لیست آرزوهای قبل از مرگ

توضیح مختصر: روز به روز ما به پایان زندگی نزدیک می‌شویم. کارهای زیادی هستند که قبل از رفتن باید انجام دهیم، اما پیدا کردن وقت دشوار است. چه کاری از همه بیشتر دوست دارید قبل از مرگ انجام دهید؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

لیست آرزوهای قبل از مرگ

کارهایی که قبل از مرگ باید انجام داد

«غزل خداحافظی را خواندن» یک اصلاح قدیمی انگلیسی است که به معنای مردن می باشد. «فهرست آرزوها» فهرستی است از کارهایی که شما می خواهید قبل از مرگ انجام دهید. این عبارت اکنون تبدیل شده است به یک عبارت رایج انگلیسی اما بسیار جدید است.

در سال 2007، فیلم «فهرست آروزها» با بازی جک نیکلسون و مورگان فریمن، این اصلاح را رایج کرد. این فیلم در مورد دو مرد مسن است که در حال مرگ هستند و به سفر جاده ای می روند تا همه کارهای مد نظر خود در فهرست آرزوها را انجام دهند. فهرست آنها شامل پرش از ارتفاع، بازدید تاج محل، و موتورسواری بر روی دیوار بزرگ چین است. به این فیلم نقدهای متناقضی شد اما اصلاح «فهرست آرزوها» در خاطر مردم باقی ماند. حتی افرادی که هرگز فیلم را ندیده اند، اکنون این اصلاح را شناخته و از آن استفاده می کنند.

صحنه ای از فیلم لیست آرزوها

Bucketlist.org یک وبسایت است که در آن افراد واقعی فهرست آرزوهای خود را به اشتراک گذاشته و آن را دنبال می کنند. براساس این سایت، برخی از رایج ترین آیتم ها در فهرست آرزوها عبارتند از شنا با دلفین ها، یادگیری یک زبان دیگر و دیدن آئورورا بورئالیس هستند. هدف غیرمعمول فهرست آرزوهای ادی سیمس ۱۰۲ ساله یعنی دستگیر شدن احتمالا در این وبسایت نیست. ادی از خیاطی، نواختن پیانو و انجام خدمات اجتماعی لذت می برد و مشخص نیست که چرا او دستگیر شدن توسط پلیس را یکی از اهداف خود می داند. از این رو، اداره پلیس محلی میسوری تصمیم گرفت که کمک کند. اخیرا به او دستبند زدند و به پشت ماشین پلیس سوارش کردند اما به او سخت نگذشت. در مقابل، آنها او را در یک مرکز محلی آزاد کردند که در آنجا ادی لباس ها و کیف هایی که خودش درست کرده بود را بخشید.

صحنه ای از دستگیری ادی سیمس

درست مانند همان فیلم، نورما جین بائراشمیت ۹۱ ساله پس از تشخیص سرطان در سال گذشته، تصمیم گرفت تا فهرست آروزهای خود را دنبال کند. دکترهایش به او گفتند که جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی گزینه های او هستند و شانس او برای زنده ماندن زیاد نیست. او گفت «من ۹۰ سال سن دارم، یک پام لب گوره». در طی 12 ماه بعد، نورما و خانواده اش بیش از ۱۳۰۰۰ مایل را در یک ون مسافرتی رانندگی کردند. در این مدت او تا جایی که توانست به فهرست آرزوهای خود عمل کرد. او اسب سواری کرد، در یک بالون پرواز کرد و کارهای کوچک دیگری را برای اولین بار انجام داد مانند خوردن گوجه سبز سرخ شده.

نرما جین در سفر ۱۳ هزار مایلی

در حالی که فهرست آرزوهای نورما جین به او اجازه داد تا از آخرین روزهای زندگی خود لذت ببرد، فهرست های آرزو، تنها برای افراد مریض رو به مرگ نیستند. هیچ‌وقت برای شروع به انجام کارهایی که همواره دلتان می خواسته انجام دهید زود نیست. چه چیزی در فهرست آرزوهای شما قرار دارد؟

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 42 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. لیست آرزوهای قبل از مرگ 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه