شکستی وجود ندارد

دوره: انگلیسی قدرت / فصل: شکستی وجود ندارد / درس 1

شکستی وجود ندارد

توضیح مختصر

مقاله ایست که از وبسایت LifecoachesBloge.come گرفته شده است و در مورد این صحبت می کند که: باور کنیم هیچ شکستی وجود ندارد جز تجربه یادگیری

  • زمان مطالعه 12 دقیقه
  • سطح ساده

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

به درس بعدی خوش آمدید. اسم این درس “شکستی وجود ندارد” است.عنوان خوبیست، من دوستش دارم.

و این عنوان، در واقع از یک وبسایت گرفته شده.

نام وبسایت LifeCoachesBlog.com می باشد و عنوان این مقاله “شکستی وجود ندارد، فقط تجربه یادگیری [وجود دارد]. و این یکی از باورهای درونی من است، یکی از باورهای کلیدی من.

این یک باور بسیار قوی است و توصیه می کنم که تصمیم بگیرید که این باور را نیز داشته باشید، زیرا این باور به شما قدرت و توانایی زیادی در زندگی می دهد. این حیاتیست، باور کلیدی، یک باور اساسی حیاتی است.

با داشتن این باور شما سریع تر و سریع تر یاد خواهید گرفت. شما بیشتر و بیشتر موفق خواهید شد. شما هر چیزی که در زندگی بخواهید را بدست خواهید آورد، فقط با اعتقاد به این موضوع، این چیز بسیار ساده. اجازه دهید آن را بخوانم و سپس بیشتر درباره آن صحبت خواهم کرد. اینجا برویم.

“هیچ شکستی وجود ندارد، فقط بازخورد [وجود دارد]. ما می گوییم که هیچ چیز بنام موفقیت، شکست، شادی یا افسردگی وجود ندارد. نه این که مردم این چیزها را احساس نکنند، بلکه آنها برچسب هایی هستند که بعدها به چیز ها می زنیم.

“تجربه ذهنی شما از شادی کاملا متفاوت از من است. همه این حالت های احساسی فرایندهای ذهنی هستند. آنها ملموس نیستند؛ آنها چیزهایی هستند که ما انجام می دهیم. ما شادی نداریم، ما شادی می کنیم، شادی همانند یک سیب قابل لمس نیست. خوشبختی یک فرایند است. شکست مشابه آن است.چیزی به نام شکست وجود ندارد تا اینکه ما به چیزی برچسب شکست بزنیم.

بعنوان مثال دو پسر متفاوت را مقایسه کنید.پسر شماره یک، پسر شماره دو.آنها هر جفت در حال یادگیری دوچرخه سواری هستند، هر جفت تلو تلو خورده و به زمین می خورند. پسر شماره یک می گوید: کم در این دوباره و دوباره می افتم. شاید قادر نیستم انجامش دهم. شاید من یک شکست خورده هستم. با تکرار این جمله به قدر کافی، او احساسی مانند فردی کاملا شکست خورده پیدا کرد و دیگر بیش از این ادامه نمی دهد.

با دو تفکر متفاوت. او فکر کرد” اووم”در دو دفعه قبل که من افتادم من فقط با یک دست فرمان رو نگهداشتم.ممکنه چیزایی برای یادگیری وجود داشته باشد؟بعد از این همه. یکبار بود که من تقریبا نیفتادم. پس اووم من باید در نهایت قادر به انجامش باشم.من فقط به یادگیری بیشتر نیاز دارم.

پسر اول این را درک نکرد زیرا از تجربه اش بعنوان شکست تلقی کرد و چیزی از آن یاد نگرفت. پسر شماره دو تجربه و مهارت دوچرخه سواریش را توسعه داد زیرا خودش را سرزنش نمی کرد. او خود را بعنوان شکست خورده برچسب نزد. بلکه او هر تجربه ای را مثل یادگیری میبیند.

“اکنون ایده مخالف را تصور کنید. تصور کنید که ایده مخالف چقدر وحشتناک و دیوانه کننده خواهد بود. تصور کنید فقط شکست وجود داره نه تجربه یادگیری. به نظر احمقانه س مگر نه؟خب بله این احمقانست. برعکس بسیار قوی و درست می باشد. اگر شکستی وجود نداشته باشد. فقط تجربه یادگیری [فقط تجربه یادگیری]. چه چیزی برای شما متفاوت خواهد بود؟ اگر شما این اعتقاد رو داشتید چطور زندگیتان را تغییر می داد؟

“برای مثال، هنگامی که یک موشک پرتاب می شود، به شکل مستقیم و کاملاً دقیق به سمت هدفش نمی رود. در مسیرش به مشکلاتی بر می خورد که موجب خروج از لاین می شود. اما یک موشک دقیق این تجربیات را به عنوان بازخورد، به عنوان تجربه یادگیری، استفاده می کند. و شرایط خود را در مسیر اصلاح می کند تا اینکه به هدف بخورد.

“شما ممکن است در زمینه های مختلف زندگی خود با وضعیت مشابه مواجه باشید. برخی از چیز ها ( وضعیت ها) به نرمی به سمت هدف می روند، در حالیکه باقی، در تلاش برای ثمره رسیدن هستند. اگر در زندگی شما شکستی وجود نبود، تنها تجربه یادگیری، چگونه زندگی شما از لحاظ احساسی، ذهنی، اجتماعی، فیزیکی و معنوی متفاوت می بود؟ “

خوب، مقاله کوتاه و جالب و بسیار قدرتمند و بسیار ساده، واقعا. اما این ایده ساده قدرت بسیار زیادی دارد، اگر با این ایده تطبیق پیدا کنید، اگر این ایده را برای خودتان داشته باشید و آن را قوی تر و قوی تر و قوی تر کنید، تا اینکه هر بار در زندگیتان، هر تجربه، تنها یک تجربه یادگیری است. هیچ شکستی وجود ندارد، هیچ شکستی، تنها نتایج، تنها تجربه یادگیری، فقط بازخورد وجوددارد.

اگر تو در گذشته با انگلیسی مشکلی داشتی، تو شکست نخوردی، و تو یک شکست خورده نیستی.تو چیزی یاد گرفتی.چه چیزی یاد گرفتی؟ شاید شما یاد گرفتید که گرامر و ترجمه روش های یادگیری مؤثر نیستند. این یک درس مهم برای یادگیری است. بسیاری از مردم هرگز این را درک نمی کنند. بنابراین، اوه این یک چیز قدرتمند است که شما آموخته اید.

شاید از آن زمان آموخته اید که اگر از روش های صحیح استفاده می کنید، می توانید انگلیسی خود را بهبود بخشید. این یک درس مهم برای یادگیری است. شاید شما متوجه شدید که مدارس موثر نیستند و شاید می توانید چیزی متفاوت مانند یادگیری مستقل را امتحان کنید,کاری که در حال حاضر انجام می دهید.

نکته این است که به خودتان بعنوان شکست خورده برچسب نمی زنید. شما نمی گویید “من شکست خوردم”. شما شکست نخوردید. شما چیزی از این آن تجربه ها آموخته اید. یا اگر شما متفاوت فکر کنید، می توانید چیزی را بیاموزید.

هر تجربه ای در زندگی شما می تواند به این طریق دیده شود. اگر شما از کار خود اخراج شوید، خب، شما چندین انتخاب دارید. شما می توانید تصمیم بگیرید که یک شکست خورده هستید. “من در شغلم یک شکست خورده ام، من مشکل دارم. “این یک مفهوم است می توانید به آن [تجربه] بدهید. شما می توانید تصمیم بگیرید که شکستی وجود دارد. “من شکست خورده ام” یا شما می توانید تصمیم بگیرید که هیچ شکستی وجود ندارد، تنها یادگیری وجود دارد و شما می توانید فکر کنید”چه چیزی آموخته ام؟ چه چیزی را آموخته ام؟ از کارم چه چیزی یاد گرفته ام؟ من چه چیزی از اخراج شدن یاد گرفتم؟ “

و من خودم در زندگی ام این تجربه را داشتم و اخراج شدن یک تجربه یادگیری عالی، فوق العاده بود. من کلی چیز های عالی آموختم. چیزهایی را درباره خودم آموختم، متوجه شدم که برای من دانش آموزان از مدرسه یا رئیس مهم تر بودند و من می دانستم که همیشه این موضوع صادق خواهد بود.

من یاد گرفتم که دوست دارم مستقل باشم و انتخاب های خودم را داشته باشم. من متوجه شدم که باید رئیس خودم باشم؛ که من نیاز به استقلال داشتم من متوجه شدم که من یک سیستم آموزش عالی داشتم که زبان آموزان دوست داشتند، اما وضعیت موجود، معلمان و مدیران سنتی دوستش نداشتند.

من درس های زیادی را از این تجربه آموختم. من فکر نمیکنم این یک شکست بود. فکر میکنم در واقع موفقیت بزرگی بود. در حقیقت این یک تجربه یادگیری عالی بود. در حقیقت، وقتی به زندگی گذشته خودم نگاه می کنم، معمولا زمان های سخت، زمان های دشواری است که بهترین تجربیات یادگیری است که زندگی من را بیشتر تغییر داده است و به من کمک کرد تا بیشتررشد کنم، نه زمانهای راحتی.

و این برای اکثر مردم درست است. بیشتر مردم در زمانهای سخت بیشتر یاد میگیرند. این یک فرصت عالی است، اما تنها اگر شما آن را به عنوان یک تجربه یادگیری ببینید، تنها اگر این باور را داشته باشید. اگر تصمیم بگیرید «من شکست خورده ام، من شکست خورده ام، من شکست خورده ام»، چیزی را یاد نمی گیرید. شما فقط غمگین و افسرده و ضعیف می شوید. هیچ شکستی وجود ندارد، تنها یادگیری وجود دارد.

هر موقع که وضعیت سختی دارید، همین سؤال را بپرسید «چه چیزی را آموخته ام؟ چه چیزی می توانم یاد بگیرم؟ چی میتوانم از این یاد بگیرم؟ چه می توانم از این یاد بگیرم؟ هیچ شکستی وجود ندارد. شما هرگز در زبان انگلیسی شکست نخواهید خورد، فقط یاد خواهید گرفت. شما یاد خواهید گرفت که بهترین روش ها چیست و کدام روش مناسب نیست. شما یاد خواهید گرفت که چه چیزی دوست دارید و چه چیزی دوست ندارید. هرگز شکست نخواهید خورد

خب من امیدوارم که خیلی عمیق و جدی در مورد این موضوع فکر کنید. این یک موضوع بسیار مهم است. این خیلی ساده است، اما این تغییر کوچک میتواند زندگی شما را کاملا تغییر دهد. هرگز بار دیگر کلمه شکست یا شکست خوردن را به زبان نیاورید، مخصوصا برای خودتان. فقط درباره یادگیری صحبت کنید، فقط درباره نتایج صحبت کنید. فقط درباره بازخورد صحبت کنید. هرگز از کلمه “شکست” برای خودتان استفاده نکنید.

بسیار خوب. خب به پایان این درس رسیدیم.میبینمتون خداحافظ

متن انگلیسی درس

No Failure Main Text Welcome to the next lesson. This one is called “No Failure.” Nice title, I like it.

And this comes from a website, actually.

The website is LifeCoachesBlog.com and the title of the article is “There is No Failure, Only Learning Experience.” And this is one of my core beliefs, one of my central beliefs.

It’s a very powerful belief and I recommend that you decide to have this belief, also, because this belief will give you so much power and strength in your life. It’s a vital, core belief, a vital fundamental belief.

By having this belief you will learn faster and faster. You will succeed more and more. You will get everything you want in your life, just by believing this, this simple thing. Let me read it and then I’ll talk more about it. Here we go.

“There is no failure, only feedback. We say that there is no such thing as success, failure, happiness or depression. Not that people don’t feel these things, but that they’re labels that we tack on to things afterwards.

“Your subjective experience of happiness is quite different from mine. All these emotional states are subjective processes. They’re not things; they are things that we do. We don’t have happiness, we do happiness. Happiness is not a thing like an apple is a thing. Happiness is a process. Failure is the same. There is no such thing as failure until we label something as failure.

“For example, contrast two different boys, boy one and boy two. They’re both learning how to ride their bicycles and they’re both fumbling about and falling down. Boy one says ‘I keep failing and failing at this again. Maybe I can’t do this. Maybe I’m just a failure.’ Say this enough and he starts feeling like a total failure and he’s not going to continue very long.

“By two thinks differently. He thinks “Hum, the last two times I fell down I was holding my handlebar with only one hand. Maybe there’s something to learn? After all, there was also one time I almost did not fall. So, hum, I must be able to do it eventually. I just need to learn more.’

“Boy one just doesn’t get it because he treats his experience as failure and he doesn’t get anything out of his experience. Boy two develops his bicycle riding experience and skill because he doesn’t beat himself up. He doesn’t label himself as a failure; rather, he sees every experience as learning.

“Now imagine the opposite idea. Imagine how terrible and crazy the opposite idea would be. Imagine there is only failure and no learning experiences. Sounds kind of stupid, doesn’t it? Well it is stupid. The opposite is much more powerful and true. For if there is no failure, only learning experience, what would be different for you? How would that change your life if you had that belief?

“For example, when a missile is launched it doesn’t go in a perfect straight line to its target. Along the way it bumps into problems that cause it to go off course. But an accurate missile takes these experiences as feedback, as learning experiences. And it corrects its course along the way until it finally hits its target.

“You might be facing the same situation in different areas of your life. Some things are cruising along to their target very smoothly, while others are in the process of course correcting. If there was no failure in your life, only learning experience, how would your life be different emotionally, mentally, socially, physically and spiritually?”

Okay, interesting little article and very powerful and very simple, really. But this simple idea has so much power, if you will adopt this idea, if you will have this idea as your own and make it stronger and stronger and stronger so that every time in your life, every experience, is only a learning experience. There is no failure, no failure, only results, only learning experiences, only feedback.

So if you had with trouble with English in the past you didn’t fail and you’re not a failure, you learned something. What did you learn? Maybe you learned that grammar and translation are not effective learning methods. That’s an important lesson to learn. A lot of people never understand that. So, wow, that’s a powerful thing that you learned.

Maybe you have learned, since then, that you can improve your English if you use the correct methods. That’s an important lesson to learn. Maybe you learned that schools are not effective and so maybe you can try something different like learning independently, which is what you’re doing right now.

The point is you don’t label yourself as a failure. You don’t say “I failed.” You didn’t fail. You learned something from those experiences. Or you can learn something if you will think differently.

Every experience in your life can be seen this way. If you get fired from your job, well, you have some choices. You can decide that you’re a failure. “I’m a failure in my career. Something’s wrong with me.” That’s one meaning you can give it. You can decide there’s a failure. “I have failed.” Or you can decide there is no failure there’s only learning and you can think “What have I learned? What have I learned? What did I learn from my job? What have I learned from being fired?”

And I went through this experience myself in my life and being fired was a great learning experience, fantastic. I learned a lot of great things. I learned things about myself. I realized that, for me, the students were more important than a school or a boss and I knew that would always be true.

I learned that I like to be independent and make my own choices. I learned that I needed to be my own boss; that I needed to be independent. I learned that I had a great teaching system that students loved, but the status quo, the traditional teachers and administrators did not like.

I learned a lot of lessons from that experience. I don’t think it was a failure I think it was a huge success, in fact. It was a great learning experience. In fact, when I look back in my life it’s usually the tough times, the difficult times that were the best learning experiences that changed my life the most and helped me grow the most, not the easy times.

And this is true for most people. Most people learn the most when times are tough. It’s a great opportunity, but only if you see it as a learning experience, only if you have this belief. If you decide “I’m a failure, I failed, I failed,” you learn nothing. You just get sad and depressed and weak. There is no failure, there’s only learning.

Any time you have a tough situation ask the same question, “What have I learned? What can I learn? What can I learn from this? What can I learn from this?” No failure. You will never fail at English, you’ll just learn. You’ll learn which methods are best and which methods don’t work. You’ll learn what you like and what you don’t like. You’ll never fail.

Okay. Well I hope you will think very deeply and seriously about this topic. It’s a very important topic. It’s so simple, but this small change can totally change your life. Never again use the word failure or fail, especially for yourself, never. Speak only about learning. Speak only about results. Speak only about feedback. Never use the word failure for yourself.

All right, well that is the end of this lesson. I will see you next time, bye-bye.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.