میلیاردر علاقه مند به خون جوانان

توضیح مختصر: در افسانه‌های قدیمی یونان، آمبروسیا (خوراک خدایان) غذایی است که جاودانگی می‌بخشد. اما اگر آنچه محققان دانشگاه استنفورد در مورد موش‌هایی که خون جوان به آنها تزریق شده» کشف کرده‌اند، حقیقت داشته باشد، شاید این اسطوره ریشه در واقعیت داشته است.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

آیا راز جاودانگی و جوانی در تزریق خون جوانان به سالمندان است؟

میلیاردر علاقه‌مند به خون جوانان

به گفته یک مورخ در قرن 15 پاپ اینوسنت هشتم در سال 1492 به کما رفت. پزشک او در تلاش برای بازگرداندن او کار تکان دهنده‌ای را امتحان کرد. او از سه کودک خون گرفت و آن را به پاپ داد. پاپ و هر سه کودک مردند. تلاش او برای درمان از طریق خون جوان به شکست انجامید، اما این پزشک قرون وسطی ممکن بود به نتیجه‌ای برسد.

در اواخر قرن 15 هیچکس از دستگاه گردش خون خبر نداشت به همین دلیل خون به داخل دهان پاپ ریخته می شد. با اینکه هیچ راهی برای اثبات صحت این داستان وجود ندارد، برخی از مورخان پزشکی می گویند آن کار «اولین تلاش در انتقال خون» بود.

در قرن 16، پزشکان شروع به درک چگونگی گردش خون در بدن کردند و اولین انتقال موفق خون در 1665 رخ داد. از آن زمان به بعد، انتقال خون برای نجات مردمی مورد استفاده قرار گرفت که بر اثر جراحت یا جراحی خون از دست می‌دادند اما تحقیقات اخیر دوباره در پی کشف قابلیت شفابخشی خون جوان است.

در سال 2008، محققان دانشگاه استنفورد دستگاه گردش خون جفت‌های موش پیر و جوان را از طریق جراحی به هم پیوند زدند. خون آنها به مدت چند هفته قبل از بررسی مغزشان با هم ترکیب شد. نتایج تکان دهنده بود. در موش های پیر سلول های مغزی ناگهان شروع به رشد کرده بودند. در موشهای جوان عکس این حالت اتفاق افتاده بود. اثر خون قدیمی رشد طبیعی سلول‌های مغز آنها را به تأخیر انداخته بود. در سال 2014، محققان دانشگاه هاروارد آزمایش های مشابهی روی موشها انجام دادند و متوجه شدند که خون جوان موجب بهبود مغز، قلب، و عضلات موش های پیرتر شد.

در افسانه های قدیمی یونانی، آمبروسیا (خوراک خدایان) غذایی است که جاودانگی می بخشد. آمبروسیا همچنین نام شرکت جدیدی است تزریق خون جوان در انسان را مورد آزمایش قرار می‌دهد. این شرکت مطالعه ای روی 600 نفر را آغاز کرده است که بودجه اش را شرکت کنندگان تأمین می‌کنند. شرکت کنندگان بین سنین 35 و 80 سال در ازای 8000 دلار، از افراد زیر 25 سال خون دریافت خواهند کرد.

با اینکه قابلیت‌های اکتشافات ضد پیری هیجان انگیز است، ما به سمت جهانی خواهیم رفت که در آن تنها اغنیا به چشمه جوانی دسترسی خواهند داشت. پیتر تیل، بنیانگذار میلیاردرِ پی‌پال، میلیون‌ها دلار در شرکت های ضد پیری سرمایه گذاری کرده است. و رئیس بخش پزشکی یکی از شرکت های او به تازگی به آمبروسیا رسیده است. تیل گفته است که علاقه او به این نوع درمان ضد پیری کاملا شخصی است، اما سوالاتی را بوجود می‌آورد. آیا در آینده، شرکتهایی که این میلیاردها تاسیس کرده اند قادر به درمان پیری خواهند شد؟ و آیا جاودانگی شامل مکیدن انرژی زندگی جوانان و فقرا توسط اغنیا خواهد بود؟

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 45 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. میلیاردر علاقه مند به خون جوانان 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه