شکارچی ۳۵۰۰۰۰ دلار برای کشتن کرگدن پرداخت

توضیح مختصر: وقتی کوری نولتون شکارچی یکی از کرگدن‌های سیاهی که درخطر انقراض بود را زد و کشت، اکثر افراد روی کره‌ی زمین بسیار ناراحت و خشمگین شدند. اما چیزی که آن‌ها نمی‌دانستند این بود که پولی که کوری برای این کار خونینش پرداخته بود، در حقیقت صرف مواظبت از این‌گونه‌ی جانوری از شکارهای غیرقانونی بیشتر شد.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

کرگدن های سیاه در خطر انقراض هستند

شکارچی ۳۵۰۰۰۰ دلار برای کشتن کرگدن پرداخت

اخیراً کوری نولتونِ شکارچی و میلیونر برای کشتن کرگدنی درخطر انقراض در نامیبیا ۳۵۰۰۰۰ دلار پرداخت. فقط ۴ یا ۵ هزار کرگدن سیاه در جهان باقی‌مانده که حالا یکی هم کمتر شده است. بااینکه هیولا دانستن کوری بسیار آسان است، او می‌گوید که شکارچیانی مثل او، بهترین امید نجات حیوانات درخطر انقراض هستند.

کوری برای شکار یک کرگدن سیاه ۳۵۰ هزار دلار پرداخت کرد.

کوری تمام عمرش شکار کرده اما کشتن یک کرگدن آرزوی دیرینه‌اش نبوده است. او در سال ۲۰۱۴ در یک همایش شکار حضور داشت که دوستش جان جکسون از او خواست در حقش لطفی کند. باشگاه سیاحتی دالاس مجوز کشتن یک کرگدن سیاه در نامیبیا را به مزایده گذاشته بود. اما تبلیغات بدی درباره‌ی این مجوز شد. جکسون نگران بود که هیچ‌کس در مزایده شرکت نکند. پس از کوری خواست اولین پیشنهاد را بدهد تا مزایده شروع شود. او قبول کرد و اولین و تنها پیشنهاد را داد که ۳۵۰۰۰۰ دلار بود. اندکی پس از بردن مزایده، تهدیدها شروع شد. «امیدوارم کرگدن از وسط دو شقه‌ات کنه. بچه هات می دونن چه پدر هیولایی هستی؟ امیدوارم هر چی لایقشی سرت بیاد. عمری کوتاه و دردناک داشته باشی.» بقیه او را تهدید می‌کردند که پدر و مادرش را می‌کشند یا به همسرش تجاوز می‌کنند یا خانه‌اش را آتش می‌زنند و بچه‌هایش را می‌کشند. اکثر آدم‌ها در چنین وضعیت عقب‌نشینی می‌کنند اما کوری گفت که حفاظت از حیوانات بسیار مهم است.

شکارچیان غیرقانونی یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات کرگدن‌های سیاه هستند. قیمت هر پوند شاخ کرگدن در بازار سیاه ۶۰۰۰۰ دلار است پس کرگدن‌ها هدف اصلی شکارچیان غیرقانونی هستند. شکارچیانی مثل کوری می‌گویند، شکار قانونی این حیوانات، آن‌ها را در مقابل شکارچیان غیرقانونی محافظت می‌کند. این کار زمین‌داران را تشویق می‌کند تا این حیواناتِ در حال انقراض را به زمین‌هایشان بازگردانند. در آفریقای جنوبی تعداد کرگدن‌های سفید پس از قانونی کردن شکار این حیوان از چند صد به ۱۱۰۰۰ زنجیر کرگدن رسیده است. مؤثر بودن شکار در نجات حیوانات دور از عقل به نظر می‌رسد، اما مجوزهای شکار بسیار محدود هستند. کوری مجاز بود یکی از دو کرگدنِ نرِ پیر را بکشد. کرگدن‌های پیرتر احتمالاً کرگدن‌های جوان‌تری که می‌توانند تولیدمثل کنند را می‌کشند.

ازنظر خیلی‌ها پرداخت این‌همه پول برای کشتن حیوانات در حال انقراض قابل‌قبول نیست. یکی از طرفداران حفظ منابع طبیعی به نام جف فلوکن می‌گوید «اگر به علت‌های بشردوستانه برای گرفتن جان یک انسان پول بدهی، بشردوست نخواهی شد. و پول دادن برای کشتن یکی از آخرین حیوانات نمادین زمین شما را طرفدار حفظ منافع طبیعی نمی‌کند.» از سوی دیگر کوری می‌گوید که واقع‌گرا است. و اگر بخواهیم این ‌گونه‌ها را نجات بدهیم باید برای آن‌ها قیمت تعیین کنیم.

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 88 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. شکارچی ۳۵۰۰۰۰ دلار برای کشتن کرگدن پرداخت 👁