درس اصلی

توضیح مختصر

بحث و گفتگو در رابطه با راه‌های بهتر یادگیری زبان انگلیسی، و ایده های جالب و جذاب برای زندگی بهتر

  • زمان مطالعه 16 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

متن اصلی، مقدمه

سلام، ای جی هوگ هستم، مدیر انجمن انگلیسی بدون تلاش. به دوره جدید از درس های ما، بنام درس های انگلیسی قدرت خوش آمدید. به این دلیل این ها انگلیسی قدرت نام دارند چون در این درس ها ما دو چیز را انجام خواهیم داد. شماره یک، قطعاً، شما انگلیسی را یاد خواهید گرفت. مثل همیشه، ما داستان های کوتاه داریم که درس های مورد علاقه ما بین اعضامان هستند، اما محتوا، تمرکز٬ موضوعات در این درس ها بر روی روانشناسی یادگیری و روانشناسی موفقیت متمرکز خواهند بود.

این ایده ها، تنها ایده های من نیستند. در واقع، آنها از بسیاری از افراد دیگر آمده است. آنها از افرادی مانند تونی رابینز، کسی که مربی موفقیت معروف است، رابرت آنتوان ویلسون، جو ویتالی، رابرت کیوساکی، آلن وات نشات گرفته اند، بنابراین من ایده های زیادی از افراد مختلف در مورد این موضوع روانشناس موفقیت، گرفتم. و دلیل این که ما در این درس درباره ی این صحبت خواهیم کرد این است که در تجربه من بیشتر دانش آموزان انگلیسی به دلیل ابعاد روانشناسی است که تقلا می کنند و شکست می خورند ، نه به دلیل روش ها و معلمان.

این چیزها مهم هستند، اما تونی رابینز درباره آن حقیقت صحبت کردند که ابعاد روانشناسی 80 درصد از موفقیت را تشکیل می دهد. و من فکر می کنم او درست می گوید. بنا به تجربیاتم با بسیاری از زبان آموزان انگلیسی 80% موفقیت ابعاد روانشناسی است، بنابراین 20% روش هایی است که برای مطالعه استفاده می کنید، 20% مدارسی است که شما می روید، مدرسانی که دارید، کتاب هایی که استفاده می کنید آنها مهم هستند، در باره آن ها ما بسیار صحبت می کنیم. اما 80 درصد دیگر ابعاد روانشناسی، انگیزه شما، چگونگی مدیریت زمان شماست. همه این هادر حقیقت خیلی، خیلی مهمتر هستند.

چیزی که من در کلاس ها مشاهده کردم این است که دانش آموزان مشتاق، دانش آموزان با انرژی، دانش آموزان خوش بین همیشه سریع تر یاد می گرفتند. آنها موفق شدند. کسانی که شکست خوردند، کسانی که رها کردند و تسلیم شدند، کسانی که تقلا کردند ذهنیت منفی داشته باشند. آنها ذهنیت بسیار منفی داشتند. انگیزه آنها بسیار پایین بود. آنها معمولاً بدبین بودند. آنها احساس می کردند در انگلیسی خوب نبودند. آنها تصور می کردند انگلیسی خیلی سخت، بسیار مشکل بود، آنها تقلا می کردند. آنها شور و ذوقی برای انگلیسی نداشتند. آنها انگلیسی را دوست نداشتند.

بنابراین در این درس ما درباره ی اینکه چگونه می توانید احساساتتان مدیریت کنید را صحبت می کنیم. چگونه شما می توانید این نگرش قوی، قدرتمند، با انگیزه را برای انگلیسی گسترش دهید چگونه می توانید آن را نگه دارید تا خسته نشوید؟ در نتیجه درواقع شما با انگلیسی قوی تر و قوی تر می شوید و روحیه (روانشناسی) قوی تر می شود و شما موفق می شوید، شما به اهدافتون می رسید. شما روان، بدون تلاش صحبت می کنید. در میان معلمان، معلمان انگلیسی، معلمان زبان، این موضوع به عنوان فاکتورهای غیر زبانی خوانده می شود.

“فاکتور های غیر زبانی” به معنای، چیزهایی است که مستقیما به یادگیری زبان مرتبط نیستند. هنگامی که ما در مورد تحقیقات یادگیری زبان صحبت می کنیم، هنگامی که ما در مورد بهترین روش ها برای استفاده در هنگام یادگیری زبان انگلیسی صحبت می کنیم، اینها عوامل زبانی هستند، درست است؟ آن ها با زبان مرتبط هستند. عوامل غیر زبانی یعنی مربوط به زبان نیستند. این هیچ ارتباطی با انگلیسی ندارد، بیشتر در مورد روانشناسی است. انگیزه ،بطور مثال یک عامل غیر زبان شناختی است. پس همه ی این ها به معنای واقعی فقط فاکتور های احساسی هستند. در واقع تحقیقات بسیاری در این زمینه وجود دارد.

دکتر استفان کرشن از لس آنجلس، که احتمالا نیز متخصص فراگیری و یادگیری زبان است، مطالعات بسیاری انجام داده است و همچنین مطالعات بسیاری را مورد بررسی قرار داده است و او دریافت که عوامل غیر زبان شناختی به همان اندازه یا در حقیقت مهم تر از عوامل زبانی هستند برای تعیین کردن شخصی که در نهایت موفق است. این به این معنی است که چیزهایی مانند احساسات شما، چیزهایی مانند هم گروهی شما، جامعه ای که به آن تعلق دارید، احساسات شما نسبت به زبان انگلیسی همانقدر مهم یا مهمتر از روش هایی است که برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کنید.

پس چطور این را انجام خواهیم داد؟ ما چگونه یاد خواهیم گرفت؟ خوب، یکی از چیزهایی که ما باید انجام دهیم این است که یک روال روزانه انگلیسی ایجاد کنیم. شما نیاز دارید شما باید فیزیک خود را درگیر کنید. آن به این معنی است شما نیاز داریداز بدنتان استفاده کنید و آن را بکار بگیرید. شما نیاز دارید ضمیر ناخودآگاه خود ر ا به کار بگیرید و از آن استفاده کنید. اینگونه است که شما با روحیه (روان) موثر و قدرتمندتان شروع می کنید. بنابراین ما باید روحیمان (روانمان) را تقویت کنیم ، آن به چه معناست؟ در حقیقت این بدان معنی است که بدن شما و ذهن شما را هم زمان تحت تاثیر قرار می دهد،بنابراین شما درواقع احساس بهتری دارید. احساسات شما وقتی که در حال یادگیری انگلیسی هستید، شاد تر هستند. و من می دانم این مخالف چیزی است که شما در مدرسه آموخته اید.

شما احتمالاً وقتی که در کلاس های انگلیسی خود نشسته بودید احساس خوشحالی نداشتید. اما وقتی با انگلیسی بدون تلاش در حال یادگیری هستید ، بسیار مهم است که احساس خوشحالی کنید. برای بدنتان که حس خوب کند، برای ذهنتان که حس خوب کند. برای شما که احساساً از پروسه یادگیری انگلیسی لذت ببرید. البته، این بیشتر سرگرم کننده است، شما آن را خیلی بهتر دوست خواهید داشت. اما مزیت دیگر این است که شما درحقیقت سریع تر یاد خواهید گرفت. شما دستور زبان خود را سریع تر بهبود می دهید، شما تلفظ خود را سریع تر بهبود می دهید. شما زمانی که احساس خوبی داشته باشید مجموعه واژگان را بهتر، طولانی تر و سریع تر بیاد می آورید، . بنابراین یک دلیل بسیار کاربردی برای انجام این کار نیز وجود دارد.

بنابراین ما در این درس در مورد نحوه انجام این کار با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد. اما فقط حالا، طی این مقدمه، بیایید کمی درباره ی یک برنامه روزانه صحبت کنیم. چیزی که می توانید سریعاً، همین حالا، امروز انجام دهید، این است که با تغییر ابعاد روانشناسی خود موفقیت خود را با انگلیسی توسعه دهید. پس تشریفاتی کوچک در اینجاست، یک برنامه کوچک که می توانید هر روز دنبال کنید تا شروع به پیشرفت کنید، تا شروع به حسی بهتر کنید و در نتیجه انگیزه خود را بهبود ببخشید و سریع تر و سریع تر و سریعتر، بهتر و بهتر و بهتر انگلیسی یاد بگیرید و این خیلی ساده است.

پس اولین چیزی که شما انجام خواهید داد این است که هنگامی که صبح بیدار شدید، اولین بخش این برنامه، این برنامه روزانه این است که به قله احساسی برسید. قله به معنی بالاترین. به عنوان مثال، بالای کوه، زمانی که ما در مورد بالای یک کوه صحبت می کنیم، خیلی بالا ما [آن را] قله می نامیم. پس [وقتی] می گوییم قله احساسی یعنی بالاترین سطح احساسی یا بالا ترین حس. این بدان معنی است که شما می خواهید احساس خوبی داشته باشید نه فقط خوب، شما می خواهید احساس واقعا عالی داشته باشید. این اولین چیزی است که شما نیاز دارید قبل از گوش دادن به هر یک از درس های انگلیسی انجام می دهید. قبل از مطالعه، می خواهید اول مطمئن شوید که احساس خوبی دارید.

چطور می توانید این کار را انجام دهید؟ خوب، واقعا آسان است. من برای مثال، استفاده از موسیقی را پیشنهاد می کنم. و در واقع من خودم این را در صبح انجام میدهم، اکثر صبح ها. من چند موسیقی عالی پخش خواهم کرد، موسیقی هیجان انگیزی که دوست دارم، به این سو و آن سو می پرم، به مانند یک دیوانه رفتار می کنم، و و خودم را با انرژی و خوشحال میکنم. در ابتدا این را قبل از گوش دادن انجام دهید.پس بدنتان را حرکت دهید، لبخند بزنید. در درس های آتی به صورت جزئی درباره این صحبت خواهیم کرد. اما فعلا برای حالا، هر روز وقتی که بیدار می شوید تعدادی آهنگ پخش کنید. چند موسیقی با انرژی، شاد که شما دوست دارید، لبخند بزنید، و حرکت کنید. این را به مدت شاید 5 دقیقه ، شاید 10 دقیقه انجام دهید. سپس زمانیکه واقعا احساس عالی کردید، بدنتان در حال حرکت است، احساس کردید که انرژی دارید، خوشحال هستید، و سپس درس های انگلیسی تان را شروع کنید.

اولین چیزی که می خواهید گوش دهید، مقاله اصلی، صوت اصلی است. پس اولین چیزی که گوش می دهید گفتگوی اصلی است. و اگر به راحتی متوجه درس نمی شوید می توانید متن را بخوانید. می توانید متن را خوانده و همزمان گوش دهید. این را احتمالا دو بار در روز انجام دهید، با داستان اصلی و خواندن شروع کنید. اگر شما نیاز به جستجوی کلمات جدید دارید، از فرهنگ لغت استفاده کنید.

سپس، به درس واژگان گوش دهید. پس در درس واژگان دوبار من درباره مفهوم برخی از کلمات دشواری که استفاده کرده ام صحبت می کنم. همیشه یک فایل متنی وجود دارد که اگر متوجه صحبت من نمی شوید، می توانید آن را مطالعه کنید، اگر من خیلی سریع هستم، و پس هم زمان بخوانید. مشکلی نیست.

سپس، شما به داستان کوتاه گوش خواهید داد و داستان کوتاه مهم ترین درس است. داستان های کوتاه برای یادگیری عمیق طراحی شده اند. در داستان های کوتاه، همزمان که داستان را می گویم، کلی سوالات ساده خواهم پرسید. در واقع من از داستان را میپرسم، داستان را نمی گویم. چرا این کار را می کنم؟ دانش آموزان از من می پرسند “چرا پرسش ها خیلی آسان است؟” خوب، قرار است که سوالات آسان باشند چرا که می خواهم شما به سرعت و به طور خودکار پاسخ دهید. من از شما می خواهم مغز خود را تمرین دهید، به مغز خود سریع پاسخ دادن را آموزش دهید.

من نمی خواهم که شما از زبان خود به زبان انگلیسی یا از زبان انگلیسی به زبان خود ترجمه کنید. این عادت بدی است، این موجب می شود شما بسیار آهسته صحبت کنید. من فقط می خواهم که شما سریع پاسخ دهید، بصورت اتوماتیک، خیلی سریع. پس این دلیل آن است که سوالات بسیاری میپرسم، سوالات دوباره، دوباره، دوباره، دوباره، دوباره، دوباره … خیلی آسان. کار شما… سریع به سوالات پاسخ دادن است. شما میتوانید با تنها یک یا دو کلمه پاسخ دهید. مشکلی ندارد. پاسخ کوتاه خوب است. شما احتیاجی ندارید با جملات بزرگ، بلند پاسخ دهید. درحقیقت ، کوتاه بهتر است.

پس این ترتیبی است که شما قرار است آن را دنبال کنید. در ابتدا، شما به درس اصلی گوش خواهید داد، یک یا دوبار. شما همچنین می توانید متن را بخوانید اگر نیاز دارید. سپس هر روز، یک یا دو بار به درس واژگان گوش خواهید داد. و سپس سر آخر به داستان کوتاه گوش خواهید داد، یک یا دوبار یا بیشتر… همچنین می توانید متن داستان کوتاه را در اول راه مطالعه کنید.

یکی دیگر از نکات مهم این است که، وقتی شما به این درس ها گوش می دهید آن ها را [به مانند کتاب درسی] مطالعه نکنید. برای حفظ کردن تقلا نکنید. فقط آرام باشید و گوش دهید. در صورت نیاز، می توانید متن را همچنین مطالعه کنید، همانطور که گفتم اگر نیاز دارید. اما آرام باشید، شما قرار نیست سعی در حفظ هیچ چیزی کنید. فقط اجازه دهید [اطلاعات] بیایند. اجازه دهید انگلیسی به گوش ها و چشم هایتان وارد شود. در مورد آن فکر نکنید. آن را تجزیه و تحلیل نکنید. درباره گرامر فکر نکنید. داستان های کوتاه به شما کمک می کند که گرامر را ناخودآگاه بیاموزید، بنابراین فرایند را با تلاش برای تجزیه و تحلیل آن متوقف نکنید. در مورد ساختارهای گرامری فکر نکنید.

شما می خواهید مانند یک گوینده ی بومی یاد بگیرید و این به این معناست که شما قصد دارید الگوهای انگلیسی را در این داستان های کوتاه یاد بگیرید. شما ممکن است قادر به توضیح آنها نباشید، همانطور که بومی زبان ها نمی توانند قوانین گرامری را توضیح دهند. اما این درست است، شما میخواهد که قادر به استفاده از آن ها بطور صحیح باشید. این بخش مهمی است. پس دوباره، شما می خواهید آرام باشید. مطالعه نکنید. درباره ی قوانین گرامری فکر نکنید. تلاش نکنید برای ترجمه کردن. فقط آرام باشید و گوش دهید. این است دلیل اینکه چرا ما این را انگلیسی آسان نامیدیم. این باید آسان باشد. شما باید لبخند بزنید، آرام باشید و فقط گوش دهید.

حالا نکته مهم دیگر. شما می خواهید حرکت دهید بدنتان را در حینی که شما به درس ها گوش می دهید . این انرژی شما را بالا نگه می دارد. پس، منظور من از آن چیست؟ خب، درواقع یک راه آسان برای انجام این کار فقط راه رفتن است. شما آی پد دارید، هندزفری را داخل آن دارید، و به درس ها در حالی که به پیاده روی می روید گوش دهید. شما می توانید دو کار را در یک زمان انجام دهید. شما ورزش می کنید، بدنتان را قوی می کنید، و شما به انگلیسی گوش می دهید و ذهن خود را بهبود می بخشید (بطور) همزمان.

اگر شما در قطار نشستید، سپس شاید شما فقط بدن خود را کمی کشش دهید. اگر شما در ماشین هستید، می توانید کمی حرکت کنید. شما می توانید در صندلی خود حرکت کنید.اگر در خانه تان هستید شما می توانید دیوانه شوید، شما می توانید به اطراف جست وخیز کنید. شما می توانید بسیار قوی ورزش کنید. می توانید به باشگاه بروید. در حالی که در حال گوش دادن به درس هستید، با بدن خود کاری انجام دهید. این انرژی شما را بالا نگه خواهد داشت. این باعث می شود که احساس خوبتان را حفظ کنید. درحقیقت با انجام آن شما سریع تر یاد خواهید گرفت.

و در نهایت، یک نکته خیلی خیلی مهم است. شما نیاز دارید باید از روش یادگیری عمیق ما استفاده کنید. این بدان معنی است که شما به هر مجموعه درس برای یک هفته یا بیشتر گوش دهید. بنابراین برای مثال، این مقدمه دارای سه بخش است. در اینجا یک درس اصلی، یک بحث اصلی است. یک بخش واژگان وجود دارد. یک داستان های کوتاه هست. خب آن سه، شما می خواهید به آن سه هر روز برای هفت روز گوش دهید. شما آن تکرار را می خواهید.

تکرار خیلی با اهمیت است. شما می خواهید آن عمیقاً در مغز شما برود. فقط یکبار کافی نیست. حتی اگر آن برای شما بسیار آسان است، اگر شما گوش می دهید همه چیز را درک می کنید، ساده است، همچنان روش یادگیری عمیق را دنبال کنید.همچنان به مجموعه برای یک هفته یا بیشتر گوش دهید. به عبارت دیگر، اگر بسیار دشوار به نظر می رسد ، بیشتر گوش دهید. دو هفته خوب است. اهمیتی ندارد، نکته این است که شما می خواهید آن را به مغز بسیار عمیق وارد کنید، به این معنی که می خواهید تقریبا بدون تلاش باشد. این قرار است فقط وارد مغز شما شود و در نهایت بدون فکر کردن بیرون آید و آن نیاز به یادگیری عمیق دارد. این به تکرار زیاد نیاز دارد.

بنابراین این بنوعی برنامه اصلی شما برای استفاده از این درسها است. دوباره، در ابتدا به بالاترین سطح (حالت اوج) خواهید رفت. شما هیجان دریافت خواهید کرد. شما در اطراف جست و خیز خواهید کرد. شما به موسیقی گوش خواهید داد. شما احساس خوبی خواهید داشت. سپس شما به درس اصلی گوش خواهید داد، صوت اصلی، یک یا دوبار. پس از آن شما به واژگان گوش خواهید داد، یک یا دوبار. سپس شما به داستان کوتاه گوش خواهید داد، یک، دو، سه، چهار، پنج بار … هر روز. و بخاطر داشته باشید، آرام باشید، احساس خوب کنید و از دروس وقتی که به آنها گوش می دهید لذت ببرید.

خوب، این بخش اصلی ما برای این مقدمه است. بعدی درس واژگان است.

متن انگلیسی درس

Intro Main Text

Hi, this is AJ Hoge, Director of the Effortless English Club. Welcome to our new set of lessons, these are called the Power English Lessons. The reason they’re called Power English is because in these lessons we’re going to do two things. Number one, you’re going to learn English, of course. As always, we have the mini‑stories which are our favorite lessons for most of our members, but the content, the focus, the topics in these lessons are going to be focused on the psychology of learning and the psychology of success.

Now these ideas, they’re not just my ideas. In fact, they come from a lot of other people. They come from people like Tony Robbins, who is a famous success coach, Robert Anton Wilson, Joe Vitale, Robert Kiyosaki, Alan Watt, so I’ve taken a lot of ideas from a lot of different people about this topic of the psychology of success. And the reason that we’re going to talk about this in these lessons is that in my experience, most English students struggle and fail because of psychology, not because of methods, not because of teachers.

Those things are important, but Tony Robbins talks about the fact that psychology is 80P of success. And I think he’s right, based on my experience with many, many English students. Psychology is 80P of success, so 20P are the methods you use to study. 20P are the schools you go to, the teachers you have, the books you use. Those are important, we talk a lot about them. But the other 80P is psychology, your motivation, your emotions, how you manage your time. All of these things are in fact much, much more important.

What I saw in my classes were that the enthusiastic students, the energetic students, the optimistic students always learned much faster. They succeeded. The ones who failed, the ones who dropped out and quit, the ones who struggled had the opposite mentality. They had a very negative mentality. Their motivation was low. They tended to be pessimistic. They felt that they weren’t good at English. They had ideas that English was very tough, very difficult, they struggled. They didn’t have enthusiasm for English. They didn’t love English.

So in these lessons we’re going to talk about how can you manage your emotions. How can you develop that strong, powerful, enthusiastic attitude towards English, how can you maintain it so that you don’t get bored? So that in fact you get stronger and stronger with English and your psychology gets stronger and you succeed, you reach your goals. You speak fluently, effortlessly. So among teachers, English teachers, language teachers, this topic is called Non-Linguistic Factors. Non‑Linguistic Factors.

So what “Non‑Linguistic Factors” means is things that are not related to language learning directly. When we talk about language learning research, when we talk about the best methods to use when you learn English, those are linguistic factors, right? They are related to the language. Non‑linguistic factors means not related to the language. This has nothing to do with English, it’s more about psychology. Motivation, for example, is a non‑linguistic factor. So all it really means is just emotional factors. And there are actually many research studies about this topic.

Dr. Stephen Krashen down in Los Angeles, probably again the expert in language acquisition and language learning, has done many studies and he has also looked at many studies and he’s found that non‑linguistic factors are equally or in fact more important than the linguistic factors to determine who is successful ultimately. What that means is that things like your emotions, things like your peer group, the community that you belong to, your feelings about English are as important or more important than the methods you’re using to learn English.

So how are we going to do this? How are we going to learn? Well, one of the things we have to do is create a daily English ritual. You need to engage your physiology. That means you need to engage and use your body. You need to engage and use your subconscious. That’s how you start to affect and strengthen your psychology. So we have to strengthen our psychology, what does that mean? Really it means affecting your body and your mind at the same time, so that you actually feel better. Your emotions are happier while you’re learning English. And I know this is the opposite of what you learned in school.

You probably didn’t feel very happy when you were sitting in your English classes. But when you’re learning with Effortless English, it’s very important for you to feel happy. For your body to feel good, for your mind to feel good. For you to emotionally enjoy the process of learning English. Of course, it’s just more fun, you’re going to like it a lot better. But the other benefit is that you actually will learn faster. You’ll improve your grammar faster, you’ll improve your pronunciation faster. You’ll remember vocabulary words better, longer and faster when you feel good. So there’s a very practical reason for doing this, too.

So we’re going to talk a lot in detail in these lessons about how to do this. But just right now, during this introduction, let’s talk a little bit about a daily plan. Something you could do immediately, right now, today, to start improving your success with English by changing your psychology. So here’s a little ritual, a little plan you can follow every day to start improving, to start feeling better and therefore improve your motivation and to learn English faster and faster and faster, better and better and better. And it’s very simple.

So the first thing you’re going to do is when you get up in the morning, the first part of this plan, this daily plan. You want to get into a peak emotional state. Peak means top. For example, the top of a mountain, when we talk about a top of a mountain, the very top we call the peak. So we’re saying a peak emotional state means a top emotional state or top emotional feeling. It means you want to feel great. Not just good, you want to feel really great. That’s the first thing you need to do before you listen to any English lessons. Before you study you want to first be sure that you feel great.

How can you do it? Well, it’s really easy. I recommend, for example, using music. And I actually do this myself in the morning, most mornings. I will put on some great, exciting music that I love, jump around, act like a crazy person, and get myself feeling energetic and happy. Do that first before you listen. So move your body, smile. We’re going to talk about this more in detail in later lessons. But just for now, every morning when you get up first put on some music. Some energetic, happy music that you like, smile, move around. Do that for maybe 5 minutes, maybe 10 minutes. Then when you’re feeling really great, your body is moving, you feel like you have energy, you’re happy, then start your English lessons.

The first thing you want to listen to is the main article, the main audio.that´s how you can use these lessons. So the first thing is listen to the main talk. And you can read this as well the first time if you cannot understand easily, you can read the transcript and listen at the same time. Do this perhaps two times per day, starting with the main story and reading. Use a dictionary if you need to to look up new words.

Next, listen to the vocabulary. So in the vocabulary again I will discuss the meanings of some of the difficult words that I used. And again, you can read the transcript of that vocabulary lesson. There’s always a transcript you can read if you can’t understand my speaking, if I’m too fast, then read at the same time. It’s okay.

Next, you’ll listen to the mini‑story and the mini‑story is the most important lesson. The mini‑story is designed for deep learning. In the mini‑story I am going to ask a lot of very easy questions while I tell a story. In fact I really ask the story, I don’t tell the story. Why am I doing this? Students ask me “Why are the questions so easy?” Well, the questions are supposed to be easy because I want you to answer fast and automatically. I want you to train your brain, teach your brain to answer very quickly.

I don’t want you to translate from your language to English or from English to your language. It’s a bad habit, it will make you speak very slowly. I want you to just answer quickly, automatically, very fast. So that’s why I ask so many questions, like questions again, again, again, again, again…very easy. Your job…answer the questions quickly. You can answer with only one or two words, its okay. Short answers are fine. You don’t need to answer with a big, long sentence. In fact, short is better.

So that’s the order that you’re going to follow. You’re going to listen to the main article first, one or two times. You can read as well if you need to. Then you’re going to listen to the vocabulary one or two times, each day. And then finally you’re going to listen to the mini‑story, one or two times or more. You can also read the transcript for the mini‑story in the beginning.

Now another important point, when you’re listening to these lessons do not study them. Don’t struggle to memorize. Just relax and listen. If necessary, you can read as well, as I said if you need to. But relax, you’re not trying to memorize anything. Just let it come in. Let the English come into your ears and into your eyes. Don’t think about it. Don’t analyze it. Do not think about grammar. The mini‑stories will help you learn grammar subconsciously, so don’t interrupt that process by trying to analyze it. Don’t think about grammar rules.

You want to learn like a native speaker and that means you’re going to learn the patterns of English in these mini‑stories. You might not be able to explain them, just like native speakers usually cannot explain grammar rules. But that’s okay, you want to be able to use them correctly. That’s the important part. So again, you want to relax. Do not study. Do not think about grammar rules. Do not try to translate. Just relax and listen. That’s why we call it Effortless English. It should be effortless. You should be smiling, relaxed and just listening.

Now another important point. You want to move your body while you’re listening to the lessons. This will keep your energy high. So, what do I mean by that? Well, a really easy way to do this is just to walk. You’ve got an iPod, you’ve got your earphones in, listen to the lessons while you go for a walk. You can do two things at one time. You exercise, you improve your body and you listen to English lessons and improve your mind at the same time.

If you’re sitting in a train, then maybe you just stretch your body a little bit. If you’re in your car, you can move a little bit. You can move around in your seat. If you’re at your house you can go crazy, you can jump around. You can exercise very strongly. You can go to the gym. Do something with your body while you’re listening to the lessons. It will keep your energy high. It will keep you feeling better. You will actually learn faster by doing that.

And finally, a very, very important point. You need to use our deep learning method. That means you listen to each lesson set for one week or more. So for example, this introduction has got three parts. There is a main lecture, a main talk. There is a vocabulary section. And there is a mini‑story. Well those three, you want to listen to those three every day for seven days. You want that repetition.

Repetition is very important. You want it to go deeply into your brain. Just one time is not enough. Even if it is very easy for you, if you listen you understand everything, it’s simple, still follow the deep learning method. Still listen to the whole set for one week or more. On the other hand, if it seems very difficult, listen longer. Two weeks is okay. Doesn’t matter, the point is you want it to go very deeply into your brain which means you want it to be almost effortless. It’s just going to go into your brain and eventually just come out without you thinking and that requires deep learning. It requires a lot of repetition.

So that’s kind of your basic plan for using these lessons. Again, first you’re going to get into a peak state. You’re going to get excited. You’re going to jump around. You’re going to listen to music. You’re going to feel great. Then you’re going to listen to the main lecture, the main audio, one or two times. Then you’re going to listen to the vocabulary, one or two times. Then you’re going to listen to the mini‑story, one, two, three, four, five times…every day. And remember, relax, feel good and enjoy the lessons while you listen.

Okay, that is it for our main section for this introduction. Next is the vocabulary.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.