داستان انگلیسی میهن پرستی

توضیح مختصر: میهن پرستی یعنی عشق به کشور. و بسیاری باور دارند که اگر شما کشور خود را دوست داشته باشید، باید به پرچم و سرود ملی آن احترام بگذارید.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

آیا همه ما بایستی به پرچم کشور و سرود ملی احترام بگذاریم؟

فوتبالیست حرفه ای که غیر آمریکایی نامیده می شود

فوتبالیست حرفه ای امریکایی یعنی کالین کاپرنیک اخیرا با امتناع از ایستادن به احترام سرود ملی آمریکا مناقشه ایجاد کرده است. کاپرنیک یک آفریقایی – آمریکایی است. او به سرکوب نژادی در ایالات متحده معترض است. مخصوصا قتل‌های متعدد جوانان سیاه پوست توسط پلیس های سفیدپوست در سال های اخیر.

در آغاز هر بازی، در طی خواندن سرود ملی، او بر روی یک زانو، زانو می زند. واکنش عمومی به این کار جنجالی شده است. برخی او را غیرامریکایی می خوانند. آنها می گوید او به ارتشی هایی که باعث شده اند امریکا در آزادی باشد بی احترامی می‌کند. این افراد باور دارند که میهن‌پرستی یعنی نشان دادن احترام از صمیم قلب به سرود و پرچم ایالات متحده.

کاپرنیک در هنگام خواندن سرود ملی

از سوی دیگر، کاپرنیک از سوی حامیانش تشویق می‌شود. آنها باور دارند که آغاز بحثی آزاد در مورد نژادپرستی در ایالات متحده مهم است. این حامیان بیان می‌کنند که کاپرنیک مانند همه آمریکایی‌ها آزادی بیان دارد. آنهایی که از کاپرنیک حمایت می‌کنند موافق نیستند که داشتن رئیس جمهور سیاه نژادپرستی را حل می کند. آنها می گویند که آمریکایی های سیاه همچنان شهروندان درجه دو محسوب می شوند.

اینکه چگونه مردم باید میهن پرستی خود را نشان دهند محدود به امریکا نیست. یک فرد شجاع در ژاپن دهه ها است چنین اعتراضی را انجام داده است. کیمیکو نزو، یک معلم بازنشته، هر روز صبح از ایستادن به احترام سرود ملی ژاپن امتناع کرد. او احساس می کرد که کلمات این شعر در حمایت از ارتش ژاپن است و این نیروی نظامی بود که مسئول مرگ بسیاری از افراد در طی جنگ جهانی دوم بود. نزو باور دارد که مسئولیت او به عنوان معلم آموزش به جوانان است تا دوباره چنین اشتباهی نکنند.

در جامعه ای که در آن انتظار می رود شهروندان از یک گروه پیروی کنند، خانم نزو به خاطر اعتراضش بهای سنگینی را پرداخت کرد. او از سوی همکاران و دوستانش ترد شد، حقوقش چندین بار کاهش پیدا کرد و با سوءظن های زیادی نیز مواجه گردید. علی رغم این مشکلات، او می گوید کشورش را دوست دارد و به ژاپنی بودن افتخار می کند. اگرچه او معتقد است که مجبور کردن کودکان و معلمان به خواندن سرود ملی ژاپن نوعی از میهن پرستی انحرافی است.

امتناع کالین کاپرنیک و کیمیکو نزو برای نشان دادن احترام به سرود ملی پرسش های زیادی را ایجاد کرده است. آیا نمادهایی مانند پرچم و سرود ملی مقدس هستند؟ آیا نشان دادن احترام به این نمادها مهتمر از اعتراض به بی عدالتی اجتماعی است؟

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 41 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. داستان انگلیسی میهن پرستی 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه