راز طول عمر

توضیح مختصر: اِما پیرترین زنِ جهان و موضوع درس این هفته است. او تنها انسان زنده ای بود که در قرنهای 19، 20 و 21 زندگی کرده است و متأسفانه چند روز پیش چشم از جهان گشود.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

راز زندگی طولانی چیست؟

راز طول عمر

اِما مورانویِ ایتالیایی پیرترین انسان جهان است. او که در نوامبر 1899 به دنیا آمد، تنها کسی است که در قرن 19، 20 و 21 زندگی کرده است. او در 117 سالگی کاملا سلامت است و ذهنی کاملا هوشیار دارد. پزشکِ او می گوید: «او در شرایط بسیار خوبی است».

اِما تخم مرغ، موز، و کلوچه می خورَد. در نوجوانی دکترش برای پیشگیری از کم خونی تخم مرغ خام را توصیه کرد و او به حالتی وسواس گونه به انجام این کار مبادرت کرده است. تا همین اواخر، او سه تخم مرغ خام در روز می خورد، که در مجموع بیش از 100.000 تخم مرغ در طول عمرش می شود. او به تازگی این تعداد را به دو تخم مرغ خام کاهش داده، اما هنوز هم معتقد است که آنها همان چیزی است که این همه سال او را سالم نگه داشته است.

علاوه بر تخم مرغ خام، رمز دیگر او برای داشتن عمر طولانی مجرد ماندن است. او در سال 1938 پس از مرگ فرزند خود از همسرش جدا شده است. این ازدواج ناموفق بود، اما اِما در روزگاری که طلاق انگشت شمار و حتی غیرقانونی بود، شجاعانه تصمیم گرفت راه خود را در پیش بگیرد. او سالهای متمادی خواستگاران زیادی داشت، اما همه آنها را رد کرد و ترجیح داد تنها بماند. او گفت: « نمی خواستم کسی آقا بالا سر من باشد».

این بدان معنا نیست که بگوئیم او در انزوا زندگی کرده است. در واقع، او روابط عمیق بسیاری دارد. از نظر پزشک او طول عمر وی بیشتر به این روابط مربوط است تا به تخم مرغ و مجرد ماندن او. او می گوید: «راز (طول عمر) پیر شدن در کنار افرادی است که شما را دوست دارند و این با پیر شدن و اینکه دیگران شما را از سر ناچاری تحمل کنند، فرق دارد». در واقع، در روز تولد اِما عزیزانش او را احاطه کرده بودند و مردم سراسر ایتالیا تولدش را تبریک گفتند و برایش آرزوی خوشبختی کردند.

ممکن است طول عمر اِما مورانو هیچ ربطی به تخم مرغ و یا مجرد ماندن نداشته باشد، اما او فکر می کند این مسئله قطعا به همین ها مربوط است. این باور بر خلاف باور بسیاری از مردم است. در فرهنگ عامه پیرامون ما استعاره هایی مانند نیاز به یک شریک زندگی رمانتیک برای رسیدن به کمال فراوان است. اما شاید منظور همه از این استعارات، با کسی بودن نباشد. و شاید هم راز داشتن زندگی طولانی و شاد هیچ ربطی به پیدا کردن یک شریک زندگی نداشته باشد.

خیلی ها برخلاف اِما به ازدواج خیلی اعتقاد دارند و یکی از رازهای سلامتی را ازدواج مناسب میدانند

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 43 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. راز طول عمر 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه