هوش خود را برای موفقیت در زبان انگلیسی برنامه نویسی کنید

دوره: کتاب گویا / درس 9

کتاب گویا

28 درس

هوش خود را برای موفقیت در زبان انگلیسی برنامه نویسی کنید

توضیح مختصر

در ذهن ما همیشه افکار منفی و مثبتی وجود دارد، در این درس آقای هوگ به شما آموزش می دهند که چگونه این افکار را کنترل کنید.

  • زمان مطالعه 21 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

فصل هفتم: هوش خود را برای موفقیت در زبان انگلیسی برنامه نویسی کنید

زمانی که مشغول تدریس در تایلند بودم دانش آموزی به نام پلوی داشتم. روز اول مدرسه او در ردیف عقب نشسته بود. شانه هایش را خم کرده و سعی در این داشت که پشت سایر دانش آموزانی که جلوی او بودند پنهان شود. پلوی از اول تا آخر کلاس ساکت بود.

بعد از کلاس از او خواستم که یک دقیقه صبر کند. می توانستم متوجه شوم که مشکلی وجود دارد و می خواستم که ببینم چگونه می توانم به او کمک کنم. به او گفتم: متوجه این شده ام که تو در کلاس پنهان می شوی، مشکلی وجود دارد؟ او گفت: من در انگلیسی خوب نیستم. پلوی نا امیدی دراز مدت خود را در انگلیسی شرح داد که شامل نمرات بد، امتحانات ضعیف و خجالت بود. به این دلایل، او اطمینان داشت که عیب از اوست و او در انگلیسی بد است.

بعد از صحبت کردن با پلوی، درباره مشکل او و اعتقادش به فکر کردن پرداختم. متوجه شدم که دانش آموزان دیگر در کلاس نیز احتمالا احساسی مشابه دارند. قبل از اینکه به آنان انگلیسی تدریس کنم می دانستم که باید راهی پیدا کنم که کمکی برای دوباره نویسی عقایدشان باشد. آن هفته شروع به تحقیق بیشتر درباره تکنیک های روانشناسی کردم و روشی به نام “برنامه نویسی فیلمی در ذهن” پیدا کردم.

هفته بعد من این تکنیک در کلاس آموزش دادم و به استفاده آن در طول ترم ادامه دادم. در کم تر از چند هفته، متوجه تغییر چشم گیری شدم .

پلوی با اعتماد به نفس تر و خودمانی تر شده بود. ابتدا او به جای ردیف عقب در ردیف جلو نشست، سپس شروع به مشارکت در کلاس کرد، هم کلاسی های او نیز با گذر هفته ها با اعتماد بنفس تر می شدند. این تجربه به من قدرت روانشناسی و اهمیت اینکه خودتان را برای موفقیت برنامه نویسی کنید را نشان داد.

این فصل آخرین قدم برای دوباره نویسی اعتقادات خود در موفقیت انگلیسی است. شما یاد میگیرید که دقیقاً چگونه اعتقادات، اهداف و قله احساسات خود را برنامه نویسی کنید، نیاز دارید که ماشین مسابقه ای خود را برای موتور Effortless English پیشرفت دهید.

مشکل دانش آموزان کمبود هوش یا کمبود قدرت اراده نیست. شما در انگلیسی بد نیستید. چیزی که مردم کم دارند کنترل بر روی ذهن و احساسات است. در حقیقت شما تمامی استعداد، هوش، قدرت برای تسلط به انگلیسی در بالاترین سطح ممکن را دارید. خیلی ساده نیاز دارید که قدرت خود را کنترل کرده و برای تغییر احساسات، اعتقادات و اعمالی که مد نظر دارید استفاده کنید. درست همانند خیلی از انگلیسی آموزان ،احتمالا شما هم از زخم انگلیسی رنج برده اید.

احتمالا اعتقادات محدود کننده دارید و زمان مکالمه احساس ناامیدی، نگرانی، استرس می کنید و برای این کار نیاز دارید که یاد بگیرید چگونه فیلم های داخل ذهنتان را کنترل کنید. این فیلم ها برنامه هایی اند که شما برای ساختن احساسات، اعتقادات و اهداف از آنان استفاده می کنید . شما این فیلم ها را با حس های پنجگانه خود می سازید: دیدن، شنیدن، لامسه، چشایی و بویایی .حافظه و رویا های شما توسط تلفیقی از این احساسات در ذهنتان ثبت می شوند .این ها عناصری اند که شما با استفاده از آنها تصاویر ذهنی خود را نوشته و یا هدایت می کنید. این تصاویر سپس احساسات، افکار و اعمال شما رو می سازند.

وقتی می خواهید که نتایج گرفته شده از یادگیری انگلیسی را تغییر دهید باید خواستار تغییر دو چیز باشید: احساسی که زمان انگلیسی صحبت کردن دارید و چقدر خوب آن را حرف می زنید. به بیان دیگر می خواهید در هنگام صحبت کردن احساس اعتماد بنفس داشته باشید و می خواهید که ماهرانه مکالمه کنید. این فصل درباره این می باشد که چگونه تصویر های ذهنی خود را تغییر دهید تا آنها شما را طوری برنامه نویسی کنند که در زمان مکالمه، احساس قدرت و مهارت داشته باشید.

وقتی که به فیلمی که در ذهن خود ساخته اید فکر می کنید، تصور کنید که دو چیز وجود دارد که می توانید انتخابشان کنید: چه چیزی در تصاویر شما نهفته و آن تصویر چگونه ساخته شده است. اگر شما به شکل مستمر به خاطرات خجالت آور انگلیسی فکر کنید احساسی که دارید تغییر خواهد کرد. چگونه آن خاطره شکل گرفته است نیز اهمیت دارد. بطور مثال، احتمالاً شما زمانی را به خاطر میاورید که توسط معلمی اشتباه شما تصحیح شده است و آن خاطره برای شما موجب نگرانی درباره انگلیسی می شود. آن خاطره یک تصویر در ذهن شما است. در درون، شما رخ دادن اتفاق را می بینید، صدای معلم که غلط شما را تصحیح می کند را می شنوید و حس شرم و خجالت را احساس می کنید )دیدن ،شنیدن، احساسات فیزیکی عمومی ترین و قوی ترین عناصر استفاده شده در تصاویر ذهنی هستند) اگر شما این تصاویر منفی را در ذهن خود بزرگ تر کنید، احساسات بد، قوی تر می شوند. یعنی اگر شما صدای معلم را بلند تر کنید، احساسات بد، بدتر خواهند شد و شما می توانید روی تاثیرات یا احساسات شرم خود بیشتر متمرکز شوید و آنان را در بدن خود سریع تر به حرکت در بیاورید، که دوباره باعث قوی تر شدن آنها می شود.

با تغییر اینکه این تصاویر ) فیلمها( چگونه در ذهنتان به نمایش در می آید می توانید قدرت آنان را تغییر دهید. به این کیفیت فیلم ها، کیفیت زیرین می گویند. آنها کیفیت های خاصی از هر حس استفاده شده از فیلم های درونی هستند. هر کدام از حس ها چندین کیفیت زیرین دارند که می توانند کنترل و تغییر پیدا کنند.

از لحاظ دیدگان به طور مثال شما می توانید رنگ یک فیلم را تغییر دهید یا به کل رنگ آن از بین ببرید و سیاه سفیدش کنید. می توانید اندازه عکس در ذهنتان را تغییر دهید بزرگ تر یا کوچکترش کنید. اگر شما تصور کنید که فیلم بر روی پرده ای در ذهنتان در حال نمایش است، می توانید فاصله تا پرده را تغییر دهید، نزدیک تر یا دور ترش کنید. می توانید روشنایی فیلم را تغییر دهید. میتوانید سرعت فیلم درونیتان را تغییر دهید و سریع ترش کنید یا به حالت عادی در بیاورید یا به حالت آهسته. می توانید زاویه دوربین فیلمتان را تغییر دهید، دید هر صحنه را عوض کنید.

فیلم های درونی دارای صدا می باشند و آنان نیز می توانند کنترل و تغییر داده شوند. می توانید بلندی صدای فیلمتان را کنترل کنید. ریتم آن را کنترل می کنید. آوای صدا را تغییر دهید، صدا را بالاتر یا پایین تر بیاورید.

همچنین میتوانید احساسات، حس های فیزیکی فیلمتان را کنترل کنید. شما درجه )سرما، گرما( ، شدت ) زیادی، کمی(، مکان احساساتتان را کنترل می کنید .همچنین شدت احساسات را کنترل می کنید و می توانید باعث لرزش سریع تر یا آرام ترشدنشان در بدنتان شوید.

در اصل شما هستید که کارگردان ذهنتان می باشید. سوال اینجاست؟ آیا شما این فیلم ها را کنترل و آگاهانه کارگردانی خواهید کرد؟ یا به آنان اجازه می دهید که شما را کنترل کنند؟ یک کارگردان خوب تصاویر، زاویه دوربین، صدا ها و غیره در فیلم را کنترل می کند تا دقیقاً افکار و احساساتی که او می خواهد بینندگان تجربه کنند بسازد. به عنوان کارگردان ذهن خودتان شما نیز می توانید همین کار را انجام دهید.

شما میتوانید کارگردان خاطرات خود باشید

می توانید بطور مثال، خاطرات ثبت شده خود را تغییر دهید. خاطرات، به صورت ساده فیلم های درونی اند که شما درباره تجربه ای که در گذشته داشته اید ساخته اید. برای اکثر مردم، این فیلم ها بدون انتخاب آگاهانه ساخته شده اند. خبر خوب اینجاست که شما می توانید این فیلم ها را دوباره کارگردانی کنید تا آنها را ضعیف تر یا قوی تر کرده و اثری که آنها بر زندگیتان گذاشته اند تغییر دهید.

بیایید حالا انجامش دهیم. به یک خاطره خیلی شاد فکر کنید. می تواند هر چیزی باشد، هر خاطره ای که موجب شود شما بخندید .

چشمانتان را بسته، لبخند بزنید و حالا به آن خاطره فکر کنید. همانطور که به یاد می آورید، به عکس یا فیلم در ذهنتان توجه کنید. چه چیزی می بینید؟ سپس به صدایی که می شنوید دقت کنید: آیا فیلم شما صدایی دارد؟ حس آن چطور :چه حسی در این فیلم دارید؟ احساسات در کجای بدنتان می باشند؟ آیا احساس لرزش در بدنتان وجود دارد؟ یا حس شدت؟ یا حس آرامش؟ فقط به اطلاعات این فیلم درونی و شادتان توجه کنید.

حالا کارگردان این خاطره شوید. اگر شما فقط یک عکس ثابت می بینید، آن را با اضافه کردن حرکات تبدیل به یک فیلم کنید. سپس تصویر را در ذهنتان بزرگ تر و به خودتان نزدیکتر کنید. همانطور که بزرگترش می کنید، به تغییر احساساتتان توجه کنید. برای اکثر افراد بزرگ کردن فیلم قدرت احساساتشان را افزایش می دهد (چه منفی چه مثبت!). با یک خاطره شاد، قادرید که با بزرگ کردن فیلم آن، آن را شاد ترش کنید.

درست است، شما می توانید صدا و احساساتش را نیز تغییر دهید. سعی کنید که صدا را کمی بلند تر کنید، مخصوصاً صداهای دلپذیر را. وقتی که شما متوجه احساسات خوب شدید، محل و شکل حرکتشان را در بدنتان مشخص کنید. احساسات فیزیکی می باشند و معمولا به شکل لرزش یا انرژی در بدنتان تجربه می شوند. لرزشی که از شادی است را سریع تر کنید، و موجب شوید که در بدنتان بیشتر به حرکت در آیند. برای اکثر مردم این موجب افزایش حس شادی می شود.

تبریک می گویم، شما اولین فیلم درونی خود را کارگردانی کرده اید. شما یاد گرفتید که چگونه حس شادی را با کارگردانی بهتر شدن افزایش دهید. شما می توانید از همین توانایی برای خاطرات، تفکرات و اعتقادات منفی استفاده کنید. بیایید امتحان کنیم.

تجربه منفی ای را به یاد بیاورید. احتمالا تجربه ی بدی از مدرسه است یا زمانی که تلاش کرده اید انگلیسی حرف بزنید احساس نگرانی، نا امیدی، بی حوصلگی یا احمق بودن کرده اید. همانطور که این تجربه بد را به یاد می آورید، دوباره به ویژگی های فیلم درونی تان توجه کنید . خاطره را در ذهنتان ببینید .به این توجه کنید که این فیلم صدا دارد یا خیر و به احساسی که در فیلم دارید توجه کنید.

ابتدا، پرده این فیلم را به خود نزدیکتر کنید، بزرگترش کنید. صدایش را زیاد تر کنید و لرزش احساس آن را سریع تر کنید. بیشتر افراد با انجام این کار احساس بدتری خواهند داشت. این چیزی نیست که شما می خواهید. پس برعکس آن را انجام دهید. پرده فیلم را به عقب تر هل دهید ،فیلم را کوچکتر کنید. سپس فیلم را تاریکتر و غیر قابل دیدن کنید. این را تصور کنید که این فیلم دارای دکمه ای برای کنترل صدا می باشد . دکمه را گرفته و به پایین بچرخانید، صدا را کم تر کنید. صدا را کاملا قطع کنید. در آخر نفسی عمیق بکشید و احساسات خود را به آرامش برسانید.

با انجام این کارها، متوجه خواهید شد که احساسات منفی ضعیف تر شده یا به صورت کامل از بین می روند. شما با آگاهانه کارگردانی کردن یک خاطره ناراحت کننده را گرفته و بی قدرت کرده اید. بیشتر مردم فکر می کنند که خاطرات غیر قابل تغییر هستند، ولی شما این را ثابت کرده اید که در حقیقت کنترل کننده خاطراتتان هستید. دقیقاً همین ماجرا برای افکارتان نیز امکان پذیر است.

شما انتخابی دارید. میتوانید آگاهانه کارگردان ذهنتان باشید یا اجازه دهید که مغزتان روانی شود. بیشتر مردم دومی را انتخاب می کنند و احساس کمبود قدرت دارند. آنها توسط افکار و خاطرات منفی و تجربیات بد کنترل شده اند .این لازم نیست. شما می توانید مغز خود را به اجرا وا دارید ،آن را کارگردانی کنید که افکار، احساسات و اعمالی که شما می خواهید را بسازند.

شما می توانید منفی ها را بی قدرت کرده و قدرت خاطرات، افکار، اعتقادات و اهداف مثبت را افزایش دهید. می توانید به جای کنترل شدن توسط مغزتان، مغز خود را کنترل کنید. این روند نه تنها برای خاطرات کاربرد دارد، بلکه برای اهدافی که می خواهید در آینده به دست بیاورید نیز کاربرد دارد. به هدفی بزرگ برای انگلیسی فکر کنید، به یکی از آن اهداف بزرگ و الهام بخش که زندگیتان را تغییر خواهد داد فکر کنید.

چشمان خود را ببندید و به هدفتان فکر کنید .حالا آگاهانه فیلمی برای آن هدف بسازید. شما کارگردان هستید. خودتان را در حال با قدرت انگلیسی صحبت کردن با دیگران تصور کنید. موقعیتی را انتخاب کنید که برای شما الهام بخش است. همانطور که به این فیلم نگاه می کنید، به صورت افرادی که به شما گوش می دهند دقت کنید. آنها را در حال لبخند زدن، متوجه شدن و لذت بردن از مکالمه انگلیسی شما ببینید . پرده فیلم خود را گرفته و به خود نزدیک کنید تا فیلم بزرگتر شود. سپس رنگ ها را زیبا تر کنید. تصویر را کمی روشن تر کنید.

همانطور که به دیدن این فیلم عالی ادامه می دهید، به موسیقی درونش توجه کنید. به حرف یکی از شنونده هایتان که می گوید: “وای ،انگلیسی تو فوق العاده است! چگونه یاد گرفته اید که اینقدر خوب صحبت کنید؟” گوش کنید. صدا را زیاد کنید تا بتوانید خیلی بلند و واضح آن را بشنوید! به احساسی که به شما بابت این تعریف دست می دهد توجه کنید .در جایی از بدنتان احساس افتخار و شادی خواهید کرد. آن کجاست؟ هر جا که باشد، لرزش شادی آن را سریع تر و قوی تر کنید و سپس به جاهای دیگر بدنتان منتقلش کنید. احساس عالی ای است!

شما همین حالا فیلم قدرتی انگلیسی خود را ساختید، و شما ستاره آن فیلم هستید. با اعتماد بنفس و توانایید. شما خوشحالید. عالی هستید ،انگلیسی را بدون تلاش مکالمه می کنید! حس عالی ای است!

با این قدرت کارگردانی، شما شروع به برنامه نویسی مغزتان برای باور ها، احساسات و نتایج دقیقی که می خواهید می کنید. شما هر روز بر روی این فیلم قدرتی متمرکز می شوید و هر گاه که فیلم را می سازید قوی تر می شود. هر گاه که فیلمی منفی در ذهنتان ایجاد شد، از توانایی کارگردانی خود استفاده کرده تا آن را کوچک تر و ضعیف کنید. روز به روز با تسلط آگاهانه بر ذهنتان، زندگیتان را کاملا تغییر می دهید.

بله این نیاز به تمرین روزانه دارد. آن فیلم های قدیمی طی سالیان سال ساخته شده اند، پس شما نیاز دارید که آگاهانه فیلم های قدرتی خود را هر روز بسازید. با انجام این کار شما قدم به قدم خود را برای موفقیت انگلیسی، دوباره نویسی می کنید.

یک روش قدرتمند و بخصوص برای دوباره سازی فیلم ها استفاده از روش جابه جایی است. روش جا به جایی یک روش کلاسیک از موفقیت رواشناسی وNLP است .روش جا به جایی روشی است که فوراً و خود به خود فیلم درونی منفی را به فیلم قدرتی تغییر می دهد تا شما احساس عالی بودن کنید. بطور مثال، اگر شما وقتی به انگلیسی صحبت می کنید حس نگرانی دارید، می توانید به ذهنتان آموزش دهید که خود به خود هر زمان که صحبت کردید حس نگرانیتان تبدیل به حس قدرت و اعتماد بنفس شود. شما باید روزانه با تکنیک جا به جایی تمرین کنید، ولی زمانی که ذهنتان عمیقاً برنامه نویسی شد دیگر نیازی به فکر کردن به آن ندارید. هر گاه که نیاز به انگلیسی صحبت کردن داشتید، ناخودآگاه احساس قدرت و اعتماد بنفس خواهید کرد.

اینها قدم هایی اند که برای تکنیک جا به جایی نیاز دارید:

  1. احساس و عملی که می خواهید تغییر دهید را شناسایی کنید. شاید احساس نگرانی کردن در زمان مکالمه باشد. ابتدا فیلمی از موقعیت منفی بسازید. ببینید، بشنوید و حس کنید که چه اتفاقی در فیلم منفی رخ می دهد.

  2. بعد از آن فیلمی قدرتمند خواهید ساخت که هدف شما را نشان دهد، چیزی که میخواهید حس کنید یا انجام دهید. می توانید به طور مثال، از فیلم قدرتی در مثال قبل استفاده کنید… فیلمی از خودتان که با قدرت و با حس عالی در حال صحبت کردن هستید.
  3. از تکنیک جا به جایی برای ارتباط دادن میان این دو فیلم و ساختن یک تغییر خود به خودی از فیلم منفی به فیلم قدرتی استفاده کنید. اساساً شما در حال آنکراژ کردن فیلم قدرتتان بر موقعیت قدیمی منفی هستید.

اینگونه به صورت ویژه می توانید تکنیک جا به جایی را انجام دهید:

چشمان خود را ببندید و با درست کردن تصویری بزرگ از موقعیت منفی ای که می خواهید تغییر دهید شروع کنید. واضح آن را ببینید. سپس تصور کنید که مربعی کوچک سیاه در گوشه تصویر وجود دارد. آن مربع کوچک فیلم قدرتی شما می باشد. پس شما فیلم منفی را بر روی پرده جلوی خود دارید و در گوشه پرده مربعی کوچک که شامل فیلم قدرتی است وجود دارد.

سپس بگویید بووووووم! و تصور کنید که آن مربع کوچک منفجر شده و تبدیل به پرده بزرگ فیلم شده است. وقتی که منفجر شد، کاملاً فیلم منفی را نابود کرده و جایگزین آن شده است. حالا شما فیلم قدرتی خود را جلوی خود می بینید .بزرگ، روشن و رنگارنگ است. صدا و احساسی عالی دارد. به فیلم توجه کنید و اجازه دهید آن احساسات مثبت قوی تر شوند.

مطمئن شوید که کلمه بووووم را قوی و بلند و سرشار از هیجان گفته باشید .قله احساسات را به یاد آورید و از حالت بدن قوی ای هم استفاده کنید تا احساسات مثبت را افزایش دهید. شما در حال ساختن یک ارتباط، یک آنکراژ، میان کلمه، حالت بدن و فیلم قدرتی هستید.

سپس چشمان خود را برای تنظیم مجدد لحظه ای باز کنید. بعد چشمان خود را ببندید و تمامی مراحل جا به جایی را تکرار کنید. هر بار باعث

شوید که انفجار سریع تر رخ دهد. فیلم قدرتی منفجر شده و تصویر سابق را نابود می سازد. بلند بوووم را فریاد بزنید و قله احساسات فیلم قدرتی خود را حتی قوی تر بسازید. سپس چشمان خود را برای لحظه ای باز کنید، تنظیم مجدد، چشمان بسته و دوباره تکرار کنید. به تکرار کردن این مراحل دوباره و دوباره ادامه دهید. هر روز، این کار را ده بار یا بیشتر تمرین کنید. این کار را روزانه انجام دهید. شاید 65 روز یا بیشتر طول بکشد که عکس العملی خودکار بسازید .وقتی که ساخته شد، متوجه نتیجه ای خارق العاده خواهید شد. وقتی که در موقعیت مکالمه انگلیسی قرار می گیرید، ممکن است لحظه ای کوتاه حس نگرانی کنید، سپس ناگهان، احساس بهتری خواهید داشت. حسی قوی تر، با آرامش بیشتر و اعتماد بنفسی بیشتر. این به صورت خود به خود و بدون تلاش رخ خواهد داد. این نتیجه تکنیک جا به جایی است.

این را عادتی روزانه کنید. شما میتوانید از تکنیک جا به جایی هر روز صبح که بیدار می شوید استفاده کنید، زمان زیادی نمی برد. در این چند دقیقه ای که تکنیک را انجام می دهید شما در حال برنامه نویسی ضمیر ناخودآگاه خود برای موفقیت هستید. شما فیلم های منفی قدیمی را تغییر می دهید. باور ها و احساسات قدرتمند بیشتری در انگلیسی توسعه می دهید. کنترل را به دست می گیرید و کارگردان مغز خودتان می شوید.

شما حالا همه ابزار لازم برای توسعه یک روان موفق و قدرتمند را دارید .می دانید که چگونه قله احساسات بسازید و به انگلیسی آن را ربط دهید .شما اهمیت باور ها را می دانید و راه تغییر آن با الگو برداری را بلدید .می دانید که چگونه از حرکات بدن برای ساختن احساسات و بالا بردن حافظه استفاده کنید. شما با قدرت انگیزه بخشی اهداف بزرگ آشنا هستید و می دانید که چگونه دلیل های عمیق خود را برای یادگیری انگلیسی پیدا کنید و می دانید که چگونه با استفاده از فیلم های درونی بصورت آگاهانه ذهن خود را برای موفقیت کارگردانی کنید.

در جاده تسلط بر انگلیسی، به دو چیز نیاز دارید: سوختی قوی و خودرویی قدرتمند: قدرت روانشناسی فوق العاده و روشی عالی. حالا می دانید که چگونه سوخت اعلاء مورد نیاز خود را بسازید.

در بخش بعدی، شما یاد می گیرید که با آن سوخت چه کار کنید. روش های یادگیری انگلیسی ویژه که شما برای با قدرت انگلیسی صحبت کردن به آن نیاز دارید. وقت آن رسیده که با موتور Effortless English آشنا شوید.

متن انگلیسی درس

Chapter 07 : Program Your Brain For English Success

While teaching English at a university in Thailand, I had a student named Ploy. On the first day of class, Ploy sat in the back row. During that class, she did her best to hide from me. She hunched her shoulders and tried to disappear behind the student who sat in front of her. Ploy remained silent during the entire class.

After class I asked her to stay a minute. I could see that something was wrong and wanted to find out how I could help her. I told her, “I noticed you were hiding during class, is everything okay?” She said, “I’m not good in English.” Ploy then described her longtime frustrations with English, including bad grades, bad test scores, and embarrassment. Because of this history, she was convinced that she had a flaw and was “bad at English.”

After talking with Ploy, I thought about her problem and her beliefs. I realized that other students in the class probably had similar feelings. Before I taught them English, I knew I had to find a way to help them reprogram their beliefs. That week I researched more psychology techniques and discovered the method of “mental movie programming.”

The following week, I taught the technique to the class and continued to use it throughout the semester. In just a few weeks, I noticed a dramatic difference. Ploy grew more confident and outgoing. First, she sat in the front row instead of the back row. Then, she began to participate in class. Her classmates likewise grew more confident week by week. This experience showed me the power of psychology and why it is so important to program yourself for success.

This chapter is the final step to reprogramming your psychology for English success. You’ll learn exactly how to program the beliefs, goals and peak emotions you need to develop race-car fuel for your Effortless English engine.

The problem for learners is not a lack of intelligence, nor a lack of will power. You are not “bad at English.” What most people lack is control over their mind and emotions. In fact, you have all the talent, intelligence and power you need to master spoken English at the highest possible level. You simply need to learn how to control your power and use it to change your emotions, beliefs, and actions in an instant, exactly as you want.

Like many English learners, perhaps you too suffer from “English trauma.” Perhaps you hold limiting beliefs, and feel frustrated, nervous or stressful when trying to speak. You want to feel confident and powerful when speaking, and to do so, you must learn to control your internal movies.

Your internal movies are the programs you use to create feelings, beliefs and goals. You create these movies with your five senses: sight, hearing, touch, taste and smell. Your memories and your dreams are recorded in your mind as a combination of these senses. These are the ingredients you use to write and direct your own internal movies. These movies then create your emotions, thoughts and actions.

When you want to change the results you get with learning English, you want to change two things: how you feel when speaking English and how well you actually speak. In other words, you want to feel confident while speaking and you want to speak skillfully. This chapter is about how to change your internal movies so they program you for both powerful feelings and skillful performance while speaking.

As you think about the movies you make in your mind, realize that there are two things you can choose: What is in your movies and how that movie is made. If you frequently think about memories of embarrassment with English, that will change the way you feel. How that memory is structured is also important. For example, perhaps you remember a time when you were corrected by a teacher in class, and that memory creates nervousness about English. That memory is a movie in your mind. Internally, you see the event happening, you hear the teacher correcting you, and you feel the embarrassment (sight, hearing and physical sensations are the most common and powerful ingredients used in internal movies).

For most people, if you make that negative movie larger in your mind, the bad feelings will get stronger. Likewise, if you make the teacher’s voice louder, the bad feelings are likely to get worse. And you could focus on the sensations or feelings of embarrassment and move them faster in your body, again making them stronger. By changing how the movie is played in your mind, you change its power.

These movie qualities are called “sub-modalities.” They are the specific qualities of each sense used in your internal movies. Each of the senses has several sub-modalities that can be controlled and changed.

Visually, for example, you can change the colors of a movie, or remove color completely to make it black and white. You can change the size of the images in your mind, making them larger or smaller. If you imagine the movie showing on a screen inside your mind, you can change the distance to the screen, bringing it closer or pushing it away. You can change the brightness of a movie. You control the movement of your internal movies and can make them fast, normal, or slow motion. You can change the “camera angle” of your movie, changing the view of any scene.

Internal movies have soundtracks, and these too can be controlled and changed. You control the loudness of the sounds in your movie. You control the rhythm. You can change the tone and pitch, making sounds higher or lower.

And you also control the feelings or physical sensations in your movies. You control the temperature (colder, hotter), the pressure (more, less), and the location of sensations. You also control the intensity of emotions and can make them vibrate faster or slower in your body.

Essentially, you are the movie director of your own mind. The question is, will you control these movies and consciously direct them, or will you let them control you? A good director controls the images, camera angles, sounds, etc. in a movie to create exactly the thoughts and feelings he or she wants the audience to experience. As director of your own mind, you can do the same.

You can, for example, change your memory recordings. Memories are simply internal movies you have created about an experience you had in the past. For most people, these movies were created without conscious choice. The good news is you can re-direct these movies in order to make them weaker or stronger, and change the effect they have on your life.

Let’s do it now. Think of a very happy memory. It can be anything, any memory that makes you smile. Close your eyes, smile, and think of that memory now. As you remember, notice the image or movie in your mind. What do you see? Then notice what you hear: does your movie have sound? And what about the feelings: how do you feel in this movie? Where are the feelings in your body? Do you feel vibrations in your body, or feelings of tension or relaxation? Just notice the details of this happy internal movie.

Now become the director of this memory. If you only see a still photograph, make it into a movie by adding movement. Then make the image bigger in your mind, bring it closer to you. As you make it bigger, notice how your feelings change. For most people, making the movie bigger increases the power of the emotions (negative or positive). With a happy memory, you can make it even happier by making the movie bigger!

Of course, you can also change the sound and the feelings. Try making the sounds a bit louder, especially the pleasant sounds. When you notice the good feelings, locate where they are in your body and how they are moving. Feelings are physical and are usually experienced as a vibration or energy in the body. Make that happy vibration faster, and have it move through your body more. For most, this will also increase the feeling of happiness.

Congratulations, you just directed your first internal movie. You learned how to increase feelings of happiness by becoming a better director. You can use this same skill with negative memories, thoughts and beliefs. Let’s try it.

Remember a negative experience with English. Perhaps it’s a bad experience from school, or a time when you felt nervous, frustrated, bored or foolish trying to speak English. As you remember this bad experience, again notice the details of your internal movie. See the memory in your mind. Notice if this movie has sound, and notice how you feel in the movie.

First, bring this negative movie screen closer to you, making it bigger. Make the sounds louder and vibrate the feelings faster. Most people will feel worse by doing this. That’s not what you want. So now do the opposite. Push the movie screen farther away, making the movie smaller. Then make the movie darker and harder to see in your mind. Imagine this movie screen has a button that controls volume. Grab that button and turn it down, making the sounds quieter. In fact, turn off the sound completely. Finally, take a deep breath and calm your feelings.

By doing all of these things, you’ll notice that the negative feelings are much weaker, or gone completely. You have taken an unhappy memory and made it powerless by consciously directing your mind. Most people believe that memories are unchangeable, but you have just proven that you are, in fact, in control of your memories. The same is true of your thoughts.

You have a choice. You can be the conscious director of your mind or you can let your brain run wild. Most people do the latter and they feel powerless. They are controlled by negative thoughts and memories and bad experiences. This is not necessary. You can choose to run your brain, directing it to produce the thoughts, feelings and actions you desire.

You can make the negative powerless and you can also increase the strength of positive memories, thoughts, beliefs and goals. You can control your brain instead of being controlled by it. This process not only works for memories, it also works for goals you want to achieve in the future. Think of a big goal for English, one of those large and inspiring goals that will change your life.

Close your eyes as you think of this goal. Now consciously make a movie for that goal. You are the director! See yourself speaking English powerfully to other people. Choose a situation that inspires you. As you look at this movie, notice the faces of the other people as they listen to you. See them smiling as they understand and enjoy your English! Grab that movie screen in your mind and bring it closer, so the movie is much bigger. Then make the colors more beautiful. Make the image a little brighter.

As you continue watching this great movie, notice the soundtrack. Hear one of the listeners say, “Wow, your English is great! How did you learn to speak so well?” Turn up the sound so you can hear this loud and clear! Notice how you feel when you hear this compliment. You’ll feel the pride and happiness in your body somewhere. Where is it? Wherever it is, make that happy vibration faster and stronger and then move it around all of your body. Feels great!

You have just created your English power movie, and you are the movie star. You are confident and skillful. You are happy. You are amazing, speaking English effortlessly! Feels great!

With this directing power, you start to program your brain for the exact beliefs, emotions and outcomes that you want. You focus on this power movie every day, and each time you create the movie it becomes stronger. Anytime a negative movie arises in your mind, you use your directing skill to make it smaller and weaker. Day by day, by consciously mastering your mind, you completely change your life.

Of course this requires daily practice. Those old movies were created over many years, so you need to consciously create your power movies every day. By doing so, step by step you will re- program yourself for English success.

One particularly powerful way to reprogram your movies is by using a method called “the swish.” The swish is a classic technique of success psychology and NLP. A swish is a way to instantly and automatically change a negative internal movie into a power movie that makes you feel great. For example, if you frequently feel nervous when speaking English, you can program your mind to automatically change to feeling powerful and confident every time you speak.

You must practice and train this “swish” technique daily, but once it is programmed deeply, you will not need to think about it. Whenever you need to speak English, you will effortlessly feel strong and confident.

Here are the steps for using the swish technique:

1. Identify the feeling or action you want to change. Maybe it’s a feeling of nervousness when speaking English. First, make a movie of that negative situation. See, hear and feel what’s happening in this negative movie.

2. Next you will create a power movie that represents your goal, what you want to feel and do instead. You could, for example, use the power movie in the previous example… a movie of yourself speaking powerfully and feeling great.

3. Use the “swish” to connect the two movies and create an automatic change from the negative to the power movie. Essentially, you are anchoring the power movie to the old negative situation.

This is how you do the swish specifically:

Close your eyes and start by making a big picture of the negative situation you want to change. See it clearly. Then imagine there is a small dark square in the corner of that picture. That small square is your power movie. So you have the big negative movie on the screen in front of you, and in the corner of that screen is a small square which contains the power movie.

Next, say “Wooosh!” and imagine that the small square explodes and becomes a huge movie screen. As it explodes, it completely destroys the negative movie and replaces it. Now you see your power movie in front of you. It is big, bright, and colorful. It has a great soundtrack and it feels great. Notice the movie and let those happy feelings grow stronger.

Be sure to say the word “Woosh!” loudly and powerfully, with a lot of excitement. Remember peak emotion and use a strong body gesture, too, in order to increase the positive feelings. You are creating a connection, an anchor, between the word, the gesture, and the power movie.

Next, open your eyes for a moment to reset. Then close your eyes and repeat the entire swish process. Each time, make the explosion happen faster. The power movie explodes and destroys that old image. Shout “Woosh!” loudly and make the peak emotions of your power movie even stronger.

Then open your eyes for a moment, reset, close your eyes, and do it again. Keep repeating the process, again and again. Each day, practice doing this ten times or more. Do it daily. It may take thirty or more days to program an automatic response. Once programmed, you will notice an amazing result. When you are in an English speaking situation, you may feel a brief moment of nervousness. Then suddenly, you’ll feel better — more powerful, more relaxed and more confident. It will happen automatically and effortlessly. This is the result of the swish programming.

Make this a daily habit. You can do this swish process every morning when you wake up and it will only take a few minutes. During these few minutes, you program your unconscious mind for success. You change the old negative movies. You develop more powerful beliefs and feelings about English. You take control and become a skilled director of your own mind.

You now have all the tools you need to develop powerful success psychology. You know how to create peak emotions and connect them to English. You know the importance of beliefs and how to change them through modeling. You know how to use physical movement to create emotions and enhance memory. You know the motivational power of big goals and how to find your deeper reasons for learning English. And you know how to consciously direct your mind to success by using internal movies.

On the road to English fluency, you need two things: powerful fuel and a powerful car: strong psychology and a great method. You now know how to create the premium fuel you need.

In the next section, you will learn what to do with that fuel — the specific English learning methods you must use in order to speak English powerfully. It is time to learn the Effortless English engine.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.