فرار از دست تمساح جانی

توضیح مختصر: اگر ناگهان تمساح غول پیکری به شما حمله کرده و سعی کند شما را بخورد چه می کنید؟ اخیرا این اتفاق برای دختری 10 ساله در فلوریدا رخ داد. دختر کوچولوی تیز هوش به جای ضربات دست و پا برای مبارزه با تمساح (کاری که اکثر ما انجام می دهیم) ترفند ساده ای را که در یک باغ وحش آموخته بود به کار بست تا تمساح را وادار کند او را رها نماید.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سطح: خیلی سخت

فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

چگونه دختر ۱۰ ساله از چنگال تمساح گریخت؟

دختر کوچولو تمساحی را که سعی کرده بود او را بخورد، بخشید

دختر ده ساله‌ای که با دست خالی با یک تمساح خون آشام مبارزه کرد، ادعا می کند این موجودات درست شناخته نشده اند (مردم در شناخت آنها دچار سوء تفاهم شده اند.)

هنگامی که جولیانا اوسایِ ده ساله به دریاچه ی مری جین در اورلاندو رفت، آفتاب در فلوریدا به شدت می تابید. ناگهان تلاشهای او برای خنک شدن با تلاش یک تمساح برای کشتن و خوردن او به پایان رسید.

ناگهان یک تمساح نه فوتی پای بچه ی وحشت زده، که در آبی به عمق یک فوت، آب بازی می کرد، را گرفت. بیشتر مردم در چنین وضعیتی از ترس فلج می شوند. جولیانا اینطور نبود. غریزه بقای او وارد عمل شد. او شروع به جیغ زدن و ضربه به تمساح کرد. متاسفانه فایده ی چندانی نداشت. این خزنده هنوز پای او را در دهان گرفته بود.

کودک تیزهوش توصیه ای که در پارک تفریحی گاتورلند برای نجات یاد گرفته بود، را به یاد آورد. جولیانا بدون لحظه ای درنگ دو انگشت خود را در سوراخ های بینی شکارچی فرو کرد. این ترفند جانش را نجات داد. خزنده نمی توانست نفس بکشد مگر اینکه دهانش را باز می‌کرد. وقتی این کار را کرد، دختر کوچولوتوانست پایش را آزاد و از آسیب بیشتر جلوگیری کند.

فرد بزرگسالی که در آن نزدیکی بود، جولیانا را گرفت و او را به محل امنی در ساحل برد. او آشفته شده بود اما از حمله یکی از کشنده ترین موجودات طبیعت جان سالم به در برده بود.

جولینا پس از این آزمون سخت گفت: «اگر بخواهید جان خود را نجات دهید، باید آرامش خود را حفظ کنید.» او سپس افزود: «فکر کنم تمساح فکر کرده بود من مثل یک قطعه بزرگ مرغ بودم.»

جولیانا حداقل هفت بار گاز گرفته شده بود. چندین زخم سوراخ شدگی پشت زانویش بود که نیاز به 14 بخیه داشت.

پیراپزشک کوین بریتو گفت: «او دختر کوچولوی سرسختی بود. او می گفت اگر چیزی به او حمله کند، او هم باید به آن حمله کند.»

با اینکه جولیانا ناراحت شد اما تمساح را گرفته و کشتند. دختر کوچولوی شجاع از شکارچی که به او حمله کرده بود متنفر نبود. برعکس آن موجود را حیوانی توصیف کرد که مردم درست درکش نکرده اند.

جولیانا گفت: «من هنوز هم احساس می کنم که آنها درونی بامزه دارند زیرا آنها حیواناتی هستند که مردم درست نشناخته اند. او الان در بهشت است و یک تمساح فرشته شده است.»

مبارزه ی یک دختر ده ساله با یک تمساح بسیار نادر است. امتناع از تسلیم شدن در برابر ترس و نفرتِ تلخ حتی نادرتر از آن است. جولیانا به جای محکوم کردن آن تمساح به عنوان هیولایی نفهم، نسبت به آن مخلوق وحشی که فقط ازغریزه اش تبعیت می کند، شفقت را برگزید.

متن انگلیسی درس

مشارکت‌کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.

📍 شما در حال مشاهده درس 1 در فصل 26 از دوره زیر هستید:

داستان های کوتاه

92 فصل | 184 درس

1. فرار از دست تمساح جانی 👁

درس بعدی :  تمرین مکالمه 2. تمرین مکالمه