راه بهتری برای یادگیری زبان انگلیسی

دوره: کتاب گویا / درس 1

کتاب گویا

28 درس

راه بهتری برای یادگیری زبان انگلیسی

توضیح مختصر

این درس مقدمه ای بر کتاب " چگونه همانند یک بومی زبان، انگلیسی صحبت کنیم" است.

  • زمان مطالعه 15 دقیقه
  • سطح ساده

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

این درس را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» بخوانید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

فایل صوتی

دانلود فایل صوتی

ترجمه‌ی درس

اگر این کتاب را انتخاب کردید، احتمالا مدتی، قصد داشتید به انگلیسی صحبت کنید. شاید حتی در کلاس هایی شرکت کرده اید .شاید به انگلیسی برای پیشرفت در شغلتان نیازمندید. شاید قصد دارید که به خارج کشور سفر کنید یا در آنجا به تحصیل بپردازید. حتما می دانید که انگلیسی کلیدی برای تجارت و مسافرت های بین المللی است، پس اجازه دهید از شما سوالی بپرسم.

آیا وقتی که قصد دارید به انگلیسی صحبت کنید احساس نگرانی و خجالت می کنید؟ آیا همچنان در تلاشید که بعد سال ها یادگیری انگلیسی متوجه شوید که انگلیسی زبانان چه میگویند؟ آیا از تلفظ و آرام صحبت کردنتان احساس شرم می کنید؟ آیا بعد این همه سال که برای انگلیسی زمان صرف کرده اید از اینکه نمی توانید انگلیسی صحبت کنید احساس نا امیدی کرده اید؟ بنا بر هدفتان ،آیا استفاده از انگلیسی در کار، مسافرت یا درس، برایتان سخت بوده ؟ آیا بعضی وقت ها به این نتیجه رسیده اید که هیچوقت به تسلط انگلیسی نمی رسید؟ اگر به هر کدام از این سوالات پاسخ مثبت داده اید، تنها نیستید. در حقیقت شما مثل همه اید. بیشتر انگلیسی آموزان حسی مشابه دارند. بیشتر انگلیسی آموزان بالغ، درباره ی قدرت مکالمه ی خود احساس استرس و پوچی میکنند. بعضی ها کامل نا امید می شوند و احساس می کنند که دیگر قادر به مکالمه ی قدرتمند نیستند. نه به این خاطر که در زبان بد هستند بلکه مثل شما به آنها با روش بد آموزش داده شده است.

نکته مثبت اینجاست که نباید اینگونه باشد چون مشکل از شما نیست. شما می توانید بصورت طبیعی و آسان انگلیسی صحبت کنید. میتوانید از انگلیسی در کارتان، سفر هایتان و درس به شکل موثر استفاده کنید. میتوانید هر گاه که مشغول مکالمه انگلیسی هستید احساس آرامش و اعتماد بنفس کنید. در حقیقت به عنوان یک استاد انگلیسی با تجربه، به هزاران دانش آموز در سراسر دنیا برای تبدیل شدن به یک انگلیسی زبان قدرتمند و مسلط کمک کرده ام.

چگونه؟

من با استفاده از روش آموزشی که خودم توسعه دادم و انگلیسی بدون تلاش (Effortless English) نام گذاری کردم به این موفقیت رسیدم .Effortless English به شما کمک میکند که انگلیسی را بصورت طبیعی و خودکار درست همانند کودکان قبل ورود به مدرسه یاد بگیرید. بیشتر اوقات کلاس های انگلیسی به تمرکز در امتحانات، کتاب های درسی، نمرات و سطوح می پردازد، به طوری که دانش آموزان فراموش میکنند که چرا به کلاس ها آمده اند. آنها اهداف بزرگ و جهانی داشتن یک کار فوق العاده و هیجانه مسافرت بین المللی را فراموش می کنند. با Effortless English هیچوقت دید خود را نسبت به هدف نهایی یادگیری زبان، یعنی ارتباط، از دست نخواهید داد. به جای آن شما یاد میگیرید انگلیسی را با سرعت و دقت بیشتری صحبت کنید.

بدون تلاش؟

درک میکنم که شما دیر باور هستید، به ویژه اگه قبلا تلاش کردید که به روش سنتی انگلیسی یاد بگیرید. شما ساعت هایی را برای حفظ کردن لیست لغات، انجام تمرین های گرامری، خواندن کتاب های درسی ملال آور گذاشته اید .چطور؟ به این فکر میکنید که واقعا انگلیسی صحبت کردن بدون تلاش مگر شدنی است ؟ به من اعتماد کنید دردتان را درک میکنم. برگردیم به 51 سال قبل وقتی شروع به تدریس انگلیسی کردم، همه ی دانش آموزانم هیجان زده بودند که قرار است انگلیسی صحبت کنند. من هم از این بابت که میتوانم به آنها کمک کنم هیجان زده بودم. آن زمان من به روش معمول تدریس می کردم. از کتاب های درسی استفاده و تمرکزم بر روی تدریس گرامر بود. این باور را داشتم که این روش بهترین راه برای تدریس است و هیچکدام از دانش آموزانم شکایتی نداشتند.

هنوز یکی از دانش آموزان زرنگ خود را در ونزوئلا به نام گلادیس به یاد دارم. گلادیس مصمم بود که عالی انگلیسی صحبت کند. صحبت از تلاش شد؟ گلادیس در تمامی کلاس های من شرکت می کرد. او در وسط کلاس ردیف جلو می نشست .من هنوز هم میتوانم چهره ی مشتاق و خندان او رو تصور کنم. او یاداشت های کاملی بر میداشت. به تمامی کلماتی که من میگفتم گوش می داد. حتی در خانه هم مطالعه می کرد. هر روز گلادیس کتاب های درسی خود را به مدت 4 ساعت یا بیشتر مطالعه می کرد. او همچنین در تلاش بود در روز 15 لغت را از لیست لغات خود حفظ کند. گلادیس دانش آموز نمونه من بود و من هم اطمینان داشتم که او موفق خواهد شد.

شش ماه بعد، او باز هم به سختی میتوانست انگلیسی صحبت کند. صحبت کردن او غیر طبیعی و دارای تردید بود. حتی در جمله های ساده هم اشتباهات گرامری داشت. فهمیدن تلفظ اون خیلی سخت بود. او هنوز به اسپانیایی فکر میکرد و سعی داشت از اسپانیایی به انگلیسی یا از انگلیسی به اسپانیایی ترجمه و صحبت کند. بد تر از همه گلادیس در زمان مکالمه احساس نگرانی میکرد، انگلیسی صحبت کردن یک تجربه دردناک برای او بود.

گلادیس حسابی ناامید بود. بعد از آن همه تلاش حتی یک ذره پیشرفت نکرده بود. به عنوان معلم گلادیس من هم احساس ناامیدی میکردم .

اطمینان داشتم که گلادیس به سرعت پیشرفت خواهد کرد ولی نمیتوانستم درک کنم چرا پیشرفت نکرده است. من تمامی روش های سنتی تدریس را دنبال کرده بودم. از کتاب های درسی و فعالیت های کلاسی استاندارد استفاده کرده بودم. گلادیس باهوش ، منظم و استوار بود ولی با این حال انگلیسی او پیشرفت کمی داشت.

بدبختانه، متوجه شدم که گلادیس تنها کسی نبوده که پیشرفت نداشته، هم کلاسی های او نیز پیشرفت کمی داشتند. احساس یأس و ناامیدی میکردم و حس میکردم که یک معلم شکست خورده ام ولی وقتی از همکارانم کمک خواستم متوجه شدم که آنها نیز این مشکل را دارند. تعداد کمی از دانش آموزانشان پیشرفت کرده بودند. آن زمان متوجه شدم که مشکلی وجود دارد و آن مشکل، روش های استاندارد برای تدریس انگلیسی بود. بدترین بازده ای که دریافت کردم این بود که همه این موقعیت رو عادی خطاب می کردند. معلم های دیگر به نظر می رسید که اصلا نگران پیشرفت کم دانش آموزانشان نبودند. تمامی معلم ها از روش یکسان استفاده میکرد و نتیجه ی یکسان می گرفتند.

در بیشتر کشور های جهان دانش آموزان سالها مشغول یادگیری انگلیسی در مدارس هستند ولی بیشتر آنها هیچوقت یاد نمی گیرند که به انگلیسی صحبت کنند. بعد سالها یادگیری هنوز با فهمیدن مکالمه انگلیسی مشکل دارند. هنوز در زمان مکالمه احساس شرم و خجالت میکنند.

بعد از گذر سالها از تجربه ای که با گلادیس داشتم، به عنوان یک دستیار آموزشی انگلیسی در ژاپن استخدام شدم. خیلی مشتاق و هیجان زده بودم که میتوانستم به این دانش آموزان جوان زبان خودم را یاد بدهم. هنوز روز اولم را به یاد دارم. روبه روی کلاس کنار معلم اصلی که ژاپنی بود نشسته بودم .وقتی که دانش آموزان به داخل کلاس می آمدند من را می دیدند و با نگرانی به من لبخند میزدند. آنها نشستند و با خجالت به نگاه کردن به من ادامه دادند .آنها خیلی شیرین و کنکجاو بودند.

کلاس شروع شد. معلم اصلی یک جمله را روی تخته نوشت، دقیق یادم نمی آید چه جمله ای بود.

ولی چیزی شبیه به “The little girl goes to school “ بود، معلم به جمله اشاره و شروع به ژاپنی صحبت کردن می کرد .دانش آموزان شروع به یاداشت برداری می کردند. همگی خیلی جدی بودند .سپس معلم دور کلمه“goes” خط کشید و به کلمه اشاره کرد و به ژاپنی صحبت کردن ادامه داد .او ژاپنی صحبت می کرد و می کرد و می کرد. دانش آموزان خیلی سریع می نوشتند و با اطلاعاتی که معلم می داد دفترچه های خود را پر می کردند. در آخر معلم یک فلش از کلمه goes به سمت کلمه girl رسم کرد و دوباره شروع به ژاپنی حرف زدن کرد.

تا پایان کلاس همچنان این روال ادامه داشت. معلم خط، دایره و مربع رسم می کرد. از گچ با رنگ های مختلف استفاده می کرد و به صحبت کردن به ژاپنی ادامه می داد. حسابی گیج شده بودم، من یک انگلیسی زبان بومی بودم و به همان شکل از اول کلاس نشسته بودم و هیچی از کلاس متوجه نمی شدم ) بجز همان یک جمله(. داشتم با خودم فکر میکردم دقیقا این معلم درباره چه چیزی تا این حد توضیح می دهد؟ این فقط یک جمله ی کوتاست .ولی همچنان معلم مشغول تحلیل و بررسی و توضیح دادن و کالبد شکافی یک جمله ساده به مدت یک ساعت بود . بالاخره آخر کلاس معلم از من خواست که جمله را برای تلفظ درست بلند بخوانم. جمله را چند بار خواندم و همان تنها ورودی انگلیسی ای بود که دانش آموزان آن روز دریافت کردند.

متاسفانه این الگو هر روز تکرار می شد. روز به روز، شوق و کنجکاوی از بین رفته دانش آموزان را حس می کردم. بی حوصله شده بودند ،استرس داشتند و گیج بودند. هر روز صفحات را با نکاتی که بیشتر ژاپنی بود پر می کردند. هر روز معلم صحبت می کرد و می کرد و می کرد که بیشتر ژاپنی بود. اصلا متوجه این موضوع نمی شدم که چرا کلاس انگلیسی به ژاپنی تدریس می شد؟ به طور متوسط در کلاس ها دانش آموزان 05% یا بیشتر به ژاپنی گوش می دادند .برعکس به انگلیسی خیلی کم گوش می دادند، تعجبی نداشت که اصلا یاد نمی گرفتند که مکالمه کنند! و تعجبی نداشت که احساس ناامیدی و گیجی می کردند.

رک بگویم قلبم شکست وقتی دیدم که مدرسه این عشق ذاتی یادگیری را نابود می کرد. واقعا وحشتناک بود که می دیدم آنها بی حوصله، ناامید و پر استرس رشد می کردند. هیچ کدام از دانش آموزان نمی توانستند با من صحبت کنند حتی یک مکالمه ی فوق ساده !!! این شرایط در کلاس های انگلیسی در سراسر دنیا تکرار می شود.

تجربه ای که من با گلادیس و در ژاپن داشتم به من آموخت که روش یادگیری سنتی انگلیسی منسوخ شده است. می دانستم که حتما راه بهتری برای کمک به دانش آموزانم وجود دارد، راهی بهتر از کاری که در حال انجام دادن آن هستند. پس شروع به جستجو برای راهی بهتر کردم، کتاب هایی که درباره آموزش انگلیسی بودند را زیر و رو کردم. مدام راه های جدید در کلاس هایم امتحان کردم، تحقیقات انجام شده در این زمینه را مطالعه کردم، به نقاط زیادی در جهان سفر کردم و به تدریس انگلیسی پرداختم.

چیزی که من را حسابی شوکه کرده بود این بود که درصد خیلی کمی از تحقیقات “روش سنتی تدریس” را تایید می کردند. همانطور که استاد برجسته زبانشناسی در کالیفرنیای جنوبی آقای استفن کراشن اشاره کردند: ما زبان را زمانی می آموزیم که متوجه شویم مردم به ما چه می گویند و چه می خوانیم… نیازی به حفظ کردن آگاهانه نیست.

بیشتر ما ذهناً می دانیم، بهترین راه برای یادگیری انگلیسی، یادگیریه طبیعی آن است، متعجبم که چرا اکثر معلم ها و دانش آموزان هنوز راه غیر طبیعی، نا موثر و قدیمی را استفاده می کنند؟

جلو تر، به مدرسه بازگشتم و مدرک کارشناسی ارشد (TESOL آموزش انگلیسی به اشخاصی غیر بومی( را اخذ کردم، در این مسیر تحقیقاتی انجام دادم و راه فوق العاده ی یادگیری که در حال حاضر برای سیستم Effortless English استفاده می شود را کشف کردم.

همچنین من تحقیقات غیر رسمی انجام دادم، به سراغ افراد مسلط به انگلیسی که به عنوان یک فرد بالغ آموزش دیده بودند رفتم. هرگاه این چنین شخصی پیدا می کردم از آنها سوالاتی می پرسیدم. بعد از چند وقت متوجه الگو هایی شدم، بیشتر این افراد موفق انگلیسی آموزان مستقلی بوده اند که خارج از کلاس ها به تسلط رسیده اند. بیشتر آنها از روشهایی مشابه استفاده کرده بودند، دقیقاً همان روش هایی که استادم در تحقیقاتشان به آن اشاره کرده بودند .بیشتر آنها روش سنتی تدریس در کلاس ها را قبول نداشتند.

روش تدریس خود را تغییر دادم و وقتی که از این استراتژی های جدید استفاده کردم دانش آموزانم به سرعت پیشرفت کردند. نمی توانستم باور کنم !آنها آموختند که آسان و قدرتمند صحبت کنند و از آن بهتر این بود که از این فرآیند لذت می بردند! بعد از سالها جست و جو و آزمایش بالاخره راهی پیدا کردم که موثر باشد.

Effortless English جایگاه امروز

بعد سال ها، من به امتحان کردن، تطبیق این روش ها و توسعه دادن آنها با سیستمEffortless English ادامه دادم. این مجموعه را طوری سازمان دهی کردم که شامل هفت قانون اساسی ای که چندین و چند دانش آموز را به تسلط رساند، باشد. برای موفقیت کلاس هایم ،دوره های صوتی را ساختم و بصورت آنلاین در اختیار دانش آموزان انگلیسی در سراسر دنیا قرار دادم. درس های صوتی من در حال حاضر پر فروش ترین در 51 کشور دنیا هستند. علاوه بر این باشگاه Effortless English را تاسیس کردم تا جامعه ای برای دانش آموزان انگلیسی ایجاد کنم که در آن جا به بحث و گفت گو با دیگر اعضا بپردازند. میخواستم که محیطی بسازم که مشوق اعتماد بنفس و موفقیت در انگلیسی باشد چرا که بسیاری از دانش آموزان مجبور به تقلا هنگام مکالمه با نگرانی، خجالت، ناامیدی، و ترس هستند. در حقیقت برای بسیاری از افراد این احساسات منفی بدترین قسمت مکالمه است.

در باشگاه Effortless English ما، دانش آموزان قادرند تا در انجمن به مکالمه و ارتباط با یکدیگر بصورت آنلاین بپردازند. این مجموعه یک جامعه ی بسیار مثبت و تشویق کننده است که همه آزادند با انگلیسی بازی کنند، اشتباه کنند، و بدون اینکه ترسی داشته باشند به ارتباط باهم بپردازند. به نظر من ما بهترین اعضا را در جهان داریم. تمامیه اعضای ما فقط روی موفقیت خودشان متمرکز نیستند بلکه به بقیه اعضا برای رسیدن به اهدافشان کمک می کنند. هدف این مجموعه تشکیل یک خانواده از دانش آموزان و رهبران جهانی می باشد.

این کتاب یک منبع دیگر برای دانش آموزانیست که به دنبال انگلیسی صحبت کردن بصورت روان و قدرتمند هستند. این کتاب طوری طراحی شده که شما را در جاده ی تسلط ،سرعت بخشیدن به اعتماد بنفس ، قدرتمند و بدون تلاش مکالمه کردن راهنمایی کند. در این کتاب شما یاد خواهید گرفت که چگونه احساسات منفی ای که برای انگلیسی داشته اید را تغییر دهید، اعتماد بنفس لازم برای مکالمه را ایجاد کنید و راهی را دنبال کنید که برای تسلط، موثر و قدرتمند باشد. شما همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه در حرفه خود پیشرفت کنید و به موفقیتی که می خواهید برسید . در فصل های دیگر این کتاب ،من به توضیح سیستم Effortless English بصورت باز تر می پردازم، فلسفه ی پشت آن را شرح می دهم و به شما خواهم گفت که چرا هم روانشناسی و هم روش یادگیری برای زبان آموزی مهم می باشند. همچنین به شما خواهم گفت که چگونه از این سیستم استفاده کنید تا به هدفتان برسید.

به من ملحق شوید و از سفر لذت ببرید. شما با رها کردن روش سنتی چیزی برای ترسیدن و از دست دادن نخواهید داشت. پس فشار، استرس ،ترس و بی حوصلگی را رها کنید. به شما قول خواهم داد این سیستم یادگیری طبیعی بسیار جالب، دوستانه، با انرژی ) درست برعکس کلاس های زبان( خواهد بود. هیچ فشاری نیست فقط تشویق و پشتیبانی دوستانه وجود دارد.

به من اعتماد کنید، به دانش آموزان زیادی در دنیا کمک کرده ام… و حالا مشتاقم تا به شما کمک کنم. به شما قول خواهم داد که همیشه بهترینم را برای کمک کردن به شما در تسلط انگلیسی بگذارم.

متن انگلیسی درس

Chapter 01 : A Better Way to Learn English

If you’ve picked up this book, chances are you’ve wanted to speak English for a while. Maybe you’ve even taken classes. You probably need English to improve your career. Maybe you want to travel internationally or study abroad. You know that English is the key to international business and international travel. So let me ask you something.

Do you feel nervous or shy when you try to speak English? Do you still struggle to understand what someone is saying to you despite years of study? Are you embarrassed about your pronunciation or worried you speak too slowly? Are you frustrated that despite all the time you’ve invested in learning English you still can’t speak it? Despite your goals, is it difficult for you to actually use English in your job, travels, or studies? Do you sometimes feel that you’ll never master spoken English?

If you answered yes to any of these questions, you’re not alone. In fact, you’re fairly typical. Most English students feel this way. Most adult English learners are stressed and frustrated about their speaking ability. Some feel completely hopeless and feel they’ll never be able to speak English powerfully. Not because they’re bad at languages, but because, like you, they’ve been taught using the wrong methods.

The good thing is that it doesn’t have to be like this. There is nothing wrong with you. You can learn to speak English naturally and with ease. You can use English effectively in your job, travels, and studies. You can feel relaxed and confident every time you speak English. In fact, as a long-time English teacher, I’ve helped thousands of students all over the world become fluent and powerful English speakers.

How did I do it? I did it using a teaching method I developed called Effortless English. Effortless English enables you to learn English naturally and automatically – the way children learn before they enter school. Too often, English classes get so focused on tests, textbooks, grades and “levels,” students forget why they’re there in the first place. They forget about the real world goals of a more successful career and exciting international travel. With Effortless English you never lose sight of the fact that the ultimate goal of learning a language is communication. Instead, you learn to speak English both quickly and with more precision.

Effortless?

I understand if you’re skeptical – particularly if you’ve been trying to learn English the traditional way. You’ve put in the hours: memorizing vocabulary lists, doing grammar drills, reading boring textbooks. “How?” you’re thinking, “can speaking English possibly be effortless?”

Believe me, I feel your pain.

Back when I started teaching 15 years ago, my students were all excited to begin conversing in English. And I was excited to help them. At that time, I taught in the usual way. I used textbooks and I focused on teaching grammar. I thought this was the best way to teach, and none of my students complained.

I still remember one particularly intelligent student of mine from Venezuela named Gladys. Gladys was determined to speak English well. Talk about effort! Gladys attended every one of my classes. She always sat in the center of the front row. I can still picture her eager and smiling face. She took detailed notes. She listened to every word I said. She also studied at home. Every day Gladys studied her English textbooks for four hours or more. She also tried to learn 50 new vocabulary words by memorizing word lists. Gladys was my star student and I, too, was sure she would succeed.

Six months later, however, she still could barely speak English. Her speech was hesitant and unnatural. She constantly made grammar mistakes with even the simplest sentences. Her pronunciation was difficult to understand. She still thought in Spanish and tried to translate to and from English when she spoke. Worst of all, Gladys felt nervous every time she tried to speak English. Speaking English was a painful experience for her.

Gladys was extremely frustrated. After so much effort, she had barely improved. As her teacher, I too was frustrated. I was sure Gladys would improve quickly and couldn’t understand why she had not. I followed all of the traditional teaching methods. I used the standard textbooks and the standard classroom activities. Gladys was intelligent, disciplined and consistent, and yet her English speaking barely improved.

Sadly, I realized that Gladys wasn’t the only one who had not improved. Her classmates also had barely improved. It was frustrating, and I felt like a complete failure as a teacher. But when I asked my colleagues for help, it turned out they had the same problem – very few of their students were improving either! At that point, I realized something was wrong – something is wrong with standard methods for teaching English. The worst part for me was that everyone accepted this situation as “normal.” The other teachers didn’t seem to be concerned about their students’ lack of progress. All the teachers were using the same methods and getting the same poor results.

In most parts of the world, students study English in school for years. Yet, the vast majority of them never learn to speak English well. After years of study, they still have trouble with real English conversations. They still feel nervous and shy about speaking.

A few years after my experience with Gladys, I got a job as an English teaching assistant in Japan. I was excited and eager to help these young students learn my language. I still remember my first day. I was sitting at the front of the class next to the main teacher, who was Japanese. As the students came into the room, they saw me and giggled nervously. They sat down and continued to shyly glance up at me. They were sweet and curious.

Then the class started. The main teacher wrote an English sentence on the board. I don’t remember the exact sentence, but it was something like, “The little girl goes to school.” The teacher pointed to the sentence and began to talk in Japanese. The students all grabbed their notebooks and began writing. Everyone was very serious.

Next, the teacher circled the word “goes.” She pointed at the word and continued speaking in Japanese. She talked and talked and talked, in Japanese. The students wrote quickly, filling their notebooks with information. Finally, the teacher drew a line from the word “goes” to the word “girl.” And then she talked more, on and on and on, in Japanese.

This continued for the entire class. The teacher drew lines, circles, and squares. She used different colored chalk. And she continued speaking Japanese.

I was totally confused. I am a native speaker of English, and I was sitting in a beginning English class. Yet I could not understand anything in the class (except for that one sentence). I was thinking to myself, “What could this teacher possibly be talking about so much? It’s just one sentence.” Yet the teacher spent an entire hour analyzing, explaining, and dissecting that one simple sentence. Finally, at the end of the class, the teacher asked me to read the sentence aloud “for pronunciation.” I read the sentence a couple of times, and that was the only real English input the students got that day.

Sadly, this same pattern repeated every day. Day by day, I watched the students’ enthusiasm and curiosity disappear. They became bored. They became stressed and confused. Every day they wrote pages of notes, mostly in Japanese. Every day the teacher talked and talked and talked, mostly in Japanese. I couldn’t understand why an English class was being taught mostly in Japanese. During the average class, the students were listening to Japanese 90 percent of the time or more. They heard very little English. No wonder they never learned to speak! No wonder they were frustrated and confused.

Honestly, it broke my heart to watch as the school crushed these students’ natural love of learning. It was terrible to watch them grow bored, frustrated, and stressed. And six months later, none of the students could speak to me at all, not even the simplest conversation. This kind of situation is repeated in English classes all over the world.

My experiences with Gladys and in Japan convinced me that traditional English language education is broken. I knew there had to be a better way to help my students speak English than what we were doing. So I began the search for a better way. I devoured books about English teaching. I constantly tried out new methods in my classes. I read research studies. I traveled and taught English in other parts of the world.

What surprised me was how little the actual research supported traditional teaching methods. As eminent University of Southern California linguist Stephen Krashen noted: “We acquire language when we understand what people tell us and what we read….there is no need for deliberate memorization.” If most of us knew, intuitively, that the best way to learn English was naturally, I wondered, why were so many teachers and students still choosing to use unnatural, ineffective and old methods of teaching?

Eventually, I went back to school and got a master’s degree in (TESOL) Teaching English to Speakers of Other Languages. Along the way, I did more research and discovered the incredible new methods that would become the basis for the Effortless English program.

I also did my own informal research. I searched for excellent English speakers who had learned the language as an adult. Whenever I found such a person, I interviewed them. Over time, I noticed patterns. Most of these successful speakers were independent students who mastered spoken English outside of school. Most of them used similar methods, the very same methods supported by my master’s research. Most avoided the traditional methods used in most schools.

I changed my teaching, and when I used these new strategies in classes, my students improved quickly. I couldn’t believe it! They learned to speak easily and powerfully. And even better – they were enjoying themselves! After years of searching and experimentation, I had finally found methods that worked.

Effortless English Today

Over the years, I’ve continued to test and adapt these methods and developed the Effortless English system. I’ve organized the program to include seven essential rules for learning English, which have led countless students to fluency. To build on the success of my classes, I created audio courses and began offering them online to English students around the world. My audio lessons are currently bestsellers in 25 countries.

In addition, I founded the Effortless English Club™ to create an international English learning community where students can communicate with other members. I wanted to create an environment that encouraged confidence and success with English, because so many learners struggle with nervousness, shyness, frustration and fear when speaking. In fact, for many people these negative emotions are the worst part of speaking English.

In our Effortless English Club™ students are able to interact on our forums and speak with each other online. It is an extremely positive and encouraging community, where everyone is free to “play with English,” make mistakes, and communicate without fear. In my opinion, we have the best members in the world. Every one of our members is focused not only on their own success, but also on helping other members achieve success too. The result is a supportive “family” of learners and international leaders.

This book is another resource for students looking to speak English powerfully and fluently. It is designed to guide you on the road to fluency, to speed your journey to confident, powerful, effortless speaking. In this book, you will learn how to re-program your negative emotions about English, develop confidence when speaking, and follow a powerful and effective road to fluency. You’ll also learn how to use English to improve your career and achieve the success you want.

Over the next several chapters, I will describe the Effortless English system in detail, explain the philosophy behind it, and tell you why both psychology and method are important for language learning. I’ll also tell you exactly how to use the system to reach your goals.

Join me and enjoy the journey. You really have nothing to fear by leaving the old education system behind. So let go of the pressure, the stress, the fear and the boredom. I promise you this natural learning system is fun, friendly, and energetic – the opposite of most school classrooms. There is no pressure – just friendly encouragement and support.

Trust me. I have helped students everywhere in the world… and now I am eager to help you. I promise I will always do my best to help you speak excellent English.

مشارکت کنندگان در این صفحه

مترجمین این صفحه به ترتیب درصد مشارکت:

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.