برنامه ی روزانه انگلیسی شما

دوره: کتاب گویا / درس 21

کتاب گویا

28 درس

برنامه ی روزانه انگلیسی شما

توضیح مختصر

در این درس اقای هوگ درباره برنامه روزانه انگلیسی صحبت می کنند.

  • زمان مطالعه 15 دقیقه
  • سطح خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

فصل شانزدهم: برنامه ی روزانه یادگیری انگلیسی شما

خیلی خب. حاضرید بدون تلاش انگلیسی صحبت کنید؟ حاضرید که هر گاه اقدام به مکالمه میکنید احساس آرامش و اعتماد بنفس داشته باشید؟ حاضرید بیخیال خواندن گرامر، کتاب های درسی، لیست لغات، سربرگ و تمرین ها شوید؟ حاضرید دوباره لذت یادگیری را کشف کنید؟ حاضرید بر روی اهدافی که برای شما الهام بخش اند تمرکز کنید؟ آیا حاضرید بر روی ارتباط داشتن با مردم متمرکز شوید؟ آیا حاضرید به جای یادگیری انگلیسی بصورت متمرکز، با آن بازی کنید؟ شما عمق سیستم Effortless English را می شناسید. برای شما برنامه ای آماده کردم که یاد بگیرید انگلیسی را طبیعی، روان و آسان صحبت کنید. با استفاده از آخرین تحقیقات و تجربه شخصی من در دو دهه آموزش انگلیسی در کلاسها به هزاران دانش آموز در سراسر دنیا ،ثابت کرده ام که چرا روش های سنتی آموزش مناسب نیستند. اگر مدتی بود که برای استفاده از انگلیسی تقلا می کردید، من سعی کردم که به شما امید نیز بدهم. اینگونه نیست که شما در انگلیسی بد هستید. به من اعتماد کنید. شما به روش درست که روش طبیعی است آموزش ندیدید.

وقتی انگلیسی را طبیعی یاد می گیرید ) روش Effortless English( بالاخره از برنامه درسی مخفی فرار می کنید. دیگر متکی به کتاب های درسی یا تمرین های تکرار کردنی نیستید. به جای آن شما از روش های ساده سیستم Effortless English استفاده می کنید:

• ایجاد آنکراژ مثبت احساس قوی داشتن برای انگلیسی

• تغییر باور های محدود کننده به باور های قدرت دهنده

• پر انرژی و در حرکت بودن در زمان یادگیری

• فیلم های درونی خود را کارگردانی و کنترل کنید

• تمرکز بر یادگیری عبارات نه کلمات

• گرامر را مطالعه نکنید

• با گوش هایتان یاد بگیرید، نه با چشم هایتان; اختصاص دادن 08% از زمان یادگیری خود به گوش دادن

• عمیق یاد گرفتن; میل به گذاشتن زمان و تکرار متعدد لازم برای تسلط به انگلیسی گفتاری

• استفاده از داستان های دیدگاه به منظور تسلط گرامر

• یادگیری انگلیسی واقعی با تمرکز بر مواد انگلیسی معتبر که بومی زبانان از آنها استفاده می کنند

• به انگلیسی فکر کردن با استفاده از داستان های گوش بده – پاسخ بده که شما را تمرین می دهند بدون ترجمه کردن به صورت خودکار واکنش نشان دهید.

هفت قاعده کلید روش Effortless English است. این روش موتوری است که شما را در جاده تسلط انگلیسی یاری می کند. ولی درست همانند هر موتور خوب، روش Effortless English موثر بر سوختی است که در آن می ریزید. سوختی که نیاز دارید تا انگلیسی یا هر چیز دیگری را یاد بگیرید انرژی احساسی و انگیزه ای است که شما به روند یادگیری خود می آورید .به همین دلیل است که من خیلی بر بعد روانشناسی یادگیری متمرکزم. به شما نشان دادم که چگونه سوخت احساسی لازم را برای یادگیری انگلیسی با داشتن اهدافی بزرگ بسازید . درباره این که چگونه حرکت داشتن و استفاده از بدن می تواند به شما در یادگیری سریع کمک کند بحث کردم .همچنین راه هایی نشان دادم تا ترس خود را تبدیل به انرژی لازم برای مکالمه قوی و آرام انگلیسی کنید.

تمام چیزی که شما حالا نیاز دارید حرکت به سمت موفقیت است. به هر حال شناخت گام ها کافی نیست، شما باید عمل کنید. به هر حال واژه عمل کردن واژه ای اشتباه برای استفاده است چرا که سیستم Effortless English زمانی بیشترین تاثیر را دارد که شما آن را با ذهنی سرشار از بازیگوشی تلفیق کنید. دیگر نیازی به ترس از اشتباه کردن ندارید. نیازی به پیدا کردن یک جواب صحیح ندارید. نیازی به استرس ناشی از امتحانات و نمرات ندارید.

در حقیقت نیازی به مطالعه انگلیسی ندارید شما انگلیسی را بازی خواهید کرد. شما از حس کنجکاوی طبیعی خود لذت خواهید برد. از منابع جالب، الهام بخش، واقعی استفاده خواهید کرد. احساس انرژی و هیجان خواهید داشت. به بدنتان حرکت خواهید داد. در زمان یادگیری خواهید خندید و لبخند خواهید زد.

خوشبختانه، هیچ عصری بهتر از عصر امروز، زمانی مناسب برای یادگیری انگلیسی نبوده است. هیچ وقت به اندازه حالا منابع دم دست نبوده است. به لطف اینترنت، کم پیش می آید که به چیزی نتوانید دسترسی داشته باشید، چه سایت ها برای یادگیری انگلیسی، چه مطالب، کتابها ، فایل صوتی و ویدئو، همه می توانند برای تمرین کردن استفاده شوند. می توانید یک معلم استخدام کنید یا یک شریک برای مکالمه بگیرید که با شما آنلاین کار کنند.

دیگر نیازی به متکی شدن به مدارس ندارید. نیازی به دنبال کردن برنامه درسی مخفی ندارید. حالا شما استاد دوره آموزشی خود هستید. تسلط انگلیسی خیلی به شما نزدیک است.

یک روز با انگلیسی بدون تلاش

تمام تلاشم را انجام دادم تا سیستم Effortless English را شرح دهم. در این مرحله شاید شما تصمیم گرفته اید که انگلیسی طبیعی را به فال نیک بگیرید. می خواهید انگلیسی را بدون تلاش صحبت کنید. سوال اینجاست: چگونه شروع کنید؟ چگونه تمامی چیز هایی که من گفته ام را در یک روز از یادگیری انگلیسی بگنجانید؟ روز شما چگونه خواهد بود؟ این موضوع به شدت حیاتی است که برای خود یک برنامه مستمر انگلیسی که روزانه انجام شود ،بسازید. برنامه مستمر چیست؟ یک برنامه مستمر عادتی است که برای شما احساسی، یا حتی روحانی باشد. روند پیشرفت شما بستگی به استمرار شما دارد .با پیشرفت تدریجی در هفته شما در جاده تسلط می تازید. هر پیشرفت از پیشرفت قبلی نشات می گیرد و موجب حرکت می شود.

هفته به هفته، شنیداری شما پیشرفت خواهد داشت. برای مدتی حس می کنید که هیچ اتفاقی برای مکالمه شما رخ نمی دهد .بیشتر متوجه می شوید ولی مکالمه شما به نظر می رسد فرقی نکرده ولی سپس بعد از چند ماه اتفاقی عجیب رخ می دهد. عبارات انگلیسی سریعاً و آسان شروع به بیرون آمدن می کنند. در ابتدا مکالمه شما کم فروغ است سپس هر هفته بیشتر و بیشتر می شود. با گذر 3 ماه شما پیشرفت قابل توجهی در مکالمه خود حس خواهید کرد.

این پیشرفت با برنامه روزانه مستمر ساخته می شود. وقتی که در همایش تدریس می کنم دانش آموزانم را تشویق می کنم که برنامه مستمر Effortless English برای صبح، برای عصر، و برای کل روزشان بسازند .

بطور مثال:

صبح، بلافاصله بعد از بیدار شدن، موسیقی انرژی زای خود را پخش می کنید. وقتی که موسیقی گوش می دهید، لیست تجارب مثبت انگلیسی و باور های قدرت بخش را بیرون بیاورید. هر کدام از آیتم های لیست را بخوانید و حس آن تجارب مثبت را یادآور شوید. سپس به بزرگترین هدفتان از انگلیسی فکر کنید چگونه از زبان برای ساختن زندگی بهتر، برای خود و خانواده خود استفاده می کنید .سر آخر از “تکنیک تبدیل” ده بار یا بیشتر برای کارگردانی و برنامه نویسی فیلم های قدرتی خود استفاده کنید.

در این مرحله شما حسی عالی دارید پس خود را به قله احساسی برسانید .همزمان که موسیقی پخش می شود بپرید، لبخند بزنید و فریاد بزنید تا حس عالی پیدا کنید. حالا شما آماده اید که به انگلیسی گوش دهید. یک فایل صوتی آسان انگلیسی را پخش کنید. به صورت ایده آل شما داستان های گوش بده-پاسخ بده کوتاه را باز می کنید که با چندین داستان دیدگاه دنبال شود. وقتی که گوش می دهید پاسخ های خود را فریاد بزنید و از ژست ها و حرکات بزرگ برای ارائه جواب استفاده کنید. اگر هر گاه احساس کردید انرژی شما افت کرد، موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید و خود را به قله احساسی برسانید. سپس دوباره به انگلیسی گوش دهید.

شاید کل برنامه صبح گاهتان فقط سی دقیقه طول بکشد. روز خود را با حسی عالی شروع کرده و انگلیسی خود را پیشرفت می دهید. در آن مرحله احتمالا زمان آن رسیده که به سرکار یا مدرسه بروید. از زمان در مسیر بودن برای گوش دادن های بیشتر به انگلیسی استفاده کنید. از آنجایی که احتمالا در میان مردم هستید، این زمان مناسبی است که خیلی آرام به کتاب های صوتی گوش دهید.

وقت نهار شما زمان خالی دارید پس سی دقیقه یا بیشتر را به داستان های کوتاه یا داستان های دیدگاه اختصاص دهید. اگر شرایط موجود بودجواب خود را همانگونه در خانه انجام دادید، فریاد بزنید.

در مسیر خانه بودن فرصتی مناسب برای گوش دادن به انگلیسی است. احتمالا شما همان فصل کتاب صوتی که در صبح گوش دادید را دوباره پخش می کنید. اگر در خانه همراه کودکانتان هستید، وقتی که در حال بازی کردن یا چرت زدن هستند زمانی برای گوش دادن پیدا کنید. اگر در جایی مشغول قدم زدنید یا در صفی هستید، به انگلیسی گوش دهید. از هر لحظه ای برای گوش دادن استفاده کنید.

در عصر که در خانه اید، باز هم بیشتر به انگلیسی گوش دهید. بصورت ایده آل زمانی مشابه هر شب انتخاب کنید و دوباره به همان داستان کوتاه و داستان دیدگاه در حالت قله احساسی گوش دهید. این ممکن است سی دقیقهی دیگر به طول بیانجامد. اگر نیاز بود به اتاقتان بروید و جواب ها را فریاد بزنید و تمام انرژی و احساس خود را در انگلیسی خالی کنید.

سپس احتمالا از تکنیک فیلم استفاده می کنید؛ تمرین کردن و گوش دادن به صحنه ای از فیلم. و حتی وقتی که کار های دیگر مانند آشپزی انجام می دهید؛ همیشه یک فایل انگلیسی را در پس زمینه پخش کنید. خود را در کل روز با صدا های انگلیسی محاصره کنید.

با ساختن این عادت های روزانه و تقسیم زمان مطالعه خود به چهار یا بیشتر از چهار بخش در طول روز شما “شدت” می سازید. روز بعد همین برنامه مستمر را تکرار می کنید. چون می خواهید عمیقاً یاد بگیرید. می خواهید فایل های صوتی مشابه را دوباره تکرار کنید. به داستان های کوتاه و دیدگاه مشابه گوش دهید. به کتاب های صوتی مشابه گوش دهید. به صحنه های فیلم مشابه گوش دهید .این را به مدت هفت روز یا بیشتر انجام دهید تا به هر کدام از آن فایل ها تسلط یابید. هفته بعد، دوباره با همین روند.

بهترین مزیت داستان های صوتی این است که می توانید در همه جا از آنها استفاده کنید. می توانید هم زمان بخوانید و گوش دهید. یا می توانید قدم بزنید و گوش دهید که حتی بهتر نیز می باشد. هر کاری که برای شما مناسب است را انجام دهید، فقط انجامش دهید و خیلی زود انگلیسی را روان و به آسانی صحبت خواهید کرد.

برای بهترین نتیجه خود را با یک برنامه شدید برای شش ماه وفق دهید. در طول این زمان به انگلیسی در هر زمان آزادی که دارید گوش دهید هر چند اگر کوتاه باشد.همیشه چندین فایل انگلیسی در موبایل یا پخش کننده فایل های صوتیتان حمل کنید. همیشه با خود آنها را داشته باشید. از زمانهای که دورتان خلوت هست برای داستان های کوتاه و دیدگاه و تکنیک فیلم استفاده کنید و وقتی که در جای عمومی هستید خیلی آرام به کتاب های صوتی یا فایل های انگلیسی دیگر گوش دهید. تمام لحظات زندگی خود را با انگلیسی پر کنید.

این عادت مستمر راز موفقیت شماست. با شدید متمرکز شدن به مدت شش ماه پیشرفتی قابل توجه در مکالمه انگلیسی خواهید داشت. اعتماد به نفس و قدرت را در خود پیشرفت می دهید. نه!!! شما انگلیسی را بی نقص صحبت نخواهید کرد ولی این را بدانید هیچکس عالی نیست، حتی بومی زبانان.

شما از روش های سنتی سالیان سال استفاده کردید و از نتیجه بدست آمده خوشنود نبودید. به Effortless English حداقل 3 ماه فرصت دهید. در طول این مدت کاملا خود را به این سیستم وقف کنید. در پایان این شش ماه پیشرفت را متوجه می شوید و آن را با روش سنتی مقایسه کنید. شگفت زده خواهید شد.

در پایان مهارتی را توسعه خواهید داد که برای مکالمه بدون تلاش است. کلمات بصورت خودکار بیرون می آیند. گرامر خودکار پیشرفت می کند. احساس اعتماد بنفس به صورت خودکار نهان می شوند.

به سیستم Effortless English خوش آمدید

در بخش آخر این کتاب به بحث موضوعات پیشرفته و سوالات مرسوم می پردازم .با این حال اگر شش ماه صرف هسته Effortless English که گفتم نکردید به سراغ این روش های پیشرفته نروید.

بیشتر زبان آموزان فقط نیاز به سیستم اصلی دارند.

یادگیری انگلیسی بصورت آنلاین

همانطور که قبلا به آن اشاره کرده ام، در حال حاضر وب هر چیز مورد نیاز برای آموزش آنلاین انگلیسی را در خود دارد. می توانید درس های انگلیسی را بخرید، معلم خصوصی بگیرید، از دیکشنری استفاده کنید، کلمات جدید را ذخیره و مرور کنید، گرامر انگلیسی خود را پیشرفت دهید ،با دیگر دانش آموزان انگلیسی هم صحبت شوید. همه اینها را می توانید آنلاین انجام دهید. این برای زبان آموزان عالی است. حتی دانش آموزانی که سخت با بومی زبانان ارتباط پیدا می کردند حالا می توانند به انگلیسی هر روز گوش دهند و صحبت کنند، کافی است فقط به اینترنت وارد شوند. اینها پیشنهادات من برای بهترین نتیجه لازم از وب است: دانلود درس های انگلیسی از اینترنت اولین گام شما برای پیدا کردن دوره های انگلیسی آنلاین است. شما به درس هایی نیاز دارید که از انگلیسی واقعی استفاده کنند نه گرامر یا درس های خواندنی. و این را در نظر داشته باشید که شما درس های صوتی می خواهید نه کتاب ها درسی.

درس های صوتی چندین مزیت دارند. یکی از مزیت های آن این است که سریعاً دانلودشان می کنید. مزیت دیگر این است که آنها قابل حملهستند خیلی ساده این درس های را در گوشی یا موزیک پلیز خود قرار می دهید و می توانید انگلیسی را همه جا یاد بگیرید، هر زمان که بخواهید. همانطور که می دانید درس های صوتی از کتاب های درسی نوشته شده موثر تر هستند.

یک اجتماع آنلاین انگلیسی پیدا کنید :نیازی نیست که به معلم یا مدارس انگلیسی گران قیمت پول بدهید. می توانید یک شریک آنلاین برای مکالمه انگلیسی خودتان با هزینه ای اندک پیدا کنید. بیشتر شرکای انگلیسی از برنامه های گفت و گو صوتی استفاده می کنند که کار را آسان می کند. در جهان با هر کسی که دوست دارید رایگان صحبت کنید. بنابراین خیلی راحت می توانید یک بومی زبان یا یک دانش آموز سطح بالای انگلیسی پیدا کنید بدون اینکه محل زندگیتان مهم باشد. بعضی از مردم از مکالمات صوتی استفاده می کنند که حتی بهتر هم است.

همچنین یک اجتماع شما را حمایت و تشویق می کند. ایده های عالی ای از دیگر زبان آموزان یاد می گیرید. دوستان جدید از اقسا نقاط کشور پیدا می کنید. اعضای دوره Effortless English ، خود به خود در اجتماع آنلاین ما عضو می شوند و می توانند از انجمن و سایت اجتماعی ما استفاده کنند.

دیکشنری انگلیسی و ذخیره کننده آنلاین کلمه :همزمان که به درس های انگلیسی گوش می دهید، بعضی وقت ها می خواهید که کلمات جدید را در دیکشنری پیدا کنید یا ترجمه ای در زبان خودتان بیابید. دیکشنری های آنلاین بهترین گزینه و سریع تر از متنی ها هستند.

شما نیاز به دو گونه از دیکشنری ها دارید. اول دیکشنری استاندارد است .که این می تواند دیکشنری ترجمه دار در زبان شما باشد یا می تواند فقط انگلیسی باشد. نوع دیگر دیکشنری که نیاز دارید دیکشنری اصطلاحی است. اینگونه دیکشنری ها شامل اصلاحات مرسوم انگلیسی اند که در دیکشنری های استاندارد نمی توانید پیدایشان کنید.

صدا و فیلم :اینترنت بوفه ای از فایل های صوتی معتبر و منابع تصویری است. همانطور که در فصل قبل به آن اشاره کرده ام می توانید پادکست ها و کتاب های صوتی در هر موضوعی به شکل مجازی با یک جست و جو ساده بیابید. همچنین می توانید فیلم های آمریکایی و بریتانیایی و برنامه های تلویزیونی را در سایت های مختلف مشاهده کنید.

دانش آموزان سطح پیشرفته می توانند به گفت و گو های معمول گوش دهند و آن را کپی کنند. اینها برای زبان آموزانی که میخواهند مکالمات عمومی را متوجه شوند بهترین هستند.

متن انگلیسی درس

Chapter 16 : Your Daily English Learning Plan

So are you ready to speak English effortlessly? Are you ready to feel relaxed and confident every time you speak? Are you ready to let go of grammar study, textbooks, vocabulary lists, worksheets and drills? Are you ready to rediscover the joy of learning? Are you ready to focus on goals that inspire you? Are you ready to focus on communication with real people? Are you ready to “play English” instead of studying it?

You now know the core Effortless English system. I have laid out a plan to help you learn to speak English naturally, fluently and with ease. Using the latest research and my own experience from more than two decades of teaching English language classes to thousands of students all over the world, I’ve shown why traditional language teaching methods don’t work. If you’ve been struggling with English for a while, I’ve also tried to give you hope. It’s not that you’re bad at English. Trust me. You just haven’t been taught the right way, the natural way.

When you learn English naturally – the Effortless English way – you finally escape from the hidden curriculum. You don’t rely on textbooks or repetition drills. Instead you use the simple methods of the Effortless English system:

Anchor positive peak emotions to English

Change limiting beliefs into empowering beliefs

Energize and move while learning

Direct and control your internal movies

Focus on learning phrases not words

Don’t study grammar

Learn with your ears, not your eyes; devoting 80 percent of your studying time to listening

Learn deeply; be willing to put in the time and the numerous repetitions necessary to truly master spoken English

Use point-of-view stories to master grammar

Learn real English by focusing on authentic English materials that native speakers use

Learn to think in English with listen-and-answer stories, which train you to respond automatically without translation

The seven rules are the key to the Effortless English method. This method is the motor that will drive you to English fluency. But like any good engine, the Effortless English method is only as effective as the fuel you put into it. The fuel you need to learn English, or anything, really, is the emotional energy and motivation you bring to your studies. That’s why I’ve focused so much on the psychological aspects of learning. I’ve shown you how to generate the necessary emotional fuel for learning English by setting big goals. I’ve discussed how moving and using your body can help you learn more quickly. I’ve also demonstrated ways to channel your fears into the energy necessary to speak powerful and relaxed English.

All you need to do now is get out there and do the work. After all, it’s not enough to just know these steps, you have to take action. “Work”, however, is the wrong word to use because the Effortless English system is most effective when combined with a playful mindset. You no longer need to fear mistakes. You no longer need to find the “one right answer.” You no longer need to stress over exams or grades.

In fact, you will no longer “study English,” you will “play English.” You will enjoy your natural curiosity. You’ll use fun, interesting, compelling, real materials. You’ll feel energized and excited. You’ll move your body. You’ll smile and laugh while learning.

Fortunately, there’s never been a better time to learn English. There have never been more resources available. Thanks to the Internet, there are few things you can’t access online – whether it’s a website on English learning, or articles, books, audio and video that can all be used to practice. You can even hire a teacher or get a language partner to work with you online.

You are no longer dependent on schools. You don’t need to follow the hidden curriculum any longer. You are now the master of your own education. English mastery is within your reach.

A Day in the Life of Effortless English

I’ve done my best to explain the Effortless English system. At this point, maybe you’ve decided you like the sound of learning English the natural way. You want to speak English effortlessly. The question is: How do you get started? How can you take all of what I’ve told you and put it into a typical day of learning English? What would that day look like?

It is vitally important that you establish daily English learning rituals. What is a ritual? A ritual is a habit that is emotional, even sacred, for you. Your progress depends on consistency. By continually making tiny improvements each week, you will accelerate on the road to fluency. Each improvement builds on the ones that came before, creating momentum.

Week by week, your listening improves. For a while, nothing seems to happen with your speaking. You understand more but speaking seems to be no different. Then, suddenly, after a few months, something amazing happens. English phrases begin to come out more quickly and easily. It happens a little at first, then more and more each week. By the time you reach six months, you notice significant improvement in your speaking.

This improvement is built through consistent daily rituals. When I teach seminars, I encourage students to create Effortless English rituals for the morning, the day, and the evening. For example:

In the morning, immediately upon waking, play your favorite energizing music. As you listen to this music, take out your list of positive English experiences and empowering beliefs. Read each item on the list, and remember the emotion of the positive experience. Next, think about your biggest goals for English – how you will use the language to create a better life for yourself and your family. Finally, use the “swish” technique ten or more times to direct and program your power movies.

At this point you are feeling great, so you’ve worked yourself into a peak emotional state. With the music still playing, jump, smile and shout until you feel fantastic! Now you are ready to listen to English. Play an easy English audio. Ideally, you will play a listen-and-answer mini story, followed by several point-of-view stories. As you listen, shout your answers to the questions and use big movements and gestures. If, at any point, you notice your energy dropping, play the music again and create a peak emotional state. Then start listening to English again.

This whole morning ritual might take only thirty minutes. You start your day feeling great, improving your English. At that point, it’s probably time to go to work, or school. Use your travel time to listen to more English. Since you’ll probably be around other people, this is a good time to listen quietly to an audiobook.

At lunch you’ll have more free time, so spend another thirty minutes or more listening to a mini- story or point-of-view story. If you have privacy, shout your answers just as you did at home.

Travel home is another opportunity for more easy English listening. Perhaps you repeat that same audiobook chapter from the morning. If you stay at home with your kids, find moments of listening time when your kids are playing or napping. If you walk somewhere, or stand in line, listen to English. Use every available free moment to listen.

When you are home in the evening, do more English listening. Ideally, choose the same time every night and once again listen to the same mini story and point-of-view stories in a peak state. This might take you another thirty minutes. Go into your room if necessary to shout out the answers and really put your full energy and emotion into it.

Then you might use the movie technique, studying and practicing a movie scene. And even when you are doing other tasks, such as cooking dinner, always have an English audio playing in the background. Surround yourself with the sounds of English all day long.

By building these daily habits, and dividing your study time into four or more chunks throughout the day, you create intensity. The next day, you repeat the same rituals. Because you want to learn deeply, you repeat the same audios again. Listen to the same mini-story and point-of-view stories. Listen to the same audiobook. Watch the same movie scene. Do this for seven days or more to really master each of those audios. Next week, start over.

The great thing about audio story lessons is that they can be done anywhere. You can read and listen at the same time. Or you can take a walk and listen, which is even better. Do whatever works for you. Just do it, and soon you’ll be speaking English fluently and with ease.

For best results, dedicate yourself to an intense schedule for six months. During that time, listen to English every free moment you have, however short. Always carry English audios on your phone or audio player. Always have it with you. Use private time for mini stories, point-of-view stories, and the movie technique. When in public, listen quietly to audiobooks or other English audios. Fill every moment of your life with English.

This consistent habit is the secret to your success. By focusing intensely for six months, you will make dramatic improvements in your English speaking ability. You will develop confidence and power. No, you will not speak perfectly, but no one is perfect, not even native speakers.

You have used the old methods for years and are not happy with the results. Give Effortless

English at least six months. During this time, be fully committed to the system. At the end of six months, notice the improvement and compare it to the old methods. You will be pleasantly surprised.

You will, finally, develop the ability to speak effortless English. The words will come out automatically. The grammar will improve automatically. The feelings of confidence will appear automatically.

Welcome to Effortless English.

In the final section of this book I will discuss advanced topics and common questions. However, you should not focus on these advanced methods until you have spent at least six months using the core Effortless English system as described. Most learners will only need this core system.

LEARNING ENGLISH ONLINE

As I noted earlier, the web now has everything you need to learn English online. You can buy English lessons, find a private teacher, use a translation dictionary, save and review new words, improve your English grammar, and chat with other English students. All of this, you can do online. This has been great for language learners. Even students who find it difficult to get regular access to native English speakers can now hear and speak English every day by simply logging onto the Internet. Here are some of my recommendations on getting the best from the web:

Download MP3 English Lessons From The Internet Your first step is to find natural Englishcourses online. You want lessons that use real English, not grammar or reading lessons. You also want audio lessons, not textbooks. Audio lessons have several advantages. One advantage is that you download them immediately. Another advantage is that they are portable – simply put the lessons on your phone or audio player and you can learn English anywhere, anytime. As you know, audio lessons in general are much more effective than written textbooks.

Find An Online English Community There’s no need to pay for an expensive tutor or English school. You can find English conversation partners online, often at very reasonable prices. Most conversation partners use voice chat programs which make it easy to talk to anyone in the world for free. Thus, you can easily find a native speaker or an advanced English learner – no matter where you live. Some people use video chat – even better! A community also gives you support and encouragement. You’ll get great ideas from other learners. You’ll also make new friends from all over the world. Members of Effortless English courses automatically join our international online community and can use our forums and social site.

Online English Dictionary and Word Saver As you use your English lessons, you’ll sometimes want to look up new words in a dictionary or find a translation in your language. Online dictionaries are simply great – much faster than text. You will need two types of dictionaries. The first is a standard dictionary. This can be a translation dictionary for your own language or you can use an English-only version. The other type of dictionary you need is an idiomatic dictionary. As you might guess, this type of dictionary contains the common English idioms (phrases) you won’t find in a standard dictionary.

Audio and Video The Internet is a buffet of authentic audio and video material. As I noted in a previous chapter, you can find podcasts and audio books on virtually any topic with a simple Internet search. You can watch American and British movies and television on a variety of websites as well. More advanced students can listen to copies of actual conversations. These are best for learners who need to understand casual speech.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.