درس اصلی

دوره: انگلیسی قدرت / فصل: قلب سالم / درس 1

درس اصلی

توضیح مختصر

بحث و گفتگو در رابطه با راه‌های بهتر یادگیری زبان انگلیسی، و ایده های جالب و جذاب برای زندگی بهتر

  • زمان مطالعه 17 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

متن درس قلب سالم

سلام ، ای جی هستم ، به درس جدید خوش آمدید . این درس قلب سالم نام دارد و من بار دیگر درباره بخشی از ، سلامتی در صد سالگی ( کتاب سلامتی در صد سالگی ) نوشته جان رابیز حرف خواهم زد . قبلا کمی در موردش صحبت کردم و این بار میخواهم درباره بخش دیگری صحبت کنم .

و در این بخش جان رابینز در مورد عامل دیگری که به زندگی طولانی و سالم کمک می کند ، صحبت می کند . قبلا در مورد رژیم صحبت کردیم و چیزی که شما میخورید و آن واقعا چطور میتواند بر سلامتی شما اثر بگذارد ، طول عمر شما ، یعنی چه مدت زندگی می کنید ، چقدر قوی هستید ، هر چیزی .

خوب ، عامل خیلی مهم دیگری غیر از رژیم وجود دارد . رژیم خیلی مهم است اما جان رابیز ، وقتی که روی افراد صد سال یا بالاتر که هنوز قوی هنوز سالم بودند ، مطالعه میکرد عامل مهم دیگری یافت . خوب ، او چیز دیگری پیدا کرد .

البته رژیم گیاهخواری شماره یک بود اما مورد بعدی که او پیدا کرد این بود که این مردم روابط اجتماعی محکمی دارند . آنها زندگی اجتماعی غنی ای دارند . یعنی آنها تنها نیستند .آنها دوستانی دارند ، آنها خانواده دارند . آنها اجتماعاتی دارند . آنها بوسیله راههای بسیار بسیار زیادی با دیگر مردم ارتباط دارند . و بنابراین آنچه که پیدا کرد احساسات و عشق و مراقبت و ارتباط بود که به اندازه رژیم غذایی و تمرین مهم بودند . هر دوی آنها بسیار مهم هستند .

پس اجازه دهید قسمتی از کتابش را بخوانم_ همان کتاب _ سلامتی در صد سالگی و سپس بیشتر درباره آن صحبت خواهم کرد . برویم .

هرمان مرویل نوشت (( ما نمی توانیم تنهایی برای خودمان زندگی کنیم )) . هزاران رشته ما را با همنوعان خود متصل می کند . شاید این توضیح دهد که چرا ما اغلب بوسیله افرادی که بشدت مراقب یکدیگر هستند حرکت می کنیم . دلایل پزشکی نیز وجود دارند که آیا ما به دیگران فکر می کنیم یا تنها به خودمان . همانطور که لری شرویتز هنگام انجام یک مطالعه غیر معمول متوجه شد . او اکنون مدیر تحقیقات در موسسه مرکزی پزشکی در کالیفرنیای اقیانوس آرام برای بهداشت و درمان در سان فرانسیسکو است .

دکتر شرویتز صحبت های نزدیک به ششصد مرد را ضبط کرد . حدود یک سوم این مردها از بیماری قلبی رنج میبردند و بقیه سالم بودند . با گوش دادن به نوارها او حساب می کرد که هر مرد چند بار از کلمات من ، مرا و مال من استفاده می کند . مقایسه نتایج وی با فراوانی بیماری های قلبی ، او دریافت که مردانی که از ضمایر اول شخص استفاده می کنند بیشترین خطر مشکلات قلبی را دارند .

علاوه بر این با پیگیری موارد مورد مطالعه اش برای چندین سال پس از آن دریافت یک مرد هر چه بیشتر بر حسب عادت در مورد خودش صحبت کند ، احتمال حمله قلبی او بیشتر می شود . ظاهرا شمردن دفعاتی که شخص می گوید “ من “ ، روشی مبتکرانه برای کمیت جذب شدن در خود است . به نظر می رسد هرچه قلب خود را نسبت به دیگران کمتر باز کنید ، قلب شما بیشتر رنج می برد .

دکتر شرویتز این پند را میدهد که : وقتی دیگران صحبت می کنند با توجه به آنها گوش کنید . زمان و انرژی خود را به دیگران بدهید . بگذارید دیگران راه خود را داشته باشند . به دلایل دیگر غیر از نیاز های خودتان کارها را انجام دهید . این نصیحت پزشکی کاملا درست است و او همچنین درباره نیازهای عاطفی و معنوی ما صحبت می کند . بسیاری از ادیان آموزش می دهند که گرفتار شدن در توهم جدایی ، منبع بیشتر رنج های ماست .

البته ، جامعه مدرن غربی بسیار رقابتی شده است . شاید شما آن را بسیار برجسته در مورد ورزش می بینید . سرمربی معروف فوتبال وینس لومباردی گفت : “ برنده شدن مهمترین چیز نیست ؛ همه چیز است “ یک مربی دیگر گفته : بازنده خوبی به من نشان بده ، من بازنده ای به تو نشان خواهم داد .

من مطمئن هستم که این مربیان سعی در ترغیب بازیکنان خود به تلاش بیشتر و ایجاد انگیزه داشتند . اما وقتی ما بیش از حد وارد رقابت می شویم ممکن است افتخار ، نجابت و مرام ورزشکاری را از دست بدهیم و ما تقریبا همیشه ارتباط با یکدیگر را از دست می دهیم .

پس این کاملا جالب است . آن یک بخش کوچک خوب از کتاب جان رابینز است . بنابراین او در مورد اثرات پزشکی “ کاملا خودخواه بودن یا خیلی رقابتی بودن “ صحبت می کند . پس خیلی از افراد رقابتی ، خیلی از افراد خودخواه ، افرادی که فقط درباره خودشان فکر می کنند ، آنها نرخ حمله قلبی بسیار بالاتری دارند . آنها زندگی کوتاه تری دارند ، آنها سلامتی کمتری دارند . جالب است…

بنابراین عکس این مطلب نیز درست است . افرادی که به دیگران بیشتر اهمیت می دهند ، درباره دیگران فکر می کنند ، با دیگران در ارتباط هستند ، که سپاسگزار تر و دوست داشتنی تر هستند ، آنها زندگی طولانی تری دارند ، آنها سالم تر و قوی تر هستند . شگفت انگیز است ، پس شاید ما باید در این مورد فکر کنیم ‌و شروع کنیم به استفاده از آن در زندگی خود .

بخوبی می دانم که این در زندگی من درست است . هنگامیکه من شرکت انگلیسی بدون دردسر را ایجاد کردم فرصت ارتباط با افراد بیشتری را پیدا کردم . و در شروع … راستشو میگم … در شروع بیشتر روی خودم تمرکز کردم زیرا از کار کردن در این مشاغل وحشتناک متنفر بودم و میخواستم آزاد باشم . شما می دانید ، میخواستم از مشاغل آزاد باشم . میخواستم از دست رئیس ها آزاد باشم . میخواستم از کار کردن برای برنامه افراد دیگر آزاد باشم . پس واقعا روی نیازهای خودم تمرکز کردم .

و این نیازها مهم بودند . و من خوشحالم از شروع کردن این شرکت و خوشحالم که این مشکلات را حل کردم . خوشحالم که الان رئیس خودم هستم و نیازهای خودم را برآورده کردم . مطمئنا این باعث خوشحالی من شده است . اما چیزی که به تازگی مرا بیشتر خوشحال می کند این است که من تمرکزم را تغییر دادم زیرا اکنون نیازهای فردی خود را برآورده کرده ام ، خوبم . پول فراوان دارم ، آزادم ، رئیس خودم هستم ، شما می دانید که فرصت های زیادی در زندگی دارم و این فوق العاده است .

اما یکباره آن اتفاق افتاد ، شروع کردم به تمرکز به دیگران زیرا حالا چیزی که به من انگیزه می دهد ارتباط با دیگران است ، کمک کردن به دیگر دانش آموزان . میخواهم دانش آموزانم را هیجان زده کنم . میخواهم اعضای باشگاه انگلیسی بدون دردسر را هیجان زده کنم . میخواهم شما شاد تر باشید . میخواهم شما رویا های خود را پیدا کنید یا آنها را بیاد بیاورید و به آنها برسید . می خواهم که شما تمام نیازهای خود را برآورده کنید . میخواهم شما شادتر ، سلامت تر و موفق تر باشید . هر چه بیشتر درباره دیگران فکر می کنم ، هر چه بیشتر به کمک کردن به دوستانم ، کمک کردن به خانواده ام ، کمک کردن به شما فکر می کنم ، شادتر می شوم . من بیشتر و بیشتر و بیشتر انرژی در زندگی ام بدست می آورم .

پس وقتی که من تنها به خودم فکر می کردم و رشد تجارتم برای خودم ، مطمئنا ، انگیزه داشتم ، این قطعا برای من الهام بخش بود ، اما حالا من در یک لول خیلی بالاتر هستم زیرا حالا من به دیگران فکر می کنم . حالا من با دیگران ارتباط دارم و این یک افزایش باور نکردنی انرژی است . این خیلی بالاتر از قبل است ، زمانی که من فقط روی خودم تمرکز می کردم .

پس من شما را تشویق می کنم که همان چیزها را انجام دهید . حالا ابتدا ، شما باید نیازهای خود را برآورده کنید ، شما نمی توانید خودتان را نادیده بگیرید . اگر فقط سعی کنید دیگران را خوشحال کنید ، فقط به دیگران کمک کنید ، و خودتان را نادیده بگیرید ، بعد احساس پوچی می کنید و شما احساس انرژی نمی کنید و احساس سلامتی نمی کنید و شما احساس قدرت نمی کنید .

پس ، شما باید کاملا مراقب خود باشید ، مطمئنا شما باید نیازهای فردی خود را برآورده کنید . آن به شما قدرت و انرژی می دهد پس بخشنده باشید ، شروع کنید به فکر کردن درباره دیگران ، این پله بعدی است ، و چیزی است که باید انجام دهید اگر میخواهید سالم و قوی باشید و صد سال زندگی کنید و احساس فوق العاده ای داشته باشید یا اگر میخواهید همین الان سالم و شاد باشید . شروع کنید به فکر کردن درباره دیگران ، همچنین چطور می توانید به دیگران کمک کنید ؟ چگونه می توانید خود را خوشحال کنید و خودتان را موفق کنید و در همان زمان به دیگران کمک کنید تا شاد تر شوند ، به دیگران کمک کنید تا موفق تر شوند .

دلیل اینکه من بعنوان یک معلم بسیار هیجان زده ام این است که من عاشق دیدن موفقیت دانش آموزانم هستم ، دیدنش به من انرژی فوق العاده ای می دهد . حالا بعضی وقت ها برای مثال ، من کلاس بدی داشتم ، ممکن است من به یک کلاس بیایم ، و آه ، می دانید ممکن است یک درس بد داشته باشم یا روز بدی برای من باشد ، نمی دانم ، بعضی وقت ها اتفاق می افتد . و من درس را تدریس می کنم ، و سخت تلاش می کنم ، اما من به دانش آموزان نگاه می کنم و دانش آموزان پاسخ نمی دهند . آنها یاد نمی گیرند ، آنها هیجان زده نیستند ، آنها سرگرمی ندارند .

و چه اتفاقی برای من میافتد ؟ خوب انرژی من میافتد ، احساس وحشتناکی می کنم ، حتی اگر من هم نباشم . شاید این دانش آموزان باشند ، شاید فقط آنها انگیزه ندارند ، یا آنها تنبل هستند یا هر چیزی ، نمی دانم . اما وقتی که این اتفاق می افتد من احساس وحشتناکی دارم . حتی اگر از آن پول در آورم ، مهم نیست ، احساس بدی می کنم زیرا کمکی به آنها نمی کنم . من هم کمکی نمی کنم و این مرا واقعا آزار می دهد و مرا ناراحت می کند . من از این متنفرم .

به همین دلیل است که خیلی تلاش می کنم تا انرژی زیادی داشته باشم . برای انجام هر کاری که می توانم انجام دهم تا دانش آموزانم یاد بگیرند و رشد کنند و موفق شوند ، چون وقتی که موفق شوید احساس فوق العاده ای می کنم . این به من انرژی بسیار زیادی می دهد و همچنین به من کمک می کند تا بیشتر موفق شوم . قدرت بیشتری در هنگام کمک به دیگران وجود دارد .

و وقتی که موفقیتشان را می بینید و شما می دانید که کمک کرده اید و احساس فوق العاده ای دارید. این به زندگی شما معنای باور نکردنی و انرژی و اشتیاق و سلامت می بخشد.

به همین دلیل از شما میخواهم که درباره اش فکر کنید . فکر کردن درباره همه هدف هایی که در زندگی دارید ، فکر کردن درباره همه رویاهایی که دارید ، همه این چیزهای فوق العاده ایی که میخواهید انجام دهید یا هستید یا انجام می دهید . و به آنها نگاه کنید و به این فکر کنید که چطور می توانم با انجام این چیزها به دیگران نیز کمک کنم ؟

اگر میخواهید ثروتمند باشید ، بزرگ و ثروتمند و درباره همه چیزهای بزرگ که شما را ثروتمند خواهد کرد فکر کنید ،می دانید ، به شما داده می شود . خوبه . اما هم چنین به این فکر کنید که با ثروتمند شدن چه کمکی به دیگران می توانم انجام دهم ؟ چطور می توانید با ثروتمند شدن به دوستان ، خانواده ، اجتماع و جهان خود کمک کنید ؟ همچنین شما چطور به دیگران کمک خواهید کرد ؟

یا هدف شما از یاد گیری انگلیسی عالی ، خوب صحبت کردن ، یک سخنران انگلیسی روان شدن است . حالا شما درباره دلایل قوی ، قدرتمند ، متقاعد کننده و عاطفی زیادی برای خود فکر کرده اید ، چرا میخواهید انگلیسی یاد بگیرید ، آن چطور به شما کمک خواهد کرد ، و آن چطور به زندگی شما کمک خواهد کرد . این فوق العاده است ، خوب حالا من از شما می خواهم که به لول بعدی ، پله بعدی بروید . و من از شما می خواهم که به دقت فکر کنید ، چطور تسلط انگلیسی به دیگران کمک خواهد کرد ؟ چگونه می توانید از آن برای کمک به دیگران استفاده کنید ؟

یک مثال فوق العاده برای شما می زنم . عضو شماره یک ما در حال حاضر در انجمن اعضای ما “ اینکا “ است و او فوق العاده است . انگلیسی اش عالی است ، او یک دانش آموز فوق العاده است . او از خیلی خوب صحبت کردن انگلیسی ، استفاده های شخصی فراوانی بدست آورده است . برای مثال ، او درباره یک موفقیت بزرگ نوشت که آنجا با انگلیسی به دوستش کمک کرده است . و شریک تجاری اش یک قرار داد جدید بدست آورد . و می دانید هر دوی آنها موفق هستند و شرکتشان واقعا خوب عمل می کند ، زیرا “ اینکا “ میتواند به خوبی به انگلیسی ارتباط برقرار کند .

بنابراین او درآمد بیشتری کسب کرده است و او بخاطر خوب صحبت کردن انگلیسی در تجارت موفق است . اما چیزی در مورد “اینکا “ است ، اوفقط روی خودش تمرکز نکرده است . زیرا حتی در این داستان _ وقتی او آن داستان را نوشت _ او بیشتر روی این تمرکز کردن که چطور دوستش از صحبت کردن انگلیسی او سود ببرد ، زیرا دوستش این قرار داد جدید و عالی را در تجارت بدست آورد .

و دوستش پول بیشتری بیرون خواهد آورد ، دوستش بیشتر موفق خواهد شد ، این باعث می شود احساس خوبی داشته باشد زیرا او به دوستش کمک کرده است . توانایی صحبت کردن انگلیسی او به دوستش کمک کرد که این مشتری جدید را بدست بیاورد . به دوستش کمک کرد تا تجارت خود را بسازد .

اما این همه چیز نیست . اینکا همواره به دیگر اعضای انجمن کمک می کند ، او همیشه به سوالات پاسخ می دهد .

هر وقت کسی به کمک احتیاج دارد ، هر وقت کسی دلسرد شود ، اینجا “ اینکا “ به آنها دلگرمی می دهد ، آنها را نصیحت می کند ، به سوالاتشان جواب می دهد .

او مباحث را از آنجا شروع می کند که به سوالات سایر اعضا پاسخ می دهد . اگر آنها درسی را متوجه نشوند ، او به آنها کمک می کند .

و ما اعضای بسیاری مانند او داریم ، فقط اینکا نیست . ما چندین عضو مانند این داریم . آنها همکاری می کنند ، آنها به دیگران کمک می کنند ‌. آنها از مهارت انگلیسی خود برای کمک کردن به شادی یا موفقیت بیشتر دیگران استفاده می کنند ‌.

آنها از مهارت انگلیسی خود برای کمک به پیشرفت تجارت های دوستانشان استفاده می کنند . پس آنها از مهارت انگلیسی خود برای کمک و ارتباط با دیگران استفاده می کنند ، برای کمک به دیگران و این قدرت فوق العاده ای به آنها می دهد . و شما می توانید انرژی آنها را ببینید ، انگیزه آنها را می توانید ببینید و احساس کنید ، زیرا آنها فقط برای خود یاد نمی گیرند ، آنها برای دیگران نیز یاد می گیرند ،آنها به دیگران نیز کمک می کنند .

به همین دلیل آنها اعضای برتر باشگاه ما هستند ، به همین دلیل انگلیسی آنها به سرعت بهبود می یابد ، به همین دلیل آنها چنین انگیزه بالایی دارند . بنابر این اهداف شما در زندگی هر چه باشد ، امیدوارم این سطح دیگر را نیز اضافه کنید ، این پله دیگر ، و درباره اش فکر کنید ، چطور می توانم کمک کنم ،ضمن اینکه به خودم کمک می کنم به دیگران هم کمک کنم .

و این پایان درس “قلب سالم “ است . بعدا می بینمتان . خداحافظ .

متن انگلیسی درس

Healthy Heart Main Text

Hi, this is AJ, welcome to the next lesson. This one is called “Healthy Heart” and I’m going to talk about, again, a section from Healthy at 100 – the book Healthy at 100 – by John Robbins. I’ve already talked about it a little bit and I’m going to talk about a different section this time.

And in this section John Robbins talks about another factor that contributes to a long and healthy life. Now before we talked about diet and what you eat and how that can really affect your health, your longevity, meaning how long you live, how strong you are, everything.

Well there’s another very important factor other than diet. Diet is very important, but another important factor that John Robbins found when he studied all these people who were 100 years old or more and they were still strong, still healthy, well he found something else.

So a kind of vegan diet, that was number one, but the next thing he found was these people have strong social ties. They have rich social lives. It means they’re not alone. They have friends, they have family. They have communities. They’re connected to other people in many, many ways. And so what he found was that emotion and love and caring and connection were equally important to diet and exercise. They’re both very important.

So let me read a section from his book -- the same book -- Healthy at 100 and then I’ll talk more about it. Here we go.

”’We cannot live for ourselves alone,’ wrote Herman Melville. ‘A thousand fibers connect us with our fellow men. Perhaps this explains why we are often moved by people caring deeply for one another.’ ‘There are also medical implications to whether we think of others or only of ourselves,’ as Larry Scherwitz found when he conducted a most unusual study. He is now the Director of Research at California Pacific Medical Center’s Institute for Health and Healing in San Francisco.

“Dr. Scherwitz taped the conversations of nearly 600 men. About one-third of these men were suffering from heart disease, the rest were healthy. Listening to the tapes, he counted how often each man used the words I, me and mine. Comparing his results with the frequency of heart disease, he found that the men who used the first person pronouns the most often had the highest risk of heart trouble.

“What’s more, by following his subjects for several years thereafter, he found that the more a man habitually talked about himself the greater the chance he would actually have a heart attack. Apparently, counting the times a person said ‘I’ was an ingenious way to quantify self-absorption. It seems that the less you open your heart to others the more your heart suffers.

“Dr. Scherwitz counsels, ‘Listen with regard when others talk. Give your time and energy to others. Let others have their way. Do things for reasons other than furthering your own needs.’ This is sound medical advice and it speaks also to our spiritual and emotional needs. Many religions have taught that being trapped in the illusion of separateness is the source of much of our suffering.

“Modern Western society, of course, has become highly competitive. You see it, perhaps, most conspicuously in sports. ‘Winning is not the most important thing,’ said the famous football coach Vince Lombardi, ‘it’s everything.’ Another coach said ‘Show me a good loser and I’ll show you a loser.’

“I’m sure these coaches were trying to urge their players onto greater effort and to motivate them. But when we become hyper-competitive we may lose touch with honor, decency and sportsmanship and we almost always lose touch with each other.”

So this is quite interesting. That’s a nice little section from John Robbins’ book. So he’s talking about the medical effects of being totally selfish or too competitive. So very competitive people, very selfish people, people who only think about themselves, they have a much higher rate of heart attacks. They live shorter lives, they’re less healthy. Interesting…

So the opposite is also true. People who care more about other people, who think about other people, who are connected to other people, who are more grateful and loving, they live longer and they’re healthier and stronger. Pretty amazing, so maybe we should think about this and start applying this to our own lives.

I know I have found this to be true in my life, as well. As I have developed Effortless English, the company, I’ve had the opportunity to connect with more people. And in the beginning…I’ll be honest, in the beginning…I was more focused on myself because I hated working these terrible jobs and I wanted to be free. You know I wanted to be free from jobs. I wanted to be free from bosses. I wanted to be free from working other people’s schedules. So I was really focused on my needs.

And those needs were important. And I’m happy that I started the company and I’m happy that I solved those problems. I’m happy that I now am my own boss and that I have satisfied my own needs. Certainly that has given me happiness. But what has given me more happiness lately is that I have changed my focus because now I have met my individual needs, I’m fine. I have plenty of money, I am free, I am my own boss, I have, you know, lots of opportunities in my life, it’s great.

But once that happened I started to focus on other people because now what motivates me is connecting with other people, helping other students. I want to excite my students. I want to excite the members of the Effortless English Club. I want you to be happier. I want you to find your dreams or remember them and achieve them. I want you to meet all of your needs. I want you to be happier, healthier, more successful. The more I think about other people, the more I think about helping my friends, helping my family, helping you, the happier I become. I get more and more and more energy in my life.

So when I was only thinking about myself and growing my business for myself, sure, that was motivating, it was definitely inspiring for me, but now I’m at a much higher level because now I’m thinking about other people. Now I’m connecting to other people and it’s such an incredible boost of energy. It’s so much higher than before when I was just focused on myself.

So I encourage you to do the same thing. Now, first, you must meet your own needs, you cannot ignore yourself. If you just try to please other people, just help other people and you ignore yourself then you feel empty and you won’t feel energized and you won’t feel healthier and you won’t feel stronger.

So, absolutely, you must take care of yourself, you must meet your own individual needs, certainly. That will give you the power and the energy then to be generous, to start thinking about other people, but that’s the next step and that’s what you must do if you want to be healthy and strong and live to be 100 years old and feel great or if you just want to be healthy and happy right now. Start thinking about other people, how can you contribute to other people, also? How can you make yourself happy and yourself successful and at the same time help other people be happier, help other people be more successful.

The reason I’m so excited as a teacher is because I love to see my students succeed, it gives me amazing energy to see that. Now sometimes, for example, I’ve had a bad class. Maybe I come to a class and, ah, you know maybe I have a bad lesson or it’s a bad day for me, I don’t know, something happens. And I’m teaching the lesson and I’m trying hard, but I’m looking at the students and the students are not responding. They’re not learning, they’re not excited, they’re not having fun.

And what happens to me? Well my energy goes down, I feel terrible, even if it’s not me. Maybe it’s the students, maybe they’re just not motivated or they’re lazy or something, I don’t know. But when that happens I feel terrible. Even if I’m making money, it doesn’t matter, I feel bad because I’m not contributing to them. I’m not helping and that really bothers me, it upsets me, I hate it.

And so that’s why I try so hard to have a lot of energy, to do everything I can so that my students learn and grow and succeed because when you succeed I feel fantastic. It gives me so much energy and it helps me to succeed more, too. There’s so much more power when you’re helping other people.

And when you see them succeed and you know that you helped you feel fantastic. It gives your life incredible meaning and energy and passion and health.

And so that’s why I want you now to think about this. Think about all the goals you have in life, think about all the dreams you have, all these great things you want to do or be or accomplish. And look at them and then, think, how can I also help other people by doing these things?

If you want to be rich, great, be rich and think about all the great things that being rich will, you know, give to you. That’s fine. But also think about, how will you help other people by being rich? How can you contribute to your friends, your family, to your community, to the world by being rich? How will you help other people, also?

Or your goal of learning excellent English, speaking fantastically well, being a fluent English speaker. Now you thought a lot about strong, powerful, compelling, emotional reasons for yourself, why you want to learn English, how it will help you, how it will help your life. That’s great, well now I want you to go to the next level, the next step. And I want you to think very carefully, how will English fluency help other people? How will you use it to help other people?

I’ll give you a great example. Our number one member right now is Inca on our Members Forums and she is fantastic. And her English is excellent, she is a fantastic student. She has gotten a lot of personal benefits from speaking English very well. For example, she wrote about a big success she had because of English where she helped her friend and business partner get a new contract. And, you know, they both are succeeding and their company is doing really well because Inca could communicate so well with English.

So she’s made more money and she’s succeeding with business because of speaking English well. But here’s the thing about Inca, she’s not focused just on herself. Because even in that story -- when she wrote that story – she focused mostly on how her friend benefited from her English speaking because her friend got this great new contract for the business.

And her friend is going to make more money, her friend is going to be more successful and that made her feel great because she helped him. Her English ability helped her friend get this new customer, helped her friend build his or her business.

But that’s not all. Inca constantly helps other members on the Forums, she’s always answering questions.

Whenever somebody needs help, whenever somebody is discouraged, Inca is there giving them encouragement, giving them advice, giving them answers.

She starts topics where she answers questions for other members. If they don’t understand a lesson she’ll help them.

And we have a lot of members like that it’s not just Inca. We have several members like this. They’re contributing, they’re helping other people. They’re using their English skill to help other people be happier or more successful.

They’re using their English skill to help their friends improve their businesses. So they’re using their English skill to contribute and connect with other people, to help other people and that gives them tremendous power. And you can see their energy, you can see and feel their motivation because they’re not just learning for themselves, they’re learning for other people, too, they’re helping other people, too.

That’s why they are the top members in our club, that’s why their English improves so quickly, that’s why they have such high motivation. So whatever your goals are in life I hope that you will add this other level, this other step and think about, how can I help and contribute to other people while also helping myself.

And that is the end of the “Healthy Heart” lesson. I will see you next time. Bye-bye

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.