دزدی برای فرار از دست همسر

توضیح مختصر: لارنس ریپل با همسرش در زندگی مشترکشان دچار مشکل شده بود. در نهایت، لارنس از این اوضاع به تنگ آمد و تصمیم گرفت راه فرار بسیار عجیبی بیابد.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: خیلی سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

یک زوج رویایی

مردی برای فرار از همسرش دست به سرقت از بانک می زند

لارنس ریپل وارد بانک شد و یادداشتی به مسئول باجه داد که روی آن نوشته شده بود: «من یک اسلحه دارم، به من پول بده.» ریپل تفنگی نداشت، و عجیب اینکه واقعا پول نمی خواست. پس از اینکه مسئول باجه 3000 دلار پول نقد به ریپل داد، او در سالن انتظار نشست و منتظر آمدن پلیس ماند. خیلی طول نکشید زیرا ریپل بانکی را انتخاب کرده بود که در همان بلوک، اداره پلیسی هم وجود داشت.

لارنس از دست زنش عاصی شده بود

زمانی که مأموران پلیس وارد شدند، ریپل را دستگیر کردند و او خیلی زود به انگیزه واقعی خود اعتراف کرد. او با همسرش جر و بحثی داشت و جانش به لب رسیده بود. او به همسرش گفت که دیگر نمی تواند تحمل کند و زندان را ترجیح می دهد. ریپل حتی قبل از رفتن به بانک جلو چشمان همسرش یادداشت سرقت از بانک را نوشت.

صحنه‌ی دستگیری توسط پلیس

با اینکه احتمالا برای ریپل و همسرش دیگر خیلی دیر شده است، محققان دانشگاه جورجیا می گویند راز عبور از فراز و نشیبهای زندگی مشترک دو کلمه ناقابل است: ازت ممنونم. آنها از 468 فرد متاهل درباره منشاء استرس زناشویی متداول و همچنین ابراز قدردانی سوال کردند. آنها دریافتند که کلید دوام و موفقیت زندگی مشترک دفعاتی است که افراد متاهل از شریک زندگی خود قدردانی می کنند. و آنها دریافتند که این دفعات حتی به مراتب مهم تر از مدت زمان مشاجرات بود. در واقع، آنها فکر می کنند قدردانی امکان می دهد تا با استرسهای اجتناب ناپذیر در همه روابط روبرو شوند. به گفته ی تد فوتریس، «وجه تمایز ازدواج های با دوام و ازدواجهای بدون دوام تعداد مشاجرات آنها نیست، بلکه چگونگی این مشاجرات و نحوه رفتار روزمره آنها با یکدیگر است.»

ابراز محبت و قدردانی در زندگی مشترک بسیار مهم است

جالب است که مطالعه بر ابراز قدردانی متمرکز است. داشتن احساس سپاسگزاری کافی نیست. باید آن را بیان کنید. ابراز منظم قدردانی از طریق گفتن: «ازت ممنونم» و تعریف کردن به طور طبیعی پیش نمی آید. خبر خوبی که از پژوهش های دیگر حاصل شده، این است که قدردانی را می توان پرورش داد. یکی از مطالعات از مردم خواست یادداشتهای روزانه بنویسند و قدردانی هایشان از شریک زندگی خود را ثبت و ضبط کنند. این عمل ثبت و ضبط قدردانی ها، موجب افزایش سطح رضایت و نیز افزایش تعداد دفعات قدردانی نسبت به شریک زندگیشان شد.

شما چند وقت یکبار نسبت به شریک زندگی خود ابراز قدردانی می کنید؟

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 48 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. دزدی برای فرار از دست همسر 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه