۵۵۵ روز زندگی بدون قلب

توضیح مختصر: استن ۲۵ ساله و برادرش، هردو به پیوند قلب احتیاج داشتند. برادرش خیلی زود به یک قلب اهدائی دست پیدا کرد. اما استن مجبور شد که بیش از یک سال نیم برای دریافت یک قلب، صبر کند.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

مردی که ۵۵۵ روز بدون قلب زندگی می کند.

مردی که ۵۵۵ روز بدون قلب زندگی می‌کند

Wear your heart on your sleeve
یعنی اینکه احساسات خود را به همه نشان دهید. این عبارت کسی را توصیف می‌کند که هیچ‌چیز را پنهان نمی‌کند و صداقت عاطفی‌اش او را آسیب‌پذیر می‌سازد. -او قلبش را مانند آستینش در معرض دید همگان قرار می‌دهد-. استن لارکین احساساتش را مانند آستینش در معرض دید همگان نگذاشت. او قلبش را عیناً بر پشتش گذاشته بود.

استن زنده ماند و موفق شد ۵۵۵ روز بدون قلب زنده بماند. او در نوجوانی فهمید که بیماری قلبی دارد. در حال بازی بسکتبال بود که ناگهان از حال رفت. او را به‌سرعت به بیمارستان رساندند و آنجا بود که فهمید به بیماری قلبی کاردیومیوپاتی خانوادگی مبتلا است. دومینیک برادر کوچک استن هم به همین بیماری مبتلا بود که می‌توانست موجب مرگ ناگهانی شود.

با گذشت سال‌ها، شرایط این دو برادر بدتر شده بود. در سال ۲۰۱۴ آن‌ها دچار ازکارافتادگی کامل قلب شدند و هردوی آن‌ها در زمان انتظار برای پیوند قلب، نیازمند قلب مصنوعی بودند. دومینیک ظرف چند هفته قلبی دریافت کرد اما استن بیش از یک سال برای پیوند قلب منتظر ماند.معمولاً بیمارانی که قلبشان مصنوعی است باید در بیمارستان به دستگاه متصل باشند. استن ابتکاری به خرج داد و درحالی‌که کوله‌پشتی حاوی باتری قلب مصنوعی‌اش را بر پشت داشت بیمارستان را ترک کرد. داخل کوله‌پشتی دستگاهی ۱۳ پوندی به نام فریدم درایور وجود داشت که با باتری کار می‌کرد. این دستگاه که اسمی مناسب داشت او را آزاد می‌گذاشت تا بیمارستان و حتی خانه‌اش را هر بار به مدت سه ساعت ترک کند. تلمبه پشتش از طریق لوله‌هایی که از سینه‌اش خارج می‌شد به قلب مصنوعی‌اش متصل بود. این دستگاه هوا را به قلب مصنوعی او می‌کشید و قلب مصنوعی خون را به سراسر بدنش تلمبه می‌کرد.

استن زندگی با قلب مصنوعی را نوعی ترن هوایی عاطفی توصیف کرده است اما کوله‌پشتی‌اش کمک کننده بود. فریدم درایور به او آزادی می‌داد تا زندگی نیمه عادی‌ای داشته باشد، با سه فرزندش بازی کند و حتی بسکتبال بازی کند.

پزشکانش می‌گویند: «استن با این فناوری مرزها را درنوردید و موفق شد.»

زندگی استن به‌عنوان یک سایبورگ ماه گذشته و هنگامی‌که قلبی به او اهدا شد به پایان رسید. پیوند قلب او موفقیت‌آمیز بود و گفت: «من دو هفته پیش پیوند قبل انجام دادم و الآن احساس می‌کنم در حال حرف زدن با شما می‌توانم بدوم. می‌خواهم از اهداکننده‌هایی که قلب خود را به من هدیه کردند تشکر کنم. دوست دارم روزی خانواده‌های آن‌ها را ببینم. امیدوارم آن‌ها هم بخواهد با من دیدار کنند.»

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 84 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. ۵۵۵ روز زندگی بدون قلب 👁