درس اصلی

دوره: انگلیسی قدرت / فصل: مرد ممتاز / درس 1

درس اصلی

توضیح مختصر

بحث و گفتگو در رابطه با راه‌های بهتر یادگیری زبان انگلیسی، و ایده های جالب و جذاب برای زندگی بهتر

  • زمان مطالعه 14 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

متن اصلی درس مرد ممتاز

سلام. ای جی هستم.به درس بعدی خوش آمدید.

این درس “شیوه مرد ممتاز” نامیده شده و ما قصد داریم درباره کتابی با همین عنوان صحبت کنیم.“شیوه مرد ممتاز” توسط دیوید دیدا نوشته شده است.نام خانوادگی اش د-ی-د-ا است، یک کتاب خیلی جالب دیگر .بنده در تلاشم که کتابهای جالب زیادی را به شما معرفی کنم و شاید بعد از اینکه تمامی این دروس به اتمام رسد، بتوانید این کتابها را بیابید و برای خودتان مطالعه کنید. چه ایده جذابی! اما در ابتدا بیایید شروع کنیم. بدنتان را قوی نگه دارید، نفسی عمیق بکشید، سینه، چانه، چشمها را بالا نگه دارید، لبخند بزرگی بزنید. نفس عمیقی بکشید. بدنتان را حرکت دهید. شروع کنید، مقداری انرژی به بدنتان وارد کنید و شروع کنیم.

خب، روش مرد ممتاز در حقیقت، یک کتاب عالی ست که برای مردان نوشته شده اگرچه که ایده های عالی فراوانی در آن برای زنان نیز وجود دارد. اما من فکر میکنم که مردان به طور ویژه از این کتاب لذت خواهند برد. بنابراین، توصیه اکید میکنم که اگر شما یک مرد هستید حتما آن را تهیه کنید، ولی حتی اگر زن هستید مشکلی نیست، مجاز هستید که آن را مطالعه کنید .این کتاب درباره اینکه چطور یک مرد ممتاز باشید است و حدس میزنم این همان چیزی ست که عنوان (کتاب) بیان می کند. معنی واقعی این عنوان “چطور شخص عالی ای باشید” است.

جمله “چطور براساس رویاهایتان زندگی کنید”، خیلی به عناوینی که ما درباره شان صحبت می کنیم نزدیک است، درست است؟ همه آنها موضوع یکسانی دارند.آیا متوجه شده اید که همه این عناوین مشابه هستند؟ آیا فکر میکنید که من دارم شما را برای چیزی متقاعد میکنم؟ خب، بله دارم شما را متقاعد میکنم که برای بدست آوردن رویاهایتان زندگی کنید، هرچیزی که است. من نمیدانم آن چیست ولی شما میدانید. آن رویاهای بزرگی که دارید هرچه که است، از شما می خواهم که آن ها را بدست آورید.البته، صحبت کردن عالی به زبان انگلیسی، یکی از آن رویاهای بزرگ است و من به شما ( در این مورد)کمک میکنم، شما نیز به خودتان کمک می کنید.

حتی اگر همه این دروس را به اتمام رساندید، شما به کمک کردن خودتان برای صحبت کردن عالی به انگلیسی ادامه می دهید .به پیروی از این سیستم ادامه خواهید داد .شما قصد شنیدن بیشتر به انگلیسی را دارید. بیشتر به انگلیسی گوش میدهید و هر روز این کار را انجام می دهید. کتابهای انگلیسی جالب، سرگرم کننده و باحال، بخصوص رمان ها را خواهید یافت و هر روز می خوانید. حتی بعد از به اتمام رساندن تمامی درس هایم، شما همچنان از این سیستم پیروی خواهید کرد .این سیستم هرگز متوقف نمیشود و به اتمام نمیرسد. اما مشکلی نیست چون شما از این متد لذت میبرید. چون لبخند میزنید و در حرکت هستید و این عالی ست. شما عاشق این سیستم هستید پس چرا باید آن را متوقف کنید؟! هیچ دلیلی وجود ندارد. این روش را برای همیشه ادامه خواهید داد. بسیار خب، پس لبخند بزنید یک لبخند بزرگ. و بیایید شروع کنیم.

من قصد دارم بخشی از شیوه مرد ممتاز را بخوانم. این بخش درباره ترس صحبت میکند. چه چیزی ما را متوقف میکند؟ چه چیزی ما را از زندگی کردن برای رویاهایمان دور می کند؟! معمولا ترس باعث این است. نوعی از ترس ، که یکی از متداول ترینشان ترس از شکست است، من فکر میکنم که احتمالا متداول ترین نوع ترس، ترس از اینکه مردم چه فکری می کنند، ترس از نظرات مردم و ترس از معمولی نبودن در جامعه است.

خب، هر شخصی این نوع از ترس ها را دارد. اینکه چه کسانی این ترس ها را دارند مهم نیست، حتی اگر آنها اشخاصی مانند یک اجراکننده عالی یا شخصی فوق العاده ثروتمند، موفق، شگفت انگیز باشند یا همه چیز در زنگیشان عالی پیش رود، همه آنها این ترس ها را دارند و داشتند.بنابراین ما باید یاد بگیریم که چطور با ترس برخورد کنیم. اجازه دهید که قسمتی از این عنوان را از کتاب دیوید دیدا بخوانم، سپس درباره آن بیشتر صحبت خواهم کرد. شروع کنیم:

برهه ای از زندگیت را انتخاب کن، شاید آن برهه، رابطه خصوصی شما باشد، شاید شغل تان یا ارتباط با فرزندتان باشد یا مربوط به به معنویات تان باشد.برای مثال، برای کسب درآمد کارهایی انجام می دهید. ترس های شما در کجا مانع از مشارکت بیشترتان برای همکاری با بشریت می شوند؟ در کجا مانع از کسب دستمزد بالاتر یا درآمدزایی بیشتر به روش خلاقانه و لذت بخش میشوند؟ اگر شما مطلقا فردی بی باک هستید، آیا مایلید دقیقا به همان روشی که اکنون پول بدست می آورید، کسب درآمد کنید؟محدودیت درونیتان باعث متوقف شدنتان میشود.

جایی که استعداد بالقوه و بزرگترین رویایتان را نابود می کنید و در عوض ترس تان را پرورش می دهید و آنرا قوی تر میکنید .آیا تاکنون ارتباط تان با ترس هایی که از شیوه معیشت و کسب درآمدتان ناشی می شوند و محدودتان می کنند از دست داده اید ؟ اگر شما خودتان را فریب داده اید و احساس می کنید که از چیزی نمی ترسید پس به خودتان دروغ می گویید زیرا همه می ترسند مگر اینکه مرده باشند.

اگر نتوانید این را بپذیرید، در حال تظاهر به خودتان و دیگران هستید، حتی اگر خودتان هم احساس نکنید دوستانتان آنرا را احساس خواهند کرد. بنابراین، آنها با دانستن اینکه شما خودتان را فریب میدهید و به خودتان دروغ می گویید،اعتمادشان به شما را از دست خواهند داد. از اینرو احتمال می دهند که آگاهانه یا ناخوداگاه به آنها هم دروغ می گویید. یا شاید از ترس هایتان کاملا آگاه هستید، ترس از ریسک کردن، ترس از شکست خوردن یا از موفق شدن ! شاید سبک زندگی راحتی دارید و میترسید که تغییر در این سبک، تغییر در حرفه تان را به همراه داشته باشد ولو اینکه شغل جدیدتان به آنچه که واقعا در زندگی تان میخواهید انجام دهید نزدیکتر باشد.

تعدادی از مردان از احساس ترسی که ممکن است دچارش شوند می ترسند، بنابراین حتی به حاشیه وجودیشان، به استعدادهایشان یا به محدودیت هایشان نزدیک نمی شوند. آنها شغلی را که میدانند به سادگی و خوبی می توانند انجام دهند بر می گزینند و به توانایی ذاتی ای که در وجودشان نهفته است نزدیک نمی شوند .زندگیشان سرشار از راحتی و امنیت، اما بی روح است. آنها فاقد سر زندگی و عمق هستند و انرژی الهام بخشی که بیانگر زیستن در بهترین وضعیت ممکن یک مرد است را از دست می دهند.َ

اگر شما جزء آن دسته از مردان که ، مردد هستند، که به سختی کار میکنند اما خودشان را به چالش نمی کشند هستید، خب پس مردان دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد. آنها باور نخواهند کرد که شما آنها را کمک خواهید کرد.

بسیار خوب، به پایان این بخش از کتاب رسیدیم، بیایید راجبه آنکه منظورش چیست صحبت کنیم. او درباره ترس و یکی از نکاتش، در واقع نکته ی شماره یک، که هرکسی دارای احساس ترس میباشد صحبت میکند. همه مردان و زنان احساس ترس دارند.

همه ما از چیزهایی در زندگیمان میترسیم، از اینکه دیگران چه فکری راجع به مان خواهند کرد می ترسیم.

هیچکسی مورد سرزنش واقع شدن را نمی پسندد. همه ما از شکست میترسیم بعضی از مردم کمی و تعدادی هم خیلی، خیلی زیاد میترسند. اما همه ما این ترسها را داریم.

گاهی اوقات ما از موفق شدن و از اینکه دیگر در زندگیمان راحت نخواهیم بود میترسیم و می گوییم، اوه خدای من، اگر موفق شوم، استرس بیشتری خواهم داشت یا چیزهایی مثل آن یا من به یک شخص بد تبدیل خواهم شد یا نمیدانم، همه ما نیز این نوع از ترس ها را داریم.این نوع ترسها برای بعضی از افراد خیلی کوچک و برای عده ای خیلی بزرگ است.نکته ای که وجود دارد این است که همه افراد میترسند بنابراین او (دیوید دیدا) میگوید که باید با ترس های تان زندگی کنید. باید با آنها مواجه شوید، آنها را بشناسید و پذیرای شان باشید و بپذیریدشان.

شما می گویید خب بله، من احساس ترس دارم و در این مورد میترسم، بسیارخب، این اولین گام است، شما مجبورید که ترس هایتان را بپذیرید و صادق باشید.

اگر شما به خودتان یا به همه بگویید که، من از هیچ چیز نمیترسم، من دارم همان کاری که میخواهم را انجام میدهم. احتمالا دارید دروغ میگویید، شاید آگاهانه و شاید ناخودآگاه دروغ می گویید اما این ها چیزی هستند که او می گوید.

در گام بعد او می گوید که باید از ترسهایتان عبور کنید، اگر بخاطر ترسها متوقف شوید زندگی تان به یک زندگی بی روح تبدیل خواهد شد. او از بیانی خیلی قوی استفاده میکند، درست است؟ و در این مورد خیلی مطمئن است.

او می گوید که اگر بخاطر ترسها متوقف شوید زندگیتان به یک زندگی بی روح تبدیل خواهد شد، به یک مرد ضعیف تبدیل خواهید شد،دیوید دیدا در این کتاب فقط راجع به مردان صحبت میکنند اما تمامی این نکات درباره زنان نیز صدق میکند، میگوید که به یک مرد ضعیف و دروغگو تبدیل خواهید شد.دیگر مردان به شما احترام نخواهند گذاشت و اعتماد نخواهند کرد چون آنها می بینند که ترسیده اید و به شیوه مطلوب تان زندگی نمی کنید.

شما از توانایی و استعدادتان استفاده نمی کنید، برای دستیابی به رویاهای واقعیتان زندگی نمیکنید. بنابراین او میگوید اگر این کارها را انجام دهید و بخاطر ترس متوقف شوید، پس مردم احترام گذاشتن به شما را متوقف میکنند.آنها خواهند دانست و شما در خودتان دل مردگی را احساس خواهید کرد.

به عبارت دیگر، خبر خوب این است که دیوید دیدا میگوید، درست است که شما میترسید، اما ادامه دهید و به جلو پیش روید و خودتان را به چالش وا دارید، اگر این کار را انجام دهید احساس سر زندگی میکنید.پر انرژی خواهید بود و مردم متوجه این خواهند شد و خواهند دید که شما با رویاهای تان زندگی میکنید یا حداقل برای دستیابی به آنها تلاش میکنید.

و او در این مقاله به طور تخصصی، درباره کار و شغل صحبت میکند، چون شغل عاملی ست که اکثر مردم بخاطر ترس شان از آن باز می مانند و من به همین دلیل این عنوان را انتخاب کردم.

اکثر مردم به کاری مشغولند که، اوه، شاید کار بدی نباشد، منظورم این است که تعداد زیادی از مردم به کاری مشغولند که ازش متنفرند. هر روز سرکار می روند ولی هیچ تغییر مثبتی ایجاد نمی کنند. آنها از امتحان کردن چیزهای (شغلهای) بیشتر می ترسند.

دیگر افراد فقط کارهایی که راحت است را انجام میدهند، آنها از شغلشان متنفر نیستند ولی عاشق آن هم نیستند. آن خوب است، و سپس روزها، هفته ها و سالها به همان کار کسل کننده مشغول هستند.

و بیشتر و بیشتر در زندگیشان دلزده می شوند.متاسفانه من فکر میکنم که این چیز مرسومی در جامعه است و اکثر مردم به همین شیوه پیش میروند.

من این قضیه را در خانواده ام دیده ام زیرا اکثر افراد خانواده ام در ارتباط با شغلشان این گونه بودند. اکثر مردمی را که ملاقات میکنید احساس هیجان فوق العاده، شعف و یا شگرف نسبت به حرفه شان ندارند.

زیرا آنها زندگی شان با رویاهایشان تطابق ندارد، از علایق شان دست کشیدند و منصرف شدند. شما اینکار را نکنید. اگر تاکنون اینگونه عمل کرده اید، مشکلی نیست چون هیچوقت دیر نیست، اکنون می توانید شرایط را تغییر دهید. فقط آنرا انجام دهید، او (نویسنده) میگوید که از همینجا آغاز کنید، از شغلتان شروع کنید.

چه چیز را واقعا، واقعا، واقعا می خواهید که انجام هید؟ اگر رویای بزرگی در سر می پرورانید.، چه نوع حرفه ای، هر روز به شما حس هیجان و سرزندگی می دهد؟ سعی کنید که همان را انجام دهید.به همان شغل مشغول شوید.

ممکن است به مطالعه بیشتر، به یادگیری فراوان یا ریسک کردن نیاز داشته باشید. یا نیاز دارید از شغلی که اکنون مشغول به آن هستید استعفا دهید.

انجام هریک از این کارها ممکن است زمان ببرد. اما همین حالا شروع به انجامش کنید. آنرا ادامه دهید و بخاطر ترس عقب نکشید.او میگوید این فرایندی پایان ناپذیر است. هرگز از به چالش کشیدن خودتان دست نکشید، هرگز غلبه بر ترسهای گذشته را متوقف نکنید. ترس همیشه وجود خواهد داشت. همیشه با چیزهای جدید همراه خواهد بود. فاکتور ترس همیشه در تلاش است که شما را از دستیابی به رویاهای بزرگتری که می خواهید امتحان کنید متوقف کند و شما ناچارید که ادامه دهید. تا زمانیکه زنده هستید این اتفاق خواهد افتاد. همیشه این واقعه اتفاق خواهد افتاد و هیچوقت پایان نمی پذیرد.

در زندگی من هم این قضیه به حقیقت پیوست و با آن مواجه شدم. وقتی برای شروع سیستم انگلیسی بدون تلاش، از شغلم استعفا دادم، ترسیده بودم زیرا خیلی وحشتناک و ترسناک بود، می ترسیدم شکست بخورم، می ترسیدم که بی پول شوم.آواره شوم.ترسهای مزخرف، اما در هر صورت استعفا دادم و اکنون از اینکه آنرا انجام دادم بسیار خوشحالم زیرا خیلی هیجان زدم، احساس سرزندگی دارم و عاشق کاری که میکنم هستم. اما متوقف نشده ام.

اکنون میخواهم این سیستم را (انگلیسی بدون تلاش) گسترش دهم و از مردم بیشتری دعوت کنم که به مجموعه من بپیوندند. سمینار برگزار کنم.

همه اینها ترسهای جدید بیشتری را به من انتقال میدهند.اوه خدای من، شاید در اجرای سمینار خیلی خوب نباشم.

مجبورم در مقابل هزاران نفر بایستم. اوه خدای من، من میترسم. درست است؟ ترس ها همیشه خواهند آمد اما مجبورید در هر صورت به جلو پیش بروید. من قصد ندارم توسط آن ترس ها متوقف شوم ادامه خواهم داد. و شما هم باید ادامه دهید.

بسیار خب، برای الان کافی است. قوی باش. با ترس هایت مبارزه کن. به جلو پیش برو. بعدا می بینم تان

متن انگلیسی درس

Superior Man Main Text

Hi, this is AJ. Welcome to the next lesson. This lesson is called “The Way of the Superior Man” and we’re going to talk about a book with the same title, The Way of the Superior Man, by David Deida, his last name is D-e-i-d-a. David Deida, another very interesting book. I’m trying to introduce you to a lot of interesting books and after these lessons are all over maybe you can go find these books and read them yourself. What a cool idea. But first, let’s get started. Get your body strong, strong physiology, right? Breathe deep, chest up, chin up, eyes up. Smile big. Deep breaths, move your body. Come on, get some energy in your body. Let’s get started.

So, The Way of the Superior Man, it’s an excellent book and it is in fact written for men, although I think there are a lot of great ideas in there for women, too. But I do think that men especially will enjoy the book. So, if you’re a man, I especially recommend that you go get it. But even if you’re a woman you could read it. You’re allowed to. It’s okay. Now this book is really about how to be a superior man, I guess what the title says.

How to be a great person is what it really means. How to live that life of your dreams, very similar to a lot of the topics we’re talking about, right? They all have a similar theme. Do you notice the topics are similar? Do you think I’m trying to convince you of something? Well, I am. I’m trying to convince you to live the life of your dreams, whatever that is. I don’t know what it is, but you know. Whatever those big dreams you have, I want you to get them. Now, of course, one of those dreams is to speak excellent English and I’m helping you with that right now. You’re helping yourself with that right now, too.

And you’re going to continue helping yourself speak excellent English, even after you finish all of these lessons. You’re going to keep following this system. You’re going to find more listening, more English listening, and you’re going to listen to it every day. You’re going to find cool, fun, interesting English books, novels especially. And you’re going to read them every day. You’re going to keep following this system even after you finish all of my lessons. It never stops. It never ends. But that’s okay because you enjoy it. Because you’re smiling, you’re moving. This is great. You love it. So why would you stop? No reason, you’re going to keep going forever. Alright, so get that big smile, come on – smile. And let’s get started.

I’m going to read a section of The Way of the Superior Man. This section talks about fear, because what stops us? What stops us from living our dreams? Usually, it’s fear. Some kind of fear, fear of failure is a very common one. Probably the most common, I think, fear of what other people think. Fear of other people’s opinions. Fear of not

being normal. Well, all these fears, everybody has them. It doesn’t matter who they are, even if they are a top performer. Even if they are super rich, super successful, super wonderful, everything is great in their life, they have fear and they had fear. So we have to learn how to deal with fear. So let me read about this topic from David Deida and then we’ll talk about it more. Here we go:

“Pick an area of your life. Perhaps your intimate relationship, your career, your relationship with your children, or your spiritual practice. For instance, you are currently doing something to earn a living. Where do your fears stop you from making a larger contribution to mankind, from earning a higher income or from earning money in a more creative and enjoyable way? If you are absolutely fearless, would you be earning a living in exactly the same way as you are now?

Your edge, your limit, is where you stop. Where you compromise your fullest potential, your biggest dream and instead cater to your fear. Have you lost touch with the fears that are limiting and shaping your income and style of livelihood? If you have deluded yourself and feel that you are not afraid, then you are lying to yourself. All men are afraid unless they are dead.

If you cannot admit this, you are pretending to yourself and to others. Your friends will feel your fear even if you do not. Thus, they will lose trust in you, knowing you are deluding yourself, lying to yourself and are therefore likely to lie to them, consciously or unconsciously. Or perhaps you are very aware of your fears, your fear to take risks, your fear of failing, or your fear of succeeding. Perhaps you are comfortable with your life and you fear the lifestyle change that might accompany a change in career. Even though the new career will be closer to what you really want to do with your life.

Some men fear the feeling of fear and therefore don’t even approach their edge, don’t even approach their potential or their limit. They choose a job they know they can do well and easily. And don’t approach the fullest potential they have within them. Their lives are secure and comfortable but dead. They lack aliveness. They lack depth. They lack the inspirational energy that is the sign of a man living his fullest. If you are this kind of man, who is hanging back, working hard perhaps but not challenging yourself, well then, other men will not be able to trust you. They will not trust that you can and will help them live fully.”

Okay, that is the end of the section. Let’s talk about it. What does it mean? So, he’s talking about fear and one of his points, point number one, everyone has fear. All men

and women have fear. We’re all afraid of something. We’re all afraid of what other people will think. Nobody likes to be criticized, for example. We’re all afraid of failing, maybe some people a little bit afraid, some people very, very afraid. But all of us have that fear. Sometimes we have fear of success. We’re afraid that our life will not be comfortable anymore. “Oh my god, if I’m successful then I’ll have more stress,” or something. Or I’ll be a bad person, or, I don’t know. We all have that kind of fear, too. Sometimes very small in some people and in some people, it is a very big fear. The point is, everybody has fear. So, he’s saying that you have to live with your fear. You have to see your fear. You have to recognize it. You have to welcome it. You have to accept it. You say “Yes, I have fear. Yes, I’m afraid of this.” That’s okay. That’s the first step. You have to accept your fear. You have to be honest. If you tell yourself if you tell everybody “I’m not afraid of anything. I’m not afraid. I’m doing what I want to do,” then you’re probably lying. Maybe not consciously lying, maybe you’re subconsciously lying. But that’s what he’s saying.

So next he’s saying that you must go past your fear. If you stop because of fear, your life will become dead. It’s very strong language he’s using, right? He’s very strong about this. He’s saying if you stop because of fear you will become dead. You will become a weak man. He’s talking about men here but, it’s the same for women. So he’s saying you’ll become a weak man, a lying man.

Other men won’t respect you. They won’t trust you. Because they see you’re afraid and you’re not living your true life. You’re not living your full potential, your full ability. You’re not trying to live your real dream. So, he’s saying if you do that, if you stop because of fear, then other people, they’ll stop respecting you. They will know. And you will feel dead. Some part of you will feel dead.

On the other hand, the good news, he’s saying if you do continue, you have the fear – yes – but you keep going. You keep pushing yourself, challenging yourself. Then you will feel alive. You will feel energy. People will notice. They will see that you are living your dream or trying to, at least. And in this article, he is specifically talking about jobs and work. And, I chose this for a reason because it’s one area most people do stop because of fear. Most people work a job that, oh, it’s okay maybe. I mean a lot of people work a job that they hate, they actually hate the job. They go every day, but they never change. They’re afraid to try something more.

Other people just do something that’s comfortable. They don’t hate their job. But they don’t love it. It’s okay, and then day after day, week after week, year after year, same boring job. And they become more and more dead in their life. And unfortunately, I think that’s probably the normal thing. I think most people do that. I’ve seen it in my family. Most people in my family have done it. I’ve seen it a lot. Most people I meet, they’re not super excited and thrilled and feeling wonderful about their job or their career. Because they’re not living their real dream, they gave up. They quit. Don’t do that. If you have done that, well, it’s never too late to change. You can change right now. Just do it. So he’s saying start here. Start with your job, start with your career.

What do you really, really, really want to do? If you really dream big, what kind of career or job or business would make you feel excited and alive every day? Try to do that job. Try to do that career. You might need to study more. You might need to learn a lot. You might need to take a big risk. You might need to quit your job that you have now. It might take time. But start trying to do it now. Keep working at it. Do it. Don’t stop because of your fear. And he says this is a never-ending process. You never stop challenging yourself. You never stop pushing past fear. The fear will always be there. There will always be something new, a bigger dream you want to try and the fear is going to try to stop you and you always have to keep going. As long as you’re alive, this will happen. It will always happen. It never, ever stops.

It’s true in my life. I’ve seen it. Y’know when I quit my job to start Effortless English, I was afraid. In fact, I was terrified, very afraid. I was afraid I was going to fail. I was afraid I would have no money. Be homeless, crazy fears. But I did it anyway. And I’m very happy that I did because now I am very excited. I feel very alive. I love what I do. But I’m not stopping.

Now I want to grow Effortless English. I want to bring more people into the company. I want to do seminars. All of these give me more new fears. Oh my god, maybe I won’t be very good at a seminar. I have to stand in front of hundreds of people. Oh my god, I’m afraid, right? The fears always come. But you just keep going anyway. I’m not going to be stopped by those fears. I will continue. And you must continue as well.

Alright, that’s enough for now. Stay strong. Big smile, strong physiology. Challenge your fears. Keep going. See you next time. Bye-bye.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.