ارتش راهبه ها

توضیح مختصر: ارتش راهبه‌ها یک داستان واقعی در رابطه با افرادی است که خود را به شکل روسپی‌ها و کارگرها در می‌آورند که گروهک‌های قاچاق انسان، آن‌ها را با خود برده و از این راه به محل بعضی از خطرناک‌ترین جاهای دنیا که در آن افرادی خلاف میل خود، آزار و اذیت می‌شوند دست یابند.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

ارتش راهبه‌ها – از سری داستان‌های واقعی انگلیسی

##ارتش راهبه‌ها

مکان‌هایی در این سیاره وجود دارد که پر از آشوب است، جایی که ارتش‌ها به جنگ در برابر یکدیگر میروند. اما چیزی که خیلیها نمیدانند این است که نوع دیگری از ارتش وجود دارد که از تفنگ استفاده نمیکنند.

یک ارتش از راهبه‌ها که در سرتاسر دنیا قربانیان قاچاق انسان را نجات میدهند. آن‌ها این کار را با تغییر قیافه به روسپیها و کارگران انجام میدهند. قاچاق انسان زمانی رخ میدهد که مردم برخلاف میلشان برده میشوند. معمولاً آن‌ها برای برده‌داری جنسی یا کار اجباری فروخته میشوند. تخمین زده شده است که یک درصد از جمعیت جهان، معادل هفتاد میلیون نفر، قربانیان قاچاق انسان بوده‌اند.

این ارتش راهبه ها، لباس‌های مذهبی سنتی خود را میافکنند و لباس معمولی روسپیها و کارگرها را میپوشند. این تغییر قیافه به آن‌ها این امکان را میدهد که به بعضی از خطرناک‌ترین فاحشه‌خانه‌ها و شرایط کاری دنیا دست بیابند. وقتیکه آن‌ها در این محل‌ها قرار میگیرند، میتوانند به مردمی گرفتارشده‌اند و مورد آزار قرارگرفته ، کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها چیزی به کمی روزی 2 سنت کار میکنند که سوءاستفاده‌ها را کشف کنند و به مردم کمک کنند که فرار کنند. آن‌ها همچنین برای آزادی بچه‌ها و زنانی که برای برده‌داری جنسی فروخته‌شده‌اند، پول جمع میکنند.

بیشتر از هزار نفر از این خواهران مذهبی وجود دارند که در 80 کشور کار میکنند. در این مکان‌ها، برخی از درمانده‌ترین خانواده‌های دنیا، گاهی اوقات بچه‌های خود را نیز برای برده‌داری جنسی میفروشند.

راهبه ها خود را “تالیثا کام” مینامند؛ که در زبان آرامی که یک زبان خاورمیانه‌ی باستان است، به معنای طلوع کودک است. عبارت ” تالیثا کام” از یک قصه در کتاب مقدس اقتباس شده است که در آن حضرت مسیح یک دختربچه را به زندگی برمیگرداند.

بیشتر مردم فکر میکنند که خواهران مذهبی “تالیثا کام” قهرمانان عصر مدرن هستند و ما افراد بیشتری مشابه این‌ها نیاز داریم. اما همه با این موضوع موافق نیستند. کریستیانا آرنولد، از سازمان جلوگیری از قاچاق انسان، میگویند که راهبه ها در حقیقت ممکن است که در جنگ علیه قاچاق انسان اختلال ایجاد کنند.

او میگوید: آن‌ها قصد بدی ممکن است نداشته باشند. اما وقتی راهبه ها، بچه‌ها را میخرند که آن‌ها را از قاچاق انسان نجات دهند، آن‌ها در حقیقت این تجارت را تداوم میبخشند.

وقتی راهبه ها بچه‌ها را میخرند، آن‌ها در همان تجارتی پول میگذارند که در حال جنگ علیه آن هستند. آن‌ها به مردمی که بچه‌ها را میفروشند دلیلی میدهند که این کار را ادامه دهند.

او میگوید: این موضوع به‌ظاهر ایده‌ی خوبی به نظر میرسد اما بسیار مضحک است.

شما چه فکر میکنید؟ آیا راهبه ها قهرمان‌اند یا تنها کار را بیشتر خراب میکنند؟

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 58 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. ارتش راهبه ها 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه