاهی در برخی موارد که من نمی دانم می بینیم برخی گروه‌ها، برخی کلیساها، برخی سازمان‌ها، این است که آن‌ها بیش از حد بر یک سو تمرکز دارند، حتی اگر همه ادیان اصلی و سنت‌های معنوی در واقع هر دو سو را آموزش دهند. آن‌ها این کار را می‌کنند.

آنها آن را آموزش می دهند.

گاهی اوقات، بله، بخشش. البته بخشش ارزش معنوی دارد. شما می توانید مردم را ببخشید شما حتی می توانید دشمنان را ببخشید. این فقط در مورد بخشندگی خیلی خیلی ملایم است، اما این تنها بخشی از آن است. از این رو، ما باید با شرارت مبارزه کنیم. ما باید با انسان‌های شرور مبارزه کنیم، حتی در ذهن خودمان و قلب خودمان. ما می‌توانیم احساسات و افکار واقعا وحشتناک، پست، مخرب و شریرانه داشته باشیم. ما باید با آنها مبارزه کنیم. ما نمی توانیم فقط در مورد آن ها مهربان باشیم و نمی توانیم در مورد اینگونه افراد ملایم باشیم. کسی تلاش می کند تا به شما آسیب برساند. اگر کسی در تلاش برای تخریب شما یا خانواده تان یا فرهنگ تان باشد، باید بجنگید.

شما باید مبارزه کنید. شما باید قوی باشید. الان زمان بخشندگی نیست.

بخشندگی پس از پایان یافتن جنگ فرا می رسد.

مبارزه کردن همیشه خوب است؟ خیر. بخشندگی همیشه خوب است. هر یک زمان خاص خود را دارند.

سختی زمان خاص خود را دارد و مهربانی هم زمان خاص خود را دارد. پس بسیار خُب، پس شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ فقط دانه قرمز را بگیرید.

از خواب بیدار شو، بیدار شو وآگاه باش که به شما آموزش داده شده است که به این یا آن یا گزینه های غلطی فکر کنید.که در بسیاری از بخش های زندگیتان ممکن است در حال فکر کردن به انتخاب های غلط باشید. اگر شما گیر افتاده اید، در برخی از بخش های زندگیتان پیشرفت نمی کنید. اگر در بعضی از بخش های زندگی تان ناامید هستید، شاید دلیل آن وجود انتخاب غلط در ذهنتان است. شما حقیقت را نمی بینید. شما آن را تشخیص نمی دهید، اُه، شاید لازم است مخالف آن را انجام دهید، یا شاید لازم باشد هر دوی آنها را انجام دهید، یا شاید جواب سوم یا چهارم یا روش کامل متفاوتی برای انجام آن باشد. شاید انتخابی باشد که هنوز حتی در مورد آن فکر نکرده ام.

معمولاً زمانی که گیر کرده اید، جلو رفتن و ادامه دادن دشوار است. شما چند ایده دارید، باید این کار را انجام دهم یا آن را؟ این یک انتخاب غلط است، احتمالا شما باید کاری کاملا متفاوت انجام دهید. فقط آگاه باشید در زمانی که در حال حل مشکلات زندگی خود هستید، به دنبال گزینه سوم بگردید. روش مخالف (معکوس) را در نظر بگیرید. از این یا آن و یا فکر کردن خلاص شوید. از انتخاب های غلط خلاص شوید. زمانی که آماده هستید با قدرت انگلیسی صحبت کنید و تلاش و بدون تلاش را با هم دارید به سایتeffortlessenglishclub.com بروید.

بعدا می بینمتان، فعلا خداحافظ

متن انگلیسی درس

Schools Are Lying

Speaker 1: Welcome to The Effortless English Show, with the world’s number one English teacher, AJ Hoge, where AJ’s more than 40 million students worldwide finally learned English once and for all, without the boring textbooks, classrooms, and grammar drills. Here’s AJ with a quick piece to help you learn to speak fluent English effortlessly.

AJ Hoge: Hello. This is AJ and welcome to The Effortless English Show. You have frustrations in your life, right? What is frustration? What is this word frustration? Frustration means it’s a feeling. It’s an emotion. It’s the feeling you have when you want something a lot, but you can’t get it, right? You’re blocked. It’s the feeling of being blocked, that something is stopping you, being stopped. Maybe you want to speak English powerfully, confidently, fluently with a perfect American accent and you try, and you try, and you try, but you have not succeeded. You feel frustrated. Frustrated, “When will I succeed?” That feeling of frustration.

Maybe it’s not English. Maybe it’s some other part of your life. You’re dating girls, boys, men, women, whatever, fitness, health, money, whatever it is. We all have frustrations in our life. We also feel weak and afraid. We feel like we have failed, like we’re not good enough. Those are common feelings. I think we all feel these things at some time. Some of us feel these things a lot. This feeling like that we don’t really have any success in our life and maybe we never will. Do you feel that in some areas of your life? Do you feel weak, afraid, or failed, or not good enough? Not good enough.

We compare that. We compare that feeling. We feel not good enough. Then we think about our dreams, our dream life of great success and great confidence. Confidence is feeling strong, so we compare the dream to our real life. There’s a big gap, right?

There’s a space. They’re not the same and that’s why we get frustrated. Sadly, many people, many, many people live their whole life, their whole lives feeling frustrated, because they never achieve any of those dreams. That’s not good. You don’t want to be one of those people.

Let’s talk about the problem, the source of the problem first and then we’ll talk about some ideas of going beyond. One source of this problem of failure, yes of course it starts in the school system, I believe. It’s a big lie that will destroy your life. It’s a big lie that prevents your success, a big, big lie. You must unlearn this lie. You must unlearn it and see that it is false. Take that red pill. What is this lie? What is this mistake that you learned in school? This terrible mistake of thinking that makes you weak, that makes you fail that will cause frustration in your life again and again for your whole life unless you change this mistake of thinking.

This mistake is either or thinking. I also call this the mistake of false choices. False means not true. Do you need some examples? Okay, examples. I’ll give you some examples, shall I? Since school, perhaps the number one way of thinking they teach you that you learn, they train you from a young age for years and years, they teach you to think that there’s a right answer and a wrong answer. There’s a right answer and a wrong answer to everything. That’s what tests are. There’s a right answer and there’s a wrong answer, right? This is a false choice, either or. It’s this or that. It’s A or B, or sometimes C, D. You got to choose one. There’s one right answer, either this or that. False choice.

They train you for so many years that this way of thinking becomes a habit. You do it automatically. You don’t even realize you’re doing it. Then in all parts of your life, you start to think this way. You start thinking that there are two choices and you must find the right answer. There’s a right way and a wrong way. That’s it. Which one’s right?

Which one’s wrong? This will destroy your improvement, destroy your success in life, because you get stuck. It’s false. Real life is not like this.

Even worse, in school, you typically learn that one kind of answer is correct and one kind of answer is wrong, or one even bigger than answer, one way of being, one type of action is right and one type of action is wrong. For example, in school, you learn that passive is right and active is wrong or bad. Passively sitting quietly in your seat, in your chair, that’s good. Oh, the teacher likes that. Good boy. Good girl. Sitting quietly, reading your book. Good boy, you’re such a good student. You’re such a good boy. Good boy. Passive, sitting quietly.

Active, stand up out of your chair and try to run around, bad boy, sit down, punished.

Bad. Maybe in like a science, you want to go and you want to grab something and look at it and break it apart, and study it. Active. No, bad. Don’t touch. Bad. Sit down. Be quiet. Listen. Good. Passive, good. Active, bad. Even more generally, even in a more general way of acting and more general way of thinking, or more general way of being, soft is good in schools, right? Soft and gentle, good. Good boy. Such a good boy. When you’re soft, quiet, a soft voice is good in school. Walking slowly inside the building, that’s good. Good boy. Soft, good.

Running is bad. Yelling is bad. Fighting and wrestling, bad. Weakness is good, obedience is good. False choice. They teach you that the weak, the soft, the passive is good, and the active and strong is bad. That’s what you learn in schools year after year, this false choice that you have to choose one, that only one is good and the other is bad. Not true in life. No. What is true? What’s a better way to think of this that will help you get better results in your life with learning English, with again relationships, money, everything in life, you can get much better if you only forget that bad idea.

Okay. Effortless English came from, was inspired by, I was inspired by Taoism. Taosim, TA-O-I-S-M.

It’s a Chinese philosophy originally. You’ll know Taoism from the famous

symbol of Taoism, Yin Yang. Yin Yang is that symbol, right? It’s a circle, then inside it has half of it is black and half of it is white, but not straight. It’s a curve and there’s the black side and the white side. Then there’s inside the black, there’s a white dot. Inside the white, there’s a black dot. That’s the Yin Yang symbol.

The philosophy of the Effortless English system of learning really comes from Taoist philosophy. I’m going to play a couple pieces from a video that talks about Yin and Yang.

Then we’ll talk about how do these ideas help you learn English better, speak better English, and get more success in all parts of life. Let’s go to the video now and just listen about Yin Yang, Yin and Yang. Here we go.

Speaker 3: The yin is the dark swirl and the yang is the light one. Each side has a dot of the opposite color, which gives a clue to the meaning of Yin and Yang. Everything contains the seed of its opposite. Darth Vader has the seed of goodness and Luke has the potential to follow his father to the dark side. Like Luke and his father, Yin and Yang are not total opposite they are relative to each other. Taoist believe that the universe is made up of energies, vibrations, and matter, which behave differently in different contexts. Something can be Yin or Yang depending on lots of things.

AJ Hoge: Okay, interesting. This is the first idea. Yin and Yang, right, black and white, but they also have a dot inside them. They’re opposites, right? Generally, Yin is soft, it’s like a softer, the idea of softer, feminine, these ideas. Then Yang, harder, more masculine. This is the general feeling of Yin and Yang, kind of opposites. What’s interesting is that they have a dot of the opposite inside them. Inside the white part, there’s a black dot. What this guy was saying, it means that everything has a little seed, a little piece of its opposite inside it. Even though something is very hard, there is something inside it that is also soft. If something is very, very soft, there’s also something ab out it that can be very hard. A little bit of the opposite. It’s not either or, it’s not this or that.

Then he uses a Star Wars example, which is interesting. Let’s say Darth Vader, Darth Vader being the hard, the young, that Darth Vader also has some goodness in him, some of the light side, which you see at the end of the third movie. He becomes good. Luke, the good guy, the good, he also has some potential for badness in him. They tried to change him to be bad and he gets angry, and he actually gets a little bit close to becoming bad, but he doesn’t.

It’s not complete. The world does not work this way where everything is black and white only, good and evil only, only two choices. That’s not how the real world is. Let’s listen to the next part and then we’ll talk about English learning. Okay, let’s find it here. I’m going to go forward on the video a little bit. Oh my God, okay, almost there. Okay, here we go.

Speaker 3: That living in harmony with the way a person will not have to fight against the universe’s natural flow. For example, listen more, argue less. Be ready to back up or undo something, and you will make even faster progress. Don’t worry about being the best, be who you are. Live simply. Complications take you away from the Tao. The wise person is flexible, Taoist say. Learning to use the Tao is what Taoism is all about. That’s why you should know your Yin from your Yang.

AJ Hoge: All right. Okay, so he says that, so for practical use how to live practical advice, that what you need to do is not about always choosing just two choices, but actually that the universe life, the universe, everything, people, always changing. There’s a flow. He calls it the flow of the universe. It’s the flow of time. The movement of time. The movement of the universe. In our life, situations are always changing. Nothing stays the same. We get older. We’re born as little babies and then hopefully we grow to be very old people.

Each year of our life can be quite different. In society, society changes. The economy changes. Everything’s changing and moving all the time. You can’t just choose one thing all the time. You can’t choose always to be soft or always to be hard for example, because the situation’s always changing. You need to be flexible. They’re saying that the Tao is called, “The way, the way of living.” What the Taoist believe is that you have to be hard and soft. When are you hard? When are you soft? That’s the art of living, they say.

That’s the art. You have to be flexible. It means you have to see the situation.

Sometimes, the situation needs you to be hard, tough, strong, aggressive, focused, intense, energetic. Other times, the situation requires you to be soft, gentle, kind, relaxed, easy. It’s not one or the other. One is not good, the other is not bad. They’re both good and they’re both bad. They’re good when they are the best choice for this situation, but they’re bad when you’re doing it at the wrong time. As I said, the Effortless English philosophy comes from this, this idea.

See, my original idea, my original name, my first name was going to be, “Effortless Effort English.” See, I wanted to give the idea of doing both at the same time, Yin and Yang, effortless, easy, soft. You’re just listening, you’re learning in a very natural way and intuitive way, listening to stories, having fun. It feels easy, effortless, but also effort is high energy. You’re not just sitting on your butt. No, you’re using your body, you’re moving. You’re using your mind. You’re using your full energy, and concentration, and passion, and enthusiasm, and emotion. Effort. Effortless and effort at the same time, both, not one or the other. Not either or. Not a false choice, both at the same time.

That’s the best way to learn English and to improve super quickly much faster and to get much better success for you. Speak fluently. Speak confidently.

That’s why the Effortless English system is Yin and Yang, hard and soft. Effortless and effort. To see how it works, join my power English course at effortlessenglishclub.com.

No false choices anymore. Get out of your mind, in all parts of your life, the idea of one right answer, the idea of this is always good and this is always bad. It’s not true. Few examples. Let’s say relationships with people, social, your social life. It could be friends, coworkers, anybody, it doesn’t matter. Should you be soft, and kind, and gentle all the time? No.

A lot of people will teach you, a lot of books will teach you to be soft and kind, “Oh, you must be kind and gentle,” but not always. No. Soft and kind is not always good. Some people are not nice. Some people are not good. You should realize this by now, right?

Some people are mean. If you are soft and kind with we’ll say a bad person, a mean person, then you’re going to get hurt. They’re going to beat you. They’re going to do mean things to you. You’re going to become a victim if you’re always soft and gentle always.

That means you should always be hard. You should fight. You should always be super direct, super strong with other people, right? Yeah. Wrong. Not always. No. Then what about with someone you’re close to, and you love them, and they’re a very sensitive person? They’re so sweet and they’re so kind, do you want to be hard, and mean, and tough with them? No, not with them. You’re going to be soft, and kind, and gentle.

What about with a baby, for example, a little baby, a tiny baby? Are you going to yell at the baby and be tough, and mean to the baby? No. Of course not.

Which one’s right? Which one’s wrong? Neither. Neither one is right or wrong. One’s not better, one’s not worse. They’re both good and they’re both bad. It depends. It depends on the situation. Some situations you need to be tough and I mean really hard and tough. You need to fight like an animal. Mean, tough, angry, hard. In other situations, you need to be soft, and gentle, and kind, and sweet. Sometimes, you put them both together. You’re direct and strong, but also kind at the same time. You can do them both at the same time. Sometimes, you can do both at the same time.

This is the idea of Yin and Yang, it’s the opposite of what you learn in school, one right answer. Same with learning as I said with Effortless English, at the same time, you’re relaxed, natural, having a good time enjoying, feels effortless, and still at the exact same time, you’re intense, you’re focused, you’re energetic both at the same time. It’s not one or the other. It’s a false choice. Even spiritually, religion, spirituality, the same, right? This is a problem I see sometimes in some, I don’t know some groups, some churches, some organizations, is that they focus too much on only one side, even though all the major religions and spiritual traditions actually teach both sides. They do.

They teach that.

Sometimes, yeah, forgiveness. Of course, forgiveness is a spiritual value. You can forgive people. You can even forgive enemies. It’s very, very soft just to forgive, but that’s only part of it. Because also, we have to fight evil. We have to fight bad terrible people, even inside our own mind and our own heart. We can have some really terrible, mean, destructive, evil feelings or thoughts. We got to fight against those. We can’t just be soft about those and we can’t be soft about those people. Someone is trying to hurt you. If someone’s trying to destroy you or your family, or your culture, you have to fight.

You’ve got to fight. You got to be strong. That is not the time for forgiveness.

Forgiveness comes later when the fight is over.

Is fighting always good? No. Is forgiveness always good? No. They each have their time.

Hard has its time. Soft has its time. Okay then, so what can you do? Just take the red pill.

Wake up. Wake up and realize that you were trained to think either or, false choices, that in many areas of your life, you might be thinking in false choices. If you’re stuck, you’re not improving in some area of your life. If you are frustrated in some area of your life, it might be because you have a false choice in your head. You’re not seeing the truth. You’re not realizing that, “Oh, maybe I need to do the opposite, or maybe I need to do both, or maybe there’s a third answer or a fourth answer, or a completely different way to do it. Maybe there’s some choice I’m not even thinking about yet.”

Usually, that’s the problem when you’re stuck, you can’t go forward. You have some idea, “Should I do this or this?” It’s a false choice, you probably need to do something completely different. Just realize that and when you’re solving problems in your life, look for the third choice. Consider the opposite way. Get rid of either or thinking. Get rid of false choices. When you’re ready to speak English powerfully and have both effortlessness and effort, go to effortlessenglishclub.com.

See you next time. Bye for now.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.