هیچ چیز تصادفی نیست

توضیح مختصر: آیا شما هم به حکمت و قسمت اعتقاد دارید؟ یا فکر میکنید همه چیز تصادفی است؟ در این داستان در رابطه با تصادف دکتری میخوانیم که امدادگری در نزدیکی بود و به سرعت وی را نجات داد.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سطح: متوسط

فایل صوتی

ترجمه‌ی درسهیچ چیز تصادفی نیست

عباراتی مانند هر چیزی علتی دارد یا هر چیزی حکمتی دارد، برای بعضی ها ساختگی به نظر می رسد. اما اگر شما به سرنوشت و تقدیر اعتقاد داشته باشید اصلا ساختگی نیست. پزشک متخصص اطفالی به نام دکتر میکائیل شانون میگوید: اتفاقات همانطور که انتظارش میرود، رخ می دهد. من مثالهایی از این موضوع را هر روز در زندگی و حرفه ی خود میبینم.

در سال ۲۰۱۱، دکتر شانون در حال رانندگی در بزرگراه ساحلی کالیفرنیا بود که کامیونی به وی برخورد کرد. وی وقتی که خودروش آتش گرفت، در خودرو گیر کرده بود.

شانس با وی یار بود و آتش نشانها نزدیک وی بودند و در کمتر از یک دقیقه به محل حادثه رسیدند. امدادگری به نام کریس تروکی، از وسیله ای به نام “آرواره های زندگی”، برای جدا کردن دکتر شانون از خودروی مچاله شده اش، استفاده کرد. وی سپس دکتر را به سمت محل امنی کشاند. نه شانون و نه تروکی نمیدانستند که این اولین ملاقاتشان نبود. ۲۳ سال پیش، تروکی نوزادی نارس بود که تنها ۳٫۲ پوند (۱٫۴۵ کیلوگرم) وزن داشت. زندگی وی در پس مرگ بود و تنها ۵۰ درصد شانس زنده ماندن داشت. دکتری که یکسره در تلاش برای نجات جان وی بود، کسی نبود جز دکتر شانون. و تروکی بچه بزرگ شد تا به امدادگری تبدیل گردد. امدادگری که به طور اتفاقی، تنها چند دقیقه دور تر از دکتر شانونی بود که برای نجات جانش، به کمک وی احتیاج داشت.

 نمونه ای از نجات جان مسافران خودرو با استفاده از دستگاه آرواره های زندگی

مدتی بعد بود که این اتفاق تصادفی جالب مشخص شد. وقتی تروکی از بیمارستان بازدید میکرد و اسم دکتر شانون را شنید، متوجه شد که کسی را نجات داده است که ۲۶ سال پیش جانش را نجات داده بود.

دکتر شانون، ۴۵ روز را در بیمارستان سپری کرد. وی منهای اینکه دو تا از انگشتان پایش بایستی قطع میشد، بهبودی کامل پیدا کرد.

دکتر شانون میگوید که خیلی جالب است که بزرگ شدن همه ی این بچه ها را ببینیم. اما واقعا باور نکردنی است که یکی از این بچه ها، روزی که واقعا احتیاجش داری، به زندگیت برگردد.

تروکی از آن وقت به بعد پدر شده است و دکتر شانون را به عنوان دکتر فرزندش انتخاب نموده است.

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 81 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. هیچ چیز تصادفی نیست 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه