هدف هایی بزرگ داشته باشید تا انگیزه ی بیشتری برای موفقیت بدست بیاورید

دوره: کتاب گویا / درس 8

کتاب گویا

28 درس

هدف هایی بزرگ داشته باشید تا انگیزه ی بیشتری برای موفقیت بدست بیاورید

توضیح مختصر

در این درس آقای هوگ درباره داشتن اهدافی روشن صحبت می کنند.

  • زمان مطالعه 0 دقیقه
  • سطح خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

فصل ششم: هدف هایی بزرگ داشته باشید تا انگیزه بیشتری برای موفقیت بدست آورید

واقعاً چرا شما انگلیسی یاد می گیرید؟ چرا می خواهید با قدرت انگلیسی صحبت کنید؟ خیلی عجیب است که، خیلی از افراد ایده مبهمی دارند .

آنها می دانند که انگلیسی زبان بین المللی است و احساس می کنند که باید یاد بگیرند. در مدارس به آنها گفته می شود که انگلیسی مهم است .

بعضی افراد متمرکز بر نمرات در امتحانات هستند. آنها انگلیسی مطالعه می کنند تا نمره بالایی در تافل، توئیک، آیلتس یا سایر امتحانات بگیرند.

این اهداف از کجا می آیند؟ عموماً آنها از سیستم مدارس نشأت می گیرند. به بیان دیگر آنها اهدافی خارجی هستند که توسط دیگران ترویج پیدا کرده است. به دانش آموزان گفته می شود که این اهداف مهم هستند و بدین ترتیب سال های زیادی را به تمرکز بر نمرات امتحان می پردازند.

مشکل اینجاست که اهداف خارجی ) اهداف ساخته شده توسط افراد بیرونی ( احساسی همچون کار دارند. این اهداف حسی همانند تعهد دارند. این اهداف ضعیف و بی روح هستند و این یک مشکل است. چرا که اهداف، سیستم مرکزی مغز ما هستند. اهداف به مغز ما می گویند که چهمی خواهیم، چه موقع آن را می خواهیم و چرا ما آن را می خواهیم. یک هدف قدرتمند به ما برای بهتر و بهتر شدن، انرژی و انگیزه میدهد . یک هدف بزرگ می تواند به کل، زندگی شما را تغییر دهد. اهداف ضعیف، بر عکس اهداف قوی نتایج ضعیف تولید می کنند.

پس قدم بعدی برای ساخت سوخت Effortless English شما این است که اهدافی قدرتمند ایجاد کنید. اما چه چیزی یک هدف قدرتمند می سازد؟ یک هدف قوی هدفی است که یک فکر دائمی مثبت در ذهن شما ایجاد کند. یک هدف قوی احساسی است. یک هدف قوی فقط به شما انگیزه نمی دهد، بلکه شما را به سمت انجام دادن و موفقیت راهی می کند.

یک هدف قوی شبیه به یک اعتیاد مثبت است. آن هدف شما را متمرکز بر چیزی می کند که در زندگیتان اهمیت دارد. شما نمی توانید آن را فراموش کنید. در واقع، با یک هدف قدرتمند، شما سخت می توانید از فکر آن بیرون بیایید. این هدف شما را در زمان های دشوار راهنمایی می کند و به شما انگیزه می دهد.

برای قوی شدن، یک هدف باید به شکل مثبت، به شدت احساسی باشد. این دلیلی است که هدف نمره خوب داشتن در امتحانات بسیار ضعیف هستند. چه کسی با امتحانات هیجان زده می شود؟ در واقع، برای بیشتر مردم، امتحانات تجربه های منفی هستند که تولید کننده ی احساساتی از نگرانی، ترس، استرس می باشد که این خیلی انرژی زا و الهام دهنده نیست. تعجبی ندارد که خیلی از مردم احساس بدی از انگلیسی دارند.

شما چگونه یک هدف قدرتمند پیدا می کنید و می سازید؟ با پرسیدن سوالات قدرتی از خود شروع کنید. این ها سوالاتی هستند که به شما در پیدا کردن دلیلی عمیق برای صحبت کردن انگلیسی کمک می کنند. هر چه عمیق تر می روید، شما اهداف الهام بخش بیشتری پیدا خواهید کرد و بهترین سوال قدرتی برای همه چیز، خیلی ساده، این است که بپرسیم چرا؟ پرسیدن مکرر “چرا؟” یک راه آسان برای پیدا کردن هدف عمیق در انگلیسی است. بطور مثال، شما ممکن است از خود بپرسید، چرا من انگلیسی یاد می گیرم؟ شاید جواب شما این باشد که نمره ای بالا در آزمون تافل دریافت کنم. این یک هدف ضعیف بیرونی است. پس از خود دوباره بپرسید من چرا به نمره بالا تافل نیاز دارم؟ شاید جواب شما این باشد که شغلی بهتر داشته باشم. دوباره از خود بپرسید چرا می خواهم شغلی بهتر داشته باشم؟ حالا شما عمیق تر وارد می شوید که هدف واقعی خود را پیدا کنید. شاید جواب دهید که برای خانواده ام پول بیشتری به دست بیاورم، و بعد بپرسید چرا میخواهم پول بیشتری برای خانواده بدست بیاورم؟ ممکن است جوابش این باشد که زیرا من عاشقشان هستم و می خواهم یک زندگی وافر و فوق العاده برایشان فراهم کنم. شما هدف درونی بزرگ خود را یافتید.

هدف بزرگ شما گرفتن نمره بالای تافل نیست، هدف اصلی شما درست کردن یک زندگی فوق العاده برای خانواده است. انگلیسی یک ابزار برای کمک کردن به شما در آن هدف است. این هدف قوی تر و احساسی تر نیست؟ آیا این هدف شما را بیشتر هیجان زده نمی کند؟ آیا این هدف سوختی بیشتر برای موتور شما نمی سازد؟ بله، همه متفاوت هستند. شاید هدف بزرگ شما این است که در دنیا سفر کنید و زندگی ای پر از ماجراجویی داشته باشید .و شما می دانید که انگلیسی یک زبان جهانی است. شاید شما آرزو دارید که یک تاجر بین المللی موفق و پولدار شوید و انگلیسی به شما کمک می کند که به آن هدف برسید. شاید شما آرزو دارید که در خارج از کشور در یکی از دانشگاه های آمریکایی تحصیل کنید. شاید می خواهید که دوستانی در سطح جهان از کشور های مختلف پیدا کنید. شاید شما بیشتر از یک هدف بزرگ برای انگلیسی دارید.

نکته اینجاست که انگلیسی یک ابزار برای ارتباط داشتن است. فقط دانستن کلمات گسترده و گرامر بی فایده است. شما باید از زبان استفاده کنید تا قدرت آن را آزاد سازید. پس کلید برای پیدا کردن هدف بزرگتان آن است که بفهمید چگونه می خواهید از انگلیسی در دنیای واقعی استفاده کنید.

با انگلیسی، شما باید بر روی دلایل واقعی در جهان برای انگلیسی صحبت کردن تمرکز کنید. اهداف باید شما را به هیجان بیاورند. شما باید وقتی که به اهدافتان فکر می کنید احساس اشتیاق و انرژی کنید. حتی با اینکه من درباره این موضوع می نویسم، به شخصه در گذشته اهداف ضعیفی داشته ام. بطور مثال، به تازگی من چندین سمینار و ارائه در تایلند داشتم. اهداف اولیه من این ها بوده اند:

• به مردم درباره سیستم Effortless English آموزش دهم.

• با افراد بیشتر ارتباط برقرار کنم.

با اینکه این اهداف مثبت بوده اند ولی قدرتی در آنان وجود نداشت. آنها من را هیجان زده نکردند. آنها شور و شوق ایجاد نکردند. پس من عمیق تر فکر کردم. از خودم پرسیدم، چرا می خواهم به مردم درباره سیستم Effortless English آموزش دهم؟ چرا می خواهم با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنم؟ در چه چیزی می خواهم مشارکت داشته باشم؟ چه چیزی می خواهم کسب کنم؟ بلافاصله اهداف بهتری به ذهنم رسید که شامل:

• می خواهم مردم را هیجان زده کنم و زندگیشان را تغییر دهم!

• می خواهم شور و شوق و عشق یادگیری در مردم را بیدار کنم.

• میخواهم قدرت تصورشان را بیدار کنم!

• می خواهم زخم انگلیسیشان را درمان کنم!

• می خواهم به کل شیوه یادگیری انگلیسی در بین مردم را تغییر دهم.

• می خواهم به مردم در رسیدن به آرزوهایشان با استفاده از ابزار انگلیسی کمک کنم.

• می خواهم یک خانواده جهانی از دانش آموزان پر اشتیاق بسازم.

• می خواهم به مردم تجربیات احساسی مثبت و قدرتمند بدهم.

• می خواهم به آنها شادی، خنده، لذت و اعتماد بنفس قوی بدهم.

• می خواهم مردم را از حس شک و شبهه، از امنیت نداشتن، از بی حوصلگی، از دو دلی آزاد کنم.

• می خواهم به آنها کمک کنم تا به رویاهایشان برسند.

اینها اهداف هیجان انگیزی بودند! این اهداف به من انرژی و قدرت هدیه دادند. آنها کاری کردند که من از رخت خوابم پریدم و به کار پرداختم!

آنها باعث شدند که به عنوان معلم کارم را عالی انجام دهم. آنها برای من الهام بخش بودند که یاد بگیرم و بهتر و بهتر رشد کنم. آنها باعث شدند که به جای یک سخنرانی حوصله سر بر، یک ارائه فوقالعاده داشته باشم.

این قدرته داشتن اهداف بزرگ و معناگراست. چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟ چه بازده هیجان انگیزی می توانید تصور کنید که انگلیسی برای شما بیاورد؟ چه چیزی برای شما الهام بخش یادگیری انگلیسی است؟ گسترده تر فکر کنید. گسترده تر رویا پردازی کنید. به خود لطفی کنید: اهدافی بزرگ، بی پروا و قدرتمند برای یادگیری انگلیسی انتخاب کنید. حس شور و شوق خود را روشن سازید.

متن انگلیسی درس

Chapter 06 : Use Big Real World Goals To Motivate Yourself For Success

Why, exactly, are you learning English? Why do you want to speak English powerfully? Surprisingly, many people have only a vague idea. They know that English is the “international language” and they feel they should learn it. In school, they are told that English is important. Some people are focused on tests scores. They are studying English in order to get a high score on the TOEFL, TOEIC, IELTS or other exam.

Where do these goals come from? Typically, they come from the school system. In other words, they are external goals that are promoted by other people. Students are told these goals are important and thus spend years focusing on test scores. The problem is that external goals (goals provided by outside people) feel like work. These goals feel like an obligation.

These goals are weak and uninspiring, and that’s a problem because goals are our brain’s targeting system. Goals tell our brains what we want, when we want it, and why we want it. A powerful goal energizes, inspires and motivates us to do more and be more. A great goal can totally change your life. Weak goals, on the other hand, produce weak results.

Another step in developing your Effortless English fuel is, therefore, to develop stronger goals. But what makes a strong goal? A strong goal is one that creates a positive obsession in your mind. A strong goal is emotional. A strong goal not only motivates you, it seems to pull you towards action and success.

A great goal is like a positive addiction. The goal keeps you focused on what is important in your life. You can’t forget about it. In fact, with a truly powerful goal, you will find it difficult to stop thinking about it. This goal guides you and motivates you even through difficult times.

To be powerful, a goal must be intensely emotional in a positive way. This is why test score goals are so weak. Who gets excited and inspired by tests? In fact, for most people, tests are negative experiences that produce feelings of nervousness, fear and stress. That’s not very energizing or inspiring. No wonder so many people feel bad about English.

So how do you find and create truly powerful goals? Begin by asking yourself power questions. These are questions that help you find your deeper reason for speaking English. As you go deeper, you will find more inspiring goals. And the best power question of all is simply, “why?”

Repeatedly asking why is an easy way to find your deeper purpose for English. For example, you might first ask yourself, “Why am I learning English?” Maybe your first answer is, “To get a high TOEFL score.” That’s a weak external goal. So you ask yourself again, “Why do I want a high TOEFL score?” Maybe you answer, “To get a better job.” Again you ask, “Why do I want a better job?” Now you are going deeper, finding your true purpose. Maybe you answer, “To make more money for my family.” And then you ask, “Why do I want to make more money for my family?” And you might answer, “Because I love them and want to provide an abundant and wonderful life for them.” You have found your big internal goal.

Your big goal is not to get a high TOEFL score, your true goal is to create a wonderful life for your family. English is a tool to help you with that goal. Isn’t that more powerful and emotional? Doesn’t that excite and inspire you more? Doesn’t that create much more fuel for your engine?

Of course, everyone is different. Maybe your big goal is to travel the world and live a life of adventure – and you know that English is the international language. Maybe you dream of being a rich and successful international businessperson, and English will help you achieve that dream. Maybe you dream of studying abroad at an American university. Maybe you want to make international friends from many countries around the world. Maybe you have more than one big goal for English.

The point is that English is a tool for communication. Just knowing a lot of words and grammar is useless. You must use the language to unleash its power. So the key to finding your big goal is to figure out how you want to use English in the real world.

With English, you must focus on your real world reasons for speaking the language.

Goals must excite you. You should feel enthusiastic and energized just thinking about your goals.

Even though I’m writing on this topic, I too have sometimes been guilty of having weak goals. For example, I recently did a series of seminars and presentations in Thailand. My initial goals were:

To teach people about the Effortless English system.

To connect with more people.

Now these were certainly positive goals – but they had no power. They didn’t excite me. They didn’t create passion. So I thought more deeply. I asked myself, “Why do I want to teach people about the Effortless English system? Why do I want to connect with more people? What do I want to contribute? What do I want to accomplish?”

Better goals instantly came to my mind, including:

I want to inspire people and change their lives!

I want to awaken people’s passion and love of learning.

I want to awaken their imaginations!

I want to heal their English trauma!

I want to totally change the way people learn English.

I want to help people achieve their dreams using English as a tool!

I want to build an international family of super enthusiastic learners!

I want to give people incredibly positive & powerful emotional experiences!

I want to give them happiness, laughter, passion, and powerful confidence.

I want to free people from doubt, from insecurity, from boredom, from hesitancy.

I want to help them achieve their dreams!

Now these were exciting goals! These goals immediately gave me energy and power. They made me want to jump out of bed and get to work! They made me want to do a fantastic job as a teacher. They inspired me to learn and grow better and better. They made me want to create an amazing demonstration – not just some boring lecture.

Such is the power of big and meaningful goals. Why do you want to learn English? What is the most exciting outcome you can imagine speaking English will bring you? What truly inspires you about learning English? Think bigger. Dream bigger!

Do yourself a favor: Choose big, audacious, powerful goals for learning English. Ignite your passion!

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.