انگلیسی شما را با تمام دنیا مرتبط می سازد

دوره: کتاب گویا / درس 27

کتاب گویا

28 درس

انگلیسی شما را با تمام دنیا مرتبط می سازد

توضیح مختصر

در این درس آقای هوگ به خواص یادگیری انگلیسی صحبت می کند.

  • زمان مطالعه 9 دقیقه
  • سطح خیلی سخت

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

انگلیس شما را به جهان متصل می دهد

به اینکه چرا انگلیسی میخوانید فکر کنید. شاید به دلیل ارتباط داشتن و متصل شدن با دیگران است. مکالمه انگلیسی یعنی متصل شدن. این هدف مکالمه انگلیسی است که با مردم دنیا ارتباط داشته باشید. ما می خواهیم که شخصا و احساسی ارتباط برقرار کنیم. می خواهیم که با شرکای تجاری، مشتری ها و خریدارانمان ارتباط برقرار کنیم. می خواهیم که با حرفه ای ها رابطه متقابل داشته باشیم. می خواهیم که با دوستان جدیدی آشنا شویم.

خیلی خلاصه نیاز به جامعه ای برای استفاده از انگلیسی دارید. به عنوان یک زبان آموز، عضویت در اجتماعی که زبان آموزان دیگر نیز در آن هستند بسیار برای تمرین و پیشرفت تان مفید است. دوستان، خانواده شما یک گروه متقابل هستند. اگر در کلاس انگلیسی عضویت پیدا کنید هم کلاسی های شما یک گروه متقابل دیگر هستند. وقتی که در یک اجتماع آنلاین از انگلیسی آموزان عضو می شوید، اشخاص داخل آن یک گروه متقابل می شوند.

گروه های متقابل بر روی اعضا خود تاثیر می گذارند. به عنوان یک گروه، اعضا ارزش ها و اخلاقیاتی را ترویج و به اشتراک می گذرانند .یک گروه به صورت کلی یک استاندارد مشخص دارد و هر عضو از این گروه تابع آن استاندارد هستند. تاثیر این گروه می تواند سازنده نتایج مثبت یا منفی باشد.

یک گروه متقابل منفی گروهی است که عموماً دارای استاندارد های سطح پایین باشد. این گروه ها در وهله اول دارای مشخصه انتقاد، تمرکز برخطا ها، شکایات و حتی توهین به هم گروهیشان هستند. این گروه ها معمولا عضو ها را به پایین می کشند و آنان را از هدفشان دلسرد و دور می کنند. متاسفانه این گروه ها معمولا در مدارس و به صورت آنلاین که مرسوم ترین جوامع برای یادگیری انگلیسی هستند، وجود دارند.

شما گروهی می خواهید که شما را به بالا بکشند .می خواهید به گروهی ملحق شوید که شما را تشویق کند و افکار مثبتی که برای شما جالب و سرگرم کننده است را جلا بخشد .شما گروهی می خواهید که وقتی کم آوردید شما را به سمت جلو هل دهند و وقتی که موفق شدید برای شما جشن بگیرند.

گروه های متقابل سازنده شیب های مثبت یا منفی اند. که با فعل و انفعالات، استاندارد ها و ارزش هایی که به اشتراک می گذارند تاثیر بزرگی در شما ایجاد می کنند. شرکت در گروه های متقابل منفی سرانجام اعتماد بنفس شما را از بین خواهد برد، مهم نیست که چقدر شما قوی باشید . برعکس در گروه متقابل مثبت به شما قدرت می دهند که پیشرفت کنید، رشد داشته باشید و موفقیتی بزرگ کسب کنید حتی اگر احساس نا امیدی داشته باشید.

با دقت انتخاب کنید. وقتی کلاس یا جامعه انگلیسی ای را انتخاب می کنید، کاملا تحقیق کنید. به ارتباط میان اعضا دقت کنید. وقتی که عضوی موفق شد آیا همگی جشن می گیرند یا حسودی می کنند؟ وقتی عضوی برای پیشرفت تقلا می کند آیا باقی اعضا او را تشویق و کمک می کنند یا به او محل نمی گذارند؟ با این که خیلی روشن به نظر می آید، خیلی از دانش آموزان هدف اصلی ای که یاد می گیرند را فراموش می کنند. در کلاس های مکالمات انگلیسی سنتی تمرکز بر امتحانات، کتاب های درسی، نمرات و سطوح بسیار ساده است. بعد از مدتی به عنوان یک دانش آموز، بسیار نگران این اندازه گیری های مصنوعی می شوید که هدف اصلی خود را از یادگیری انگلیسی فراموش می کنید.

در عمیق ترین سطح، مکالمات انگلیسی برای ارتباطات بین المللی است. چه نوع افراد را در جامعه انگلیسی زبان خود می خواهید؟

یکی از اهداف ادامه دار من، ساختن جامعه بین المللی با استفاده از همایش ها، دوره ها و گروه های آنلاین است. من از مردم می خواهم که با روش های مفهوم بخش و مثبت با هم ارتباط برقرار کنند و به این ارتباط داشتن ادامه دهند .یکی از راه هایی که می توانید این کار را انجام دهید استفاده از انجمن و باشگاه ماست. آنها طوری طراحی شده اند که به شما اجازه دهند با سایر دانش آموزانی که در حال یادگیری انگلیسی هستند ارتباط برقرار کنید و از آنها سوال بپرسید.

همچنین از شما می خواهم که همیشه این را در ذهن خود داشته باشید که چرا انگلیسی می خوانید. نمرات، امتحانات، نگرانی از اشتباهات یا

اینکه دیگران درباره شما چه فکری می کنند را فراموش کنید. فقط بر روی ارتباط داشتن با افراد مثبت فکر کنید. دور خود را پر از افراد پر شوق و پر انگیزه که عاشق انگلیسی صحبت کردن هستند، کنید.

هر چه بیشتر خود را درگیر این افراد کنید بیشتر هیجان زده خواهید شد. اشتیاق واگیر دار است، همانطور که منفی گرایی واگیر دار است. با دقت گروه متقابل خود را انتخاب کنید.

اجتماع پر اهمیت است

هر چیزی که یاد می گیرید، مخصوصاً انگلیسی، مهم است که درگیر اجتماعی شوید که پر از دانش آموزان مشتاق باشد. به این دلیل است که مردم به مدرسه رفتن ادامه می دهند حتی با اینکه می دانند روش های مدارس فاجعه است. مردم یک اجتماع می خواهند. می خواهند با دیگران باشند. به دنبال یک اجتماعی هستند که افزاینده انگیزه آنها برای ادامه باشد.

به همین دلیل است که سایت ما باشگاه Effortless English نام دارد. Effortless English خیلی فرا تر از دوره های عالی است. باشگاه ما اجتماعی از دانش آموزان مثبت گرا و مشتاق است. در حقیقت بسیار بر روی اعضای اجتماعمان وسواس به خرج می دهیم. فقط دانش آموزان پر انگیزه را قبول می کنیم. دانش آموزانی که خیلی مثبت و خیلی مشتاق باشند.

ما باشگاهمان را خیلی با دقت تحت نظر داریم و کمترین صبر و تحمل را برای اخلاقیات منفی، توهین ها یا کار های بچگانه که معمولا در اینترنت دیده می شوند به خرج می دهیم. در بیشتر انجمن ها شما حجم عظیمی از توهین ها و بحث و جدل ها را شاهدید. ما اجازه این کار را نمی دهیم. اینگونه افراد سریعاً از باشگاهمان اخراج می شوند و دیگر اجازه دوباره عضو شدن را ندارند.

بله این سیاست سخت گیرانه است ولی الزامی است . ساختن یک باشگاه جهانی برای یادگیری آنلاین بسیار می تواند چالش بر انگیز باشد. و من اعتراف می کنم که علاقه ای به قبول و تحمل هر کسی ندارم. هدف من فقط ساختن یک باشگاه یادگیری انگلیسی است که شامل دانش آموزان مثبت باشد. من مشتاق ترین، حامی ترین، دوستانه ترین و پر انرژی ترین اعضای دنیا را می خواهم… و در حقیقت این چیزی است که ما حالا داریم.

اعضای باشگاه ما کاملا فوق العاده اند. سطح اشتیاق و دوستی آنان به شدت عظیم است. اعضای تازه همیشه خوشحالند که در این باشگاه حامیو شاد عضویت پیدا کردند. ما تعداد زیادی عضو ارشد داریم که به سوالات شما پاسخ می دهند، به شما راهنمایی می کنند، وقتی که احساس دلسردی کردید، تشویقتان می کنند، با موفقیتشان برای شما الهام بخش می شوند.

ما این اجتماع را حتی با ایجاد یک برنامه VIP قوی تر نیز کردیم. برای ما VIPمشروح دیدگاه(vision) ، الهام پذیری (Inspiration)، ماندگاری (persistence)است. یک سایت بر پایه عضویت ماهانه که واقف ترین اعضا در آنجا به ملاقات هم می پردازند… و هر ماه از من درس های جدید دریافت می کنند. تمامی درسها شامل ویدئو، فایل صوتی و متن است که می توانید همه چیز را متوجه شوید. ولی مهم تر از همه، درس ها متمرکز بر سه موضوع قدرتمند هستند: استراتژی یادگیری پیشرفته، روانشناسی موفقیت و رهبری مثبت.

برنامه VIP ما نه تنها بر انگلیسی متمرکز است بلکه بر روی یادگیری و موفقیت عمومی نیز متمرکز است. اینجا جایی است که با انگیزه ترین دانش آموزان ما با هم ملاقات می کنند و با هم یاد می گیرند. باشگاهی قدرتمند و اجتماعی از بهترینه بهترین ها. آنها بهترین هستند نه به خاطر مهارت انگلیسی شان بلکه به خاطر نگرش مثبت، ماندگاری و تعلق خاطرشان در یادگیری.

متن انگلیسی درس

Chapter 22 : English Connects You With The World

Think about why you are studying English. Chances are it has something to do with communicating or connecting with other people. English conversation is about connection. That is the purpose of English conversation – to connect with people around the world. We want to connect personally and emotionally. We want to connect with business partners, clients, and customers. We want to connect with professional peers. We want to connect with new friends.

In short, you need a community to use English. As a learner, it’s especially useful to join a community of other English learners in order to practice and improve. The kind of community you join, however, is very important.

Your peer group has a strong effect upon your ultimate success. A “peer group” is simply a group of people who are interconnected with each other. Your friends are a peer group. Your family is another peer group. If you join an English class in a school, your classmates become your peer group. When you join an online community of English learners, they become your peer group.

Peer groups influence their members because, as a group, they share and promote certain values and behaviors. The group as a whole has certain standards and every member of the group is pulled towards those standards. This group effect can produce powerful positive or negative results.

A negative peer group is one with generally low standards. These groups are typically characterized by frequent criticism, focus on errors, complaints, and even insults among members. Such a group tends to pull down its members, discouraging and distracting them from success. Sadly, such groups are especially common in schools and online – the two most common English learning environments.

You want a peer group to pull you up. You want to join a group that encourages you, that feeds you positive thoughts, that interests and entertains you. You want a group that will boost you when you are struggling, and celebrate when you are successful.

Peer groups create spirals, either upward or downward. Through their shared interactions, standards and values, peer group communities exert ever-increasing influence upon you. Participation in a toxic peer group will eventually erode your confidence, no matter how strong you are. On the positive side, an inspiring peer group will empower you to improve, grow, and achieve tremendous success, even if you now feel hopeless.

Choose carefully. When considering a class or online English community, research it thoroughly. Notice how the members interact with each other. When a member is successful, are they celebrated, or do other members gossip jealously? When a community member struggles, do other members jump in to encourage and help them or are they ignored?

While it seems obvious, many students forget the ultimate reason they are learning. In traditional English conversation classes it’s easy to get too focused on tests, textbooks, grades, and “levels.” After a while, you as a student are so worried about these artificial measurements that you forget your ultimate purpose for study.

At the deepest level, English conversation is about international community-building and sustaining meaningful connections between people. What kind of people do you want in your English speaking community?

One of my ongoing goals is to use our seminars and courses and online groups as a way to create strong international communities. I want to help people connect and communicate in positive and meaningful ways – and help them stay connected. One way you can do this is through our member forums and conversation clubs. They’re designed to allow you to interact and ask questions of other students who are learning English just like you.

I also want you to always keep in mind why you are studying English in the first place. Forget grades, tests and worrying about mistakes or how you might sound to others. Just focus on communicating and trying to connect with positive people. Surround yourself with enthusiastic people who love speaking English.

The more you connect with people who are excited about English, the more excited you will become. Enthusiasm is contagious! So is negativity. Choose your peer group wisely.

COMMUNITY IS IMPORTANT

When learning anything, especially when learning English, it’s important to have a community – a club of other enthusiastic learners. This is why people continue to go to schools, even though they know the schools’ methods are terrible. People want a community. They want to join with other people. They want the increased motivation, support, and inspiration that a good community can provide.

This is why our website is called the Effortless English Club™ (EffortlessEnglishClub.com). Effortless English is more than great courses – it’s also a community of very positive and enthusiastic learners. In fact, we are very careful about membership in our community. We only accept the most motivated – English learners who are very positive and enthusiastic.

We monitor our club quite closely, and we have zero tolerance for the negative, insulting, or childish behavior usually seen in internet communities. On most internet forums, for example, you find a massive amount of insults and arguing. We don’t allow that. Such members are quickly and decisively eliminated from the club, and are never allowed to re-join.

Yes, this is a tough policy. But it is necessary. It can be difficult to create a great international learning club online. And I admit – I am not interested in accepting and tolerating everyone. My goal is to create an international English learning club of only the most positive learners. I want the most enthusiastic, the most supportive, the friendliest, the most energetic members in the world… and that, in fact, is exactly what we have.

The members of the Effortless English Club™ are absolutely amazing. The level of enthusiasm and friendliness is tremendous. New members are always very happy to discover such a fun and supportive learning club. We have many super members who will answer your questions, give you learning advice, encourage you when you feel discouraged, and inspire you with their success.

We made that community even stronger when we launched our new VIP Program. For us, VIP stands for Vision, Inspiration, Persistence… a monthly membership site where the most dedicated members meet… and get new lessons from me every month. All lessons have video, audio and text, so you can understand everything… but more importantly, the lessons focus on three powerful topics: Advanced Learning Strategies, The Psychology of Success, and Positive Leadership.

The VIP Member Program focuses not only on English, but also on Learning and Success in general. This is a place where our most motivated students (the top 1 percent) meet and learn together – a powerful club and community of the Best of the Best. They are the best not because of their starting English ability, but because of their positive attitudes, persistence, and devotion to learning.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.