کودکان زبان انگلیسی را بهتر یاد می گیرند

دوره: کتاب گویا / درس 10

کتاب گویا

28 درس

کودکان زبان انگلیسی را بهتر یاد می گیرند

توضیح مختصر

در این بخش آقای هوگ به مقایسه روش یادگیری کودکان و بزرگسالان می پردازند.

  • زمان مطالعه 0 دقیقه
  • سطح متوسط

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

فصل هشتم: کودکان زبان انگلیسی را بهتر یاد می گیرند، (موتور Effortless English)

شما حالا اولین قسمت از سیستم Effortless English را یاد گرفته اید. سوخت آن یا همان قدرت روانشناسی .حالا می دانید که چگونه سوختی احساسی، و با کیفیت بالا، برای قدرت بخشیدن به سفر خود در جاده تسلط انگلیسی بسازید. حالا زمان آن رسیده که بر روی موتوری که از آن سوخت استفاده می کند تمرکز کنیم. این چیزی است که من دوست دارم آن را خودرو فراری زبان آموزی خطاب کنم. روش Effortless English همانطور که قبلاً به آن اشاره کرده ام ،Effortless English سیستمی است که اینجانب طی سالیان دراز از تحقیقات و تدریس، آن را توسعه داده ام. از طریق آزمون و خطا، قادر بوده ام تا این روش را پیشرفت داده و هماهنگ کنم تا نیاز های دانش آموزان سراسر دنیا را برآورده کند. تا زمانی که شما روحیه و سوخت احساسی را به این روش اضافه کنید من تضمین می کنم که شما با سرعت به مقصد تسلط انگلیسی خواهید رسید.

برای روشن کردن این موضوع من روش Effortless English را به هفت گام تقسیم کرده ام. من این گام ها را به عنوان هفت قانون منسوب ساختم. در این فصل، این قوانین را معرفی می کنم و به شکل خلاصه توضیح میدهم که چگونه کار می کنند. همچنین به توصیف اینکه این بخش ها چگونه سازماندهی می شوند می پردازم تا شما هر زمان که قصد مطالعه انگلیسی داشتید بیشترین سود ممکن را ببرید.

هر کدام از این هفت قانون بینش عمیقی است که نتیجهی دریافتی شما را از یادگیری انگلیسی تغییر خواهد داد. پروفسور ادوارد دمینگ آگاهی عمیق را یک ایده جدید وصف می کند، یک استراتژی که به شدت کیفیت نتایج را تحت الشعاع قرار می دهد. آگاهی عمیق معمولا یک تغییر ساده است که یک پیشرفت چشمگیری به ارمغان میاورد.

هر کدام از این 7 قانون بسیار ساده است. اما استفاده از هرکدام از آنها، باعث پیشرفت چشمگیر شما در مکالمه میشود. استفاده از این موارد به علاوه داشتن روحیه ای قوی سرعت سفر شما در جادهی تسلط را بالا می برد. باید به شما اخطار دهم که این روش کاملا با روش برنامه درسی مخفی که در گذشته داشته اید متفاوت است، به یاد داشته باشید که Effortless English هیچ ربطی به روش های سنتی ندارد. بلکه طراحی شده تا دستورات طبیعی یادگیری زبان در کودکان را دنبال کند.

کودکان بهترین راه یادگیری را می دانند.

والدین چه کار می کنند؟ آنها با استفاده از واژگان بسیار ساده با کودکان خود صحبت می کنند. آنها زمان صحبت کردن از حرکات استفاده می کنند. مثلاً آنها به مادر اشاره کرده و می گویند مامان، مامان. دوباره و دوباره هر روز این کار را انجام می دهند. سر انجام بچه متوجه می شود که کلمه مادر برای مادرش است.

سرانجام کودک شروع به صحبت می کند. احتمالاً یک روز بالاخره از کلمه مادر استفاده می کنند. چه اتفاقی رخ می دهد؟ آیا والدین تلفظ بچه را اصلاح می کنند؟ آیا آنها سعی می کنند به کودک گرامر یاد دهند؟ معلوم است که نه !!!به جای آن همگی به شدت خوشحال می شوند چون که بچه یک کلمه را درست گفته است )که معمولاً با تلفظ بد می باشد(. همگی لبخند می زنند و می خندند. انگلیسی صحبت کردن برای کودک یک عمل شادی آور و مفرح است.

در طول سال های آتی، کودک به تمرکز بر گوش دادن ادامه می دهد. مکالمات او به مرور بهتر می شود. کودک از کلمات بیشتری استفاده خواهد کرد. حتی با اینکه هیچ گاه قواعد گرامری مطالعه نکرده است گرامر او پیشرفت خواهد کرد، .تلفظ کودک پیشرفت خواهد کرد و بعد سالها همچنان توانایی شنیداری او نسبت به صحبت کردنش بهتر خواهد بود. کودک بیشتر متوجه کلمات خواهد شد تا با کلمات چیزی بگوید. این روش طبیعی یادگیری انگلیسی است. همانطور که میبینید روشی متفاوت نسبت به چیزی که در مدارس یاد گرفته اید است. در مدارس از ابتدا شما متمرکز به خواندن کتاب های درسی بوده اید. احتمالا شما را زور کرده اند که خیلی زود صحبت کنید، حتی با اینکه شما آماده نبوده اید. شما بر روی قواعد گرامری متمرکز بوده اید. وقتی که اشتباهی انجام می دهید، معلم شما را تصحیح می کند.

بر عکس کودکان، شما سریع پیشرفت نکرده اید. شما گرامر خود را طبیعی و بدون تلاش توسعه نداده اید. تلفظ شما هیچ گاه به نظر نمی رسید بهتر شود و صحبت کردن شما به نظر همیشه خیلی آهسته می آمد. برای شما احتمالاً انگلیسی یک تجربه لذت بخش نبوده است. انگلیسی آن تجربه بازیگوشی و طبیعی ای نبوده که شما عاشق آن هستید.

واضح است که مشکلی در روش سنتی آموزش انگلیسی در مدارس وجود دارد. مشخص است که ما نیاز به روشی بهتر داریم، روشی که تقریباً راه طبیعی ای که انسان ها برای یادگیری زبان بر آن بنا شده اند را دنبال کند.

حقیقت این است که مغز شما یک ماشین فوقالعاده در زمینه یادگیری زبان است. وقتی که شما روحیه ای قوی و روشی موثر داشته باشید انگلیسی را سریع یاد می گیرید. حتی بهتر! زمانی که شما یک رویکرد طبیعی را پیش میگیرید، از روند یادگیری لذت می برید چون شما دیگر با طبیعت و مغز خود نمی جنگید. شما روانشناسی Effortless English را آموختید. حالا زمان آن رسیده که موتور، روش Effortless English را یاد بگیرید. هر کدام از هفت قانون قسمتی مهم از این روش است. هر قانون راهی جدید برای بازی کردن با انگلیسی است . همانطور که در حال یادگیری و استفاده از هفت قانون هستید، اطمینان حاصل کنید که یک نگرش بازیگوشی در خود نگه دارید. انعطاف پذیر باشید. خوش بگذرانید. از این روند جدید یادگیری لذت ببرید.

هفت قانون با هم و به شکل سینرژیک کار می کنند. سینرژیک یعنی اینکه قوانین زمانی که با هم به کار گرفته شوند قوی تر هستند تا اینکه تکی بکار گرفته شوند. هر قانون، قانون دیگر را قوی تر می کند. با هم آنها روشی قدرتمند برای روان شدن و توانا بودن در انگلیسی ایجاد می کنند.

چگونه از این بخش استفاده کنیم هدف این بخش این است که به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه انگلیسی را با اعتماد بنفس و روان صحبت کنید. حالا که روانشناسی در Effortless English را توضیح داده ام، هدفم این است که مطالب داخل این صفحات را تا جایی که امکان دارد مفید و کاربردی سازم.

در فصول آتی، من به توضیح هفت قانون Effortless English به صورت جزئی تر خواهم پرداخت. همینطور من نکات انگیزشی، مثال های درسی و نمونه تمرین هایی به شما خواهم داد تا در جاده تسلط شما را یاری کنند.

هر قانون را که یاد می گیرید، قسمتی از روش Effortless English را کسب خواهید کرد. ، آنها با همدیگر سیستمی کامل در زمینه یادگیری می سازند. در پایان این بخش به شما آموزش خواهم داد که چگونه این قوانین را در کنار هم قرار دهید تا برنامه روزانه یادگیری خود را بسازید. آموزش خواهید دید که هر روز چه کارهایی انجام دهید تا به تسلط انگلیسی برسید.

از سفر لذت ببرید.

متن انگلیسی درس

Chapter 08 : Babies Learn Best — The Effortless English Engine

You have now learned the first part of the Effortless English system: the fuel or psychology. You know how to create high-quality emotional fuel to power your journey on the road to English fluency. Now it’s time to focus on the engine that will use that fuel. This is what I like to call the Ferrari of language learning – the Effortless English method.

As I noted earlier, Effortless English is a system I developed over a period of several years of teaching and research. Through trial and error, I’ve been able to improve and adapt this method to suit the needs of learners all over the world. As long as you bring the proper psychology and emotional fuel to the method, I guarantee you’ll arrive quickly at English fluency.

For purposes of clarity, I have broken the Effortless English method into seven steps. I refer to these steps as the “seven rules.” In this chapter, I’ll introduce these rules and briefly explain how they work. I’ll also describe how this section will be organized, so that you can get the maximum benefits from studying English each time you sit down.

Each of the seven rules is a piece of “profound knowledge” that will completely change the results you get with English. Professor Edwards Deming described profound knowledge as a new idea, strategy or distinction that powerfully changes the quality of results. Profound knowledge is often a simple change that creates a big improvement.

Each of the seven rules is simple, but when used each will produce large improvements in your English speaking. Used together with strong psychology, the seven rules speed your travel along the road to fluency.

I should warn you that this method is completely different from the hidden curriculum you have used in the past. Remember, Effortless English doesn’t depend on traditional methods. Instead, it is designed to follow the natural order of language learning seen with small children.

Babies Know Best

In fact, babies and small children are the best English learners in the world! They easily learn to speak as a native speaker, with excellent grammar, vocabulary, fluency and pronunciation. Instead of studying textbooks, perhaps we should look at babies and how they learn English.

When a baby first starts to learn English, or any language, it mostly just listens. In fact, for many months, the baby or child will only listen without any real speaking. This period of listening is called the “silent period” by linguists. During the silent period, the baby is learning to understand the language. Of course, when a baby is silently learning the parents do not get worried. They don’t teach the baby grammar. They don’t get angry if the baby doesn’t speak.

What do the parents do? They simply talk to the baby using very simple English. They use actions while they talk. For example, they point to Mom and say, “mama, mama,” over and over again every day. Eventually the baby realizes that “mama” is the word for his or her mother.

Eventually, the baby will begin to speak. Perhaps one day they finally say “mama.” What happens? Do the parents correct the baby’s pronunciation? Do they try to teach the baby grammar? Of course not. Rather, everyone goes crazy with happiness because the baby said one correct word (usually with bad pronunciation). Everyone is smiling and laughing. Speaking English is a very happy time for the baby!

During the next few years, the baby will continue focusing on listening. Its speech will gradually become better. The baby will use more words. Its grammar will improve, even though it never studies grammar rules! The baby’s pronunciation will improve. And yet, for many years, its listening will still be better than its speaking. The baby will understand more than it can say.

This is the natural way of learning English. As you can see, it is very different than the way you learned in school. In school you focused on reading textbooks from the beginning. Perhaps you were forced to speak very soon, even though you were not ready. You focused on studying grammar rules. When you made a mistake, the teacher corrected you.

Unlike the baby, you did not improve quickly. You didn’t improve your grammar naturally and effortlessly. Your pronunciation never seemed to get much better. And your speaking always seemed too slow. For you, English probably was not a joyful experience. English was not a playful and natural experience that you loved.

Clearly there is something wrong with the traditional way of teaching English in school. Clearly we need a better method, a method that closely follows the natural way that humans are designed to learn a language.

The truth is, your brain is an incredible language-learning machine. When you have strong psychology and an effective method, you learn English quickly. Even better, when you follow a natural approach, you enjoy the process of learning because you are no longer fighting against nature and your own brain.

You have learned Effortless English psychology. Now it is time to learn the engine, the method, of Effortless English. Each of the seven rules is an important part of this method. Each rule is a new way to “play English.” As you learn and use the seven rules, be sure to maintain a playful attitude. Be flexible. Have fun. Enjoy this new process of learning.

The seven rules are interconnected and work synergistically. “Synergistic” means the rules are more powerful when used together than they are individually. Each rule makes the other rules stronger. Together they form a powerful method for achieving fluency and skill with English.

How to use this section

The purpose of this section is to help you learn to speak English confidently and fluently. Now that I’ve explained the psychology of Effortless English, my goal is to make the material in these pages as practical and useful as possible. In the next several chapters, I’ll be explaining each of the seven rules of Effortless English in detail. I’ll also be including more motivational tips, teaching examples and sample practice exercises to assist you on your road to fluency.

As you learn each rule, you’ll get another piece of the Effortless English method. Together they form a complete learning system. At the end of this section I will teach you how to put these rules together to create your own daily individual learning plan. You’ll learn exactly what to do, each day, to achieve spoken English mastery.

Enjoy the ride.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.