درس اصلی

دوره: انگلیسی قدرت / فصل: تسلط بر احساسات (۱) / درس 1

درس اصلی

توضیح مختصر

بحث و گفتگو در رابطه با راه‌های بهتر یادگیری زبان انگلیسی، و ایده های جالب و جذاب برای زندگی بهتر

  • زمان مطالعه 18 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

تسلط بر احساسات (متن اصلی)

خب به درس اصلی تسلط بر احساسات خوش آمدید. اکنون اجازه دهید درباره تسلط بر احساسات با جزئیات بیشتری صحبت کنیم.

چطور می‌توانید احساسات خود را مدیریت کنید،چطور می‌توانید(احساسات خود) را کنترل کنید، من کلمه کنترل را دوست ندارم، ولی بگذارید فقط بگوییم احساسات خودتان را مدیریت کنید طوریکه احساس بهتر و قوی تری داشته باشید هنگامی که در حال یادگیری انگلیسی هستید.

بنابراین گفتن اینکه “اوه،داشتن احساس خوب وقتی که دارید انگلیسی یاد می‌گیرید ” آسان است،اما متاسفانه افراد زیادی وقتی در حال یادگیری انگلیسی هستند احساس بدی دارند.

افراد زیادی احساس بی حوصلگی می‌کنند.یا شاید به طور کلی فقط در زندگیتان(یا شاید فقط در زندگی روزمرتان)،خسته اید،سخت کار میکنید، و سخت است تا همچنان انگلیسی یادبگیرید و بازهم(هنوز) احساس انرژی و شادی کنید.

پس ما مجبوریم تعدادی تکنیک،تعدادی روش را یاد بگیریم تا احساساتمان مدیریت کنیم، تا مطمئن شویم احساساتمان قوی هستند هنگامی که در حال یادگیری هستیم.و باز هم(دوباره) به یاد داشته باشید که احساس(هیجان) و روانشناسی 80% موفقیت هستند.و افراد زیادی درباره این(موضوع) در دنیای علمی(آکادمیک) صحبت میکنند. از طرف دیگر دکتر استفان کراشن، او برترین کارشناس(متخصص) در فراگیری، یادگیری و آموزش زبان است و او درباره این ایدۀ عوامل غیر زبانشناسی صحبت میکند.که(هر کدام)به طور اساسی عاملهای روانشناسی و احساساتی (هیجانی) معنی میدهد، که آنها مهمتر از روشی هستند که شما به کار میبرید.تونی رابینز مربی مشهور با عملکرد بالا(فوق حرفه ای) به همان اندازه در مورد این(موضوع) صحبت میکند.او میگوید موفقیت مستقیماً از احساسات(هیجان) می آید،80% موفقیت، احساسات(هیجانات) است.20% دیگر، روش است،اینکه شما چگونه انجامش بدهید.(چگونگی انجام دادن شماست).

بنابراین ما بر احساساتمان مسلط میشویم تا به انگلیسی مسلط شویم. چگونه میخواهید آن را انجام دهید؟حالا بیایید درباره اش صحبت کنیم.دو راهنمایی(راهکار) برای تسلط بر احساسات وجود دارد.اول فیزیولوژی(علم بدن شناسی) شماست،مجدداً بدنتان است، چگونه شما از بدنتان استفاده می کنید و (آن) را مدیریت کنید. و دوم تمرکزتان است،تمرکز ذهنی(فکری) شماست.اکنون خیلی از این موارد مجدد از تونی رابینز و جو ویتالی و برخی دیگر از مربیان با عملکرد بالا (فوق حرفه ای)می آید، پس من اطلاعات آنها را استفاده ودر حال اجرای آنها هستم، من در پروسه یادگیری انگلیسی روی آن تمرکز میکنم و چگونه شما میتوانید آن ایده ها را بدست آورید و آنها را برای زیاد کردن(افزایش) قدرت یادگیری انگلیسی خود بکار ببرید،بنابراین شما سریعتر یاد میگیرید طوری که بهتر حرف میزنید.پس دوباره ما دو راه برای مدیریت احساساتمان داریم.اول فیزیولوژی از طریق بدن است. و دیگری به کمک تمرکز است،تمرکز ذهنی(فکری).چیزی که شما در مورد آن دوباره و دوباره و دوباره فکر میکنید.

در این درس ما در مورد فیزیولوژی صحبت خواهیم کرد، مدیریت فیزیولوژی. پس این یک راه آسان برای تغییر دادن حالت(وضع)احساساتتان است. پس بیایید تصور کنیم که شما خسته اید.شما سر کار رفته اید،یک روز طولانی کار کرده اید. شما خسته شده اید و فکر خواهید کرد “من نمیخواهم انگلیسی مطالعه کنم.”چگونه این احساس را میتوانید تغییر دهید؟خب شما میتوانید سعی کنید با خودتان صحبت کنید(بگویید)“اوه ،من باید مطالعه کنم،من باید مطالعه کنم،من بایداحساس بهتری کنم(داشته باشم)”،اما معمولا آن کار نمیکند(جواب نمیدهد)،درست است؟معمولا هنوز شما احساس خستگی میکنید.آنچه که شما مجبورید انجام بدهید، این است که با بدنتان شروع کنید .بدنتان را تغییر دهید. هنگامی که خسته هستید، بدنتان چگونه است؟

معمولا شانه هایتان جلو خواهد بود.سرتان بالا خواهد بود یا سرتان پایین خواهد بود؟خب معمولا وقتی که خسته اید سرتان خیلی کم(کمی) پایین خواهد بود،چانه تان به نوعی پایین خواهد بود.صورتتان چطور است؟ آیا شما یک لبخند بزرگ بر روی صورتتان خواهید داشت یا به نوعی صورتتان شل خواهد بود؟ خب معمولا بیشتر شل خواهد بود،درست است؟ شما معمولا لبخند بزرگی ندارید(نمیزنید) وقتی که احساس خستگی میکنید.و چشمهایتان،معمولا چشمهایتان کجا را میبیند(خواهد دید) وقتی که خسته هستید؟دوباره، پایین.پس تمام بدن به جلو و پایین متمایل است وقتی شما احساس خستگی میکنید.پس یک را آسان، خیلی ساده برای تغییر در بدنتان و اینکه چطور احساس کنید،چگونه شما از لحاظ جسمی، هیجاناتتان را احساس میکنید، این است که فقط تغییرات کوچکی در راهی که از بدنتان استفاده میکنید، ایجاد کنید.

همین حالا امتحانش کنید.به جلو خم شوید.شانه هایتان را به جلو خم کنید. چانه تان را پایین بگذارید(بیندازید).به پایین نگاه کنید.بدنتان را در حالت خستگی قرار دهید، توجه کنید چه احساس میکنید.حالا بیایید تغییرش بدهیم.شانه هایتان را به عقب بکشید و سینه را بالا.چانه تان بالا بیاورید.چشمهایتان را بالا بیاورید.به بالا نگاه کنید.و حالا،حتی اگر شما احساس شادی نمیکنید(ندارید)،من از شما میخواهم لبخند واقعی بزرگی بزنید.یک لبخند بزرگ بر روی صورتتان بگذارید،وانمودش(تظاهرش)کنید.خنده دار(احمقانه)به نظر برسید(میرسید).بسیار خب،پس یک لبخند بزرگ،شانه ها عقب،سینه بالا،چشمها بالا و یک لبخند بزرگ خنده دار(احمقانه)،یک نیشخند بزرگ،بر روی صورتتان.آیا اکنون احساس متفاوتی میکنید(دارید)؟ شما احتمالا انجام می دهید.

فقط با تغییر حالت بدنتان،همین الان من خودم دارم انجامش میدهم،من میتوانم احساس کنم که احساس انرژی بیشتری دارم. من فقط با تغییر دادن بدنم احساس شادی میکنم.وقتی من برمیگردم و شانه هایم را به جلو می اندازم(میگذارم)و چانه و چشمانم را به سمت پایین، من میتوانم احساس انرژی کمتری کنم،درست است؟انرژی بدنم کم می شود. وقتی من شانه هایم را عقب میکشم،سینه ام را بالا،چونه ام را بالا،چشمانم را بالا،لبخند بزرگی میزنم، فقط دارم وانمود میکنم، مانند یک فرد مجنون(دیوانه)عمل میکنم،احساس خیلی بهتری دارم. و شما نیز انجام بدهید.بنابراین این همان راه آسان تغییر چگونگی احساسی که میکنید(دارید)است،تغییر حالت احساساتتان فقط با تغییردر(حالت) بدنتان. این یک راه ساده برای بدست گرفتن کنترل احساساتتان و تسلط بر احساساتتان است.

پس در اینجا چیزی هست که من می‌خواهم شما انجام دهید.هروقت به این درس‌ها گوش می‌دهید یا هر درس انگلیسی یا هر نوع مطالعه انگلیسی ، من می‌خواهم اول بدنتان را تغییر بدهید. قبل از اینکه شما به آن دروس گوش دهید و هنگامی که دارید گوش می‌دهید، من می‌خواهم درباره اش فکر کنید، درباره کشیدن شانه هایتان به عقب، بالا کشیدن سینه تان، چانه بالا، چشم‌ها بالا، آگاهانه فکر کنید و لبخند خودتان را بزنید. شما شاید در کلاس‌های انگلیسی تان خیلی لبخند نزدید وقتی جوانتر(کوچکتر)بودید اما این بار من از شما می‌خواهم لبخند بزنید حتی اگر احساس می‌کنید دیوانه هستید. مهم نیست، انجامش بدهید.

شما میخواهید بدنتان را تغییر دهید و با تغییر دادن بدنتان شما احساس بهتری خواهید داشت،شما انرژی بیشتری خواهید داشت.و وقتی که شما انرژی بیشتری دارید،وقتی احساس بهتری میکنید(دارید)،شما سریعتر یاد میگیرید.تحقیقات زیادی در این مورد وجود دارد.و این نشان میدهد مردمی که انرژی بیشتری دارند،کسانیکه احساسات(هیجانات) خوبی دارند،سریعتر یاد میگیرند.افرادی که خسته و کسل(بیحوصله) هستند خیلی آهسته تر یاد میگیرند.

راه دیگری که شما میتوانید احساسات خود را با تغییر بدنتان تغییر دهید، چیست؟خب یک راه خیلی آسان دیگر از طریق تنفس کردن است. چگونگی تنفس شما انرژی بدنتان و چگونگی احساستان را تعیین میکند. پس برای مثال اگر شما یک تنفس سطحی دارید، خیلی سطحی تنفس میکنید…نفسهای کوچک و کوتاه…سینه تنگ.شما احساس متفاوتی خواهید داشت اگر نفسهای بزرگ که عمیق هستند داشته باشید …فقط دو نفس بود،بسیار خب من میتوانم در بدنم انرژی خیلی زیادی احساس کنم.

بنابراین داشتن تنفس عمیق، مثل یک راه ساده است و با این حال خیلی قدرتمند است. اینکه چرا در خیلی سنتهای(ادیان) مقدس،در بودا برای مثال،و همچنین در هنرهای رزمی،در ورزش،شما پی میبرید(متوجه میشوید) که آنها بر نفس کشیدن تمرکز خواهند کرد(به این دلیل است). آنها به دانش آموزانشان خواهند گفت که عمیق نفس بکشند. آنها یک نوع راه کنترل شده در تنفس دارند برای اینکه آنها میدانند با نفس کشیدن خیلی عمیق میتوانند حالت احساسات و حالت فیزیکیشان را تغییر دهند.انرژیشان را.سرزندگی و هوشیاری رادر مغزشان افزایش دهند.

پس این چیز دیگری است که من از شما میخواهم قبل از اینکه انگلیسی یاد بگیرید، انجام دهید.هر نوع مطالعه کردن، (مطالعه) این دروس یا یک کتاب، هر چیزی، من از شما میخواهم که بر تنفس عمیق تمرکز کنید.شاید فقط دو دقیقه، برای دو دقیقه من از شما میخواهم که نفسهای عمیق بگیرید(بکشید). شاید برای 2،3،4 ثانیه نگهش دارید و بعد اجازه دهید خارج شود.سپس مجدد انجامش دهید. نگه داریدش… و تنفس به بیرون… و دوباره و دوباره، 1 یا 2 دقیقه نفس کشیدن عمیق.البته همزمان به یاد داشته باشید که شما در حال تغییر چگونگی حرکت بدن خود هستید و چگونه نشسته اید.

شما حالتتان را تغییر می دهید. البته ، حالت منظور وضیعت بدنتان است . بدین منظور که شما قصد دارید یک وضعیت قوی داشته باشید. به این معنی که شما میخواهید شانه هایتان به سمت عقب باشد، چانه تان بالا ، چشمهایتان بالا ، سینه بیرون.این شماره یک است. و بعد شماره دو شما میخواهید نفس عمیق بکشید.نگه دارید… و بیرون دهید … و دوباره. بعد دوباره ، ژست قوی، شانه ها عقب ، چانه بالا، چشمها بالا و بعد نفس عمیق.این را برای 1 یا 2 دقیقه هر بار قبل از مطالعه انگلیسی انجام دهید.من میدانم مسخره(خنده دار) به نظر میرسد.خیلی ساده به نظر میرسد ودر عین حال کاملا راهی که شما احساس میکنید را هنگام یادگیری را تغییر خواهد داد. زیرا (وقتی) شما احساس متفاوتی خواهید داشت و یادگیری شما نیز متفاوت خواهید بود.

فقط این (روش) ساده،تکنیک ساده میتواند یادگیری تان را دو یا سه برابر افزایش دهد،دو یا سه بار سریعتر زیرا مغزتان بیدار خواهد بود وقتی به انگلیسی گوش میدهید.هنگامی که شما بی حوصله هستید.وقتی که شما خسته اید،مغزتان نیمه خواب است. شما نه تنها به طور موثر یاد نمیگیرید.وقتی شما نفس عمیق می کشید و بدنتان در یک حالت قوی است شما احساس بهتری دارید و سریعتر یاد میگیرید.

البته عامل بعدی که ما پیش از این در موردش کمی صحبت کردیم، چهره شماست.شما باید صورتتان را کنترل کنید. چرا؟ برای اینکه صورتتان احساس را نشان میدهد. اما صورتتان نیز میتواند احساسات را بسازد.فقط با خندیدن بزرگ، وانمود کردن،یک فرد دیوانه به نظر رسیدن ، مهم نیست.فقط با وانمود کردنش، فقط با ساختن لبخند بزرگ خودتان، در حقیقت احساسات (هیجانات) خود را تغییر خواهید داد.احساساتتان را تغییر خواهید داد.خیلی سخت است که احساس افسردگی وخستگی می‌کنید وقتی یک لبخند بزرگ دارید، حتی اگر به اجبار لبخند می‌زنید.

پس این چیز دیگری است که من از شما میخواهم انجام دهید.همه در قطار فکر خواهند کرد شما دیوانه (احمق) هستید وقتی که به انگلیسی آسان گوش می‌دهید. اما من از شما می‌خواهم هر بار یک لبخند بزرگ داشته باشید ، هنگامی که به دروس گوش می‌دهید. همین الان، انجامش دهید.پس شما یک وضعیت قوی خواهید داشت.شما نفس عمیق خواهید کشید.و هربار، لبخند بزرگ خواهید زد، قبل ، در هنگام و بعد از دروس انگلیستان.

راه دیگری که ما می‌توانیم فیزیولوژی مان را کنترل کنیم و در نتیجه بر هیجاناتمان تأثیر بگذاریم چیست؟خب چیزی دیگری که در مورد بدن هست، این است که بدن حرکت کردن کردن را دوست دارد، پس ما می‌خواهیم در مورد جنبش(حرکت) صحبت کنیم.شما وضعیت قوی خواهید داشت. شما نفس عمیق خواهید کشید.

شما یک لبخند(خنده) بزرگ بر روی صورتتان دارید، می‌خندید. وبعد شما حرکت و تکان خواهید خورد. برای اینکه جنبش انرژی می‌سازد و انرژی بدنتان را بیدار می‌کند. بنابراین شما سریعتر یاد می‌گیرید. من در(درس) مقدمه کمی به این اشاره کردم. اکنون ما با جزئیات در موردش حرف خواهیم زد.

شما باید همیشه بدنتان را حرکت دهید وقتی که انگلیسی یاد می‌گیرید. این (روش) مخالف هر چیز است که شما در مدرسه یاد گرفتید.در مدرسه به شما گفتند”حرکت نکن(تکان نخور). بشین روی صندلی خودت.”درست است، پس شما بر روی صندلیتان نشستید و چه اتفاقی افتاد؟بدنتان گرفته می‌شد، شما خسته می‌شدید. شما بیحوصله بودید.خب این مخالف است. شما دیگر در مدرسه نیستید.شما دارید مستقلاً انگلیسی یاد می‌گیرید و به این معنی است که حالا شما در کنترل (خودتان) هستید. و بنابراین من از شما می‌خواهم مخالف آنچه در مدرسه اتفاق افتاده عمل کنید.

من از شما می‌خواهم هر وقت انگلیسی یاد می‌گیرید بدنتان را حرکت دهید.این خیلی ساده می‌تواند باشد.اگر شما در قطار نشسته اید، بسیار خب، این خیلی سخت است که در اطراف قدم بزنید.پس شما فقط می‌توانید بدنتان را بکشید.کشیدن آگاهانه، و پایتان را کمی بکشید.دستتان را بکشید. سرتان را حول(دور) یک دایره حرکت دهید.کشیدنهای کوتاه، فقط مطمئن شوید بدنتان حتی به صورت کم در حرکت است.حتی بهتر است برای قدم زدن بروید. شما یک آی پاد دارید. شما به دروس گوش می‌دهید. بیرون بروید. در خیابان قدم بزنید. در بیرون شهر(دشت و صحرا) قدم بزنید.در جنگل قدم بزنید. مهم نیست. بیرون بروید و قدم بزنید.بدنتان را حرکت دهید. وضعیت (قرار گیری بدنتان ) را قوی نگه دارید، وقتی قدم می‌زنید. شانه ها عقب، چانه بالا، چشمها بالا، سینه بالا… نفس عمیق بکشید وقتی قدم می‌زنید. و البته لبخند بزرگ داشته باشید، هنگامی که قدم می‌زنید.

همه فکر خواهند کرد شما دیوانه هستید.مهم نیست. از این سیستم استفاده کنید. من به شما قول می‌دهم روی هم رفته(کلاً،کاملاً) یک تجربه متفاوت خواهید داشت ،و قتی انگلیسی یاد می‌گیرید. چیزی که مدارس قبلاً از شما نخواستند. پس خیلی مهم است. اگر شما می‌خواهید، اگر شما عاشق ورزش کردن هستید، شما می‌توانید بدوید وقتی انگلیسی یاد می‌گیرید. کفشهای دویدنتان را بپوشید. کمی به بدنتان تمرین دهید همان لحظه که (انگلیسی) یاد می‌گیرید. شما می‌توانید دو کار همزمان انجام دهید. پس قدم بزنید یا بدوید. همیشه بدن را در همان لحظه در تحرک نگه دارید. (این باعث می‌شود) انرژی که در بدنتان می آید را نگه دارد و در بدنتان جاری شود. مغزتان را بیدار می‌کند و شما را برای یادگیری خیلی سریعتر آماده می‌کند(می‌سازد). ایده(نظر) دیگر رفتن به باشگاه ورزشی است. دوباره آی پادتان را بیاورید و ورزش کنید، وزنه ها را بالا ببرید یا هر چه در باشگاه انجام می‌دهید، انجام دهید. دوباره از بدنتان استفاده کنید، بدنتان را همزمان به خدمت بگیرید.

بسیار خب، به من اجازه بدهید خیلی سریع مرور کنیم، چگونه فیزیولوژی را برای تسلط بر احساساتتان استفاده کنید.شماره یک طرز ایستادن، شانه ها عقب، چانه بالا، چشمها بالا، سینه بالا. شماره دو، تنفس عمیق و عمیق نفس کشیدن. شماره سه، صورتتان. یک لبخند بزرگ هر بار که انگلیسی یاد می‌گیرید. حتی اگر احساس وحشتناک دارید،من اهمیتی نمیدهم.لبخند بزرگ هنگامی که به دروس گوش می‌دهید. و سرانجام(در آخر) شماره چهار، تحرک.همیشه بدنتان هر طوری شده(به نحوی) در حرکت باشد.اگر در ماشینتان هستید، اگر در قطار یا اتوبوس هستید، شاید شما تحرک کوچکی خواهید ساخت. اما به طور ایده آل بهترین کار برای انجام دادن، پیاده روی در بیرون است، حرکت دادن بدن، یا در باشگاه، یا حتی در حال دویدن.

پس شما می‌خواهید فیزیولوژیتان را تغییر دهید.حالا چه اتفاقی می‌افتد اگر بعد از شاید 30،20 دقیقه، شما دوباره احساس خستگی کنید. شما به درس گوش می‌دهید و دوباره حس بی حوصلگی می‌کنید. “ اوه ای جی صحبت کردن را بس کن(نگه دارید)… اوه خدا… اوه من با این بیحوصله شدم.”خب، شما فقط می‌توانید خارج شوید… کاری که اکثر مردم انجام می‌دهند. اما انجامش ندهید(این کار را نکنید).چیزی که شما احتیاج دارید(باید) انجام دهید فقط بیدار کردن مجدد بدنتان است. پس مکث کنید.آن درس را متوقف کنید. بایستید. کمی به خودتان استراحت دهید. تغییر کنید. دوباره کمی به موسیقی شاد، هیجان آور گوش کنید.بلند شوید، برقصید، تکان بخورید، لبخند بزرگ بزنید، دوباره طرز ایستادن قویتان را بدست آورید. نفس عمیق بیشتری بکشید.بدنتان را بیدار کنید. شاید برای 5 دقیقه… و بعد دوباره به درس برگردید. هر بار این را انجام دهید.

هر دفعه که در هنگام یک درس شما احساس خستگی یا بی حوصلگی کردید، فقط مکث کنید. یک استراحت(وقفه) بگیرید، یک استراحت 5 دقیقه ای و بدنتان را بیدار کنید.پس هر دفعه طی یک داستان کوتاه و طی یک درس(مبحث) اصلی، طی یک درس واژگان، مهم نیست. هر دفعه شما احساس کردید انرژیتان افتاده است(پایین آمده). تغییر دهید،به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید،در اطراف بپرید،حرکت کنید، دوباره طرز ایستادن قویتان را بسازید،لبخند بزرگتر بزنید.احساس عالی بودن داشته باشید.آن انرژی بدنتان را بدست آورید بعد دوباره به درس برگردید.

بسیار خب، مبحث اصلی مقاله تسلط بر احساسات همین است.شما بر فیزیولوژی تان تمرکز خواهید کرد. شما بر تسلط یافتن بر بدنتان تمرکز خواهید کرد،استفاده کردن از بدنتان برای تغییر دادن احساساتتان.استفاده کردن از بدنتان برای تغییر دادن انرژی که شما احساس می‌کنید و سرانجام استفاده کردن از بدنتان برای یادگیری خیلی،خیلی سریعتر انگلیسی.

متن انگلیسی درس

Emotional Mastery Main Text

Okay, welcome to the main audio for “Emotional Mastery.” So let’s talk about emotional mastery in more detail now.

How can you manage your emotions, how can you control, I don’t like the word control, but let’s just say manage your emotions so that you feel better and stronger while you’re learning English.

So it’s easy to say that “Oh, feel good when you’re learning English,” but unfortunately a lot of people feel bad when they’re learning English.

A lot of people feel bored. Or maybe just in your life in general, you’re tired, you’re working hard, and it’s difficult to learn English also and still feel energetic and happy.

So we have to learn some techniques, some methods to manage our emotions, to make sure our emotions are feeling strong while we’re learning. And remember, again, that emotion and psychology are 80P of success. And a lot of people talk about this in the academic world. Dr. Stephen Krashen, again he’s the top expert on language acquisition, language learning and language education, and he talks about this idea of non‑linguistic factors. Which basically means psychological and emotional factors, that they’re more important than the method you’re using. Tony Robbins, the famous peak performance coach, talks about this as well. He says directly success comes from emotion, 80P of success is emotion. The other 20P is the method, it’s how you do it.

So we’ve got to master our emotions to master English. How are you going to do to that? Let’s talk about that now. There are two keys to emotional mastery. One is your physiology, again it’s your body, how you use and manage your body. And second is your focus, your mental focus. Now a lot of this comes from again Tony Robbins and Joe Vitale and some other peak performance coaches so I’m using their information and I’m applying it, I’m focusing it on this process of learning English and how can you take those ideas and use them to increase your English learning power, so you learn faster, so that you speak better. So again we have two ways to manage our emotions. One is physiology, through the body. And the other is through focus, mental focus. What you think about again and again and again.

In this lesson we’re going to talk about physiology, managing physiology. So this is an easy way to change your emotional state. So let’s imagine that you are tired. You’ve gone to work, you’ve worked a very long day. You’re tired. And you’re thinking “I don’t want to study English.” How can you change that feeling? Well you can try to talk to yourself “Oh, I should study, I should study, I should feel better,” but usually that doesn’t work, right? Usually you still feel tired. What you have to do is start with your body. Change your body. What does your body look like when you’re tired?

Usually your shoulders are going to be forward. Is your head going to be up or is your head going to be down? Well, usually when you’re tired you’re head is going to be a little bit down, your chin will be kind of down. What about your face? Will you have a big smile on your face or will your face be kind of loose? Well, it’s usually going to be more loose, right? You’re not usually smiling big when you feel tired. And your eyes, where are your eyes looking usually when you’re tired? Again, down. So the whole body tends to be forward and down when you feel tired. So an easy, very simple way to change how you feel, how you physically feel, your emotion and in your body is to just make small changes in the way you’re using your body.

Try it now. Lean forward. Put your shoulders forward. Put your chin down. Look down. Put your body into a tired position, notice how you feel. Now let’s change it. Pull your shoulders back and your chest up. Bring your chin up. Bring your eyes up. Look up. And now, even if you don’t feel happy, I want you to smile really big. Put a big smile on your face, fake it. Look stupid. Okay, so a big smile, shoulders back, chest up, eyes up and a big stupid smile, a big grin, on your face. Do you feel differently now? You probably do.

Just by changing the position of your body, I’m doing it right now myself, I can feel that I feel more energetic. I feel happier just by shifting my body. When I go back and I put my shoulders forward and my chin down and my eyes down, I can feel some energy going down, right? The energy in my body gets less. When I pull my shoulders back, my chest up, my chin up, my eyes up, I’m smiling big, just faking it, acting like a crazy person, I feel much better. And you do, too. So that is such an easy way to change how you feel, to change your emotional state just by shifting your body. It’s a simple way to get control of your emotions and to master your emotions.

So here’s what I want you to do. Every time you listen to these lessons or any English lessons or any kind of English studying, I want you to first change your body. Before you listen to those lessons and while you’re listening, I want you to think about, consciously think about pulling your shoulders back, pushing your chest up, chin up, eyes up, and make yourself smile. You probably didn’t smile much in your English classes when you were younger but this time I want you to smile even if you feel like you are being stupid. It doesn’t matter, do it.

You’re going to change your body and by changing your body you’re going to feel better, you’re going to have more energy. And when you have more energy, when you feel better, you learn faster. There’s a lot of research about this. And it shows that people who have more energy, who are feeling good emotionally, learn faster. People who are tired and bored learn much more slowly.

What’s another way that you can change your emotion by changing your body? Well another very easy way is through breathing. How you breathe determines the energy in your body and how you feel. So for example if you have a very shallow breath, you’re breathing very shallowly…small little breaths…tight chest. You’re going to feel different than if you’re taking big breaths that are deep…that was just two breaths, already I can feel in my body a lot more energy.

So taking deep breaths, it’s such a simple way and yet it’s very powerful. That’s why in a lot of spiritual traditions, in Buddhism for example, and also in martial arts, in sports, you find that they will focus on breathing. They will tell their students to breathe more deeply. They have a very kind of controlled way of breathing because they know by breathing very deeply they can change their emotional state and their physical state. Increase their energy. Increase the aliveness in their brain, the alertness in their brain.

So this is another thing I want you to do before you learn English. Any kind of studying, these lessons or a book, anything, I want you to focus on breathing deeply. Maybe just two minutes, for two minutes I want you to take deep breaths. Hold it for maybe 2, 3, 4 seconds and then let it out. Then do it again. Hold it…and breathe out…and again and again, 1 or 2 minutes deep breathing. Of course at the same time remember you’re changing how your body is moving and how you’re sitting.

You’re changing your posture. Of course posture means body position so you’re going to have a strong posture. It means you’re going to have the shoulders back, your chin up, your eyes up, chest out. That’s number one. And then number two you’re going to breathe deeply. Hold…and out…and again. So again, strong posture, shoulders back, chin up, eyes up and then deep breathing. Do this for 1 or 2 minutes every time before you study English. I know it seems crazy, it seems so simple and yet it will totally change the way you feel while you’re learning. Because you will feel differently you will learn differently.

Just this simple, simple technique can increase your learning by two or three times, two or three times faster because your brain will be awake when you’re listening to English. When you’re bored, when you’re tired, your brain is half asleep. You’re just not learning efficiently. When you’re breathing deeply and your body is in a strong posture you feel better and you learn faster.

Of course the next factor we already talked about a little bit is your face. You gotta control your face. Why? Because your face shows emotion. But your face also can create emotion. Just by smiling big, pretending, looking like a stupid person, it doesn’t matter. Just by faking it, just by making yourself smile big you’ll actually change your emotion. You’ll change your feeling. It’s very hard to feel depressed and tired when you have a big smile, even if you’re forcing the smile.

So that’s another thing I want you to do. Everyone on the train will think you’re crazy while you’re listening to Effortless English but I want you to have a big smile every time while you’re listening to the lessons. Right now, do it. So you’re going to have a strong posture. You’re going to breathe deeply. And you’re going to smile big, every time, before, during and after your English lessons.

What’s another way we can control our physiology and therefore influence our emotional state? Well another thing about the body is the body likes to move so we’re going to talk about movement. You’re going to have a strong posture. You’re going to breathe deeply.

You’re going to have a big grin on your face, smiling. And then you’re going to move. Because movement creates energy and energy wakes up your body so that you learn faster. I mentioned this in the introduction a little bit. We’re going to talk about it more now in detail.

You should always be moving your body while you’re learning English. This is the opposite of everything you learned in school. In school they told you “Don’t move. Sit in your chair.” Right, so you’re sitting in your chair and what happened? Your body became stiff, you became tired. You were bored. Well this is the opposite. You’re not in school anymore. You’re learning independently and it means you’re in control now. And so I want you to do the opposite of what happened in school.

I want you to move your body every time you’re learning English. This can be very simple. If you’re sitting in a train, okay, it’s hard to walk around. So you could just stretch your body. Consciously stretch, stretch your leg a little bit. Stretch your arm. Move your head around in a circle. Small little stretches, just make sure your body is moving even a little bit. Even better is to go for a walk. You have an iPod. You’re listening to the lessons. Get outside. Walk on the street. Walk in the country. Walk in the woods. It doesn’t matter. Get out and walk. Move your body. Keep your posture strong while you’re walking. Shoulders back, chin up, eyes up, chest up…breathe deeply while you walk. And of course, smile big while you’re walking.

Everyone will think you’re crazy. It doesn’t matter. Use this system. I promise you you’re going to have a totally different experience while you’re learning English. Nothing like the schools you went to before. So it’s very important. If you want to, if you love to exercise, you can run while you’re learning English. Put on your running shoes. Get some exercise in your body at the same time that you’re learning. You can do two things at the same time. So walk or run. Keep that body moving at the same time always. It’s going to keep energy coming into your body, flowing into your body. That wakes up your brain and that makes you learn so much faster. Another idea is go to the gym. Bring your iPod again and work out, lift the weights or do whatever you do at the gym. Again you’re using your body, engaging your body at the same time.

Okay so let me just review very quickly how you’re going to use physiology to master your emotions. Number one, posture. Shoulders back, chin up, eyes up, chest up. Number two, breathing…deep, deep breathing. Number three, your face. A big smile every time you’re learning English. Even if you feel terrible, I don’t care. Smile big while you’re listening to these lessons. And then finally, number four, movement. You’re always going to be moving your body somehow. If you’re in your car, if you’re in the train or the bus, you’re going to maybe make small movements. But ideally the best thing to do is to be outside walking, moving that body, or in the gym, or even running.

So you’re going to change your physiology. Now what happens if after maybe 20 minutes, 30 minutes, you start to feel tired again. You’re listening to the lesson and you’re starting to get a little bored “Oh, AJ keeps talking…oh god…oh I’m getting bored with this.” Well, you can just quit…that’s what most people do. But don’t do that. What you need to do is just wake your body up again so pause. Pause that lesson. Stop. Give yourself a little break. Change. Listen to some exciting fun music again. Get up, dance around, move, smile big, get your posture strong again, breathe more deeply. Wake up your body, maybe for 5 minutes…and then back to the lesson again. Do this every time.

Anytime during a lesson you start to feel tired or bored, just pause. Take a break, a 5 minute break and wake up your body. So anytime during a mini‑story, during a main article, during a vocabulary lesson, it doesn’t matter. Pause anytime you feel your energy going down. Change, listen to your favorite music, jump around, move, make your posture strong again, smile bigger. Start feeling great. Get that energy in your body then return to the lesson again.

Okay, so that’s it for the main article here of “Emotional Mastery.” You’re going to focus on your physiology. You’re going to focus on mastering your body, using your body to change your emotions. Using your body to change the energy that you feel and therefore using your body to learn English much, much faster.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

ویرایشگران این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.