چرا در برخی از فرهنگ ها کمردرد وجود ندارد

توضیح مختصر: آیا شما زمان زیادی را صرف نگاه کردن به یک مانیتور کامپیوتر می‌کنید؟ اگر این کار را می‌کنید، ممکن است یکی از میلیون‌ها نفری باشید که از کمر درد رنج می‌برند.

زمان مطالعه: 5 دقیقه

سطح: سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

نحوه‌ی نشستن مناسب پشت میز کامپیوتر

چرا در برخی از فرهنگ‌ها کمردرد وجود ندارد

ستون فقرات شما شبیه کدامیک از سه حرف C، S یا J است؟ میلیون ها نفر در سراسر جهان دچار درد ناشی از نشستن بیش از حد هستند. بعضی از آنها حتی به استفاده از میز ایستاده رو آورده اند، اما هنوز هم در عذابند. یک متخصص طب سوزنی و راهنمای وضعیت بدن به نام اِستِر گوخال می گوید جواب را پیدا کرده است.

او می گوید ما شیوه استفاده طبیعی از بدنمان را فراموش کرده‌ایم و به همین دلیل، بسیاری از ما از گردن درد ، کمردرد و دیگر آسیب های تکراری رنج می‌بریم.

گوخال می‌گوید بسیاری از مردم بیش از حد قوز کرده به شکل حرف C قرار می‌گیرند. برخی دیگر شکم و سینه خود را به جلو می دهند، در حالی که کمر و باسنشان به عقب کشیده می شود. ستون فقرات آنها از پهلو مانند حرف S است. با اینکه شاید شکل حرف C احساس آرامش بیشتری ایجاد کند و شکل S به نظر دشوارتر برسد، او می گوید هر دو حالت غیر طبیعی و زمینه ساز کمر درد هستند.

گوخال می گوید که در بسیاری از فرهنگ‌های بومی، اصلا از کمر درد خبری نیست و دلیل آن هم شکل ستون فقرات آنها است که در بالا صاف و در پایین منحنی است. هنگامی که از پهلو به آن بنگرید، شبیه حرف J است.

او در اصل، تحقیقات خود درباره قرارگیری وضعیت بدن را پس از ابتلای خود به کمردرد (در حالی که تنها مادری جوان بود) آغاز کرد. او درد خود را مشقت‌بار توصیف کرد. شب‌ها نمی‌توانست بخوابد و حتی نمی‌توانست کودکش را بغل کند. پس از عمل جراحی، دردش کمی تسکین پیدا کرد، اما درد بازگشت. پس از اینکه شنید دوباره باید جراحی شود، فهمید چاره درد او طب مرسوم نیست. او باید فکر دیگری می‌کرد. او پس از خواندن مطالعات پزشکی که نشان می‌داد فرهنگ‌های سنتی این مشکلات مدرن را ندارند، تصمیم گرفت آنها را از نزدیک بررسی کند. او به سراسر دنیا سفر کرد و از روستاهای آفریقا گرفته تا اکوادور را بررسی و نحوه ایستادن، نشستن و کار کردن مردم را مطالعه نمود. آنها با وجود داشتن زندگی بسیار طاقت فرسا، اکثرا بدون درد بودند.

گوخال کتابی نوشته است و فیلمهای آموزشی تکنیک‌های ایستادن و نشستن صحیح ساخته است. او در شرکت سیلیکون ولی راهنمای وضعیت بدنی شد، تا به مدیران فنی شرکت تعلیم دهد. او به مدیر عامل شرکت یوتیوب آموزش داده و کلاس هایی در شرکت‌های فناوری مانند فیس بوک و گوگل تشکیل داد. باوجود اینکه بسیاری از متخصصان پزشکی در کالیفرنیا بیماران خود را برای تعلیم وضعیت بدنی نزد گوخال می‌فرستند، همه آنها متقاعد نشده‌اند. پزشکی اهل کالیفرنیا معتقد است که شاید شکل J ستون فقرات مردم فرهنگهای بومی و شاگردان گوخال نیست که موجب کم شدن درد می شود. او می‌گوید شاید قوی بودن طبیعی عضلات شکمی مردم فرهنگ‌های بومی و یادگیری تقویت این عضلات از طریق انجام تمرین‌های گوخال عامل کاهش درد باشد.

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 31 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. چرا در برخی از فرهنگ ها کمردرد وجود ندارد 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه