رابطه عاشقانه با ربات چت

توضیح مختصر: تصور کنید که در اینترنت با کسی آشنا شده و یک دل نه صد دل عاشق او می شوید ولی در پایان متوجه می شوید که او یک ربات چت بوده است.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

رابطه عاشقانه با ربات چت

دکتر رابرت اِپستین عاشق زن رویاهای خود شد. تنها مشکل این بود که او یک زن واقعی نبود. او فریب یک ربات چت کامپیوتری را خورده بود. اگر قرار باشد کسی به این مسئله پی ببرد، او کسی به جز دکتر اپستاین نیست. او یک روانشناس و کارشناس روابط عاشقانه و عشق و یکی از محققان برجسته جهان در تعاملات بین انسان و کامپیوتر است.

چند سال پیش، اپستین می خواست با یک زن دیدار داشته باشد. پسر عمویش او را متقاعد کرد تا دوستیابی آنلاین را امتحان کند. او شروع به بررسی پروفایل های دوستیابی زنان کرد و مکاتبه با خانم زیبایی به نام ایوانا را آغاز کرد. زبان انگلیسی او بسیار ضعیف بود، اما اپستین اهمیتی نداد. آنها اغلب برای هم ایمیل ارسال می کردند و او سرانجام عاشق آن زن شد.

اپستین مشتاق دیدار ایوانا بود تا اینکه متوجه چیزهای عجیب و غریبی در پیامهایش شد. مثلا یک روز ایوانا نوشت که مشغول پیاده روی در پارک بوده است. با این حال زمانی که اپستین وضعیت آب و هوایی ناحیه ی او را بررسی کرد، دید هوا بسیار سرد بوده است.

اپستین که کنجکاو شده بود تصمیم گرفت آزمایشی انجام دهد. او ایمیلی پر از حروف و علائم بی معنا نوشت و آن را با عبارت « تقدیم با عشق /رابرت» پایان داد.

پاسخی که او داد نامه ای بلند بالا در مورد مادرش بود. دیگر برای او مسجل شده بود که ایوانا یک زن واقعی نیست. اپستین عاشق یک ربات چت شده بود. او به خصوص با در نظر گرفتن تخصص خود در تعامل کامپیوتر و انسان، احساس احمق بودن می کرد. اپستین می گوید او بیشتر به این دلیل فریب خورده است که خودش می خواسته باور کند که زنی زیبا واقعا به او اهمیت می دهد. اما او همچنین می گوید برنامه نویسی آن (ربات) بسیار هوشمندانه بود.

ماجرای اپستین به همین جا ختم نمی شود. او که هنوز از داشتن رابطه با یک ربات چت سرش به سنگ نخورده بود، با یک زن دیگر به صورت آنلاین ارتباط برقرار کرد. یک روز یک برنامه نویس کامپیوتر با او تماس گرفت. آن برنامه نویس به اپستین گفت که او با برنامه کامپیوتری وی صحبت می کرده است. اپستین یک بار دیگر فریب یک ربات چت راخورده بود!

اپستین تنها کسی نیست که عاشق یک ربات چت شده است. براساس اطلاعات هک شده از یک سایت محبوب دوستیابی، از 5.5 میلیون پروفایل قرار ملاقات زنان تنها 12000 تای آنها به زنان واقعی تعلق داشتند. بر اساس کتاب «انسانترین انسان» نوشته ی برایان کریستین ما می توانیم سرنخ هایی را دنبال کنیم. به عنوان مثال، انسان ها دارای سبک ارتباطی خاص خود هستند که بر اساس پیشینه آنها تعیین می شود. این یعنی همه ی پیامها سبک مشابهی دارند. ماشین آلات فاقد این پیشینه هستند و به همین دلیل سبک ارتباطی آنها اغلب در هر پیام با دیگری فرق دارد. دفعه بعد که خواستید کسی را به طور آنلاین ملاقات کنید این نکته را به یاد داشته باشید مگر اینکه بخواهید مانند اپستین ناخواسته گرفتار شوید.

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 16 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. رابطه عاشقانه با ربات چت 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه