چگونه ارائه ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشیم

دوره: کتاب گویا / درس 26

کتاب گویا

28 درس

چگونه ارائه ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشیم

توضیح مختصر

آقای هوگ در این درس درباره تجربه خود و چند تکنیک برای تقویت مهارت ارائه زنده صحبت می کنند.

  • زمان مطالعه 13 دقیقه
  • سطح خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

چگونه سخنرانی ای عالی به زبان انگلیسی داشته باشیم

کنار سکو ایستاده بودم و منتظر اولین همایش سی نفره خود بودم. قلبم سریع می زد. نفسم بالا نمی آمد. کله بدنم وحشت زده بود. به دستانم نگاه کردم و متوجه شدم می لرزند. سعی کردم آنها را کنترل کنم، ولی موفق نشدم. به خودم گفتم نکند همه چیز را فراموش کنم و آنجا ثابت بایستم؟ ناگهان، اسم خودم را شنیدم که به مردم معرفی می شد. بر روی سکو رفتم. مردم تشویقم کردند ولی نمی توانستم صدایشان را بشنوم. سرم را بالا گرفتم و به آنها از چشمان ریز شده خودم نگاه کردم. نگاهم تنگ بود و دید پیرامونی خود را از دست داده بودم.

تا شروع به صحبت کردم، حس کردم که گلویم خشک شده است. صدایم عجیب )ضعیف و گرفته( شده بود. چشمانم را به دیوار پشتی اتاق دوختم و پشت هم کلمات را به بیرون ریختم. هدفم این بود که تا می توانم سریع حرفم را بزنم و از سکو فرار کنم. با اینکه سخنرانی فقط 6 دقیقه بود حس کردم ساعت ها گذشته است.

وقتی که تمام شد، سریعاً از سکو به پایین آمدم و نشستم. هنوز دستانم بدون اینکه بتوانم کنترلشان کنم می لرزیدند.

چندین فعالیت دیگر همانند سخنرانی عمومی دلهره آورند. سخنرانی شناخته شده ترین تجربه دلهره آور میان مردم است. این تجربه دلهره آور وقتی که شما بومی زبان نباشید سختر هم می شود.

وقتی که بترسید، هم عکس العمل روانی و هم بدنی دارید. عکس العمل های بدنی مشخصاً کنترلشان سخت است. وقتی که می ترسید بدنتان آدرنالین ترشح می کند. این هورمون در خون شما جریان پیدا می کند و شما را برای ستیز یا گریز آماده می کند.

عکس العمل های ناشی از آدرنالین همیشگی و قابل پیش بینی می باشند مانند عرق کردن، تپش قلب، نفس نفس زدن، گرفتگی عضله ،لرزیدن، شکم درد، تنگی مردمک چشم و از دست دادن کنترل عضلات.

آدرنالین از لحاظ روانی نیز تغییر ایجاد می کند. احساستان نسبت به زمان تغییر می کند. با اینکه فعالیت سریع است مردم آهسته رفتن زمان را تجربه می کنند. آدرنالین، بد تر از همه برای سخنرانان موجب کاهش سرعت فعالیت مغز می شود. فعالیت های مغز به سوی قسمت های ساده و احساسی می رود. این دلیل آن است که شما می توانید با یک شخص عالی صحبت کنید ولی رو به روی گروهی از مردم در سخنرانی تقلا می کنید. مغزتان در آن زمان خوب کار نمی کند.

مشخصاً بهترین چالش در سخنرانی عمومی مقابله با فعالیت های ناشی از ترس است.

روانشناسی 80% موفقیت را تشکیل می دهد

می توانستم صدای 6 هزار نفر در اتاق بغلی را بشنوم. موسیقی راک با صدای بلند پخش می شد. وقتی مجری من را معرفی کرد یک انرژی مضاعفی ایجاد شد.

پشت صحنه هیجانم بالا رفت، پریدم، فریاد زدم و خندیدم. فریاد زدم” من اینجا هستم تا همکاری داشته باشم، من انرژیم و مهارتم را برای کمک به مردم ارائه خواهم داد، من آماده ام تا موفق شوم ، بله، بله، بله”!!!

به سمت در رفتم و زیر چشمی نگاهی به مردم انداختم. آنها بر روی پاهایشان ایستاده بودند، تشویق می کردند. و سپس نامم را فریاد می زدند .

ای جی هوگ!!! ای جی هوگ !!!ای جی هوگ!!! انبوهی از انرژی در بدنم ورود کرد. پریدم و بر روی سکو رفتم .مردم به فریاد زدن نامم ادامه دادند.

وقتی که رو به روی 6 هزار نفر ایستاده بودم حسی به نام ترس نداشتم. نفس هایم عمیق، بدنم آرام بود. حس عظیمی از شوق داشتم. به جای نگرانی اینبار مشتاق بودم.

تجربه ام با سخنرانی عمومی به کل تغییر کرده بود. قبل از هر سخنرانی، حالا حس قدرت می کنم که تلفیقی از اعتماد بنفس، هیجان و شوق است. چگونه این تغییر عظیم را ساختم؟ من با چند تکنیک خیلی ساده و هزاران بار تمرین کردن این کار را عملی کردم.

خبر خوب این است که شما می توانید کاری که من انجام دادم را انجام دهید. مهم نیست که چقدر از سخنرانی انگلیسی می ترسید، با تمرین این تکنیک های ساده می توانید هر گاه که اقدام به سخنرانی عمومی کردید حس قدرت و آرامش داشته باشید.

حس قدرت و آرامش 50% یا بیشتر از موفقیت سخنرانی عمومی را تشکیل می دهد .حالا می دانید که چگونه صحبت کنید .وقتی که ترس از سخنرانی عمومی را از بین بردید، دیگر مشکلی با سخنرانی های بزرگ انگلیسی نخواهید داشت.

اعتماد بنفس باید تمرین داده شود

اعتماد بنفس تصادفی به دست نمی آید، برای غلبه بر ترس از سخنرانی عمومی باید به تسلط احساسی در رده عالی برسید. که انجام آن نیازمند تمرین است .بهترین سخنرانان به شکل منظم تمرین می کنند.

شما از تکنیکی ساده برای موفقیت در سخنرانی عمومی استفاده خواهید کرد. این تکنیک طوری طراحی شده که عکس العمل های ناشی از ترس را گرفته و با اعتماد بنفس جا به جا کند.

برای موفقیت قبل از یک سخنرانی نیاز به تمرین زیاد این تکنیک دارید. به صورت ایده آل این تکنیک را قبل از روی سکو رفتن صد ها بار انجام می دهید. این کار را قبل از تمام سخنرانی ها انجام خواهید داد.

نمی توانید از ترس عبور کنید بلکه باید آن را تبدیل کنید.

بازده آدرنالین بسیار قوی است، وقتی که آزاد شود تقریبا کنار آمدن با آن غیر ممکن است. نمی توانید با آن مقابله کنید. در حقیقت هر تلاشی که انجام می دهید آن را بدتر از اینی که هست می کند.

بطور مثال، اگر دستانتان قبل از سخنرانی شروع به لرزیدن کنند، تقریباً متوقف کردن آنها غیر ممکن است .همین ماجرا برای تپش قلب، تنگی نفس، گرفتگی عضله و… مشابه است. وقتی این عکس العمل ها شروع شوند دیگر نمی توان با آنها مقابله کرد. آدرنالین در خونتان آزاد شده و بدنتان نسبت به آن واکنش نشان می دهد. اگر سعی در مقابله با آنها داشته باشید چون در تغییرشان ناتوانید، نا امید خواهید شد. وقتی متوجه می شوید که قادر به کنترل نیستید ترس شما دو برابر شده و علائم آن بدتر می شود.

وقتی آدرنالین آزاد شود، فقط یک انتخاب دارید و آن این است که انرژی ناشی از آدرنالین را به چیزی مثبت تغییر دهید. هدف آدرنالین را به یاد آورید، این هورمون شما را برای جنگ و هیجان آماده می کند. که این یعنی شما می توانید از هیجان ناشی از آدرنالین برای ساختن روحیه جنگندگی استفاده کنید. این روشی است که من ترسم را برای سخنرانی عمومی به هیجان تغییر دادم.

با استفاده از انرژی به جای مقابله با آن، خود را به سخنرانی محرک و با اعتماد بنفس تبدیل می کنید. عکس العمل های بدنی در ترس و هیجان تقریباً یکسان هستند. وقتی که شما هیجان زده اید ضربان قلبتان بالا می رود، نفس کشیدنتان تند می شود، عضلاتتان منقبض می شوند. وقتی که به شدت هیجان زده اید ممکن است عرق کنید و دستانتان بلرزد. به بیان دیگر بدنتان عکس العمل مشابه با ترس دارد. پس چه چیزی ترس را از هیجان جدا می سازد؟ افکار و احساساتی است که شما به عکس العمل فیزیکی خود ربط می دهید که آنان تعیین کننده تجربه ترس یا هیجان می باشند. با ارتباط دادن تجربه های مثبت به احساسات فیزیکی خود می توانید خود را تمرین دهید که به جای ترس، احساس هیجان و قدرت داشته باشید.

چگونه ترس را به قدرت تبدیل کنیم

ما دوباره به تکنیک آنکراژ برای برنامه نویسی مغزمان باز خواهیم گشت ولی این بار برای اعتماد بنفس در سخنرانی عمومی.

اولین گام دوباره ایجاد کردن عکس العمل های ناشی از ترس است. شما می خواهید که قلبتان سریع بزند. می خواهید که تنفستان سریع تر شود. می خواهید که عضلاتتان منقبض شوند. آسان ترین راه برای ایجاد این عکس العمل ها استفاده از تمرین قله احساسی در ابتدا این کتاب است.

آهنگ انرژی زا و مورد علاقه خود را بگذارید. وقتی که به آهنگ گوش می دهید، شروع به پریدن، و حرکت دادن بدنتان کنید. کم کم، بالاتر و سریع تر بپرید. بر روی صورتتان لبخندی بزرگ بیاورید. ژشتی قدرتمند با دستانتان ایجاد کنید، فریاد بزنید “ آره…آره…آره…” به این کار ادامه دهید تا قلبتان شروع به سریع زدن کند و نفستان سنگین شود.

آهنگ را قطع کنید، همزمان که نفستان سنگین است شروع به سخنرانی درباره موضوعتان کنید. درباره ایده اصلی خود حرف بزنید .اگر کل سخنرانی را آماده کرده اید کل آن را بیان کنید. همزمان بدنتان را حرکت دهید. از کنج اتاق به کنج دیگری بروید. از ژست های قوی برای بیان حرفتان استفاده کنید و به لبخند زدن ادامه دهید.

چون نفس کم آورده اید در ابتدا به نظر سخت می آید. قلبتان سریع می زند و فکر کردن به موضوع را برای شما سخت می کند. خوب است. به لبخند زدن ادامه و بهترین خود را ارائه دهید. وقتی که سخنرانی تمام شد، موسیقی را دوباره بگذارید و کله تکنیک را دوباره پیاده سازید.

از این تمرین حداقل 4 بار در روز استفاده کنید. هر روز، سعی کنید قبل از شروع سخنرانی قلبتان سریع تر از قبل بزند.

این تمرین چندین بازده مهم دارد، اولاً شما آنکراژی مثبت می سازید. با گذاشتن موسیقی ای که عاشق آن هستید و پریدن و خوش گذراندن ،احساساتی قوی ایجاد می کنید. با حسی عالی داشتن حالا سخنرانی را شروع می کنید. با تکرار این عمل، این احساسات عالی با عمل سخنرانی ادغام می شود. سر انجام با فکر کردن به سخنرانی خود به خود احساس هیجان خواهید داشت.

این تمرین شما را آماده می کند که با علائم نگرانی از قبیل: تپش قلب شدید، تنفس سریع، عرق کردن و …رو به رو شوید. بیشتر مردم سخنرانی را در وضعیتی آرام تمرین می کنند. چون در شرایطی آرام این کار را انجام داده اند آماده طوفان قبل سخنرانی واقعی نخواهند بود. با تمرین کردن در شرایطی که قلب و تنفستان سریع است ذهن را طوری تمرین می دهید که با این عکس العمل ها کنار بیاید. در روز سخنرانی از این علائم ترسی نخواهید داشت چرا که برای شما آشنا و عادی خواهند بود. به جای ترس ،از این انرژی ایجاد شده برای ساختن احساسات مثبت و عملیات قوی استفاده خواهید کرد.

این تفاوت میان آموزش و تمرین است. آنهایی که تمرین انجام می دهند فقط سخنرانی خود را مرور می کنند ولی آنهایی که بدن را آموزش می دهند سعی می کنند که احساسات و شرایط فیزیکی خود را برای سخنرانی واقعی دوباره سازی کنند. با آموزش دادن به بدن ،کاملا خود را برای همه چیز آماده می سازید.

تکنیک تسلط بر احساسات را هر روز انجام دهید.

ساختن شرایطی عالی نیازمند زمان است. انجام چندین بار کافی نیست. به صورت ایده آل قبل از هر سخنرانی این تمرین را صد ها بار انجام می دهید .آماده سازی و آموزش شما را به بهترین سخنران تبدیل می کند.

شما برای تسلط و پیشرفت در جلوگیری از ترس ناشی از سخنرانی عمومی نیاز به تمرین روزانه دارید. این آسان نیست ولی به شدت پر بازده است. تسلط بر سخنرانی عمومی هزاران فرصت را رو به روی شما باز می کند. وقتی در جمعی صحبت می کنید قادرید که با ده ها، صد ها یا هزاران نفر به صورت همزمان نزدیک شوید .تاثیرتان زیاد می شود و وقتی تاثیر زیاد شود موقعیت شغلی شما نیاز افزایش می یابد.

متن انگلیسی درس

Chapter 21 : How To Give Powerful English Presentations

I was standing at the side of a stage, waiting to give my first public speech to a group of thirty people. My heart was beating quickly. My breathing was tight and shallow. My entire body felt jittery. I looked down at my hands and they were shaking. I tried to control the shaking, but failed. I thought to myself, “What if I forget everything and freeze?”

Suddenly, I heard my name as I was introduced to the audience. I walked onto the stage. The audience applauded but I couldn’t hear them. I glanced up and viewed them through tunnel vision. My sight was narrowed and my peripheral vision had turned black.

As I started to speak, I felt my throat tighten. My voice sounded strange — high pitched and weak. I fixed my gaze on the wall at the back of the room and rapidly gave my presentation. My only goal was to finish as fast as possible and get off that stage. Though the speech was only three minutes long, it felt like hours.

When I finished, I rushed quickly off the stage and sat down. My hands were still shaking uncontrollably.

Few activities are as terrifying as public speaking. Speeches are continually ranked as one of the most feared and stressful life experiences — dreaded by nearly all people. This nerve-wracking experience is made even more difficult when English is not your native language.

When you feel fear, you have both a mental and a physical reaction. It is the physical reactions that are particularly difficult to handle. When terrified, your body produces an adrenaline response. The adrenal glands release adrenaline into your blood, preparing you for “fight or flight.”

The physical responses to adrenaline are fairly consistent and predictable and include sweating, increased heartbeat, shallow rapid breathing, muscle tension, shaking, upset stomach, tunnel vision, and loss of fine muscle control.

Adrenaline produces mental changes as well. Your sense of time changes. Most people experience a “slowing down” of time while some experience “time speeding up.” Worst of all for speakers, adrenaline causes your higher brain activities to slow. Brain activity shifts to the more primitive and emotional sections of the brain. This is why you can speak perfectly well to one person but struggle terribly when speaking in front of a group. Your brain is not working as well.

Clearly the great challenge with public speaking is overcoming these fear reactions.

Psychology Is Eighty Percent Of Success

I could hear the crowd of three thousand in the room next door. Loud rock music echoed through the venue. A buzz of energy grew as the event organizer began my introduction.

Backstage, my excitement built. I jumped, shouted and smiled. I yelled to myself, “I am here to contribute! I will give all my energy and ability to help this audience today! I’m ready to rock! Yes! Yes! Yes!”

I walked to the door and peeked through it to view the audience. They were standing on their feet, applauding. And then they began to chant my name. “A.J. Hoge! A.J. Hoge! A.J. Hoge!” A surge of energy went through my body. I jumped and then ran onto the stage. The audience continued to shout my name.

As I stood facing that audience of three thousand people, I felt no fear. My breathing was deep, my body relaxed. In place of fear, I felt tremendous enthusiasm. In place of nervousness, I felt eagerness instead.

My experience of public speaking has totally transformed. Before a big speech, I now feel powerful — an incredible mix of confidence, excitement, and enthusiasm.

How did I make such a dramatic change? I did it using a few simple techniques, practiced hundreds of times.

The good news is that you can do what I have done. No matter how much fear you have for English presentations, by practicing a simple technique you can train yourself to feel strong and confident every time you give a public speech.

Feeling strong and confident is eighty percent or more of public speaking success. You already know how to speak. Once you overcome the fear of public speaking, you won’t have any problem making great English presentations.

Confidence Must Be Trained

Confidence does not just happen accidentally. To overcome the fear of public speaking, you must develop emotional mastery at a very high level. Doing that requires practice and training. Great speakers train constantly.

You will use a very basic technique to achieve the emotional mastery necessary for public speaking. This technique is designed to overcome the natural fear response and replace it with feelings of confidence.

For this technique to be successful, you must practice it many times before giving a speech. Ideally, you will repeat this technique hundreds of times before taking the stage. You’ll do this before each and every speech you ever make.

You Can’t Suppress Fear, You Can Only Transform It

The adrenaline response is powerful. Once it is triggered, it is almost impossible to suppress. You can’t fight it. In fact, any attempt to suppress the fear will make it worse.

For example, if your hands begin to shake before giving a speech, it is nearly impossible to stop them. The same is true for a rapid heartbeat, shallow breathing, muscle tension, etc. Once these reactions have started, they can’t be fought. The adrenaline is already in your blood and your body will respond. If you try to fight against the reactions, you’ll grow frustrated by your inability to change them. Your fear will multiply as you realize you are not in control, and the symptoms will worsen.

Once the adrenaline response is triggered, you have only one choice — channel the energy into something positive. Remember the purpose of adrenaline — it prepares you for flight or fight. This means you can use the same fear/flight reactions to create courage and fighting spirit instead. This is how I transformed my own fear of public speaking.

By using the energy instead of resisting it, you make yourself into a dynamic and confident speaker. The physical responses of fear and excitement are nearly identical. When you are excited your heartbeat increases, your breathing gets faster, and your muscles tension increases. When extremely excited, you may sweat and your hands may shake. In other words, your body reacts the same. So what makes the difference between extreme fear and extreme excitement?

It is the thoughts and feelings you attach to the physical reactions that determine whether you experience fear or excitement. By connecting positive experiences to the physical sensations, you will train yourself to feel excited and powerful rather than afraid.

How To Convert Fear Into Power

We will once again return to the technique of anchoring to program your brain for public-speaking confidence.

The first step is to recreate, as best you can, the physical sensations of fear. You want to get your heart beating faster. You want to increase your breathing. You want to tighten your muscles. The easiest way to do this is to use the peak state exercise you learned in the beginning of this book.

Put on your favorite loud, high-energy music. As you listen to this music, begin to jump and move your body. Little by little, jump higher and jump faster. Put a huge smile on your face. Make strong powerful gestures with your arms. Shout aloud, “Yes! Yes! Yes!” Keep going until your heart is beating fast and you are breathing heavily.

Turn off the music and, while still breathing heavily, begin to talk about your topic. Talk about the main ideas. If you have already planned the speech, do the whole thing. As you talk, move your body. Walk from one point of the room to another. Use strong gestures to make your point. Continue to smile.

At first this will likely be difficult, as you’ll be out of breath. Your heart will be beating fast and it may be difficult to think of your speech. It’s okay. Continue smiling and do the best you can. When you finish, turn on the music again and repeat the entire process.

Repeat this exercise at least four times a day. Each day, try to get your heart beating even faster before you practice your speech.

This exercise accomplishes several things. First, you create a positive anchor. By playing music you love and jumping and having fun, you generate strong positive emotions. Feeling great, you then begin your speech. With repetition, these great feelings become connected to the act of giving a speech. Eventually, just thinking about doing a presentation will make you feel excited automatically.

This exercise also trains you to deal with the major symptoms of nervousness: fast heartbeat, fast breathing, sweating, etc. Most people practice a speech when they are feeling calm. Because they always practice in a calm emotional state, they are unready for the flood of emotions that come just before the real speech. By practicing with an elevated heart and breathing rate, you are training your mind to expect these reactions and handle them. On the day of the speech, you won’t get scared by these symptoms because they’ll be normal and familiar to you. Instead, you’ll be used to channeling this physical energy into positive emotions and strong actions.

This is the difference between training and practicing. Those who practice simply review their speech. Those who train do their best to recreate the emotional and physical conditions that will occur during the real speech. By training, you prepare yourself fully and will be ready for anything.

Practice Emotional Mastery Techniques Daily

Peak state training takes time. It’s not enough to do this just a few times. Ideally, you will do this training hundreds of times prior to every speech you ever give. Preparation and training are what make you a great speaker.

You simply must practice daily in order to improve and master the fear of public speaking. It’s not easy, but it is highly rewarding. Public speaking mastery will open many opportunities. When you speak to an audience, you are able to reach tens, hundreds, or even thousands of people at a time. Your influence grows. As your influence grows, so too will your career.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.