صبحانه ای با تأخیر

توضیح مختصر: همه ما معمولا در طول شب و هنگامی که خوابیم غذایی نمی خوریم. این غذا نخوردن برای اکثر مردم ۱۰ تا ۱۲ ساعت طول می کشد. اما برای یک مرد اسکاتلندی ۲۷ ساله این بی غذایی کمی طولانی تر از حد معمول بود. ۳۸۲ روز بیشتر!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: خیلی سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

صبحانه مهمترین وعده‌ی غذایی در طول روز

صبحانه‌ای با تأخیر

برخی می گویند صبحانه مهم ترین وعده‌ی غذایی روز است. و چه گوشت بخورید چه تخم مرغ، غلات و شیر، و یا میوه و ماست، به معنای واقعی کلمه روزه ای را که از شب قبل گرفته اید، می شکنید.

در روز ۱۱ جولای ۱۹۶۶ مرد ۲۷ ساله اسکاتلندی، آنگوس باربیری روزه ی خود را با یک تخم مرغ آب پز، یک تکه نان با کره و یک فنجان قهوه سیاه شکست. اما غذا نخوردن او یک شبه و ۱۲ ساعته نبود، بلکه این اولین وعده ی غذایی بود که او پس از ۳۸۲ روز می خورد. او به یک خبرنگار گفت، «من کاملا از تخم مرغم لذت بردم و بسیار احساس سیری می کنم».

اولین غذای انگوس پس از ۳۸۲ روز

یک سال قبل از آن، باربیری ۴۵۶ پوند وزن داشت و بسیار چاق بود. او برای درمان اضافه وزن خود به یک مرکز پزشکی در دوندی در اسکاتلند رفت. پزشکان او را در وضعیت بی غذایی کوتاه مدتی قرار دادند تا بخشی از وزن خود را از اندام ۶ فوتی خود کم کند. بسیاری فکر می کردند طبق معمول وزن او نیز باز خواهد گشت. اما روزهای بی غذایی تبدیل به هفته ها و در نهایت به ماه‌ها شدند. غذا نخوردن بیش از ۴۰ روز خطرناک تلقی می شود، اما باربیری می خواست به وزن ۱۸۰ پوندی ایده آل خود برسد. بنابراین ادامه داد.

انگوس قبل از لاغری

باربیری در طول بی غذایی ویتامین و مواد معدنی مکمل را مصرف می کرد و در طول این مدت قهوه سیاه، چای، و آب گازدار می‌نوشید. گاهی اوقات و مخصوصا در اوخر این دوره کمی شکر یا شیر در چای خود می ریخت. اما به طور کلی بیش از یک سال بدون خوردن غذا زنده ماند.

پزشکان شگفت زده شده بودند. یکی از آنها گفت: «این یکی از قابل توجه ترین موارد کاهش وزن داوطلبانه است که تا کنون شنیده ام». در پایان، باربیری با موفقیت توانست به وزن ۱۸۰ پوند برسد. او گفت: «مزه غذا از یادم رفته است.»

دگرگونی از طریق روزه گرفتن قرنها رایج بوده است. عیسی ۴۰ روز را در بیابان بدون غذا سپری کرد و گاندی به خاطر ۱۷ روز اعتصاب غذایش شناخته شد. و روزه یکی از اصول اساسی اسلام برای مسلمانان است. اما غذا نخوردن باربیری که گفته می شود تاکنون طولانی ترین دوره ی بی غذایی بوده است، برای اهداف معنوی نبوده بلکه برای سلامتی انجام شد.

روزه در اسلام یک فریضه‌ی دینی است.

بر اساس گفته لئونارد گارِنت استاد زیست شناسی دانشگاه MIT، توانایی بی غذا زنده ماندن نوعی سازگاری باستانی برای بقا است. کمبود مواد غذایی در زمستان برای نیاکان ما تجربه ای طبیعی بوده است و آنها مجبور بودند هفته ها غذا نخورند و زنده بمانند. برخی از کارشناسان می گویند غذا نخوردن علاوه بر کاهش وزن می تواند روند پیری را آهسته کرده و با گرسنه نگهداشتن سلولهای سرطانی که به سرعت رشد می کنند، با سرطان مبارزه کند.

با اینکه گرسنگی طولانی مدت می تواند به عواقب خطرناک مانند نارسایی اندام ها و مرگ منجر شود، آیا مزایای روزه می تواند بیشتر از خطرات آن باشد؟

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 44 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. صبحانه ای با تأخیر 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه