راز نوشتن یک انشای خوب

دوره: کتاب گویا / درس 23

کتاب گویا

28 درس

راز نوشتن یک انشای خوب

توضیح مختصر

در این درس آقای هوگ درباره تکنیکی برای تقویت مهارت نوشتاری صحبت می کنند.

  • زمان مطالعه 14 دقیقه
  • سطح سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

فصل هجدهم: راز خوب نوشتن در انگلیسی

سالها قبل، در حال تدریس کلاس های مهارت نوشتاری در سن فرانسیسکو بودم .دانش آموزانم امیدوار به قبولی در دانشگاه های آمریکایی بودند. آنها به تازگی مقاله ای درباره اینکه چرا می خواهند در آمریکا تحصیل کنند را به اتمام رسانده بودند.

هر دانش آموز برگه های خود را به من می داد و از کلاس خارج می شد. نشستم، اولی را برداشتم و شروع به خواندن کردم. اولین پاراگراف را خواندم و کاملا گیج شدم. مقدمه افتضاح بود. جملات بسیار بلند و پیچیده بودند و با کلامی مجهول نوشته شده بودند. واژگان پیچیده بودند و نادرست ادا شده بودند.

همانطور که به خواندن ادامه می دادم، احساس وحشت کردم. مقاله آن دانش آموز بسیار غیر قابل فهم بود. من حتی نمی توانستم ایده اصلی مقاله را متوجه شوم. خسته شدم، برگه را کنار گذاشتم و برگه ای دیگر برداشتم. شروع به خواندن دومین مقاله کردم و به مشکلاتی مشابه قبلی بر خوردم. دوباره جملاتی بلند وجود داشت که غیر قابل دنبال کردن و فهمیدن بودند. دوباره دانش آموز از واژگان پیچیده استفاده کرده بود که مناسب نبودند و به شیوه نادرست ادا شده بودند. دوباره هیچ ایده ای از چیزی که او قصد داشت بگوید متوجه نشدم.

خیلی سردرگم به همه مقالات نگاه کردم و مشکلاتی مشابه در میانشان پیدا کردم: جملات ، واژگان بیش از اندازه پیچیده، داشتن کلامی مجهول و نداشتن هیچ پیام روشن یا نکته ای خاص. آن مقالات غیر قابل خواندن بودند.

به خودم گفتم چقد افتضاح!!! و آخرین برگه را کنار گذاشتم.

مشکل مهارت نوشتاری آکادمیک

چرا این مقالات اینقدر بد بودند و چرا آنها از یک لحاظ مشابه بد بودند؟ جواب مشخص است، برنامه درسی مخفی .تمام دانش آموزانم انگلیسی را در مدارس یاد گرفته بودند. در کلاس هایشان، به آنها مهارت نوشتاری آکادمیک یاد داده بودند که تاکید بر جملات پیچیده، واژگان پیچیده و کلامی مجهول داشت.

هم دانش آموزان و هم معلمان از این نوع نوشتن استفاده می کنند تا به نظر روشن فکر بیایند. حقیقت این است که بیشتر نوشته های آکادمیک افتضاح اند .بطور مثال مجلات آکادمیک پر از جملات در هم پیچیده است، که تا جایی که ممکن است گیج کننده به نظر بیایند. دانش آموزان از استاد خود تاثیر گرفته اند و سعی در الگو قرار دادن نوع نوشتن آنها دارند. همانطور که کلاس سن فرانسیکو نشان داد نتایج غالباً فاجعه بار بوده اند.

همانند هِمینگوی بنویسید

در تضاد با نوشتار آکادمیک، برنده جایزه نوبل بهترین متن نوشته شده ارنست همینگوی به خاطر استایل ساده و مستقیم خود معروف بود .

همینگوی غالباً از جملات کوتاه، عباراتی ساده و واژگانی مرسوم برای خلق داستان های زیبا و قدرتمند استفاده می کرد.

با اینکه شاید قادر به خوب نوشتن همانند همینگوی نیستید، استایل کلی او برای استفاده بهترین استایل است. بیشتر دانش آموزان مهارت نوشتاری ضعیفی دارند چرا که دوست دارند متون خود را بیش از حد پیچیده کنند. آنها سعی دارند که روشن فکر به نظر برسند ولی نتیجه برعکس می شود. راه حل این است که بیشتر محاوره ای بنویسید. به بیان دیگر، نیاز دارید که همانند حرف زدنتان بنویسید.

نوشتن محاوره ای شبیه به (کاملاً نه) صحبت کردن است. وقتی شما انگلیسی صحبت می کنید، بیشتر می خواهید که از جملات روشن، ساده ،مستقیم استفاده کنید. شما ایده های خود را تا جایی که ممکن است ساده شرح می دهید.

جملات کوتاه و مستقیم بهترین هستند. جملات بلند را در مجموعه ای از جملات ساده و کوتاه تقسیم کنید. در بیشتر حالات، از کلامی فعال به جای غیر فعال استفاده کنید. از خبرنگاران و همینگوی به جای مجلات، استادها یا مواد آکادمیک الگو برداری کنید.

نوشتن خوب یعنی کوتاه و ساده کردن جملات. بنابراین هدف شما این است که ایده های خود را تا جایی که ممکن است با جملات کمتر مطرح کنید. هر چه متون خود را ساده تر کنید، روشن تر و موثر تر خواهند شد.

چگونه مهارت نوشتن انگلیسی خود را بالا ببریم

سوال اینجاست که چگونه شیوه نوشتاری ساده، محاوره ای و مستقیم را توسعه دهید؟ به نظر می رسد که جواب را می دانید! در فصل اخیر درباره اهمیت خواندن از روی لذت صحبت کردیم. تحقیقات نشان می دهند که این نوع از خواندن ها فقط یک راه عالی برای افزایش سرعت خواندن، فهم آن و دشت واژگان نیستند بلکه بهترین راه برای پیشرفت مهارت نوشتاری نیز می باشند.

همانطور که گوش دادن کلید مکالمه است خواندن نیز کلید نوشتن است. اصولی مشابه اینجا وجود دارد: ورودی های قابل فهم و الهام بخش پایهای قوی برای خروجی موثر است. به بیان دیگر، گوش دادن پایهای برای مکالمه و خواندن پایه ای برای نوشتن است.

درست همانند زمانی که به منابع گوش دادنی ساده برای پیشرفت مکالمه خود متمرکز هستید، به مطالب خواندنی ساده برای افزایش قدرت نوشتاری خود متمرکز خواهید شد. همانطور که به گوش دادن به داستان های واقعی و فایل های صوتی معتبر برای تسلط به مکالمه انگلیسی متمرکز هستید، داستان ها و کتاب های معتبر را برای تسلط به مهارت نوشتن انگلیسی خواهید خواند. نیاز به گوش دادن های زیاد برای مکالمه بدون تلاش داشتید و حالا نیاز به خواندن های زیاد برای نوشتن بدون تلاش خواهید داشت.

به همین دلیل است که اولین فعالیت شما برای نوشتن، خواندن است. هیچ چیز نمی تواند خواندن با شدت و از روی لذت، را برای افزایش مهارت گرامر نوشتاری، واژگان نوشتاری؛ ساختار جملات، املا، و وضوح جملات، شکست دهد. هر چه بیشتر برای لذت بخوانید، بیشتر ساختار جملات انگلیسی را بصورت حسی برداشت می کنید. به بیان دیگر شما بهتر نوشتن را، با الگو برداری از متون نوشته شده توسط نویسنده های خوب، یاد می گیرد. بهترین راه برای تقلید از نویسنده های خوب خواندن کتاب هایشان است.

به یاد داشته باشید، وقتی که بحث بر روی خواندن از روی لذت می شود حجم مهم ترین فاکتور است. هدف شما این است که بطور مداوم صفحات انگلیسی ای که می خوانید را در طول هفته افزایش دهید. داستان هایی را بخوانید که دوست دارید .کتاب های علمی تخیلی را بخوانید که برای شما جذاب اند. کامیک بخوانید .مطالب ساده بخوانید. حجم مطالبی که می خوانید مهم است نه سختی آنها. در حقیقت، هر چه منابع ساده تر باشند معمولاً بهتر هستند، مخصوصا برای هدف پیشرفت شما در نوشتن.

تمرین روزانه نوشتن: سرعتی نوشتن

بسیاری از انگلیسی آموزان متمرکز بر مقالات آکادمیک انگلیسی هستند .همانطور که قبلاً اشاره شد، این نوع از مقالات اغلب بیش از حد پیچیده اند، حتی مقالات خوب نوشته شده آکادمیک می توانند چالش برانگیز باشند و نوعی از سطوح پیشرفته نوشتاری هستند.

به همین دلیل است که زبان آموزان با تمرکز بر نوع نوشتاری ساده شده بیشتر سود می برند. یکی از بهترین راه ها برای اینکار نوشتن وقایع روزانه است. نوشتن وقایع روزانه به شما کمک می کند که ساختار جملات خود را پیشرفت دهید، سریع تر و واضح تر بنویسید.

نوشتن وقایع روزانه باید کوتاه و ساده باشند. هر روز ،موضوعی ساده را انتخاب کنید و درباره آن بنویسید. ممکن است درباره کاری که دیروز انجام دادید، بنویسید .ممکن است درباره اهداف خود بنویسید. میتوانید درباره چیزی بنویسید که به تازگی خوانده اید، و درباره افکار و احساستان درباره آن موضوع به بحث بپردازید.

گام بعدی این است که از یک زمانسنج که دارای زنگ باشد، استفاده کنید، برای ده دقیقه. وقتی که حاضرید، دکمه شروع را بر روی تایمر خود بزنید و تا می توانید سریع بنویسید. مهم ترین نکته که باید در نظر بگیرید این است که نباید صبر کنید. باید در طول 55 دقیقه بدون هیچ توقفی بنویسید. برای اینکه فکر کنید چه بنویسید صبر نکنید. برای تصحیح غلطتان توقف نکنید. برای فکر کردن به عبارتی بهتر، توقف نکنید.به دست خود اجازه بی حرکت شدن ندهید، به نوشتن هر چیزی که به ذهنتان می آید برای ده دقیقه ادامه دهید.

این تکنیک “نوشتن محدود به زمان” نام دارد. و در بین نویسنده های حرفه ای شهرت دارد. با نوشتن سریع، بدون توقف ،از قسمت انتقادی مغز خود می گذرید و یاد می گیرید که اجازه دهید کلمات به بیرون بریزند. در ابتدا که شروع می کنید احتمالا احساس نا امیدی خواهید کرد . برای فکر به اینکه چه بنویسید تقلا خواهید کرد. آشفته خواهید شد. اشتباهات زیادی خواهید داشت. نگران نباشید.

با تمرین روزانهی تکنیک نوشتن محدود به زمان پیشرفت خواهید کرد. سرعت و روان شدن شما در نوشتن زیاد می شود. خود را در حال استفاده از عباراتی که قبلا در کتاب یا مطالب خواندید، پیدا خواهید کرد. چون سریع می نویسید، مجبور به ساده نوشتن خواهید شد. وقتی برای فکر کردن به قواعد گرامری نخواهید داشت.

هفته به هفته، ساختار جملات شما پیشرفت خواهد کرد. مهم تر از همه احتمالا اعتماد به نفس شما در نوشتن انگلیسی پیشرفت خواهد داشت .

اگر احساس اعتماد بنفس کافی دارید، می توانید وقایع روزانه خود را در اینترنت به عنوان یک بلاگ به اشتراک بگذارید. هر روز، یک پست جدید از نوشتنی های محدود به زمانتان را به اشتراک بگذارید.

دوباره نویسی راز خوب نویسی است

خواندن از روی لذت و نوشتن محدود به زمان پایه تمرین نوشتاری شما می باشند. به هر حال، شما با استفاده از این دو روش یک نویسنده عالی نخواهید شد. در حقیقت، نوشتنی های محدود به زمانتان احتمالا هیچ گاه عالی نخواهند شد. آنها همیشه شامل اشتباهات و مشکلاتی خواهند بود و این ایرادی ندارد.

در حقیقت مقاله روزانه شما بعدا به خود شما کمک میکند. یک رازی است که تعداد کمی از نویسندگان به بحث آن می پردازند، ولی همه می دانند: تقریبا همه پیش نویسهای اولیه بد هستند! به بیان دیگر، حتی بومی زبان های حرفه ای، که هزاران دلار بابت کتاب هایشان پول می گیرند هم در ابتدا بد می نویسند .تمام نویسنده ها اشتباه گرامری دارند. همه نویسنده ها غلط املایی دارند.

نویسنده های برجسته می دانند که راز خوب نوشتن “دوباره نویسی” است. در نوشتن ما امتیازی عالی نسبت به مکالمه داریم. ما زمان داریم .

شما باید چیزی که نوشته اید را بخوانید. زمان دارید که مشکلاتتان را شناسایی کنید. زمان دارید تا اشتباهاتتان را تصحیح کنید. زمان دارید تا تمامی چیز هایی که نوشتید را دوباره نویسی کنید. حتی وقت دارید که نوشته خود را به دیگران نشان دهید و از آنها کمک بخواهید. برای نوشتن های عادی، بطور مثال بلاگها یا ایمیل ها، نیازی به دوباره نویسی نیست. با این حال؛ برای ارتباط های با اهمیت مثلا درخواست های تجاری، مقالات مدرسه ای، ایمیل های مهم؛ مطالب حرفه ای و …صد در صد دوباره نویسی ضرورت دارد.

خبر خوب این است که شما نیاز به عالی نوشتن ندارید. مشکلی ندارد که در اولین پیش نویستان اشتباه داشته باشید. همه اینگونه ایم. حتی اولین پیش نویس فاجعه بار هم باشد قابل قبول است. در نوشتن، فقط نوشته آخر است که اهمیت دارد و باید عاری از اشتباهات باشد.

شما نوشته نهایی عالی را با ویرایش به دست می آورید. ابتدا از تکنیک نوشتن محدود به زمان استفاده کنید تا اولین پیش نویس خود را سریعاً بنویسید. تمام ایده خود را بر روی برگه بیاورید. اشتباه کنید. مهم نیست فقط سریع بنویسید.

وقتی که اولین پیش نویس تمام شد، حالا کاری دارید که باید انجامش دهید .خود را همانند یک مجسمه ساز بدانید و اولین پیش نویس شما خاک رس است .پیشنویس را بخوانید، خود را خواننده نهایی تصور کنید ) کسی که مجسمه را خواهد دید(. آیا ایده ها کامل هستند؟ آیا همه چیز به خوبی شرح داده شده؟ چه چیزی پیچیده است؟ آیا ایده ها دارای ساختاری مناسب اند؟ بدون شک مشکلات زیادی پیدا خواهید کرد. حالا زمان آن رسیده که نیاز به مرور دارید. مشکلات را برطرف کنید. اشتباهات را بردارید. دوباره آن بخش یا کل آن را اگر نیاز بود، بنویسید. تمرکز شما این است که دومین پیش نویس را ساده تر، شفاف تر و مستقیم تر کنید.

وقتی دومین پیش نویس را به اتمام رساندید، آن را ذخیره کرده و کنار بگذارید. اگر ممکن است، یک روز صبر کنید و سپس دوباره آن را بخوانید. دوباره فرض کنید که مخاطب نهایی هستید. به دنبال جملات پیچیده بگردید، به دنبال ایده های نا واضح باشید. مشکلات را برطرف کنید و دوباره آن را دوباره نویسی کنید.

برای خیلی از متون دو بار ویرایش کافی است. با این حال اگر متون خیلی مهم هستند نیاز دارید که بیشتر این کار را انجام دهید. برای این گونه از متون بهتر است که از افراد دیگر به عنوان ویراستار کمک بگیرید. ویراستار شما می تواند دوست شما، یا معلم، یا حتی یک حرفه ای باشد . این شخص سومین پیش نویس شما را می خواند و به شما پیشنهاداتی می دهد. از آنها بخواهید که هر جا که مشکل دارد را برای شما سریعاً دوباره نویسی کنند.

کار با یک ویراستار به شما کمک می کند که بهترین متون ممکن را بنویسید .همیشه نیاز نیست ولی هر گاه که توانستید این کار انجام دهید و به پیشنهادات آنها به خوبی توجه کنید.

بعد از چند بار دوباره نویسی با کمک ویراستارتان، حالا آماده اید که چیزی که نوشتید را به انتشار برسانید. قبل از اینکه این کار انجام دهید ،مطمئن شوید از Spell check استفاده کنید تا غلط املایی هایی که فراموششان کردید را پیدا کنید.

برای تمرین

هر روز یک تمرین نوشتاری محدود به ده دقیقه انجام دهید. در طول انجام این تمرین تا می توانید بدون توقف باشید و سریع بنویسید.

روز بعد، نوشته روز قبل خود را بخوانید. سریعاً مشکلات و غلطهایتان را شناسایی کنید. دوباره مطلب روزانه ای که نوشتید را بنویسید تا واضح تر شوند. هر چیزی که غیر ضروری است را حذف کنید.

روز سوم به قدم اول بروید و دوباره یک تمرین محدود به زمان انجام دهید .به این الگو (نوشته های محدود، متناوب به زمان به علاوه دوباره نویسی) ادامه دهید.

متن انگلیسی درس

Chapter 18 : The Secret To Good English Writing

Years ago, I was teaching an advanced writing class in San Francisco. My students were foreign learners who hoped to enter an American university. They had just finished writing an essay about why they wanted to study in the USA.

Each student handed me their paper and then walked out of class. I sat down, grabbed the first one, and began to read. I read the first paragraph and was completely confused. The introduction was a mess. The sentences were extremely long and complex and were written in the passive voice. The vocabulary was complex and was used incorrectly.

As I continued to read, I was horrified. The student’s essay was unintelligible. I couldn’t even understand his main idea. Frustrated, I put the paper aside and grabbed another. I began to read the second essay and encountered the exact same problems. Once again there were long complex sentences that were impossible to follow or understand. Once again the student used complex vocabulary that was inappropriate and used incorrectly. Once again I had no idea what she was trying to say.

Bewildered, I went through every essay and found the same problems in each of them: convoluted sentences, overly complex vocabulary, overuse of the passive voice, and no clear message or point. The essays were unreadable.

“What a mess,” I said to myself as I put down the last paper.

The Problem of Academic Writing

Why were these essays so bad, and why were they bad in such similar ways? The answer lies, again, with the hidden curriculum of schools. Each of my students had learned English writing in school. In their classes, they had been taught an academic style of writing that emphasized complex sentences, complex vocabulary, and the passive voice.

Both teachers and students use this style of writing in an attempt to sound intellectual. The truth is, however, that most academic writing is terrible. Academic journals, for example, are filled with convoluted sentences that seem designed to be as confusing as possible. Students, influenced by their professors, attempt to model this kind of writing. As my San Francisco class showed, the results are typically disastrous.

Write Like Hemingway

In contrast to academics, Nobel prize-winning writer Ernest Hemingway was famous for his simple, direct style of writing. Hemingway typically used short sentences, simple phrases, and common vocabulary to create beautiful and powerful stories.

Though you are unlikely to write as well as Hemingway, his general style of writing is the best one to use. Most English learners write badly because they make their writing overly complex. They are trying to sound “intellectual” but instead end up sounding unintelligible. The solution is to write more conversationally. In other words, write like you speak.

Conversational writing is similar to (though not exactly the same) as speaking. When you speak English, you likely use clear, simple, direct sentences. You express your ideas as simply as possible.

Short, direct sentences are best. Break long sentences into a series of short, simple sentences. In most cases, use the active voice rather than the passive. Model your writing on journalists and Hemingway rather than on professors, journal articles, or other academic material.

Good writing is a process of cutting and simplifying. Your goal, therefore, is to communicate your ideas using as few words as possible. The simpler you make your writing, the more clear and powerful it will be.

How To Develop Your English Writing

So how do you develop a simple, conversational, and direct writing style? It turns out you already know the answer! In the last chapter we discussed the importance of pleasure reading. The research shows that this kind of reading is not only a great way to improve your reading speed, reading comprehension, and vocabulary — it’s also the best way to improve your writing.

Just as listening is the key to speaking, reading is the key to writing. The same principle applies: Understandable, compelling input is the foundation for effective output. In other words, listening is the foundation for speaking and reading is the foundation for writing.

Just as you focused on fairly easy listening to improve your speaking, you’ll focus on fairly easy reading to improve your writing. Just as you focused on listening to real stories and authentic audios to master English speaking, you’ll read stories and authentic books to master English writing. You needed a lot of listening to speak effortlessly and you’ll now need a lot of reading in order to write effortlessly.

This is why your number one activity for writing is reading. Nothing beats high-volume pleasure reading for improving written grammar, written vocabulary, sentence structure, spelling, and clarity. The more you read for pleasure, the more you intuitively absorb English sentence structures. In other words, you learn to write best by modeling your writing after good writers. The best way to imitate good writers is to read their books.

Remember, when it comes to pleasure reading, the amount is what is most important. Your goal is to constantly increase the number of pages you read in English every week. Read novels that you love. Read non-fiction books that fascinate you. Read comic books. Read simple articles. It’s the amount you read that is most important, not how difficult it is. In fact, easier material is usually best, especially for the purpose of improving your writing.

Daily Writing Practice: Speed Writing

Too many English learners focus themselves on writing academic essays. As noted previously, these kinds of essays are often overly complex. Even when well written, academic writing is challenging and is one of the most advanced levels of writing.

This is why most learners benefit by first focusing on simpler forms of writing. One of the best ways to do this is to write a daily journal. Daily journal writing helps you to improve sentence structure, write faster and write more clearly.

The key to journal writing is to keep it short and simple. Each day, choose one clear topic to write about. You might write about something you did the day before. You might write about one of your goals. You could write about something you recently read, communicating your thoughts or feelings about it.

The next step is to set a timer, with an alarm, for ten minutes. When you are ready to begin, press “start” on the timer and write as quickly as possible. The most important point is to never take a break. You must write during the entire ten minutes without pausing. Do not pause to think of what to write next. Do not pause to correct mistakes. Do not pause to think of a better phrase. Do not let your hand stop moving — continue writing anything that comes into your head for the entire ten minutes.

This technique is called “timed writing” and is commonly used by professional authors. By writing quickly, without pausing, you bypass your critical brain and learn to let the words flow out. When you first try this you will probably feel frustrated. You’ll struggle to think of what to write. Your writing will be disorganized. You’ll make a lot of mistakes. Don’t worry.

As you continue doing timed writings each day, you will improve. Your writing speed and fluency will get faster. You’ll find yourself naturally using phrases that you read in a book or article. Because you are writing fast, you’ll be forced to write more simply. You won’t have time to think about grammar rules.

Week by week, your sentence structure will improve. Perhaps more importantly, your confidence with English writing will improve. If you feel confident enough, you could post your journal publicly online by writing it as a blog. Each day, publish a new post of your timed writing.

Rewriting Is The Secret To Good Writing

Reading for pleasure and daily timed writing are the foundation of your English writing practice. However, you will not become a great writer by only using these two methods. In fact, your timed writings will probably never be great. They’ll always have mistakes and problems, and that’s fine.

In fact, your imperfect journal writing will be in good company. This is a secret that few writers discuss, but all know: almost all first drafts are bad! In other words, even professional native speakers, who get paid hundreds of thousands of dollars for their books, can write badly. All writers make grammar mistakes. All writers make spelling mistakes.

Great writers know that the secret to good writing is rewriting. You see, with writing we have a great advantage compared to speaking. We have time. You have time to read what you wrote. You have time to identify your mistakes. You have time to correct those mistakes. You have time to completely rewrite everything. You even have time to show your writing to other people and get their help!

For casual writing, such as a blog post or email, it’s not usually necessary to rewrite. However, for important communication such as business proposals, school essays, important emails, professional articles, etc., rewriting is absolutely essential.

The good news is that you don’t need to write perfectly. It is acceptable to make mistakes in your first draft. We all do. It’s even acceptable for your first draft to be terrible. With writing, only the final draft is essential and it must be mistake free.

You create your great final draft through the editing process. First, use timed writing to quickly write your first draft. Get your ideas on paper. Make mistakes. Just write quickly.

Once you have the first draft, you have something to work with. Think of yourself as a sculptor and the first draft is your clay. Read the draft, imagining yourself as the final reader (your audience). Are the ideas clear? Is everything stated as directly as possible? What’s confusing? Are the ideas well organized?

Undoubtedly, you will find many problems. That’s when you rewrite. Correct the problems. Cut the mistakes. Rewrite whole sections, or the whole thing, if necessary. Your focus is to make the second draft simpler, clearer and more direct.

When you finish your second draft, save it and put it aside. If possible, wait a day and then reread it. Again imagine you are the final reader. Look for overly complex sentences. Look for unclear ideas. Fix the problems again and rewrite for the second time.

For many kinds of writing, two rewrites will be enough. However, if the writing is particularly important, you’ll need to do more. For this kind of writing, it’s best to get outside help from an editor. Your editor might be a friend, or a tutor, or even a paid professional. This person will read your third draft and offer advice. Ask them to quickly rewrite any sections that are problematic.

Working with an editor will help you create the best writing possible. It’s not always necessary, but do it whenever you can, and carefully notice their rewrite suggestions.

After a few rewrites with your editor, you’ll be ready to publish what you have written. Before you do so, be sure to use spell check to catch spelling mistakes you may have missed.

For Practice

Do a ten minute timed writing exercise every day. During this time, write as quickly as possible without stopping.

The next day, reread the previous day’s journal entry. Quickly identify problems and mistakes. Rewrite your journal entry to make it clearer. Cut out anything that is unnecessary.

On day three, you’ll go back to step one and do another timed writing. Continue following this pattern, alternating timed writing with rewrites.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.